Gönderen Konu: Bilgisayar Oyunları ...  (Okunma sayısı 17811 defa)

Ynt: Bilgisayar Oyunları ...
« Yanıtla #45 : 20 Mayıs 2007 - 11:53:58 »

Çevrimdışı Memocan

• Deneyimli Üye
  • Kır zincirleri utansın cümle alem
ya millet bu aralar online oyun oynayan var mı varsa hangisi :D merak yaptım :P
Hiç bi kere hayat bayram olmadı ya da
Her nefes alışımız bayramdı....

Özlem Tekin

« Yanıtla #45 : 20 Mayıs 2007 - 11:53:58 »

« Yanıtla #46 : 22 Mayıs 2007 - 14:50:38 »

Çevrimdışı zburnu31

• Bizden Biri
  • adamı deli etmeyin
bilgisayar oyunlarında en çok futbollu oynuyom
lig yapıyorum hep küme düşmeme mücadelesi
yapıyorum ama küme düşüyorum fifa 2007

« Yanıtla #47 : 24 Mayıs 2007 - 20:17:21 »

Çevrimdışı omar

• Yepyeni Üye
  • *
 :alkıs:arkadaşlar wanted demode oldu artık ben 20 kerre bitirdim sizdaha bitirmeyemi ugraşıyonuz bitirmek için bi gün yer soru sormak için bana müracat edin
 :şok:

« Yanıtla #48 : 24 Mayıs 2007 - 21:17:46 »

Çevrimdışı zburnu31

• Bizden Biri
  • adamı deli etmeyin
:alkıs:arkadaşlar wanted demode oldu artık ben 20 kerre bitirdim sizdaha bitirmeyemi ugraşıyonuz bitirmek için bi gün yer soru sormak için bana müracat edin
 :şok:
helal olsun :alkıs: :alkıs: :alkıs: :alkıs: :alkıs: :alkıs: :alkıs:

« Yanıtla #49 : 09 Haziran 2007 - 17:20:38 »

Çevrimdışı DARK ANGEL

• Üye
  • **
painkiller savaş oyunları sevenlere  tavsiye ederim okay.silahları çok güzel okadar övmeye gerek yok deneyin ve görün  :56
most wanted araba yarışı sevenlere tavsiye ederim.Güzel bir oyun similasyonu grafikleride güzel  carbon gibi kötü degil.
postal garip bir oyun sevenlere
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2007 - 00:53:31 Gönderen: Q_ZEN »

« Yanıtla #50 : 12 Haziran 2007 - 10:42:27 »

Çevrimdışı DARK ANGEL

• Üye
  • **
blodrayn 2 gerilim sevenlere ve oyunda kan içmeyi sevenlere tavsiye güzel bir oyun kontrol biraz zor ama oynamaya deger

« Yanıtla #51 : 13 Haziran 2007 - 21:45:42 »

Çevrimdışı zburnu31

• Bizden Biri
  • adamı deli etmeyin
blodrayn 2 gerilim sevenlere ve oyunda kan içmeyi sevenlere tavsiye güzel bir oyun kontrol biraz zor ama oynamaya deger
güzel oyuna benziyor denemek lazım

Ynt: Bilgisayar Oyunları ...Fallout 2
« Yanıtla #52 : 15 Haziran 2007 - 09:56:45 »

Çevrimdışı DARK ANGEL

• Üye
  • **
Fallout 2 biraz sıradışı bir atmosfere sahip. Tamam bu oyunda savaş ve cinayet görmeyi bekliyorsunuz, fakat aslında bu kadarla da kalmıyor. Bu oyun küresel bir nükleer savaştan yaklaşık 160 yıl kadar sonrasını konu alıyor, tüm medeniyetlerin çöktüğü ve her tür değer yargısının birbirine karıştığı bir dünya burası. İnsanlar para karşılığı alınıp satılıyor, uyuşturucu kullanımı ve fahişelik çok yaygın görülen şeyler; bir sürü manyak diktatör, çeteci ve paralı asker güç için birbirinin gırtlağını kesiyor ya da işbirliği yapıyor. Özellikle cinsellik temasının çok sık olarak işlendiği bir oyun bu, hatta oyun esnasında kazanabileceğiniz yeteneklerden bazıları “farklı alanlarda” size avantaj kazandırmak üzere tasarlanmış. Tüm bunlar gözönüne alındığında oyunun yurtdışında neden 18 yaş ve üzerine satılma izniyle piyasaya sürüldüğünü anlamak çok zor, çünkü tüm bunlar zaten günlük hayatta gırtlağına kadar içine gömülmüş olduğumuz pisliğin PC ekranındaki yansıması!

