Gönderen Konu: Arşmahal  (Okunma sayısı 594 defa)

Arşmahal
« : 19 Nisan 2007 - 17:28:30 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
"Yana Yana Döne Döne" isimli ilk albümleriyle müzik marketlerdeki yerini aldı Arşmahal...

Müzik yolculuklarına 2003 yılında İstanbul'un Yakacık semtinde başlayan grup, İstanbul ve Kocaeli başta olmak üzere birçok üniversite, gençlik şöleni ve radyo programlarında yer alırken; bar ve sokak konserlerinde de canlı performanslarıyla göz dolduruyor.

Albümde yer alan şarkıların tamamının söz ve müzikleri grubun gitarist ve vokalisti Selçuk Bal'a, düzenlemeler ise gruba ait. Grupta solo gitar ve geri vokalde Fatih Anarat, bas gitarda Hakan Taşçı ve davulda da Umut Çılgın yer alıyor.

Albümün kayıt ve miksajı JW Music Production stüdyolarında Hande Okçuoğlu tarafından gerçekleştirildi; mastering çalışmaları ise ünlü müzisyen Bora Ebeoğlu ile Ceyda Pirali tarafından yapıldı.

Seyhan Müzik ve Mephisto'larda satışa sunulan Arşmahal'in ilk albümünde özellikle albüme adını veren "Yana Yana Döne Döne", "Yokken Bir Neden", "Buradayım Kaç Gün Daha-Sis" ve "Şehrin Anları" isimli parçalar Rock Müziği severlerinin vazgeçilmezleri olacak.

Önümüzdeki günlerde albüm tanıtım konserlerine de başlayacak olan Arşmahal, müzik kalitesi ve farklı tarzıyla., Türk Rock müziği tutkunlarının müzik arşivlerindeki yerini alacak.

daha hiç dinlemedim....
ama merak ediyorum...
Tesadüflerle başlar her şey.

Özlem Tekin

Arşmahal
« : 19 Nisan 2007 - 17:28:30 »