Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219946 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #1275 : 16 Aralık 2009 - 00:03:00 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me

Özlem Tekin,Aslı,Pamela Spence vs. dinleyen bir kesim var,belirli bir kesim.
Şebnem Ferah'ı ise rock müzik hakkında hiçbir şey bilmeyen,yurdum insanı,teyzeler,amcalar,doğu kesiminden her insan inliyor,çünkü kendisi her kesime hitap ediyor.Popülerliği bundan öte birşeyle açıklanamaz.Adama sorsan:"kimleri dinlersin?",vereceği cevap 70% Ferdi Tayfur,İbrahim Tatlıses,şebnem ferah vs. cevap verecektir.Etrafımızda böyle "moron" tipler çok yok mu allasen?

Herşey ortada aslında;etrafta her yer sarraf dolu,ama dönüp bakmıyoruz,herkes çünkü gizli hazinelerin peşine düşüyor.Gizli hazineler,değerleri saptanamayan cevherlerdir.Onlara,bakmaya doyamazsın.

Popüler olan insan,piyasa olmaya mahkumdur,çünkü-tekrardan-kaygı taşımaktadır üstünde.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

« Yanıtla #1275 : 16 Aralık 2009 - 00:03:00 »

« Yanıtla #1276 : 16 Aralık 2009 - 00:28:39 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
cümle cümle yanıtlayayım daha anlaşılır olması açısından. gerçi bu konuyu kişilerle tartışmam gereksiz

Aynen öyle

olaylara fazla takılma bence.. bu söylediğin çok saçma şebo bu olayı çözmüş bahsettiğin aslı özlem pamela çözememiş. sen düşünüyomusun ki özlemi pamelayı veya aslıyı bu müzik tutmaz diyerek masaya oturduğunu.... "tutmaz ama yinede çıkartıyım" her şarkıcı bu iş tamam diye çıkar ama parsayı kim toplar? yine ilk mesajımda dediğim noktaya geliyoruz herşeyden önce şebnemin ekibi mutfağı çok çok iyi olay aslında bu!! ilk mesajı keşke iyice kavrayıp daha sonra yorum yapsaydın.

:)

kimin ne dediğini ve diyeceğini bilmem ben.. bu nasıl soru :)))  sen istanbul a bakıp şiirmi yazıyosun yoksa küfür mü ediyosun orasınıda sen cevapla :)))

felsefeden gidelim arkadaşım

1. önerme : ateşin rengi kırmızıdır. doğrumu doğru kırmızı kalemde kırmızıdır öyeleyse kırmızı kalem ateştir. bumudur! populerliği tek bir şey sağlamaz. bunu sende biliyosun neyin cümlesini kuruyosun... her populer olan başarılı değildir ama her başarılı insan muhakkak populerdir

evet çok doğru

ilk mesajıma dön bi daha bak istersen. "Türkiye'nin en iyi rock sesi midir? bence hayır değildir" demişim
Rock müzik kültürü senin bu kültürü yemiş yutmuşluğun belli ama şebnem en başarlı kadın rock şarkıcısıdır buna Apocalyptica "okey" vermiş gerçi onlar bu işin bilir kişisi deil ama senin kadar olmasada biraz tozunu yutmuşlardır heralde

e ayrıca neden bu başlığa her girişimde bir tartışma çıkıyor oda ayrı bir sorunsal :))