Fallout 2’nin geçtiği mekan ilk oyundan yaklaşık dört kat daha büyük olduğunu söylemek herhalde yanlış olmaz, fakat bununla kalmıyor, girdiğiniz kasabalar ve benzerleri de ilkinden çok daha büyük, olmadık bir yerde bir kapak bulup yeraltına inmek ve sonra tamamen başka bir bölgede tekrar yüzeye çıkmak son derece doğal. Tabii karşılaşacağınız tiplerin ve başınıza gelebilecek olayların sayısı da son derece fazla, mesela gizlice girdiğiniz bir odada kızın babası tarafından basılabilir ve çifte zoruyla evlendirilebilirsin iz. Çözümünde rol alabileceğiniz çok miktar “Quest” mevcut, fakat bunlar cinsiyetten zamanlamaya kadar değişen pek çok unsura bağlı olarak karşınıza çıkabiliyor, yani bir defa oynamak oyundaki herşeyi görmek için yeterli değil. Harita bu kadar büyük olunca yapımcılar işleri biraz kolaylaştırmak için oyuna bir de eski bir otomobil eklemişler, ancak tabii onu bulmak, satın alacak parayı toplamak, onarım için gereken parçaların izini sürmek kolay değil, fakat bir defa ele geçirdiğiniz zaman yüksek sürati ve geniş bagajıyla hayatınızın ayrılmaz bir parçası olacak.

Oyunun bir diğer ilginç yanı ise ana macerayı bitirseniz bile oyuna devam edebilmenize imkan tanınması. Böylelikle görmediğiniz yerlere gitme fırsatı buluyorsunuz. Buna olanak tanınmasındaki bir başka amaç ise oyunun genişlemeye açık bir tasarımı olması, ileride yapımcılar yeni yerler ve maceraları tasarlayıp Internet üzerinden bedava dağıtmayı planlıyorlar, bu sayede oyunun devamlı gündemde kalması planlanıyor. Peki bu oyun için şöyle güzel, böyle güzel dedik durduk, hiç mi kötü yanı yok? Maalesef var, hem de pek çok! Öncelikle oyun biraz fazla acele hazırlanmış, bu yüzden de pek çok yapısal hata, yani “Bug” mevcut. Ama sonuç olarak Fallout 2 alınıp oynanması gereken bir oyun, her açıdan oldukça özel ve tüm hatalarına rağmen verilen parayı hak ediyor.

« Yanıtla #53 : 19 Haziran 2007 - 09:46:38 »

Çevrimdışı DARK ANGEL

• Üye
  • **
PAİNKİLER
mezarlık tarzı oyunları sevenlere güzüldir oynayın görün

Çevrimdışı DARK ANGEL

• Üye
  • **
 İngiliz Film Sınıflandırma Kurulu BBFC, daha önce tartışmalara yol açan ‘Grand Theft Auto’ adlı video oyununun da yapımcısı Rockstar Games’in ‘Manhunt 2’ oyununun satışını ülke çapında yasakladı.
Kurulun müdürü David Cook, internetteki resmi sitelerinde yayımlanan açıklamasında, bir oyunu yasaklamanın kolay olmadığını, öncelikli olarak oyunda kısıtlamalar ya da değişiklikler yapmayı tercih ettiklerini, ancak bu oyunda bunun mümkün olmadığını belirtti.

Cook, oyundaki cinayet yöntemlerinde sürekli ve çeşitli sadizm unsurları olduğunu da ifade etti. Açıklamada, Manhunt 2’nin üreticisi firmanın karara itiraz etme hakkının bulunduğu kaydedildi.

Video oyununun 2003 yılında piyasaya çıkan ilk sürümü ‘Manhunt’ın da, 18 yaşından küçüklere satışı yasaklanmıştı. İngiltere’de 2004 yılında 14 yaşındaki oğulları bıçaklanarak öldürülen bir aile, 17 yaşındaki katilin bu oyundan esinlendiğini öne sürmüştü.

BBFC, 1997 yılında da arabaların yayaları ezdiği ‘Carmageddon’ adlı otomobil yarışı oyununu da yasaklamış, ancak yasak kararı temyizden dönmüştü.

