Gönderen Konu: Bertuğ Cemil  (Okunma sayısı 7511 defa)

Ynt: Bertuğ Cemil
« Yanıtla #75 : 23 Mart 2011 - 14:09:35 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Yarınki konsere %99 ihtimalle gidiyorum. Öncesinde de Hacettepe Üniversitesi'nde söyleşi varmış ama hangi kampüste olduğunu bilmiyorum. Ona da gitme ihtimalim var. Güzel olacak! :D
Kalbim pusula, sen kuzey!

Özlem Tekin

« Yanıtla #75 : 23 Mart 2011 - 14:09:35 »

« Yanıtla #76 : 25 Mart 2011 - 00:36:31 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Çoğusu hem yaptığı iş itibariyle, hem de burnu ve oturma organıyla yüksekte bulunurlar. Bertuğ Abi (Yanına oturup çok samimi bir şekilde sohbet ettikten sonra "Abi" diye hitap etmekte bir sakınca görmüyorum! =}) ise yaptığı işle zirveyi hak ederken kişiliğine en ufak bir şımarmışlık bulaşmamış! Kuliste yanına gittiğimde sadece Bertuğ Abi tarafından değil, arkadaşları tarafından da krallar gibi karşılandım ve öyle bir ortam vardı ki Bertuğ Abi'nin yanına oturmazsam ayıp olacakmış gibi hissettim! Selamlaşma faslından hemen sonra yanına oturdum ama heyecandan titriyorum tabi! İsmimi sorup elindeki albüm afişine hemen "Aykut'a sevgilerle! İyi ki varsın..." yazarak imzasını attı. Sonra sitesindeki forumlarda ( http://www.bertugcemil.net/forum/ ) birkaç soru da yazdığım ve en kısa zamanda cevaplamasını rica ettiğimi söyledim. "Şimdi cevaplayayım? Acelemiz yok!" dedi ve güldü. Ben bu samimiyet, ağırbaşlılık ve sıcakkanlılık yanında heyecandan ölüyorum tabi. "Cevaplayalım da sorular aklıma gelirse..." dedim ve sadece iki tanesini sorabildim. Önce albümdeki favorimin "Hep Varsın" olduğunu söyledim, "Süpersin!" dedi. Sonra da bu şarkıyla başlatmış olduğu kulvarda devam edip etmeyeceğini sordum, "Geç bile kaldım..." dedi. Benim için verebileceği en güzel cevaptı. Sonra fotoğraf çekinip çekinemeyeceğimizi sordum. "Elbette!" dedi ve çekindik. Ben heyecandan saçmalıyorum, adamın ayağına basıyorum falan. =/ Fotoğrafı çekindikten sonra imzalı afişimi de alıp çıktım. Ben bu kadar iyi niyetli, mütevazı, başarılı ve tüm sevdiklerine bir abi edasıyla yaklaşan başka bir sanatçı daha görmedim! İyi niyetle hareket edip beni heyecanlandırmayı başarabilen herkesin destekçisiyim abi! Uzun lafın kısası: Enfes bir konserdi. Kaçıranların üzülmesini gerektirecek kadar hem de!

Özlem'e evet!
« Yanıtla #77 : 29 Mart 2011 - 00:05:26 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Ben: Türkiye'de en beğendiğim kadın vokal olan Özlem Tekin'le ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum. İleride ortak bir projede bulunulma ihtimali nedir?

Bertuğ Cemil: Benim de en beğendiğim kadın şarkıcılardan biridir kendisi, benim açımdan çok mümkün, kim bilir...

« Yanıtla #78 : 29 Mart 2011 - 14:15:15 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
3 Nisan Maltepe Carrefour da imza günü varmış,gidilebilir aslındaaa :)
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #79 : 29 Mart 2011 - 16:45:40 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
3 Nisan Maltepe Carrefour da imza günü varmış,gidilebilir aslındaaa :)

Gidilmeli, tanışılmalı. Alçakgönüllülüğün tanımını tekrar yapabilecek derecede mütevazı bir insan.

« Yanıtla #80 : 12 Nisan 2011 - 09:34:01 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Moderator
Ben: Türkiye'de en beğendiğim kadın vokal olan Özlem Tekin'le ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum. İleride ortak bir projede bulunulma ihtimali nedir?

