Anket

Özlem Tekin & Istanbul Symphony Project i Nasıl buldunuz?

Çok iyi
480 (64.4%)
Farklı
119 (16%)
Beğendim
67 (9%)
Beğenmedim
79 (10.6%)

Toplam Oy Verenler: 742

Gönderen Konu: Özlem Tekin & Istanbul Symphony Project  (Okunma sayısı 13961 defa)

Ynt: Özlem Tekin & Istanbul Symphony Project
« Yanıtla #60 : 22 Eylül 2007 - 03:01:41 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
ateşi bulan değil de ilk "mangal" yapan makbul yani diyosun 11:14 :D :D
kimin ilk yaptığı ettiği değil benim derdim..sanki özlem şebodan görmüş de yapmıs şeklindeki muhabbetlere uyuzum sadece...

o zaman ilk albumu de özlem yaptı bunu unutmayalım  :56
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2007 - 03:08:14 Gönderen: PyRoX »

Özlem Tekin

« Yanıtla #60 : 22 Eylül 2007 - 03:01:41 »

« Yanıtla #61 : 22 Eylül 2007 - 11:50:39 »

furkiii

• Ziyaretçi
bence albüm yapacaksa çift elektrolu sert soundlu,özlem'den beklenen gümbür gümbür bi albüm (109876543210 gibi) yapmalı symphony project ile..

« Yanıtla #62 : 22 Eylül 2007 - 12:57:26 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
ateşi bulan değil de ilk "mangal" yapan makbul yani diyosun 11:14 :D :D
kimin ilk yaptığı ettiği değil benim derdim..sanki özlem şebodan görmüş de yapmıs şeklindeki muhabbetlere uyuzum sadece...

o zaman ilk albumu de özlem yaptı bunu unutmayalım  :56

Özlem Şebo'dan ne gördü? 50 kişilik senfoni orkestralı konser... Kendisi dememiş miydi Şahan'ın "Kime Diyorum Ben"inde; "Öyle ayda yılda bir yapılan konserler gibi olmayacak" diye... İşte farkını orda ortaya koydu kendisi... İşine yarayacak elemanları aldı, kafasında şekillendirdiği projeyi şehir şehir tekinistlere sundu... Belki de en güzeli buydu... Ama dvd yapıp görkemi es geçilemeyecek bir konseri eve taşımak gibisi yok(: Esas olan ilk-son muhabbetlerine prim vermemek(: Sabırla Özlem'in neler yapacağını beklemek...

Kişisel Dalga: İlk dvdyi Şebnem yaptı ve aynı zamanda ilk konser albümü de(: Daha çok sürer mi bu dizi(:

« Yanıtla #63 : 22 Eylül 2007 - 13:06:43 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
duman daha önce bişeyler yapmamışmıydı ki

neyse konumuz dağılmasın

" Özlem Tekin & Istanbul Symphony Project " ten devam edelim
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #64 : 22 Eylül 2007 - 13:16:02 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
duman daha önce bişeyler yapmamışmıydı ki

neyse konumuz dağılmasın

" Özlem Tekin & Istanbul Symphony Project " ten devam edelim

Muhteşem ikili arasındaki "ilk" esas alınıyor(:

Neyse konu dağılmasın(: Double albüm fena olmaz aslında... Hem unutulmaz şarkıların senfonik kayıtları hem de son model şarkıları içeren bi' albüm... "2 cd tek cd fiyatına" etiketi de atılırsa üstüne bütçemiz de yorulmaz(:

« Yanıtla #65 : 22 Eylül 2007 - 13:25:35 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
pardon ben yanlış anlamışım
hala uyanamadım galiba

zaten özlem ne kadar albüm çıkarırsa çıkarsın
"herkes şanslı doğmuyor","sebepsiz savaş","yol" gibi şarkılarından vazgeçemiyecek gibi duruyor
bu şarkılarda her türlü güzel oluyor,dinlettiriyor kendini

ayrıca "2 cd tek fiyatına" etiketi atılırsa albüm satışlarıda artar gibi geliyor
şahsen ben arada  promosyonlu seyleri almaktan engellıyemıyorum kendımı
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2007 - 13:26:39 Gönderen: vegateryan »
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #66 : 22 Eylül 2007 - 15:39:58 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
zaten artık kimse album almadığı bi devirde başka çare de yok gibi...sanatçılar da albumden para kazanılmayacagını,sadece prestiij sağlıyacaklarını biliyolar da,yapımcılar bu durumda ne kdr hevesli album yapmaya acaba..sanırım artık herkes kendi parasıyla album yapacak :s