Ynt: Bilgisayar Oyunları ...Tüm zamanların en iyi 10 video oyunu
« Yanıtla #55 : 04 Temmuz 2007 - 16:48:31 »

Çevrimdışı DARK ANGEL

• Üye
  • **
Oyun dünyasının önde gelen dergilerinden Edge’nin okuyucuları ve oyun uzmanları, tüm zamanların en iyi bilgisayar oyunu olarak, 10 yıl öncesinin “The Legend of Zelda: Ocarina of Time” oyununu seçti.
ANKARA - 3 boyutlu oyun dönemini başlatan ve Nintendo 64 oyun konsoluyla oynanan bu oyunla birlikte sadece 5 video oyunu Edge dergisinden 10 üzerinden 10 alabildi. Tüm zamanların en iyi ilk on oyunundan ilk beşi yalnızca Nintendo oyun konsollarıyla oynanabiliyor. Edge dergisinin yazı işleri müdürü Tony Mott, “Eğer video oyunlarında yeniyseniz ve 100 oyunluk tam bir koleksiyon oluşturmak istiyorsanız, okuyucuların ve uzmanların seçtiği bu oyunları almalısınız. Ocarina of Time 10 yıllık bir oyun olmasına karşın, iyi bir oyun tasarımının yaşa bağlı olmadığını gösteriyor” dedi.

Tüm zamanların en iyi ilk 10 video oyunu listesi şöyle oluştu:

1. Legend of Zelda: Ocarina
2. Resident Evil 4
3. Super Mario 64
4. Half Life 2
5. Super Mario World
6. Zelda: A Link to the Past
7. Halo: Combat Evolved
8. Final Fantasy XII
9. Tetris
10. Super Metroid

ERKEK ÇOCUKLAR VİDEO OYUNU DÜŞKÜNÜ
ABD’de yapılan bir araştırmada, erkek çocuklarının kızlardan çok daha fazla video oyunu oynadıkları belirlendi. “Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine” dergisinde yayımlanan ve 10-19 yaş grubundaki 1491 kişi üzerinde yapılan araştırmada, bunların yüzde 36’sının düzenli olarak oyun oynadıkları ve oyun tutkunlarının yüzde 80’inin erkek olduğu ortaya çıktı. Michigan ve Texas üniversitelerince yapılan araştırmaya göre, erkek çocuklar, hafta içi günde 58 dakika ve hafta sonu günde 1 saat 37 dakikayı oyun konsollarının başında geçirirken, kızlar hafta içi 44, hafta sonu da günde 1 saat 2 dakika oyun oynuyor.

Araştırmayı yapan bilim adamları, video oyunlarına harcanan zamanın erkek çocuklarının ödevlerine daha az zaman ayırmalarına neden olurken, kızlar için bu konuda daha avantajlı bir konum sağladığı yorumunu yaptılar.

« Yanıtla #56 : 21 Ağustos 2007 - 18:57:24 »

Çevrimdışı hüma

• Bizden Biri
  • öz üm
tomb raider oynadınız bilmiyorum süper oyun da gecemedigm zaman cok sinirleniyorumm ama genede güzel oyunnnn yaaaa tavsiye ederim
Şikayetim VAR!!!........

https://twitter.com/huma_oz

https://instagram/huma_ozz

NORVEÇ❤❤❤

ANT🔴⚪GS💛❤🌟🌟🌟🌟

« Yanıtla #57 : 29 Ağustos 2007 - 15:02:40 »

Çevrimdışı cyberLord

• Emekli Mod
tomb raider ilk oynadığım ve 7 cd lik serisini bitirdiğim dahiyane bir oyunndu...

sadece bir kaş kaldırma estetik hareketleri bile sizi etkileyebilir..
Gerçekler Yok !!  Sadece Ben Varım!!

Alayına İsyan Ölümüne Tekinizm

« Yanıtla #58 : 29 Ağustos 2007 - 16:55:01 »

furkiii

• Ziyaretçi
tomb raider oynadınız bilmiyorum süper oyun da gecemedigm zaman cok sinirleniyorumm ama genede güzel oyunnnn yaaaa tavsiye ederim

ben de çok severdim tomb raider'ı..ilk oyunlarını özellikle..o zamanlar lara croft'un da uzakdoğulu bi havası ve çok başkaydı,hoştu..şimdi de hoş ama oyunun serileri ilerledikçe angelina jolie'ye benzetiyolar,özgünlüğü kayboluyo..=(

« Yanıtla #59 : 28 Kasım 2007 - 15:42:02 »

Çevrimdışı behram

• Yepyeni Üye
  • *
twisted metal 1,2,3,4 5 çıkacak
ayrıca most wanted i 2 kez bitidim şimdi pro street alcam pc de oynamıom ama ps2 de daha zor olu :D