Anket

En beğendiğiniz Björk albümü hangisi?

Björk
0 (0%)
Gling-Gló
0 (0%)
Debut
1 (8.3%)
Telegram
0 (0%)
Homogenic
2 (16.7%)
Selmasongs
0 (0%)
Vespertine
0 (0%)
Medúlla
0 (0%)
Drawing Restraint 9
0 (0%)
Volta
1 (8.3%)
Debut Mixes
0 (0%)
The Golden Unplugged Album
2 (16.7%)

Toplam Oy Verenler: 12

Gönderen Konu: Björk  (Okunma sayısı 15496 defa)

Ynt: Björk
« Yanıtla #30 : 18 Mart 2008 - 22:12:14 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
ya offf kuzi b habri ben verecektim aa geç kaldım işte .

olsun canım.. :) bi daha ki türkiye konseri haberini de sen duyurursun burdan... :D
hey gidi günler… göz yaşım sel

Özlem Tekin

« Yanıtla #30 : 18 Mart 2008 - 22:12:14 »

« Yanıtla #31 : 18 Mart 2008 - 23:23:56 »

Çevrimdışı ßöJüK

• Yepyeni Üye
  • *
konuşuLanLar üzerine burdaki tavsiye ediLen şarkıLarını indirdim..Gerçekten değişik bi ses hoş bi yorum "oceaniaa"da süpermiş...=)
ÖZ'ümdür Dönmem Sözümden Bu Yüzden Bu Dünyada Ben SeviLir Severim..(!)

« Yanıtla #32 : 19 Mart 2008 - 18:39:41 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
konuşuLanLar üzerine burdaki tavsiye ediLen şarkıLarını indirdim..Gerçekten değişik bi ses hoş bi yorum "oceaniaa"da süpermiş...=)
ben de tavsiye de bulunayım o zaman canım eskilerden Hunter ve I miss you yu da benim çin dinle o zaman...benim için değil de tavsiyem olsun işte ya..
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #33 : 21 Mart 2008 - 00:22:26 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
şu andan itibaren bende björk dinlerciyim...

« Yanıtla #34 : 21 Mart 2008 - 21:01:51 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
şu andan itibaren bende björk dinlerciyim...
o zaman süpersin diyorum Björk+Ben+Kuzi

nescafe gibi bişi oldu be...

o zaman sana da 'you only live twice'yi hediye edeyim...her ne kadar soundtrack deyer alsa da...
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #35 : 21 Mart 2008 - 23:06:46 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me

deneme***

« Yanıtla #36 : 24 Mart 2008 - 19:35:06 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod

o zaman sana da 'you only live twice'yi hediye edeyim...her ne kadar soundtrack deyer alsa da...

o zaman bende sana teşekklür edeyim hatta kuru kuru bi tşk olmasın diye de ardına da dancer in the dark'ı yapıştırayım.. :dill :D

« Yanıtla #37 : 07 Mayıs 2008 - 20:28:46 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
İndirimli fiyat uygulaması sona ermiş konser için.
Normal tarifede biletler;

90 YTL.

:s

« Yanıtla #38 : 11 Mayıs 2008 - 11:21:57 »

Çevrimdışı hiperaktif

• Deneyimli Üye
  • nasihat kesmez bizi,bize tecrübe gerek!
bu kadının her klibi ilginç, her hali ilginç, sesi çok ilginç şarkıları kendi çok tuhaf , şarkılarından bişey anlamadığım ama yinede sevdiğim, bi sıcaklık duyduğum kadın björk
Beni Yakan Aşkın kurşun mu?
Denizde Yediğim vurgun mu?
Ben Aşık Olmazdım Ama Senin Aşkın Bir Başka...

« Yanıtla #39 : 12 Mayıs 2008 - 11:59:39 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Amy'den sonra daa da iyi bişey varmış.O da "Björk"..Joga'yla yapılan açılış neyle sonlanacak hiç bilmiyorum..Ama şu anda hipnoz altındayım diyebilirim.

« Yanıtla #40 : 12 Mayıs 2008 - 21:04:40 »

Çevrimdışı ____İzzA

• Yepyeni Üye
  • *
iki çocuklu evli barklı olması çok garip :confused1: bi ara başı psikopat hayranlarıyla belaya girmişti....
belki bi gün kendimle aynı fikirde olurum....

« Yanıtla #41 : 12 Mayıs 2008 - 21:22:26 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
iki çocuklu evli barklı olması çok garip :confused1: bi ara başı psikopat hayranlarıyla belaya girmişti....

napmıştı hayranları
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #42 : 12 Mayıs 2008 - 21:35:12 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Rock aleminin en arıza, en marjinal simalarından Björk , yine yaptığı yapacağını.

Çin ’de verdiği konserde "Bağımsızlığını İlan Et" şarkısını söyledikten sonra "Tibet ’e özgürlük" diye bağırdı ve Şangay Uluslararası Jimnastik Merkezi’ni dolduran birçok Çinli salonu terk etti. Björk geçtiğimiz ay da, Japonya ’da verdiği konserde aynı şarkıyı söyledikten sonra "Kosova ’ya özgürlük" diye tempo tutmuştu.

Şimdi bizi ilgilendiren kısma gelelim. Björk , 3 Ağustos ’ta İstanbul ’da konser verecek. Dünyadaki politik gelişmeleri yakından takip eden ve bu konularda sözünü sakınmayan Björk ’ün Güneydoğu sorunuyla ilgili düşüncelerini bilmiyoruz. Malum Güneydoğu ’da yaşananların terör sorunu olduğunu Avrupalılara bir türlü anlatamadık. Björk de Güneydoğu sorunuyla ilgili bizden farklı düşünüyor olabilir. Eğer düşünüyorsa, acaba Kuruçeşme Arena ’da ne diye bağırır?

