Müzik > Genel Müzik

Lüzumsuz Bilgiler Bölümü ( Rock Tarihinden )

(1/6) > >>

DooMsDaY:
Bunları belki biliyorsunuz belki bilmiyorsunuz ama yinede sizinle paylaşmak istedim. Bende bazılarını yeni öğrendim zaten tahmin edeceğiniz gibi bahsettiğim konular alıntı. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır geyiğini gerçek yapalım ve sizinde bildiğiniz rock tarihinde dönüm noktası olmuş, sansasyon olmuş, değer taşıyan ilginç bilgileri polemik yaratmayacak şekilde paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar…

*** Dünyanın en gürültülü grubu olarak ilk Deep Purple ( mor ve ötesi :P ) grubu gösterilmiş daha sonra Manowar grubu Almanya’da yapmış olduğu konserde 129,5 desibellik ses ile  dünyanın en gürültülü grubu olmuştur.

*** Metallica’nın ilk kadrosunda yer alan gitarist “Dave Mustaine” Matallica’dan kovulunca Megadeth grubunu kurmuştur.

*** 24 Eylül 1980 tarihinde Led Zeppelin davulcusu John Bonham aşırı alkolden tüm gece kusmuş :D :D ve sabaha karşı kusmuğundan boğularak ölmüştür.  :höö:  :D :D :D

*** Dünyanın en hızlı gitaristi İsveçli Yngwie J.Malmsteen’dir. Halen daha onun hızını geçebilen yoktur…   :alkıs:

*** Tamamı kadınlardan oluşan ilk Türk rock grubu Volvox dur  :D

satriani:
eyvallah doomsday kardeşim ilginç bi başlık açmışın tebrik ediorum :wink:bende  takılıım :) :happy:

yngwie malmstenin eşi hemşehrim olur(izmir) :D güldüğüme bakmayın  falla doğru malmsten gerçekten çok ii bi gitarist ah bide daha az gösteriş meraklısı olsa ( adam g3 te bile hep ben dio yaa halbuki orda satriani varken bide g3 ün fikir sahibi bu adam) hehe hehe

ben desibel falan ölçümleri ile değil ama dinlediğim kadarıyla  şunu sööliim  bence napalm death ve brutal truth üsütne gürültü tanımam abii ( dinlemeye çalışın ve sabrınız bol olsun) hehe hehe

mesela şu var  mayhem grubunun kurucusu( ve herşeyi idi) euronymous adlı zat intahar etmiştir ilginç olan bu değil tabii:)eve gelen arkadaşalrı onun cesedini ööle kanlar içinde bulunca yaptıkları ilk iş fotoğrafını çekmek olmuş ve bu resmide  albm kapaklarında kullanmışlardır,(falla hayatımda gittiğim ilk metal konseri mayhemin izmirde vermiş olduğu konserdi yaşımda tutmuodu hatta abim ve arklarının yanında kaynamıştım bende  hehe hehe) sadece aklıma geldi yaf hehe

gnr nin solisti ( eskiden) axl rose, hakkında en çok dava açılan sanatçıdır( rock ve metal dünyası içinde)
ama genel olarak heralde şuanda  eminem  :D :D

m.jackson un thıller albm satış rekoru halen kırılamamıştır mesela

halen gelmiş geçmiş enii grubun pınk floyd olduğu kabul edilmiştri( öölede )

falla aklıma geldikçe yazarım yine

LittleHercules:
arkadaşlar lütfen bu başlık altında DooMsDaY'in ve satriani'nin yaptığı gibi yeni bilgiler paylaşın bizlerle.. Teşekkür etmek güzeldir ama başlığı gereksiz yere şişirmeyelim. Aksi taktirde kilitlemek zorunda kalabiliriz..

m_akin_e:
atilla taş dünyanın en yüksek sesini çıkarıyomuş,, ama ses insan kulagının ses işitebilme aralıgından fazla oldugu için biz bunu duyamıyormuşuz,, :şok: :şok: rock muzik atilla taş ne alakaysa anlamadım :öö: :öö: :dans: :dans:

Bu tür mesajları kastetmiştim.. Lütfen 1 üstteki mesajı tekrar okuyunuz!
                                                                                                                                  L.H.

DooMsDaY:
Madem tarih dedik geçmiş te bugün olan olaylardan söz edelim bugün  :ıslık:

1967 yılında Cat Stevens, ilk albümü 'Cats and Dogs'u yayınladı.

1969 yılında Jimi Hendrix Experience, son İngiltere konserini Londra'daki Albert Hall'da verdi.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git