Gönderen Konu: Burçlara gore Ozlem sarkilari bakalim hangi burca ne cikacak ? :)  (Okunma sayısı 3346 defa)

Ynt: Burçlara gore Ozlem sarkilari bakalim hangi burca ne cikacak ? :)
« Yanıtla #15 : 03 Temmuz 2012 - 17:12:12 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Hala araştırdım diyor ya, hala bilimsel diyor, hala kişisel atışmaya çekiyor ya. Yok abicim, sizden üniversite öğrencisi falan olmaz ya. Pozitif bilim genel-geçer olurmuş da, sosyal bilimler olmazmış. Ne güzel bir cehalet bu. Uzmantv gibi saçmalıklarla uğraşacağına, taa bilimsel ayrımları açıklayan makalelerden başla, sonra birkaç deneme falan oku, özellikle astroloji ile alakalı. Son kez söylüyorum, astroloji asla ve asla bilim dalı değildir, bilimsel özelliği kesinlikle yoktur. 1+1=2 ise, bu da böyledir.

Pozitif bilimle, sosyal bilimin en ayırıcı özelliği, sosyal bilimin saniye ve saniye gelişen bir canlı gibi olmasıdır.Çünkü canlı bazlıdır. Pozitif bilimler gibi hüküm sürmez, insan hüküm sürer. Temelinde, her bilimin yapı taşları vardır ve değişmez. Gözlemlere ve metodlara dayalıdır. Psikoloji, sosyoloji, coğrafya ya da teoloji. Hadi bunları bilmiyorsun, internet elinin altında aç bak, sosyal bilimler yaz, bakalım alt başlıklarında astrolojiyi bulabilecek misin?

Seni aşağılamıyorum ya da sıkıştırmıyorum ama sen inanılmaz şekilde inat üstüne inatla, şu tavırların yüzünden kendi kendini sıfırlıyorsun zaten. Benim ekstra bir çaba harcamama gerek kalmıyor. İnsanları yanlış bilgilendirmekten vazgeç.

Ha sen saçmaladığını kabul edecek misin? Zerre sanmıyorum ve umursamıyorum da. Sadece tek isteğim insanları yanlış bilgilendirme, yeter.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2012 - 17:14:13 Gönderen: SeRoX.v2 »

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 03 Temmuz 2012 - 17:12:12 »