« Yanıtla #67 : 22 Eylül 2007 - 20:31:34 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Ya bence her şey kişide bitiyor. Kimse kusura bakmasın ama ben öyle albümde beğendiğim bir şarkı var diye gidip albümü orijinal alamam (özellikle şarkıyı internetten indirmek bu kadar kolayken!); sadece beğendiğim şarkıyı indirir, dinlerim. Bunun yanısıra, sevdiğim bir sanatçı veya grup (Özlem Tekin, Bertuğ Cemil, The Offspring...) albüm çıkartıyorsa ya da albümlerindeki hemen hemen her şarkı dinlenebilir olan bir sanatçı ya da grup (Yine Özlem:D, Yüksek Sadakat, Natalia Oreiro... (Tabi bu saydıklarım benim zevklerime göre yazıldı.)) albüm çıkartıyorsa hiç beklemem albümü orijinal alırım. Sonuçta 5-10 YTL civarı bir albümün fiyatı ve bu zannımca hiç de uçuk bir rakam değil. Ayrıca artık halkın daha da bilinçli hale geldiğini görüyorum orijinal albüm (veya oyun, film) konusunda.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #68 : 25 Eylül 2007 - 00:13:10 »

Çevrimdışı ibanezk7

• Yepyeni Üye
  • *
evet güzeldiii :)

« Yanıtla #69 : 25 Eylül 2007 - 10:57:44 »

Çevrimdışı byOCEAN

• Deneyimli Üye
Bence baterisiz, elektrosuz sadece senfonik enstrumanlarla yeni bir albüm kaydetmeli... Eskileri kurcalamasın(: Fark istiyorsa en büyük fark bu olur... Diskografisinde türler arası geçişin çok net görüldüğü Özlem'de şık durur bu elbise... Hatta brutalini coşturabilir yeni albümde(:
kesinlikle katılıyorum.. sadece yaylılarla değil tam takım Symphony Project ile elektoniğin hiç karışmadığı yeni şarkılardan oluşan bir albüm özlemin müzikal değişim yolculuğundaki en özel albümlerinden biri olacaktır bence de fark isteniyorsa asıl fark böyle bir albüm sunmak olacaktır konser kayıtları ile de bir dvd sunulabilir best of niteliğinde... ayrıca bir best of cd ye gerek yok bence... Symphony Project ile yeni şarkılardan oluşan bir stüdyo albümü ve konser derlemelerinden veya kayıt edilecek özel bir konserin dvdsi sunulmalı bence de...

eger başlıkta backroundlarına bakarsan biçok kişiyle çalıştklarnı görürsün..sonucta kim senfoni çalsıın istiyosa arkasında çalabilirler yani..bugece de özcan denizin programındaydı bikaçı..orhan şallıel ile çalışan herkese çalabiliyorlar..tabi i çok hoş olmadı hepsini şebnemin arkasında görmek dvd de..sanki öz şebodan gördü senfoniyi de yaptı gibi bi izlenim yarattı..ama unutmamak gerek ki özlem zaten 2004 de levent yüksel ve fatih erkoç ile verdiği 60-70-80-90 lar-sanki dün gibi konserlerinde Orhan Şallıel ve senfoniyle çalışmıstı..
kesinlikle katılıyorum bedri fakat herkes o gözle bakmıyor olaya aslında 60-70-80-90'lı yıllar projesi DVD'lendirilecekti o konser öncesi most production ekibi o şekilde konuşuyordu hatırlarsanız sitede yayınlanmıştu bu haberler hem dvd hem de cd olarak satışa sunulacaktı bu konser fakat sunulmadı...
nedenini hala da bilmiyorum most production a mail yollamıştım konu ile ilgili fakat cevap gelmemişti...
sonra trt1de izleyince konseri biraz laylaylom havasında geçtiği şarkı sözlerinin unutluduğunu veya karıştırıldığını farkettim sanırım bu sebepten ötürü dvdlendirilmekten vazgeçilmiş olabileceğini kendimce düşündüm. bu DVD satışa sunulmuş olsaydı şebnem'in olayı şu an konuştuklarımız bambaşka bir boyut alacaktı... yine de bence özlem full takım Symphony Project ekibi ile ama sadece Symphony Project ile elekroniğin karışmadığı yeni şarkılardan oluşan bir stüdyo albümü çıkarmalı... sonra konserlerinde yine bildiği gibi yapsın ama özlem'in albümleri hep farklı ve alternatif olmuştur her zaman bence böyle bir albüm özlem'in diskografisinde çok özel bi yer alacaktır...
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2007 - 11:11:40 Gönderen: vegateryan »

« Yanıtla #70 : 25 Eylül 2007 - 15:21:05 »

