Gönderen Konu: Bilgisayar Sorunlarınıza Çözüm (Teknik Servis)  (Okunma sayısı 24962 defa)

Ynt: bilgisayar sorunlarınıza çözüm(teknik servis)
« Yanıtla #105 : 09 Ağustos 2008 - 22:26:00 »

furkiii

• Ziyaretçi
şeytan nikahı format attıysan sağlık olsun. temiz iş ama sistem geri yükleme yapsaydın da herşey eskisine dönerdi.
sedaengin arkadaşım internet güncelllemelirini yap ve sadece öneri olarak söylüyorum mozilla 3 dene. çok işe yarıyo. bazı güncellemeleri kendi kendine yapar. tabi senin sorun antivürüs programından da kaynaklanabilir. Antivürüs programının ayarlarından engelleyicilere filitre koyabilirsin yada sadece girileceğinm siteyi güvenli hale getirip izin verebilirsin.

furkicim bu arada bilgisayar bilgin beni şaşırttı. tebrik ederim. bu bölüme daha çok göz atmanı rica ediyorum..

teşekkür ederim,bir gözüm de burada artık..=)
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2008 - 23:14:33 Gönderen: furkiii »

Özlem Tekin

« Yanıtla #105 : 09 Ağustos 2008 - 22:26:00 »

« Yanıtla #106 : 28 Aralık 2008 - 12:53:13 »

furkiii

• Ziyaretçi
tekin ali yeniden format atarak da bölebilirsin,format atmadan da şöyle bölebilirsin..:

başlattan çalıştıra girip komut satırına C:\WINDOWS\system32\compmgmt.msc yazıyorsun,açılan bilgisayar yönetimi penceresinde c ve ayrılmamış diske dair bilgiler çıkacaktır (ne kadarın kullanıldığı)..ayrılmamış alana gidip sağ tıklayıp yeni bölüm seçeneğini işaretliyorsun..açılan yeni bölüm sihirbazına devam ederek birincil bölüm oluşturmayı seçiyorsun..sonra da istediğin bölüm boyutunu bildiriyorsun ve işlem bitiyor..

daha önce yazdığım bu yöntemi bugün vista için uyguladığımdan onun da bilgisini vereyim dedim..=) vista'da da yine başlat'ta arama ve komut görevi üstlenen satıra aynı kısayolu yazarsanız bilgisayar yönetimi penceresi açılıyor,bu pencereden disk yönetimi bölümünü seçerseniz c sürücüsüne dair bir bölüm göreceksiniz,oraya gelip sağ tıklayıp birimi küçült dediğinizde yeni disk oluşturma işlemi başlayacaktır..oluşan diske yine istenen harfi atama,boyutunu oluşturma (vista'da yeni oluşturulan disk için en büyük boyutu kendi atıyor örneğin bende 63 gb kadar izin verdi,bu boyuttan daha düşük bir boyuta ayırmak mümkün ama fazlasına izin yok) gibi işlemlerin ardından kendi kendine yaptığı biçimlendirme işlemiyle birlikte format atmadan harddiski bölme işlemi gerçekleşmiş oluyor..şimdi yazılanlardan biraz karmaşıkmış gibi durabilir;fakat yaparken pencereleri ve işlemleri gördükçe aslında kolay bir işlem olduğu ortaya çıkıyor,ayrıca vista'da uygulaması xp'ye göre daha kolay geldi bana..böylece nihayet vista'nın iyi bir yanını gördüm temaları ve görüntü özellikleri haricinde..:D

« Yanıtla #107 : 30 Aralık 2008 - 01:33:59 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
tekin ali yeniden format atarak da bölebilirsin,format atmadan da şöyle bölebilirsin..:

başlattan çalıştıra girip komut satırına C:\WINDOWS\system32\compmgmt.msc yazıyorsun,açılan bilgisayar yönetimi penceresinde c ve ayrılmamış diske dair bilgiler çıkacaktır (ne kadarın kullanıldığı)..ayrılmamış alana gidip sağ tıklayıp yeni bölüm seçeneğini işaretliyorsun..açılan yeni bölüm sihirbazına devam ederek birincil bölüm oluşturmayı seçiyorsun..sonra da istediğin bölüm boyutunu bildiriyorsun ve işlem bitiyor..

bu konuda daha ayrıntılı bilgi istiyorum yapamadım ya :D

« Yanıtla #108 : 30 Aralık 2008 - 13:00:38 »