« Yanıtla #16 : 03 Temmuz 2012 - 17:19:57 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
ben yazdıklarımı uzmantvden araştırıp yazdım zaten biyerimden uydurmadım "" "bilimsel" sıfatı kazanabilmesi için genel-geçer özellikte olması gerekir"" bu pozitif bilimler için geçerlidir. sosyal bilimler için değil..sosyal bilimleri diğerlerinden ayır önce..genel geçer ilkeler ortaya koymaya çalışır astroloji..genellem e-istatistik durumu vardır. bilgi derlemeleri var,tutarlıdır ve metodu var öğretilebilir...sosya l bilimer böyledir..uzmantv astroloji falan bişeyler yaz zaten yazdıklarımı duyacaksın. ayrıca ilk baştaki yazında da aşağılağıcı bi tavır var bununla beraber beni sevmediğini bilmem o yazının sırf işte beni sıkıştırmak gibi bi niyetle yazldığı konusunda emin olmama neden oluyo..sana geçmişte ters bişeyler falan mı yaptım..eğer ben senin yazdığın gibi bi yazı yazsam birisine hemen kulislerde konusulurdu..bu huzur bozuyo banlayın bunu gibisinden..son zamanlarda bana gerek forumda gerek özelde takındığın tavrı anlayamadım..özelden bi sürü hakaret yazdın iki dakikada.yok sen kendine bayan mı diyosun yok çöm yok ergen..
uzmantv niye bir saçmalık olsun ki..orda konuşan insanlar öyle şurdan burdan gelme insanlar değil ki..onlar da kendi fikirlerine göre astrılojiyi sosyal bilimler üst başlığına koymuşlar..ben onların söylediklerinden yola çıkarak yazdım....astroloji kimisine göre astronominin alt dalı kimisine göre kendi başına bir sosyal bilimdir.mesela sosyolojinin tanımı  toplum bilimidir..ama sosyolojide de tm anlamıyla bir genel geçerlilik yoktur..zaten bazı görüşler genel geçer olmadığı için sosyal bilimleri bir bilim dalı olarak kabul etmez..yani bilim dalı olarak gören görüşler de var senin gibi düşünende..doktrinde tartışmalı bi konu..zaten söylediğin gibi yok değildir diye kesin konuşulamayan öyle kestirip atılamayan bi tartışma..bunla ilgili tartışmaları üst dzey akademisyenler ypıyor..yukarı da bi arakadaşın yazdığı gibi moğollar türk müdür tartışması gibi..bu da tarih alanında çok tartışıln birşey gibi..belki ben bir bilimdir diye kesin sonuca varamıyorum ama sende varamıyosun..Astroloji bir bilimdir,ha buna hayir bilim degildir de denebilir..astroloj i ile astronomiyi ayıran yada birbirlerinin alt dalı sayan görüşler olduğu gibi astrolojiyi bilim sayan ve bununla ilgili karar alan görüşlerin yanın da onun bilim olmadığına dair görüşler ve alınmış kararlar da vardır..zaten aynı bizim gibi çeşitli forumlar da da tartışma konusu olmuş bu
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2012 - 17:32:22 Gönderen: Shiver »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #17 : 03 Temmuz 2012 - 17:31:55 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Hayatımda ilk defa bir disiplinin, bilim olabilir de, olmayabilir de gibi bir lükse sahip olduğunu duydum. :D  Cehaletinle mutluluklar shiver. Yine de bir daha insanlara yanlış bilgiyi doğru gibi aktardığını görürsem üzgünüm ama üslubum daha da sertleşecek. Görüldüğü üzere bir şeyler öğrenmeye kapalı bir insansın.

« Yanıtla #18 : 03 Temmuz 2012 - 17:35:19 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
aynı biizim gibi başka forumlarda da aynı tartışmalar gördüm az önce..demek ki bu doktrinde tartışmalı bir konu ve çeşitli görüşler var.olabilir olmayabilir ordan geliyo..bana bir şeyler öğrenmeye kapalı insan diyen bence sen de düşün biraz sende hiç taasup yok mu..sende değildir düşüncesinin sert savunucususun ama bende diyorum bazı görüşler bazı insanlar senibn dedğinin zıttını söylemiş işte
--------------------
"Astroloji,kendi basina bir BILIM'dir ve aydinlatici bir bilgi yigini ihtiva eder.Bana bir sürü sey ögretti.Astroloji'ye cok sey borcluyum.Jeofizik bulgu,yildizlarin ve gezegenlerin yeryüzüyle baglantili gücünü gözler önüne seriyor.O halde astroloji'de bir ölcüde bu gücü saglamlastiriyor demektir.Bu nedenle astroloji insanliga hayat veren bir iksir gibidir."ALBERT EINSTEIN
-----------------------
ugün dünyanin pekcok kentinde Astroloji üzerine egitim veren akademiler mevcuttur..türkiyede de prf. osmn demircan mesela bilimdir demiş
-----------------------