Çevrimdışı deniz21

• Daimi Üye
özlem beklediğine göre çok hoş bir şey çıkıcak  bence
yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine

« Yanıtla #71 : 04 Ekim 2007 - 23:17:48 »

Çevrimdışı amar

• Yepyeni Üye
  • *
pek beğenmedim özellikle rockn coke'ta hiç iyi değildi ama patlıcan konserlerinde güzeldi

« Yanıtla #72 : 09 Ekim 2007 - 08:43:20 »

Çevrimdışı rockkemancisi

• Yepyeni Üye
  • *
her ne kadar bedri bir cevap vermiş olsa da, işin içinden, "o arkadaşlar"dan biri olarak bende yazayım..bugüne kadar birçok sanatçıya eşlik ettim. ibrahim tatlıses, özcan deniz, mario frangoluis, fatih erkoç, albano, alessandro safina, erol evgin, timur selçuk, emel sayın, nükhet duru, ferhat göçer ve aklıma şuan gelmeyen nice insan...
şebnem ferahla 2006da bir konserimiz olmuştu, 2. konseri 10 martta bgmde verdik 2007de, bu konser gecikmeli bir biçimde eylülün 7sinde piyasaya sunuldu dvd olarak.özleme mayısta başladık provalara, mayıs sonunda sahne almaya başladık.rock'n coke'a kadar sürdü...
hiçbir projeyi kıyaslamayan, birbirine karıştırmayan biri olarak şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, onca çalıştığımız sanatçılar arasında en çok heyecan duyarak çaldığımız, konserlerinde en çok zevk aldığımız şebnem ve özlem idi.ama sayıca özlemle çok daha fazla konsere çıktığımız, çok daha fazla konser öncesi ve konser sonrası kulis heyecanını paylaştığımız için elbette özlemde bu duyguyu daha yoğun yaşadım...
bide şunu ayırmak gerek.şebnemin yaptığı kendi grubuna ek olarak senfoni orkestrası ile sahneye çıkmak idi.aranjeler orhan şallıel tarafından orkestrasyona tabi tutuldu ve orkestra 2 konser verdi.
özlem ise bu senfoni orkestra içerisinden 10 kişi aldı ve kendi grubuna kattı.yine orhan şallıel tarafından teker teker tüm enstrumanların "ayrı" partisi yazıldı, aranje edildi, orkestrasyonu yapıldı.ek olarak bu proje için 4 adet elektrik keman alındı, bir o kadar prosessor.mantık, akustik enstrumanları akustik halleriyle katmaktan çok, elektrikli, efektli ve prosess edilmiş haleriyle gruba katılması idi..ki bu türkiye sınırları içerisinde bu kadar kapsamlı bir biçimde kimsenin cesaret edemediği, başaramadığı bir şey idi...
ikisini karıştırmamak lazım :)
umarım konserler devam eder en kısa sürede, bide albüme girer, çok daha titiz ve uzun bir çalışmayla harika bir albüm çıkartırız.. bu seferde herkes bu albümü konuşur...
büyüklerime saygılar & küçüklerime sevgiler

bibip.
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2007 - 08:47:41 Gönderen: rockkemancisi »
Istanbul Symphony Project

« Yanıtla #73 : 09 Ekim 2007 - 09:32:38 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
çalışmaların sonunda özün söylemiş olduğu o 2 albümünde çok iyi , farklı ,denenmemiş ve şimdiye kadar  cesaret edilmemiş olan bir çalışma olacağını biliyoruz.  Şarkılar aslında daha önceki özün canlı
aranjelerinden değişik ve hoş bir farklılık gösteriyor.  aslında müzik eğitimi almamış yada kulak yeteneği olarak bu sanata uzak kalmış farkındada olmadan ticari müzik diye tabir ettiğimiz müziği dinleyen kişilerden olumsuz cümleler çıkıyor bana göre.. herkesin kendi fikridir diye saygı duymak
mecbur olsada olaya ortaya çıkan şeyin daha önceki şarkılardaki aranjeleri
 aramak olduğu gibi değilde yenilik,değişim ve ticari kaygı olmadan yapılmış düzenlemeler olarak bakılmalıdır. zaten üst mesajdaki gibi yaptığından zevk almak denen duyguyu yaşamış özün çalışma arkadaşları oldukça iyi beklenen ve çok konuşulan albüm zaten çok iyi olacaktır.
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #74 : 09 Ekim 2007 - 20:48:55 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
merak ediyorum bence özlemin senfonik albümü 2008e kalır yada hiç çıkmaz korkuyorum ya bi daha albüm yapmaz diye ne zaman gelir bu albüm yaaaa
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)