Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219487 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #705 : 22 Aralık 2007 - 20:41:36 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
Vuhuuuuu...

Şebnem Ferah konusunda ben seni çoktan karantinaya aldım be yavrum:p O yüzdendir sessiz kalışım=)

Hem hayatta en kalıcı öğrenmeler bizzat yaparak ve de yaşayarak edindiğimiz öğrenmelerdir. Başkasının tavsiyesiyle sevilmez sanırım bir şarkı ve falan ve filan...

Keşfetmenin tadı başka...

Misal benim henüz dinlemediğim onlarca Özz şarkısı var(: "Bu neymiş..?" deyip dinlediğim "Bu Kalp, Biri Var" manası derin bir hissiyatla kalbimde. Bu ve benzeri sebeplerden ötürüdür ki Şebnem Ferah'ı sen keşfet, sen dinle... Boşver tavsiyeleri(:

Benim durumum malum... İflah olmaz bir Şeboçoksever olduğumdan bi'kaç şarkı önerisinde bulunmam çok zor:p

oha lan adama bi şarkı tavsie etmedin dedik karantinaya alndk:D la bnm pcmde  özlemin albümleri yokken şeboninkiler fuldü hrzmn ... haalada öle:D enson o konser seyşini indirdim netten:P puhahahahahha:D ztn o albümde farkettim ben bu sil baştanı:)
 melodi çok tanıdık gelio bana ama  umarım yanılıorumdur dimi erdalım:P:D

« Son Düzenleme: 22 Aralık 2007 - 20:43:54 Gönderen: satriani »
I\'m going slightly mad

Özlem Tekin

« Yanıtla #705 : 22 Aralık 2007 - 20:41:36 »

« Yanıtla #706 : 22 Aralık 2007 - 20:47:09 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Bilemem bebeeem.

Hatun malum... Çala çırpa şimdiki noktaya kadar geldi(: Araklamıştır gene birinden=)

« Yanıtla #707 : 22 Aralık 2007 - 20:56:06 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
Bilemem bebeeem.

Hatun malum... Çala çırpa şimdiki noktaya kadar geldi(: Araklamıştır gene birinden=)
ahahahahahahaha :))) yok la abisi şebo mazlum kızdır yapmaz ööle kötü şeyler:)) esinlenmiştir dielim biz.P ama hoşçakal şarkısı esinlenme neim deil basbaya  araklama :))  hangi şarkıdan die sorma hatırlayamıom sadece bnm çocukluumdan bildiim bi şarkının müzii ile aynı   bu 'ben bir kısrak gibi kişnerim mişnerim dediii kısımlar:)):P
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #708 : 22 Aralık 2007 - 21:01:18 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Kanıtımız varsayımlar üzerine kuruluysa konuşmuyoruz=)
"UkaLa Üye" olmanız şarkı sözlerini çarpıtabileceğiniz manasını da taşımasa gerek(:

Bu arada 19 Ocak 2008 Bostancı Konseri henüz kesinleşmiş değil. Şebnem Ferah'ın konuyla ilgili olarak bana geri dönmesini bekliyorum=)
Şaka bi' yana konser kesinleşince sizlerle paylaşırım:p

« Yanıtla #709 : 22 Aralık 2007 - 21:09:57 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
la zaten kanıtsa varsayım deildir varsayımsa kanıt olamaz ..nedion sen erdal:D 
sende biliosun bu msjı antis kuntis isimli sanatçı hakkında yapsam gayet güzel kabullenirdin ama sözkonusu şebo olunca damarına basılıo dimi:))
bence gayet  komikimsi bi cümle oldu o  deiştirdiim şarkı sözleri:))

nickimin üzerindeki yazı ise özel mevzulardır kimsei ilgilendirmez...
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #710 : 22 Aralık 2007 - 21:33:37 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Ajda Pekkan'ı da geçtiniz sato bey(: Her kim için söylenmişse arak marak vs. eğer sapasağlam bir kanıt yoksa ortada onun da hakkını savunurum(: Şöyle bir cümleyle "hangi şarkıdan die sorma hatırlayamıom sadece bnm çocukluumdan bildiim bi şarkının müzii ile aynı  bu 'ben bir kısrak gibi kişnerim mişnerim dediii kısımlar:)):P" "Hoşça kal"ın araklama olduğuna sadece kendin inanırsın(:

Kanıtsal mevzuyu Şebnem Ferah'tan bir örnekle açıklayayım.

Malumunuz "Çakıl Taşları"nın ana ezgisiyle Opeth grubuna ait "Harvest" adlı şarkının melodisi sadece ton farklılığı gösteriyor.

"Harvest" için tıklayın

"Çakıl Taşları"nı duymayanınız yoktur tahminen...

Ben de ilk duyduğumda şaşırdım ama sevgim hiç eksilmedi.

Kanıt böyle bir şey olsa gerek...

"UkaLa Üye" sevimli durmuş, imrendim sadece:p

« Yanıtla #711 : 23 Aralık 2007 - 00:41:12 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
aslında ilk albümün en sert şarkıları yeniden doğup gelsem ve durma.. bu şarkıları şebnem pek
öne çıkartmadı..dvd de ve konserlerde pek gündemde tutmadı bildiğim kadarıyla. fakat 96 yılında şebnemin albümü dinlendiğinde yağmurlardan sonra peş peşe çok iyi giden şarkılar...
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #712 : 23 Aralık 2007 - 00:51:18 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
"Yeniden Doğup Gelsem" dvd kaydında yer alıyor(: Hatta orkestral düzenleme ve koroyla uyumu muntazam.

