Gönderen Konu: Hadise  (Okunma sayısı 49523 defa)

Ynt: Hadise
« Yanıtla #255 : 16 Mayıs 2009 - 10:07:03 »

furkiii

• Ziyaretçi
http://www.hurriyet.com.tr/magazin/anasayfa/11657808.asp?gid=222

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2009/05/16/bizden_iyi_ekip_yok_tek_korkum_hastalik

hadise iddialı..=)

bu arada yarı finalde hadise'nin sesini alamamamızın nedeni biraz da yayından kaynaklanıyormuş sanırım,zira çekimde gayet daha fazla söylüyor hadise..=)

http://www.youtube.com/watch?v=wcvCETp_oPU
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2009 - 13:39:41 Gönderen: furkiii »

Özlem Tekin

« Yanıtla #255 : 16 Mayıs 2009 - 10:07:03 »

« Yanıtla #256 : 17 Mayıs 2009 - 01:09:35 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Hadise ye fena patladı (:

Hiçbi şarkıyı dinlemedim açıkçası ama sonuca şaşırmadım desem yalan olur ilk üçte olur diye düşünmüştüm ama dördüncülük hayal kırıklığı bence..
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #257 : 17 Mayıs 2009 - 01:22:28 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Çok üzüldüm sonuca. Birincilik kesin diyodum... Kız (Hadise) sonlara doğru bayağı üzüldü. Heyecanlı da bi yapısı var... Offf offf çok efkarlandım ya!!! Stir Me Up ve Düm Tek Tek dışında şarkısını bilmem kızın; ama yüzünü öyle asık görünce moralim bozuldu :( Biliyorum müzik değil coğrafi konum + siyasi ilişkiler yarışıyo bu yarışmada... ama... offf offff!!!!!! Yarın gidip Hadise'nin CD'sini alayım bari kıza destek olsun :( Kesinlikle daha iyisini hak ediyodu ya... Üzülme Hadise lütfen :(
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #258 : 17 Mayıs 2009 - 01:24:05 »

furkiii

• Ziyaretçi
hadise bu akşam iyiydi aslında,12 puan aldığında bile her göründüğünde zorla gülümsemesi birinciliğe kendini ne kadar şartladığını ve ne kadar üzüldüğünü gösterdi..açıkçası ben hadise adına gerçekten çok üzüldüm..ikincilik bekliyordum,norveç zaten favoriydi ama nasıl bu kadar çok oy aldıklarını anlamıyorum;bu durum yalnızca komşularla açıklanacak bir mesele değil..lordi'den sonra ilk kez bir yarışmacı neredeyse her ülkeden puan aldı (belki de hepsinden tam emin değilim) ve hep de yüksek puanlar aldı..

hadise çok daha farklı bir şey yapabilirdi aslında ama kullanmayı beceremedik sanırım..=) suç hadise'de değil ama şu da anlaşıldı ki yapılan bunca tanıtım,reklama rağmen dördüncülük alabildik ki onu da son ülkede kazandık;diğer taraftan da geçen sene eurovision formatına hiç de uymayan bir şarkı ile tanıtım da yapmadan yedincilik kazandık..bir tarafla oynarken diğeriyle oynamamak lazım demek ki..hadise daha farklı bir şov hazırlanabilir,hem görsel açıdan daha zengin hem de hadise'nin daha az yorulup bu yarışmadan yaşadığı gibi nefes problemi yaşamadan sesini kullanabileceği bir performans hazırlanabilirdi..özellikle de yarı finalde sanki hadise oraya bir görünsün diye çıkarılmış gibiydi,ayrıca başta hadise'nin elinde mendil varmış gibi halaya benzer dans figürleri ve diğer bir çoğu da olmamıştı bence..halbuki ben hadise'nin sesinin kötü veya yetersiz olduğunu da düşünmüyorum..bol reklamlı olsa da yanlış bir plan ile yarışıp böyle bir derece alması güzel,tebrikler hadise'ye..=) ayrıca bu gece yine oradaki en hoş bayan olduğunu da söylemeden geçmem mümkün değil (azeri bayan da güzeldi ama hadise'nin alımı çok daha fazla..:D )