Ingiltere'nin Galler Üniversitesi bünyesinde Kosmoloji ve Astroloji alaninda egitim verilmektedir.
Ayni sekilde Londra Üniversitesi'ne bagli LSA (LONDON SCHOOL OF ASTROLOJI) ve de dünyadaki pekcok ödüllü astrologun mezun oldugu uzaktan egitim veren FACULTY OF ASTROLOJIAL STUDIES gibi okullar var.
Alman ekolünden biri olan Rudolf Steiner'in kurmus oldugu GOTTENHEIM ANTROPOZOFI akademilerinde Astroloji ile ilgili alademik gözlemler ve calismalar yapilmaktadir.Bunun haricinde Münih,Berlin,Köln gibi büyük Alman sehirlerinde,Isvicre'nin Basel ve Avusturya'nin Salzburg ve Viyana gibi kentlerinde de buna benzer akademiler mevcuttur.Moskova Üniversitesine bagli Astroloji akademisi,Pekin ve Sankay'da ki Cin Astrolojisisi ve FENG SHUI akademileri saymakla bitmez.
-------------------------
ben milleti kandırıyosam bunlar ne? cahilsem bunlar ne..demek ki boş konuşmamaışım
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2012 - 17:42:49 Gönderen: Shiver »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #19 : 03 Temmuz 2012 - 17:44:13 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Ah be Shiver ah be, yine 2 dakika araştırsaydın o sözün Einstein'a ait olmadığını bilirdin. Hala savunma lütfen ve rezil olma. Einstein'ın ki kendisi sayılar ve istatistikler olmadan bir şeye inandığını sanmıyorum, ki yine kendisinin manevi bir karakteri de yoktu, böyle bir söz söylemesi, evrim diye bir şey yoktur demek kadar saçmalık. Hemen öyle birkaç forumda gördüğümüz yazılara atlamayalım lütfen.

Bir bilim, ya da bilimdir ya da değildir. Sana göre bilim olan bana göre olmaz diye bir şey yok. Bilim literatürü vardır. Astroloji buna dahil değildir. 2-3 tane şaklaban elbette bunu tartışabilir. O da koskoca bilim dünyasını ırgalamayan bir mesele.

Kabul ediyorum, bir akademik kuruluş, astroloji eğitimi verebilir. Ben birinde bulundum bile İsviçre'de bir üniversitede veriliyor. Ve tamamen astronomi üzerine kurulu bir sistemi var. Astrolojiyi de kesinlikle bilimsel sınırlar içinde anlatmıyor. Astroloji düzensiz bir disiplin olarak tanımlanır. Sınırları yoktur. Ve insandan insana değişir. Keza böyle bir şey olsaydı, Rezzan Kiraz'a ya da gazete astrologlarına bilim insanı deme gafletinde bulunurduk.  :D
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2012 - 17:49:48 Gönderen: SeRoX.v2 »

« Yanıtla #20 : 03 Temmuz 2012 - 17:50:57 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
kafadan sallama lütfen gittim yabancı sitelerden de araştırdım tam olarak şunu buldum:

What did Einstein think about astrology?
"Astrology is a science in itself and contains an illuminating body of knowledge. It taught me many things and I am greatly indebted to it." Misattributed to Einstein
Albert Einstein'ın söylediği sözün Almancası ;

Die Astrologie ist eine Wissenschaft für sich. Aber eine wegweisende. Ich habe viel aus ihr gelernt und vielen Nutzen aus ihr ziehen können. Die physikalischen Erkenntnisse unterstreichen die Macht der Sterne über irdisches Geschick. Die Astrologie aber unterstreicht in gewissem Sinne wiederum die physikalischen Erkenntnisse. Deshalb ist sie eine Art Lebens-elixier für die Gesellschaft!
zaten adamın bu alan üzerine bi dolu çalışması var

bence bir konu gayet doktrinde tartışma konusu olabilir aynı bu durum gibi..yani açılan onca akademi de mi yalan çinde ingiltere de ASTROLOJİ bölümleri var..dediğim gibi işte..doktrinde tartışmalı..
yani sonuç olarak bu konu hep uzamış gitmiş..boşu boşuna devam etmeye gerek yok..sanırım benimde boş uydurma ve araştımadan yoksun olarak konuşmadığım ortaya çıkmışıtr..ve de cahil olmadığım..sen değildir görüşünü savunan bir sürü şey bende senin karşıtın durumunda bir sürü görüş öne sürebilirim çünkü bu dünya da böyle..
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2012 - 17:57:41 Gönderen: Shiver »

« Yanıtla #21 : 03 Temmuz 2012 - 17:58:45 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Bak güzel arkadaşım, bir kitap var, The End Of The Hoax, diye bir kitap. Bu kitap, bazı kişilerin ünlü insanlar demiş gibi bir cümleyi kamuoyuna vermesi ve yanıtılması üzerine açıklamalar yapıyor. Alber Einstein'da bunlardan birisi. Özellikle bu sözü üzerine. Daha bir çok kişi var bunun gibi.