"Durma"nın konserlerde öne çıkarılmadığı fikrini sanırım şu videoyla çürütebilirim;

Şebnem Ferah-Durma (Coca Cola Soundwave '06 Edirne)

« Yanıtla #713 : 23 Aralık 2007 - 01:03:29 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
birkaç şebnem konserine denk gelmiştim tv lerde. durmaya hiç denk gelmemişim demekki..
konser versiyonuda süpermiş.. yeniden doğup gelsemin dvdede olduğunu bilmiyordum..
şu dvd yi alsam iyi olacak galiba.. müzik arişivinde kesinlikle  olması gereken bir konser sanırım.
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #714 : 24 Aralık 2007 - 08:54:07 »

furkiii

• Ziyaretçi
dvd'de çok kez dinlemiş olmama rağmen sil baştan'ı klibini her gördüğümde kendimi acayip hissediyorum,perdeler albümünde o kadar da sevdiğim bi şarkı değildi ama dvd'deki hali gerçekten çok güzel olmuş..

« Yanıtla #715 : 26 Aralık 2007 - 04:04:30 »

Çevrimdışı deniz21

• Daimi Üye
dvd de olunca bi başka oluyor bende bi başka oluyorum  cooL :D
yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine

« Yanıtla #716 : 28 Aralık 2007 - 11:11:02 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Şok Şok Şok :aaaa. :aaaa. :aaaa. :aaaa.

Şebnem Ferah ve Nejat İşler sarmaş dolaş
Yakışıklı oyuncu Nejat İşler ve Türk rockının kraliçesi Şebnem Ferah, bir barda sarmaş dolaş eğlenirken görüldü.
Oyunculuğuyla büyük beğeni toplayan Nejat İşler'in rockçı Şebnem Ferah ile birlikte olduğu konuşuluyor. İşler ve Ferah, önceki gece Beyoğlu Mojo Bar'da sarmaş dolaş eğlendi.
Nejat İşler'in adı son olarak Bıçak Sırtı'ndaki rol arkadaşı Vildan Atasever'le anılmıştı.
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #717 : 28 Aralık 2007 - 15:04:02 »

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Ahhaaa...

Biz hatunu evde albüm yapıyor sanıyoruz(:

Her çarşamba önce Beyoğlu Hayal'de Özge Fışkın dinliyor, program bitiminde Özge'yle beraber Mojo'da kız kıza eğleniyordu Şebnem Ferah en son. Yeni albüm arefesi aşk lazım. Artık şarkıların kime yazılacağını ya da yazıldığını bileceğiz:p

Bence sadece arkadaştırlar diye de eklemek isterim(:

Böylesi yaratıcı! haberler de çıkmış:p

Bi' zahmet tıklayın

Aslında "Nejat İşler'in rock'çı aşkı" başlığı da kötü. Neden "Şebnem Ferah'ın oyuncu aşkı" denmemiş ki?! Bu durumu erkek egemen bir toplum oluşumuza mı bağlamalıyız? "Kadın erkeğe aittir. Ama erkek kadına ait değildir" yargısı, kasarsak çıkar mı? Cevap ver forum:p

« Son Düzenleme: 28 Aralık 2007 - 15:28:49 Gönderen: 11:14 »

« Yanıtla #718 : 28 Aralık 2007 - 20:48:08 »

Çevrimdışı amanda

• Özcü
eee şöyle bişey olabilir bu tarz magazin haberlerine şebnemin rockçı dinleyicilerinden  çok "aaa nejat işleeeer çok yakışıklı dimeeE!" tipi kızlar ve akşamları çekirdek çitlete çitlete adamın oynadığı dizileri izleyip yorum yapan yaşlı teyzeler ve amcalar ilgi göstereceği için...

« Yanıtla #719 : 28 Aralık 2007 - 20:58:23 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
eee şöyle bişey olabilir bu tarz magazin haberlerine şebnemin rockçı dinleyicilerinden  çok "aaa nejat işleeeer çok yakışıklı dimeeE!" tipi kızlar ve akşamları çekirdek çitlete çitlete adamın oynadığı dizileri izleyip yorum yapan yaşlı teyzeler ve amcalar ilgi göstereceği için...

ahahaha:)) lem amanda o çekirdek çitleyen yaşlı teyzeler ve oha faan olan ecüşbücüş kızların şeboyu tanıdıklarından bile şüpheliiim ben:)))
ama şuda bi gerçekki şeboyu tanıyan ve byk bi counluu dinleyen kişilerin olduuu bu sitede bile bu tarz konular konuşuluosa ozman çekirdekçi teyzelerle "aaa nejat işleeeer çok yakışıklı dimeeE!"/(amanda dan alıntıdır::P) dien aplalara çokta yüklenmemek gerek sanırım:))

boş muhabbetler bunlar yaa eşşek kadar insan olmuşlar istedikleri kişiyle istediklerini yaparlar bize neki:)) boş muhbbt dediim konu için altı satır yazı yazdırdın ya! bana amanda:))))helal ossun sana:))):P
I\'m going slightly mad