Gönderen Konu: Albümlerde Gördüğünüz Eksiklikler  (Okunma sayısı 828 defa)

Albümlerde Gördüğünüz Eksiklikler
« : 26 Haziran 2012 - 19:51:08 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Teknik ya da beğeni anlamında bir eksiklikten bahsediyorum burada. Şöyle olsa daha iyi olabileceğini düşündüğünüz, belki de herkesin gözünden kaçan ufak detaylar.

Lakin şunu demekte yarar var. "ya şu albüm rock olsaydı..."..vb şeyler yazmanın gereği yok.

Ben "Bana Bi'şey Olmaz" ile başlamak istiyorum.

1-Sil Baştan şarkısını eklemek hoş olabilir, lakin o kadar sade eklenmemeliydi. Güzel bir düzenleme yapılmış zaten fakat sonuna bir gitar solo katılarak hiç değilse daha anlamlı olabilirdi. Bu haliyle ben inanılmaz gereksiz görüyorum şarkıyı. Ee zaten var yani.

2-Albümün davullarını Volkan Öktem gibi bir usta çalmasına rağmen hayatımda bu kadar irrite eden sound duymadım ben. Davulların sesi çok fazlaydı. Mikslenmede gereksiz bir öne çıkarış olduğu açık.

3-Albümdeki tüm elektro gitar sololar sanki yarıda kesilmiş hissi veriyor. Özellikle Kimse Bilmez solosu. Hınk diye kalıyorsun bitince.

4-Bir albümde 3 tane eski şarkı, 1 tane cover olması başlı başına bir antipatik özellik zaten.

5-Özlem keşke sesini bu kadar düz kullanmasaydı demekten kendimi alamıyorum.

Şimdilik bu kadar.

Elbette amaç fikirleri de tartışmak. Siz de kendi listenizi yapabilir ya da olanlar üzerinden tartışabilirsiniz. Unutmayın, gönlünüzdeki en iyi albümün bile birkaç eksiği olabilir.  a.n.

Özlem Tekin

Albümlerde Gördüğünüz Eksiklikler
« : 26 Haziran 2012 - 19:51:08 »

Ynt: Albümlerde Gördüğünüz Eksiklikler
« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2012 - 01:25:52 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
bende ''şikayetim var'' şarkısında sanki nakarat ellerinde varmışda diğer bölümlerini zorla

yazmışlar ite kaka misali hissettirdi hep,ama muhteşem nakarata daha güzel sözler yazılabilirdi.

''çalışmadan kazandığımız her yerde'' berbat sözler :D

bir de %80 şarkısını radyoda duysa biri ''model'' söylüyor zanneder,madem albüme koydun,tanıtmaya radyolarda

çaldırmaya çalış..bence bu bir eksiklikti.

zaten şarkı forumda üvey evlat muamelesi gördü :D
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2012 - 01:32:42 Gönderen: halil »
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

Ynt: Albümlerde Gördüğünüz Eksiklikler
« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2012 - 10:45:15 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
bu konuları hep konuşmuştuk zaten..ben özetle şöyle söyleyim özlem o yıllardır kendinden beklenen o "çılgın" albümü birtürlü yapmadı son albüm güzeldi ama kimse umduğunu yine bulamadı..
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2012 - 11:16:31 Gönderen: Shiver »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)