Çevrimdışı volkanesh

• Üye
  • **
  • BeRTuĞCeMiL(iyiki varrsın)
olmamışsa anakarttada sorun olabilir

« Yanıtla #109 : 30 Aralık 2008 - 15:31:15 »

furkiii

• Ziyaretçi
bu konuda daha ayrıntılı bilgi istiyorum yapamadım ya :D

önce şöyle sorayım vista mı xp mi..:D ikincisi de nerede kaldın..:D

« Yanıtla #110 : 30 Aralık 2008 - 15:40:52 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
önce şöyle sorayım vista mı xp mi..:D ikincisi de nerede kaldın..:D

xp walla en başta kaldım çalıştır dan sonraki kısımda :D

kalın kafalı burçin kalın kafalı burçin =P  :p
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2008 - 15:41:34 Gönderen: ßurçin »

« Yanıtla #111 : 30 Aralık 2008 - 15:47:30 »

furkiii

• Ziyaretçi
xp walla en başta kaldım çalıştır dan sonraki kısımda :D

kalın kafalı burçin kalın kafalı burçin =P  :p

estağfurullah..:D

çalıştıra o komutu yazdıktan sonra o yeni pencere gelmedi mi vista'da bilgisayar yönetimi diyor da xp'de de ona benzer bir adı vardır sanırım,o geldikten sonra böyle solunda soy ağacı gibi bir yer var, orada disk yönetimi demeli,oradan yapılıyor..:D

« Yanıtla #112 : 30 Aralık 2008 - 16:01:57 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Ne uğraşıyonuz indir Partition Magic programını böl a'dan z ye.. Bak norton amcam bunca kolaylık sağlamış..:)

« Yanıtla #113 : 30 Aralık 2008 - 16:09:28 »

furkiii

• Ziyaretçi
partition magic vista'da problem yaşatıyor diye biliyorum yani en azından 8.0 sürümü ama sanırım vista için de buna yönelik partition shrink diye bir program var ama özellikle de vista kullanıcıları için disk yönetimden yapmak daha rahat..
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2008 - 16:12:45 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #114 : 30 Aralık 2008 - 16:15:31 »

ARGo_

• Ziyaretçi
xp kullanmıyormu...:) kursun işte, vistayı yemişim..:)

« Yanıtla #115 : 30 Aralık 2008 - 16:19:06 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
yardmlarınz için teşekkür ederm deniycem .lol. umarm yapabilirim

« Yanıtla #116 : 30 Aralık 2008 - 16:21:33 »

furkiii

• Ziyaretçi
ben vista kullandığım için vista ile yapılışını da açıklamak istedim ki aynı şey xp için de geçerli,madem çözüm buluyoruz herkese yarasın..=)

ayrıca rica ettim burçin..=)

« Yanıtla #117 : 04 Ocak 2009 - 21:59:58 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
Pardus 2008 e Davet var... Türk işletim sistemi 'dir.
hiç diğilse 1 ay kullanınız Tavsiyedir..
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

« Yanıtla #118 : 04 Şubat 2009 - 17:10:23 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
benim bilgisayar kendi çapında eğlenmeye başladı ya.şu hani masaüstünün rengini parlaklığını ayarladığımız yer varya.işte o menüdeki contrast bölümü ekranda kaldı öyle.gitmiyo bi türlü.oyun oynayamıyorum, doğru düzgün film izleyemiyorum, vs. vs. şimdi ekrandan resim çekip buraya yolliim dedim.çıkmadı resimde.monitördeki tuşlardan sağa ok olanla 'exit' e aynı anda basınca gidiyo yazı.ama çekincede geri geliyo.bi ara kayboldu kendi kendine, şimdi yine başladı çıkmaya ya.üf ne bilem ne bu.acaba sorun kasada falanmı, yoksa monitör veya monitör düğmelerinde mi???

işte çektim biraz değişik de olsa :D bu kırmızı şey mevzubahsi geçen..
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2009 - 17:17:22 Gönderen: rock_ö.tekin »
schhh..

« Yanıtla #119 : 04 Şubat 2009 - 19:07:27 »

furkiii

• Ziyaretçi
öncelikle o menüden doğru çıktığına emin misin..:D ikincisi de bilgisayarını yeniden başlatınca hata tekrar etti mi..?