Anket

En sevdiğiniz Aydilge albümü hangisi?

Küçük Şarkı Evreni - 2006
7 (50%)
Sobe - 2009
3 (21.4%)
Kilit - 2011
4 (28.6%)

Toplam Oy Verenler: 13

Gönderen Konu: Aydilge  (Okunma sayısı 24573 defa)

Ynt: aydilge
« Yanıtla #150 : 25 Şubat 2011 - 01:47:25 »

furkiii

• Ziyaretçi
yeni albümünden "kum"u sanki benim için yazmış aydilge, o aklı ve diline hakim olan yapısını ilk albümünden sonra ilk defa bu kadar iyi hissediyorum bir şarkıda, yeni albümünde favorim "kum" kısacası..

şekilcilik yapmak gibi olmasın ama keşke genel hali de o anlamda ilk albümündeki gibi kalsaydı..

yalnız "kum" gerçekten çok güzel, en başta da sözleri..=/

Özlem Tekin

« Yanıtla #150 : 25 Şubat 2011 - 01:47:25 »

« Yanıtla #151 : 26 Şubat 2011 - 19:56:32 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
dinlerken kulaklarıma ağrı giriyordu aydilgeyi,yalnız yaptığı son 2 parça çok hoş geldi bana. Takıntı zaten patladı şimdi de Kilit şarkısı patlayacak gerekli promosyonu yaparsa :) Ama kızdaki iticilik devam etmekte hele Kilit şarkısının klibindeki tavırlar,tripler çok manasız geldi lüks arabalara binmeler,hayranlara imza vermeler fln ne alaka yani :D tamam sakinim :D

olsa da olur olmasa da olur diyebilirim aydilge için.
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #152 : 26 Şubat 2011 - 21:05:12 »

furkiii

• Ziyaretçi
hele Kilit şarkısının klibindeki tavırlar,tripler çok manasız geldi lüks arabalara binmeler,hayranlara imza vermeler fln ne alaka yani :D tamam sakinim :D

evet 2.albümünde bu yana öylesi bir tavır benim de dikkatimi çekiyor..mesela takıntı klibinin sonunda aşağıya attığı dergide de "the incredible voice aydilge" yazıyordu, tabii orda çok küçük bir yazıydı dikkat çekici değildi..:D ilk albümündeki sadelik ve mütevaziliği yok bence de..

« Yanıtla #153 : 27 Şubat 2011 - 20:38:16 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
bu albümde daha başarılı oldu sanırım . takıntı da harika şarkı ya .sıkıldım artık arabesk müzik dinliyoruz sanki bi ton grup aynı şeyi yapıyorlar...

« Yanıtla #154 : 05 Mart 2011 - 21:24:06 »

furkiii

• Ziyaretçi
"kum" yaptığı en güzel şarkı belki de..

büyüttüğüm tüm yarınlar..

bir avuç kumla doldular..
ateşe aşık oldular..
yandılar,soldular,yok oldular,sondular..

« Yanıtla #155 : 06 Mart 2011 - 01:41:44 »

Çevrimdışı _Léon_

• Aktif Üye
  • Cehennemi, ruhu hala üşüyenler için istiyorum...
Kiliti beğendim ya
Boşuna tinerlemedim sokakları, boşuna durup durup kusmadım, boşu boşuna küfretmedim orospu olan hayata...,

« Yanıtla #156 : 29 Mart 2011 - 02:43:01 »

furkiii

• Ziyaretçi
güneşin kayboldu, kalp vuruldu, aşk tutuldu..
ne kadar saklasan, sus pus olsan yok olur mu..
aşığım, aşığım, çok fena aşığım dersem uzaklaşırsa..
ardına bakmadan, karşıma çıkmadan düş olup kaybolursa..

ellerim, gözlerim, hepsi senin gölgelerin..
gülüşün yerle bir, seni görmek tek sevincim..
aşığım, aşığım, çok fena aşığım dersem uzaklaşırsa..
ardına bakmadan, karşıma çıkmadan düş olup kaybolursa..

sana aşık olamam, sana aşık olamam..
dediğinde adam, gözyaşımı tutamam..
ellerim gözlerim hepsi senin gölgelerin..

güneş..gerçekten çok sevdim bu şarkısını..vokali de tam olması gerektiği gibi olmuş bu şarkıda..ben normalde aydilge'nin kalemini sevsem de vokalini pek beğenmiyorum; ancak bu şarkıyı söyleyişi de hoşuma gitti..

kendisiyle hep çok benzer duygular içindeyiz, anlayamadım gitti..=/
« Son Düzenleme: 29 Mart 2011 - 02:44:40 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #157 : 29 Mart 2011 - 03:00:18 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
bu kadını pek sevemedim ben nedense?? :S

« Yanıtla #158 : 04 Nisan 2011 - 03:51:55 »

furkiii

• Ziyaretçi
http://tvarsivi.com/player.php?y=16&z=2011-03-27%2011:22:51&e=5266

ülkemizde ağlak müziklerin ilgi görmesinden, nükleer sorununa, tüketim toplumunun dayatmalarına, kitaplarına, kliplerine kadar pek çok konu üstüne çok güzel bir söyleşi olmuş..tv'de böylesine aklına ve diline hakim olarak düşüncelerini seri bir şekilde ifade eden birini görmek çok iyi geldi bana..tek diyebileceğim ağzına sağlık aydilge gerçekten..

