Gönderen Konu: Duman  (Okunma sayısı 43668 defa)

Ynt: Duman
« Yanıtla #495 : 22 Mart 2009 - 22:18:34 »

furkiii

• Ziyaretçi
klasik bir duman albümü olmuş gibi duruyor,tamamını dinlemek gerek..=) ara ara bazı dönemler severim duman dinlemeyi,iyi gelir..=)

bazen tahminler tutmuyor..=) iki albümü de baştan sona dinledim,özellikle de ilk albüm bana klasik duman albümü tadını pek vermedi..ilk albümden ilk dinleyişte "dibine kadar" biraz daha ön plana çıktı..ikinci albüm daha çok hoşuma gitti,biraz önce dediğim klasik duman albümü formatına bu albüm de uymuyor.."iyi de bana ne"yi çok beğendim,sürekli dinlediğim duman parçalarından biri olacak bundan sonra sanırım,iki albüm içinde en hoşuma giden şarkı oldu..ikinci albüm dinledikçe daha bir alışılacak tarzdan bir albümmüş gibi hissettim..

burada klasik duman tarzına benzemesi veya benzememesi albümün iyi veya kötü olduğunu göstermiyor..hatta her ne kadar eski çizgilerinde albümler olmasalar da ben duman'ın gayet iyi iş çıkardığını düşünüyorum öyle ki zamanla yeni şarkıları eskilerden daha çok seveceğimi düşünüyorum..evet direkt olarak "hayatı yaşa" gibi insanı sarabilecek bir şarkı yok,hatta duman'dan alışkın olduğumuz damar şarkı sayısı ve dozu da az ama bence değişik bir şeyler denemeleri iyi olmuş..

tek bir eleştirim bir kaç şarkıdaki sözler beni biraz rahatsız etti,müzik alıp götürse de duman'a yakışmayacak cinsten oldukça basit sözlerle yazılmış bir iki şarkı var..onlar da olmasa beğendiğim albümler arasına alabilirdim,bu hâliyle de olmuş gibi ama..=)

Özlem Tekin

« Yanıtla #495 : 22 Mart 2009 - 22:18:34 »

« Yanıtla #496 : 22 Mart 2009 - 22:34:48 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Her iki albümüde,beklediğim gibi değil..Duman hayranı olarak üzülerek söylüyorum 1-2 şarkısı dışında dinliyebileceğim başka şarkısı yok..

« Yanıtla #497 : 23 Mart 2009 - 19:46:40 »

Çevrimdışı drown

• Cool
İlk albümü dinledim (:

Şu ana kadar hiçbi Duman albümünü ilk dinleyişte sevmedim daha sonra zamanla alıştım hepsine ama bunda durum biraz farklı.Çok iyi diyebilceğim bi parça maalesef söz konusu değil fakat çok kötü diyebilceğim parçalar mevcut bu albümde.Diğerleri de ortalama seyrediyo gerçi zamanla sevme durumumu göz önüne alarak çok da kötü şeyler söylemek istemiyorum albüm hakkında ikinciyi de boş bi vakit bulabilirsem inşallah dinleyeceğim (:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #498 : 23 Mart 2009 - 21:56:03 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
iki albümüde  baştan sona bikaç kez dinledim ve drown'a katılıyorum..
geneli kesinlikle vasatın altında bir albüm, sadece tek bir şarkıyı beğendim ben yirmi şarkı içersinde, iyi de bana ne isimli parça gayet hoş, son kısmı baya bi soadvari olsada:D keşke biraz daha uzun olsaydı o son bölüm, parçanın sözleride gayet sağlam...
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #499 : 24 Mart 2009 - 17:06:43 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
zaten iyi bi grup değil sevmem
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #500 : 24 Mart 2009 - 19:25:46 »

Çevrimdışı Alfredo_James_Pacino1

• Deneyimli Üye
duman iyidir yaa sözler on numaradır bikaç dinlemeden sonra zevk almaya başlarsın eğer şarkıları onunla birlikte söyleyebilirsen çok daha zevkli tabi onunla birlikte söyleye bilmek için albümü çok dinleyip ezberlemen lazım

yada bana öyle geliyo...
İlahi bir aşktır bu şakayla karışmasın...