Şebo olayı çözdüğü için mi o kadar albümünün tek şarkısında hayatın onu nasıl zayıf kıldığı teması dışında tema yok? Komedi :) Kadının tek çözmüş olduğu: İşte bu millet aşk acısını, hayatın kötü yanlarını mazlum edebiyatı diliyle dinlemeyi seviyo. Basalım melankoliyi albümlere! O yukarda başarısız ya da Şebnem'den daha az başarılı olduğunu iddia ettiğin sanatçılar da piyasa kaygısı yaşamadan albümlerinin içeriğini, tarzlarını vs. yenilesinler, değiştirsinler ama Şebnem yine "daha başarılı" olsun. O felsefe diye girdiğin konuda mantığının kusurunu ortaya koydum, gerisi beni alakadar etmez :) Rock müzik kültürünü de şu forumlara takılıp biraz da araştıran herkesin bildiğini düşünüyorum. Apocalyptica Şebnem Ferah'ın bi albümünde bulundu diye bu Şebnem Ferah'ın bu kulvarda kraliçe olduğu anlamına gelmez. Yine senin mantığınla yola çıkacak olursak, Joe Lynn Turner abimiz de şarkısının tekini Özlem'in programında bangır bangır Özlem'le birlikte söyledi. Bu Özlem'i ne yapar?... Hiç de bi şey yapmaz. Sana başarılı olduğu halde popüler olmayan o kadar insan sayabilirim ki... Yeraltı müzik yapan gruplar mı istersin, Ankara'da kültür merkezlerinde resimleri sergilenen; ama tanınmışlıkları bir avuç insandan öteye gidemeyen ressamları mı istersin, tiyatroda rol yapmanın ötesine geçip rolünü adeta yaşayan insanları sadece tiyatroya giden çok az bi kesimin bilmesini mi istersin? Evet, evet bu tiyatro şeysi iyi oldu :D Şöyle bi benzetme iyi gider: Yukarıda adından söz ettiğim sanatçıların dinleyicilerini tiyatroya giden kesime benzetebiliriz. Bu sanatçıları daha elit -ama daha az sayıda kişi- dinlerken Şebnem'i daha fazla kişi dinler, herkes dinler... nasıl ki televizyon dizileri herkesin erişimine açıksa.

Tamam hadi daha da yazmıyorum. Yeni albümü de çıkıyo bugün ha? Hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun kendisine.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2009 - 00:41:39 Gönderen: Super Sonic »
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #1277 : 16 Aralık 2009 - 16:57:22 »

furkiii

• Ziyaretçi
albümü henüz dinlemedim ama çeşitli yerlerde okuduğum yorumlarda en soft şebnem ferah albümü şeklinde değerlendirmeler yapılmış..bunlar da albümle aynı ismi taşıyan şarkının sözleri..:

içimden geçeceksen eğer
buradayım yürü üzerime
ateş şiir hepsi benim hazırım ben..
gel gel gel gel

istersen dinlen içimde
köklerimden bir şarkı var dilimde
çıplak ayaklarla gez her köşemde
gel gel gel gel

benim adım orman
örtü yaptım yapraklardan
serdim herkesin üstüne
biz hepimiz uyuduk bittik yalnızlıktan

yeşildim olabildiğince
yaşlandım maviye değince
hem gündüz hem gece aklına düşünce..
gel gel gel gel

benim adım orman
örtü yaptım yapraklardan
serdim herkesin üstüne
sür yüzünü yüzüme korkma yalnızlıktan

benim adım orman
örtü yaptım yapraklardan
serdim herkesin üstüne
sür yüzünü yüzüme korkma yalnızlıktan

albümde yer alan parçaların isimleri..:

merhaba
benim adım orman
yalnız
istiklal caddesi kadar
eski
mahalle
ateşe yakın
serapmış
insanlık
bazı aşklar
uçurtma
eski-2

bu adresten de şarkıların 30 saniyelik bölümlerini dinlemek mümkün..:

http://www.esenshop.com/detail.aspx?id=52778

ilk izlenim olarak öyle en soft şebnem ferah albümü denecek bir durum olmadığınu hissettim,merak ettim,en yakın zamanda almak gerek albümü..

bu arada albümün bugün çıkmasıyla konser haberleri de gelmiş şebodan..:

9 ocak bostancı gösteri merkezi..
17 ocak izmir atlas pavyon..
22 ocak ankara anadolu gösteri kongre merkezi..

« Yanıtla #1278 : 16 Aralık 2009 - 17:30:21 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
furkiii'ninde dediği gibi pek soft bir albüm gelmedi banada...

Genel olarak Şebnem'den beklenilen benzer şarkılardan oluşuyor albüm anladığım kadarıyla...

« Yanıtla #1279 : 16 Aralık 2009 - 18:05:58 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Yine aynı çizgide devam; ama fena değil gibi kimi şarkılar. Biraz daha dinleyip öyle karar vereyim.

