Gönderen Konu: Magilum  (Okunma sayısı 587 defa)

Magilum
« : 07 Nisan 2010 - 14:12:02 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Magilum 2000 yilinda kurulmus Istanbul’lu bir grup. Oguz (vokal,gitar) ve Serhat (bass) tarafindan kurulan gruba daha sonra gitarda Dinçer, vokalde Nalan ve bateride Can dahil olmus.Grupta bütün söz ve müzikler Oguz’a ait. Magilum, kelime olarak Sümer mitolojisinde «ölüler teknesi» anlamina gelen bir kelime.Ölen kisinin içine yerlestirilerek suya birakildigi teknenin adi. Grubun sarkilarinda genel bir bakisla realist ve karamsar bir hava hakim.Tempoyu düsürmeden kararan depresif ama melodik bir sound, Türkçe temiz ve yer yer agresif vokaller, göreceli-anlamli parça sözleri grubun temel altyapisini belirliyor. Gitarlarin yanisira grup klavye, keman ve synthleri de yer yer müziginde kullaniyor. Grup ilk günlerinde daha kompleks gitar rifflerinin ve klavyenin sikça kullanildigi, melodik ve Ingilizce brutal vokalli bir müzik yaparken, daha sonralari bu yapidan uzaklasmis ve simdiki daha yogunlasmis ve sadelesmis sounduna ulasmis.Hazirladikl ari albümde yer alan 11 sarkinin yani sira grubun daha önceki dönemlerine ait birçok sarkisi daha bulunuyor ancak bu sarkilarin çok azi kaydedilmis. Grup 2006 senesine girerken radikal bir degisiklik yaparak parça yapilarinda veya grubun isminde herhangi bir degisiklik yapmaksizin, vokallerin artik Türkçe yazilmasina karar vererek sert,melodik ve kendi dilinde konusan bir grup haline gelmis.Bu açidan Magilum, Türkiye’de pek denenmemis bir tarza sahip sayilabilir.Konserl er ve internet sitelerinden gelen olumlu tepkiler sonucunda da ilk albümü için çalismalarina baslamis.Hatta grubun en çok ilgi gören sarkilarindan “Ölümümden kimse sorumlu degil” o kadar ilgi görmüs ki fanlari tarafindan bu sarkiya ve diger birkaç sarkiya youtube’da amatör klipler hazirlanmis.
Öztop müzik etiketiyle çıkan abümde 11 şarkı ve insanlık suçu'na hazırlanmış bir de klip yer alıyor.

http://www.lastfm.com.tr/music/Magilum
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

Magilum
« : 07 Nisan 2010 - 14:12:02 »