« Yanıtla #43 : 12 Mayıs 2008 - 22:41:53 »

Çevrimdışı ____İzzA

• Yepyeni Üye
  • *
napmıştı hayranları

16 eylül 1996 günü hollywood Florida bi apartman dairesinin kapısının altından sızan kan sonucu eve giren polisler siyah kırmızı ve yeşile bulanmış(björk renleri) cesedi bulurlar.Masanın üzerinde birde kamera vardır .Kamera yerde yatan adamı kaydedebilecek şekilde yerleştirilmiştir.Kameradan son gün yazan bir kaset çıkar.Polisin evdeki diğer kasetleri bulmasıda fazla sürmez.Herkes intihar konusunda hemfikirdir fakat bi gerçekte vardır.Diğer kasetlere bakıldığında sapığn korkunç planı ortaya çıkar kasete göre İzlandalı şarkıcı björk 1 gün sonra ölecektir.
  Dairede kasetlerin yanında Ricardo Lopez'e ait birde günlük bulunur.günlüğüne göre Ricardo yaşadığı umutsuzluklardn ünlülern hayatını konu alan dergler okuyarak kurtlmaya çalışıyordu.18 yaşnda izlediği björk klibi hayranlığını takıntı yaptı.Başlarda sadece ilham kaynağıdı ama sonra Ricardo akıl sağlığnı yitrmeye başladı ve kendi fantezi dünyasnda yaşamaya başladı.
  3 sene sürn saplantılı dönmden sonra Ricardo Björk'ün siyahi müzisyen Goldie ile birlkte oldğunu öğrendi.Björke olan saplantısı ırkçılıkla birlkte nefrete kapılmasna ndn oldu.Bir intikam planı yapmalıydı.Bunuda son kaydettiği kasetnde anlatmştı. Kasete göre Ricardo björkü sülfürük asit kullanarak kitaba yerleştrdiği bi bombayla öldürecekti. Sonrada björkün I remember you şarkısında kendini vurarak intihar etti.Björk'ün adresine yolladığı bomba 5 gün sonra gidiceğinden son gün durdurulabildi. Björk basın açıklamasında 'ben bir müzisyenm insanlar şarkı sözlerimi ciddiye almalı ama özel hayatıma karışmamalı.Ben müziği insanlar için yapıorum' dedi.
  Ricardo Lopez'in hazırladığı bomba yerine varamasada planı birazda olsa amacına ulaşmıştı.Çünkü artık Björk Richardo Lopez adını sonsuza kadar hatırlayacaktı.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2008 - 22:50:42 Gönderen: furkiii »
belki bi gün kendimle aynı fikirde olurum....

« Yanıtla #44 : 03 Ağustos 2008 - 11:19:43 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
"İzlandalı şarkıcı Björk, "İstanbul'daki hayranlarım çok coşkulu... Beni takip etsinler" diyor.

Büyük gün geldi... İzlanda'nın en ünlü şarkıcılarından Björk, bugün BKM ve Radyo Virgin işbirliğiyle Turkcell Kuruçeşme Arena'ya çıkacak. Birçoklarının Lars Von Trier'in 'Karanlıkta Dans' isimli filmdeki rolüyle tanıdığı Björk, geçen yıl çıkardığı 'Volta' isimli albümünün tanıtımı için Türkiye'de. Sahnedeki politik söylemleriyle de dikkat çeken Björk, mail aracılığıyla ilettiğimiz sorulara verdiği cevaplarda 'Türkiye'de bağırmayacağını' açıkladı.

ARTIK OYUNCULUK YAPMAM!
* 43 yaşında olmanıza rağmen çok genç ve seksi görünüyorsunuz. Bu görüntünüzü neye borçlusunuz?

Bu konuda hiçbir şey yapmıyorum. Yalnızca iyi bir gözlemciyim ve yenilikleri takip eden gençliği ve onların düşüncelerini önemsiyorum.

* 'Karanlıkta Dans'ın ardından sonra 'Drawing Straight 9' filminde rol aldınız. Tekrar bir filmde oynamak istiyor musunuz?
Oyunculuk benim hiç ilgimi çekmiyor 'Karanlıkta Dans' filmi hariç! Oradaki oyunculuk deneyimi benim için gerçekten büyüleyiciydi.

* Bu yıl Şangay'daki konseriniz sırasında söylediğiniz 'Declare Independence- Bağımsızlık İlan Et' şarkısı sırasında 'Tibet Tibet' diye bağırmanız olay oldu. Türkiye'deki birçok köşe yazarı İstanbul'daki konserinizde de bağırabileceğinizi düşünüyor. Türkiye için sürpriz bir sloganınız olacak mı?
 Türkiye'nin politik durumundan haberdar değilim! Bu yüzden Türkiye'de bağırmayacağım.

* 'Volta' albümünüzde Timbaland'la çalıştınız, nasıl bir duyguydu? Bu albümü melankolik mi, ironik mi yoksa neşeli olarak mı tanımlarsınız?
Tarzını tam olarak tanımlayamam ama bu albümün hazırlık aşamasına çok zaman harcadığımı söyleyebilirim. Ama albümü Timbaland ile çok kısa bir sürede kaydettik. Antony Hegarty ve Timbaland gibi iki başarılı müzik adamıyla çalıştığım için çok şanslıyım.

* Peki İstanbul'daki hayranlarınıza mesajınız var mı? İstanbul'daki hayranlarım çok coşkulu. Beni takip etsinler ve konserimi sakın kaçırmasınlar! "
Tesadüflerle başlar her şey.