« Yanıtla #501 : 25 Mart 2009 - 22:52:20 »

Çevrimdışı drown

• Cool
İkinci albümü de dinlemiş bulunmaktayım düşüncelerimde bi değişim söz konusu değil 

"Senden Daha Güzel" i beğenmiştim zaten ilk dinlediğimde de bu albümlerden dinleyeceğim iki şarkıdan biri olur bu.Diğeri de "İyi de Bana ne".İyi parça olmuş.Satriani abim gibi bende Soad tarzına yakın buldum bu parçayı özellikle "Byob" a hem sözler hem de müzik itibarı ile (:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #502 : 28 Mart 2009 - 11:28:12 »

furkiii

• Ziyaretçi
buyrun yeni röportaj ya da ondan sayılır..=)

http://www.hurriyet.com.tr/cumartesi/11307811.asp?gid=66

cengiz baysal ile çalışmaya başlamaları şarkıları da oldukça etkilemiş gibi geliyor bana,zaten albümlerinin en takdir ettiğim yanı da kendilerini tekrar etmemeleri oldu,kaldı ki ben albümleri de birkaç şarkı dışında beğendim..hatta bu aralar en çok dinlediğim grup oldu duman..=) dibine kadar,of,senin marşın,senden daha güzel ve iyi de bana ne favorilerim..=)

hazır duman demişken konser takviminden de biraz bilgi verelim..

5 nisan istanbul bostancı gösteri merkezi..
11 nisan ankara anadolu gösteri merkezi..

biletix'te şimdilik bu kadarı var ama muhtemelen en çok konser veren grup olan duman,pek çok ili gezecektir yeni albümlerle beraber..=)

bir de yarınki sabah gazetesinde de röportajları olacakmış..

haberler şimdilik bu kadar..:D
« Son Düzenleme: 28 Mart 2009 - 11:41:07 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #503 : 29 Mart 2009 - 10:53:25 »

Çevrimdışı drown

• Cool

« Yanıtla #504 : 31 Mart 2009 - 11:48:51 »

furkiii

• Ziyaretçi

cengiz baysal ile çalışmaya başlamaları şarkıları da oldukça etkilemiş gibi geliyor bana,zaten albümlerinin en takdir ettiğim yanı da kendilerini tekrar etmemeleri oldu,kaldı ki ben albümleri de birkaç şarkı dışında beğendim..hatta bu aralar en çok dinlediğim grup oldu duman..=) dibine kadar,of,senin marşın,senden daha güzel ve iyi de bana ne favorilerim..=)

artı olarak ellerin ellerime ve rezil de bugünlerdeki favorilerimden..=)

blue jean dergisinin kapağında gördüm,yani röportajları var..muhtemelen bu ay pek çok derginin konuğu olurlar zaten..=)

« Yanıtla #505 : 06 Nisan 2009 - 20:29:45 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Dibine Kadar
Sor Bana Pişman mıyım
Sarhoş
Balık
İyi De Bana Ne
Senden Daha Güzel
Senin Marşın
Paranoya
Kumbela

gayet sağlam şarkılar...

« Yanıtla #506 : 06 Nisan 2009 - 20:37:47 »

Çevrimdışı drown

• Cool
"Bu Aşk Beni Yorar"

Bunu sevdiklerim arasına eklemekte sakınca görmüyorum.Duman ın hep damar parçalarını sevdim.Bu da onlar arasında önemli bi yere sahip olacaktır benim için eminim.

« Yanıtla #507 : 08 Nisan 2009 - 20:15:09 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
"Sor Bana Pişman mıyım" aldı başını gidiyor bende (=

Bir de böyle bir şey var;

Alıntı
Yeni Albüm İlk Klibinde Duman Hayranları Yer Alacak!
18 Mart'ta çıkan double cdlerin ilk klibi "Dibine kadar" parçasına çekilecek.

Duman klip çekimleri için 10 Nisan Cuma günü hayranları ile beraber kameralar karşısına geçecek.

Sende bu şansı yakalamak istiyorsan hemen aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldur ve gönder.
Kabul edilenlerin listesi perşembe akşamı http://www.dumankulubu.com/v6/frmt8787/ adresinden yayınlanacaktır.

"Aşağıdaki form" için;

Tıkla :p

« Yanıtla #508 : 12 Nisan 2009 - 11:17:14 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2009 - 11:20:37 Gönderen: rock_ö.tekin »
schhh..

« Yanıtla #509 : 12 Nisan 2009 - 11:34:42 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
http://haber.mynet.com/sayfali/guncel/Bir-sarki-yuzunden-ortalik-toz-DUMAN/11Nisan2009/X1239454024703/0

alttaki yorumlara bakılırsa duman'ın başı çok ağrıycak..

Yorumlar çok haklı onalara ne ki dinle ilgili eleştiri yapıyorlar çok saçma zaten bizim toplumumuz genellikle böyle dinle alakasız şeyler yapanları pek sevmez bunun örnekleri çok Duman da onlardan birisi olacaklarmış gibi...