« Yanıtla #1280 : 16 Aralık 2009 - 18:07:14 »

« Yanıtla #1281 : 16 Aralık 2009 - 18:34:02 »

Çevrimdışı drown

• Cool
yeşildim olabildiğince
yaşlandım maviye değince

Burasını sevdim :) Dinlemek de fayda var 30 saniyelik kısımlarını dinledim parçaların ama pek randıman alabildiğimi söylemek mümkün değil :)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #1282 : 16 Aralık 2009 - 21:48:34 »

furkiii

• Ziyaretçi
albüm pek olmamış gibi sanki,ben can kırıklarını daha çok sevmiştim,gerçi öyle bir albüm değil;öncekiler gibi de değil bence tam..bahsedilen konular bazı şarkılar da aynı da olsa şarkıların yapısı bana biraz farklı hissettirdi ama sevemedim ilk birkaç dinlemem sonunda..yine de merhaba,benim adım orman,mahalle ve uçurtma ön plana çıktı bende..şebnem'in çalıştığı ekibin bilhassa da metin türkcan,ozan tügen ve aykan ilkan'ın ne kadar kaliteli olduğunu bir kez daha anladım albümü pek sevememiş olsam da..bakalım belki fikrim değişir biraz daha dinleyince..=)

« Yanıtla #1283 : 16 Aralık 2009 - 21:59:21 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Dinlemiş bulunmaktayım.Diğerlerine göre fazlaca sıkıcı olmuş sözleri basitleştirmiş şebnem parçalar yine uzun orman temalı olmuş albüm bi kaç parçada ağaç ve orman kelimelerinin kilit olması beni güldürdü açıkçası (: "Benim Adım Orman" çok güzel bi parça ama hakkını vermek lazım bi de "Merhaba" albümün diğer iyisi gerisi olmamış.
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #1284 : 16 Aralık 2009 - 22:07:23 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
"Merhaba" gerçekten iyi..

« Yanıtla #1285 : 16 Aralık 2009 - 23:14:57 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Diğer albümlerle kıyaslayacak olursam en sönük albümü olmuş maalesef. Kendi içinde de çok iyi değil. Ne zamandır çektiğim "Türkçe rock açlığı"nı gidermeyi başaramadı. Bütün şarkılar birbirine benziyo sanki ilk bikaç dinleyişte :S

« Yanıtla #1286 : 16 Aralık 2009 - 23:43:40 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Albümü dinlemedim,fakat Furkan'ın paylatığı sözler,diğer albümlerine oranla çok basit kaçmış.Albümün çıktığı ilk gün,2 sayfa katedilmiş.

Bravo valla.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #1287 : 16 Aralık 2009 - 23:51:57 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Can Kırıkları'nı çıktığı gün almıştım ilk dinlediğimde ancak bu kadar kötü olabilirdi demiştim..Ama şarkıları dinleyip sindirdikçe biraz daha sevdim albümü..Şimdi bu albüm içinde aynı şeyleri düşünüyorum henüz alamadım albümü yakın zamanda edinip dinleyeceğim baştan sona =)

« Yanıtla #1288 : 17 Aralık 2009 - 20:15:04 »

furkiii

• Ziyaretçi
albümü satın aldım,açıkçası tasarım olarak şu gördüğümüz kapak resmi en zayıf halkası diyebilirim,içeride yer alan resimler daha hoş..bu arada konu dışı ama şebnem oldukça kilo vermiş gibi,yakışmış da..

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/13216744.asp?gid=222

ilk klip "yalnız"a geliyormuş ve yine aynı haberde belirtilen satışların paralelinde en azından kendi gözlemlerin neticesinde gerçekten çok satan ve çok satacak bir albüm olduğunu ve olacağını düşünüyorum..korsanın sektörü bu kadar etkilediği bir ortamda,bence büyük de başarı olacak bu..diğer taraftan en çok satanların zirvesinde ismail yk,ferhat göçer,vs. gibi isimleri görmektense şeboyu görmeyi tercih ederim elbette ve beni de mutlu eder açıkçası oldukça..

albüme gelince de dinlemeye devam ettikçe biraz daha ısındığımı söylemeliyim,yine de ilk yarısına daha çok ısındım..sözler aslında bana da ilk bir-iki dinleyişte basit gibi gelmişti ama ara ara yine çok hoşuma giden dizeler de duydum şebodan,şimdiye kadar sanırım kendisinin en zor alıştığım albümü olacak..
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009 - 20:15:47 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #1289 : 17 Aralık 2009 - 21:13:17 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Şebnem'in albümü gelmiş geçmiş en kötü albüm bile olsa eminim yine o albüm yok satar.Çünkü Şebnem hayranları gerçekten inanılmaz bi tutum içerisinde.Ama bu Şebnem'in iyi bi müzisyen olduğunu açıkmaz(ki bence çok başarılı birisi)En kısa zamanda yani pazar günü albümünü alıcam.