Gönderen Konu: DRUM-Dialogue, Respect, Understanding through Music  (Okunma sayısı 999 defa)

DRUM-Dialogue, Respect, Understanding through Music
« : 11 Temmuz 2007 - 19:32:26 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
Farklı kültürler arasında hoşgörü ve saygının temel ilkeler olması için çalışan DRUM  hakkında daha fazla bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.drumforworld.com/tr/

Sosyal sorumluluk projelerı gelıstıren müzik bazlı ozel bır kurulus olan DRUM  hakkında  detaylı bilgiyi "ferhat " arkadaşımızdan alabiliriz..
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2007 - 19:36:31 Gönderen: PyRoX »

Özlem Tekin

DRUM-Dialogue, Respect, Understanding through Music
« : 11 Temmuz 2007 - 19:32:26 »

Ynt: DRUM-Dialogue, Respect, Understanding through Music
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2007 - 19:40:27 »

Çevrimdışı drumforworld

• Yepyeni Üye
  • *
Merhaba,

Tahmin edebilceğiniz gibi Ferhat ben. Şimdiden çok memnun oldum böyle bir platformda drum'ı tanıtmak çok eğlenceli olacak.
Şimdi size kurumsal söylemimizi copy pasteliyorum; eğer drum'ın ne olduğunu merak ediyorsanız okumanız gerek...
Bizim amacımız "biz ve onlar" bakış açısının yerine kültürler arası uyum ve anlayış kavramını popülerleştirmektir. Konserler, video/müzik prodüksiyonları ve diğer müzik bazlı platformlar sayesinde drum, uyum, hoşgörü ve saygı ilkelerini duyuracaktır. Dünya çapında ünü olan batı ve doğunun önde gelen sanatçıları eşsiz sesleriyle drum'ın mesajının duyurulmasında aktif rol alacaklardır.
Ayrıca drum projeleri, kabul edilmiş farklılıkların müziğin birleştirici gücünü kullanarak ortak bir kimlik oluşturma amacına da hizmet etmektedir.
DRUM barışın en büyük temsilcilerinin ve mirasçılarının çocuklar olduğunu biliyor. Saygı ve hoşgörü kavramlarının eğitim sürecinde yerleşmesi drum’ın üstünde önemle durduğu bir konudur. İşte bu yüzden UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin projelerini destekliyoruz ve her zaman destekleyeceğiz.

Yaptılarımız şunlar; Sertab Erener ve Demir Demirkan'ın drum için yaptığı tema şarkısı " I remember now"
                                Futbol maçlarından önce barışın ritmini tutmak için sahalardaydık.
                                ritim halkası etkinliğimiz cumartesi tunel meydanında pazar kadıköy şaşkındabakkal da perküsyon ustalarımız ve vurmalı calgılarımızla gelıyoruz ve hep beraber muzık yapıyoruz, ekim ayına kadar devam edicek isteyen herkes katılabilir, herhangi bir maddi bedeli yoktur

Ve perküsyon dersleri vermeye başlıyoruz, sınıflar oluşturuluyor.
Ve eylul ayında duzenleyecegımız konser, line-up kesinleşmediği için birşey söyleyemeceğim.

Herhangi bir konuda yardımcı olabilirsem ne mutlu bana....

Bu uzun mesajı okudugunuz için teşekkürler,

drum for world; join the rhythm
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2007 - 20:01:25 Gönderen: PyRoX »

Ynt: DRUM-Dialogue, Respect, Understanding through Music
« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2007 - 00:44:24 »

Çevrimdışı LittleHercules

• Daimi Üye
Sosyal sorumluluk projelerine destek veren ve özellikle sporun savaşmak olmadığını göstermeye çalışan ve bunun yolunu da müzik olarak seçen bir grubun varlığı beni çok mutlu etti. Drum projesi için olduğunu bilmiyordum ama Sertab Erener'den "I remember now" ı biliyordum. Umarım hareketiniz amacına ulaşır.

Drum'a sonsuz başarılar...  :çiçek:
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2007 - 00:48:02 Gönderen: LittleHercules »
Yarın senin tek hazinen dolayısıyle git kuralını koy KENDİNE oyna!!!