Bertuğ Cemil: Benim de en beğendiğim kadın şarkıcılardan biridir kendisi, benim açımdan çok mümkün, kim bilir...

kaygı'ya düet :p
Bugün Doğanın Dengesi Yok..

« Yanıtla #81 : 12 Nisan 2011 - 12:26:31 »

Çevrimdışı kenny

• Deneyimli Üye
    • twitter
Ilk albumunu cok dinlerdim 2.albumden haberim yok guzeldir heralde
tekinizM

« Yanıtla #82 : 12 Mayıs 2011 - 11:48:32 »

Çevrimdışı hovarda

• Özcü
Bugun Izmir Opus Barda

Saat:21.30

Biletler 15 TL...

Toplasam 3-5 parcasını severek dinlediğim albumunu almadıgım Bertug dinleeyeceğime ege senliklerin de mvö dinlemeyi yegledim...
Yag yag yagmur Her yer camur!

« Yanıtla #83 : 15 Haziran 2011 - 06:22:25 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong

« Yanıtla #84 : 30 Ocak 2013 - 11:27:57 »

barbun

• Ziyaretçi

Bertuğ Cemil - Korel'in Rüyası (2013)

Yeni imajı,albüm kapağında ki çocuk uzay boşluğu blabla.. Tuhaf bir albüm ve gecikmelerden ötürü bir haftaya kadar raflarda! supersonic denen kişi ye müjde

« Yanıtla #85 : 14 Ekim 2013 - 18:30:04 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Yepyeni albümü öncesi 18 Ekim Cuma günü Rockers Ortaköy'de konseri varmış. Sırf meraktan napıyor diye bakınırken çok iyi bir haber oldu. Hiç canlı izlememiştim galiba umarım iyidir performansı.
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #86 : 14 Aralık 2014 - 18:24:54 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye

Yeni albüm: Issız

Bertuğ Cemil, ilk olarak 2006 yılında yayımladığı "Duygusal Tuzaklar" isimli albümünde yer alan "Ben Hiç Sevemem", "Kaygı" ve "Yağmur" şarkıları ile geniş kitlelere ulaştı. 2008 yılında dijital single olarak yayımlanan "Yandım Yandım Yandım" isimli Bertuğ Cemil & Nilgül düeti listelerde bir numara oldu. 2011 yılında "Geldim, Gördüm, Sevdim" isimli albümünün ardından 2013'te oğluna ithaf ettiği "Korel'in Rüyası" isimli çocuk albümünü yayımladı. Onu 2014 yazında internetten yayımlanan single'ı "Yol Uzun" takip etti.

Sanatçı, bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü 4. solo albümü Issız'ın hazırlıklarını tamamladı.

Bertuğ Cemil'in"ISSIZ" isimli albümü 16 Aralık'ta çıkıyor!

12 şarkının yer aldığı albümde tüm şarkıların söz ve müziği Bertuğ Cemil'e ait. Şarkı seçimi, final düzenlemeler ve müzik direktörlüğü Bertuğ Cemil ve Cengiz Köroğlu tarafından yapıldı. Canlı enstrüman ve vokal kayıtları Naim Korudağ ve Cengiz Köroğlu yönetiminde Haliç'teki "Little Wings" stüdyosunda gerçekleşti. Albümde Cengiz Köroğlu, Naim Korudağ, Demirhan Baylan, Soner Doğanca, Erhan Seçkin, Güney Güvel, Sezen Köroğlu, Uğurcan Sezer, Alper Benli, Selen Gülün gibi usta müzisyenler yer aldı.Jazz piyanisti ve besteci Selen Gülün'ün düzenlemesiyle kaydedilen "Gözyaşı" isimli şarkının piyano düet versiyonu, aynı zamanda albümün kapanış şarkısı… Piyano kaydı İtü Miyam stüdyosunda, vokal ve gitar kaydı ise Murat Çekem yönetmenliğinde "Audiocholic" stüdyosunda yapıldı.

Albüm genel olarak melankoli ve umudu harmanlıyor, melodik pop-rock ağırlıklı şarkılardan oluşuyor ve yer yer Blues ve Funk'a göz kırpıyor.