en son verdiği düşlerin yere düşmemesi, yerlerin pis olması ile ilgili mesaj da çok güzeldi..böyle güzel konuşan birini sabaha kadar dinlerim..

bu arada kilit klibi sayesinde solak olduğunu öğrendim..:D genelde solaklar, kendileri gibi solak biriyle karşılaşınca bir anda kendilerine yakın olabilecek, kendilerini anlayabilecek birini bulduklarını sanarlar..benim yaşadığım da tam olarak bu olsa gerek..:D zaten misal uyumayı da ikimiz de zaman kaybı olarak görüyoruz..:p
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2011 - 03:53:03 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #159 : 08 Nisan 2011 - 21:52:03 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
"Kilit" çok tatlı bir şarkı. Adamın ağzından düşmüyor!
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #160 : 23 Ağustos 2011 - 22:10:24 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Aydilge’den Aşk Uğruna Delirenlere ... Yepyeni single ve klip “Akıllı Bir Deli”

Herkesi normalliğin sıkıcılığından sıyrılmaya ve deli olmanın özgürlüğüne davet eden Aydilge, yepyeni single'ına tam "deli işi" bir de klip çekti.

12 yaşından beri gitar çalarak kendi söz ve bestelerini yazan Aydilge, müzik dünyamıza ezber bozan şarkılar ve klipler hediye etmeyi sürdürüyor.

Belgrad Ormanı'nda ve Kadir Has Güzel Sanatlar Fakültesi'nde çekilen, Kabile Alternatif Dans Grubu'nun muhteşem performansıyla renklenen klipte yok yok! Jonglörlerden büyücülere, orman perilerinden, sihirli küreye, tarot kartlarından iksirlere kadar her şey Akıllı Bir Deli'nin gizemli dünyasında... Klibin yönetmenliğini ise çektiği müzik videolarının yanı sıra kısa filmleriyle de pek çok ödül alan Gökçe Pehlivanoğlu üstlendi.

Sözleri Aydilge’ye, bestesi Aydilge ve Cem Sarıoğlu’na ait şarkının düzenlemesi Alen Konakoğlu üstlendi. Aydilge, şarkısında anlamsız hırsların kısır döngüsüne kapılmaktansa, gerçek aşk ve tutku uğruna delirmenin çok daha akıllıca olduğunu anlatıyor.

http://www.powerturk.com/

« Yanıtla #161 : 24 Ağustos 2011 - 02:53:11 »

Çevrimdışı _Léon_

• Aktif Üye
  • Cehennemi, ruhu hala üşüyenler için istiyorum...

Aydilge’den Aşk Uğruna Delirenlere ... Yepyeni single ve klip “Akıllı Bir Deli”

Herkesi normalliğin sıkıcılığından sıyrılmaya ve deli olmanın özgürlüğüne davet eden Aydilge, yepyeni single'ına tam "deli işi" bir de klip çekti.

12 yaşından beri gitar çalarak kendi söz ve bestelerini yazan Aydilge, müzik dünyamıza ezber bozan şarkılar ve klipler hediye etmeyi sürdürüyor.

Belgrad Ormanı'nda ve Kadir Has Güzel Sanatlar Fakültesi'nde çekilen, Kabile Alternatif Dans Grubu'nun muhteşem performansıyla renklenen klipte yok yok! Jonglörlerden büyücülere, orman perilerinden, sihirli küreye, tarot kartlarından iksirlere kadar her şey Akıllı Bir Deli'nin gizemli dünyasında... Klibin yönetmenliğini ise çektiği müzik videolarının yanı sıra kısa filmleriyle de pek çok ödül alan Gökçe Pehlivanoğlu üstlendi.

Sözleri Aydilge’ye, bestesi Aydilge ve Cem Sarıoğlu’na ait şarkının düzenlemesi Alen Konakoğlu üstlendi. Aydilge, şarkısında anlamsız hırsların kısır döngüsüne kapılmaktansa, gerçek aşk ve tutku uğruna delirmenin çok daha akıllıca olduğunu anlatıyor.

http://www.powerturk.com/

Fotoğrafı görünce Gökçe'nin Tuttu Fırlattı'sını anımsadım Gökçe'yi anımsadım Klibi anımsadım
Boşuna tinerlemedim sokakları, boşuna durup durup kusmadım, boşu boşuna küfretmedim orospu olan hayata...,

« Yanıtla #162 : 24 Ağustos 2011 - 09:01:01 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Aydilge'de para bol, iki haftada bir single çıkarıyor  :p

Klip fotoğrafından anlaşılacağı üzere yine lay lay lom bir şarkıyla karşı karşıyayız  :D

« Yanıtla #163 : 26 Ağustos 2011 - 17:44:58 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Moderator
harbiden albüm yapsın artık habire single
Bugün Doğanın Dengesi Yok..

« Yanıtla #164 : 26 Ağustos 2011 - 17:48:13 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
E,yeni yaptı daa "Kilit" albümünü.Dur, sen de be,ne hız bu.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/