Sen ki, 2-3 ay önceye kadar en basit yazıları ingilizceye çevir diye mesaj atıyordun, şimdi nasıl oldu da yabancı forumlardan demeçler okuyup, alıntılar yapıyorsun, anlamadım. Ki eğer, alıntı yaptığın birkaç forum sitesini de okusan, neredeyse %50'lik bir kısım, bu sözün Einsten'a ait olmadığını söylüyor bile. :D Söylemeyenler de emin olmayanlar. 2 dakikada ben açtım, okudum valla. Sen öyle diyince, bir göz atmak istedim.

Sıkıldım açıkası. Bi süre sonra zevkli olmuyor seninle tartışmak. :D Bir de almancasını yazmış ya ahahah :D
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2012 - 18:03:48 Gönderen: SeRoX.v2 »

« Yanıtla #22 : 03 Temmuz 2012 - 18:06:51 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
hayır hemençevir.com var orda çok güzel çeviriyo :) ben sadece kendim yazamıyorum..googlede ainstein astroloji yaz zaten bir dünya şey geliyo..ki zaten bu söz olmasa bile daha çok şey bulabilirim..bu iş kısır döngüye gidiyo çünkü bu sözün ona ait olduğunu söyleyenlerde var hatta bir toplu sohbette söylemiş..ayrıca google araştırırsan eğer onu baz alacaksak bazılarında değildir oranı az forumlarda..o almancasınıda bir alman astroloji sitesinden aldım..yani çok sey yazıyodu ama onu kopyaladım..mesela orda kepler vardı bilim kabul eden
-------------
Kısaca bugün hala Türkiye’de bilimsel olup olmadığı tartışılan, aslında tüm dünyada pek çok okulu olan, pek çok üniversitenin bilim kabul ettiği bir sistemi, kadimlerin ilmini bir şekilde sulandırdık. Hep birlikte yıllardır bir sistemin nasıl ticari kaygılar ve bilgisiz insanlar elinde tuhaf ve anlaşılmaz bir boyuta geldiğini görmekteyiz.
Amerika’nın bu en önemli akademisini tanıttıktan sonra Astroloji’nin şu an için dünyada en çok okulu bulunan ikinci ülkesi İngiltere’ye de bakalım. Galler Üniversitesi bünyesindeki, kozmoloji ve astroloji alanında eğitim veren Sophia Center, 4 yıllık formal eğitim veren Londra üniversitesine bağlı LSA (London School of Astrology), tam anlamı ile bağımsız olan, dünyadaki pek çok ödüllü astrologun mezun olduğu, uzaktan eğitim veren 2 yıllık eğitim programlarına sahip Faculty of Astrological Studies gibi saymak ile bitmeyecek enstitü ve okul bulunmaktadır.
NTVDEN
---------------------
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2012 - 18:42:22 Gönderen: Shiver »

« Yanıtla #23 : 03 Temmuz 2012 - 22:02:58 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Tüh, 'Değmez'i birkaç günle kaçırmışım. Karışıklık olmuş olma ihtimali yok mu? Başak ve Aslan karışmıştır belki... :D
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #24 : 03 Temmuz 2012 - 22:49:33 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Bi hastrolojin lan... Ayşe Özgün'ün programlarına çevirmişsiniz burayı :) Telefonla katılmak istiyorum bu tartışmaya :P Bi baktım, Hep Yek çıkmış bana. Şarkıyı sevmem ama tema olarak cuk oturmuş Kova burcuna. Özgür adam tripleri vs...
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

« Yanıtla #25 : 05 Temmuz 2012 - 01:28:07 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Ben Shiver alır diyorum :D
Bana da laaaaaabali çıkmış , hiç sevmem.
İzin verilen 400 karakter