« Yanıtla #259 : 17 Mayıs 2009 - 01:26:01 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Çok üzüldüm sonuca. Birincilik kesin diyodum... Kız (Hadise) sonlara doğru bayağı üzüldü. Heyecanlı da bi yapısı var... Offf offf çok efkarlandım ya!!! Stir Me Up ve Düm Tek Tek dışında şarkısını bilmem kızın; ama yüzünü öyle asık görünce moralim bozuldu :( Biliyorum müzik değil coğrafi konum + siyasi ilişkiler yarışıyo bu yarışmada... ama... offf offff!!!!!! Yarın gidip Hadise'nin CD'sini alayım bari kıza destek olsun :( Kesinlikle daha iyisini hak ediyodu ya... Üzülme Hadise lütfen :(

Siyasi ilişkiler falan diyoruz doğru çok etkili bunlar ama çok çok iyi bi şarkıyla birinci de olunabiliyor Sertab Erener mesela ya da Norveç.Norveç siyasi ilişkileri sayesinde taş çatlasa 50 puan alır adamlar 400 e dayanmışlar helal olsun (:  
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #260 : 17 Mayıs 2009 - 01:34:14 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
Öncelikle Hadise'nin performansı görsel olarak çok yetersizdi.şarkı için daha zengin bir sahne şovu hazırlanabilirdi.Bunların yanında sesini doğru kullanamadığını da düşünüyorum.

performansların hepsini gördükten sonra sonuç pekte şaşırtıcı değildi.

Azerbaycan kesinlikle çok sempatikti. Şarkıları , tavırları... favorilerimde ilk sıradaydılar.
diğer favorilerim Norveç ve Moldova idi..
ki hepsinin de sonuçları belli. :)

seneye Hande katılsın diyorum.  .cool.

Hadise için de çok üzülmeyin, olması gereken yer en fazla üçüncülüktü zaten :)

.bye.
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #261 : 17 Mayıs 2009 - 01:43:25 »

Çevrimdışı cyberjack

• Kurucu
Hadise bizi çok güzel temsil etti, kim olsa bundan fazla oy alamazdı bu sene, son puanı aldığımızda acı bir bakışı vardı Hadise'nin, umarım fazla üzülmeden toparlanır...

« Yanıtla #262 : 17 Mayıs 2009 - 01:43:57 »

furkiii

• Ziyaretçi
Hadise için de çok üzülmeyin, olması gereken yer en fazla üçüncülüktü zaten :)

.bye.

ben aslında 4. olduğumuz için değil de hadise o kadar üzüldüğü için üzüldüm açıkçası,neticede  büyük ölçüde etrafı tarafından yönlendirilmiş olan 23 yaşında gencecik biri..şimdi norvaç'in temsilcisi çok mu büyüktü diye akla geliyor ama benim en başta karşı çıktığım bu olayın böyle vatan millet meselesi hâline getirilmiş olması..bütün ülkeler gayet rahat bir şekilde performanslarını ortaya koyarken biz çıktığımızda farklı bir atmosfer oluşuyor gibi hissediyorum,bu yalnızca bu sene için geçerli değil daha önceki temsilcilerimizle de yaşadığımız bir durum..yarı finalde şarkıyı dövecek gibi söylemeleri,bugün yine hadise'nin sesinin titremesi,performans esnasında izleyen birinin rahatlıkla hissedebileceği stres ortamı hep buna bir örnek..hadise'nin oylamadaki o üzgünlüğü de bu rüzgâra ne denli kapıldığını gösteriyor..23 yaşında ve önü gerçekten çok açık olacak birinin böyle bir yarışmadan dördüncü ayrılması yüzünden üzülmesi beni üzüyor açıkçası..hem sakis rouvas yine kazanamadı ama gayet popüler,hatta bir gün kazanmayı başarabilirse belki popülerliği o zaman son bulacak..:P

« Yanıtla #263 : 17 Mayıs 2009 - 01:48:44 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye

Siyasi ilişkiler falan diyoruz doğru çok etkili bunlar ama çok çok iyi bi şarkıyla birinci de olunabiliyor Sertab Erener mesela ya da Norveç.Norveç siyasi ilişkileri sayesinde taş çatlasa 50 puan alır adamlar 400 e dayanmışlar helal olsun (:  

Düm Tek Tek > Everyway That I Can diyorum ben de. Gayet itici bi şarkıydı birincininki. Zaten siyasetle 50, coğrafi konumla 350 aldı adam :D
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #264 : 17 Mayıs 2009 - 01:58:35 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Hadise bizi çok güzel temsil etti, kim olsa bundan fazla oy alamazdı bu sene, son puanı aldığımızda acı bir bakışı vardı Hadise'nin, umarım fazla üzülmeden toparlanır...

evet yaa üzülme Hadise lütfen !  .... bence çok güzel temsil etti bizi Hadise sadece biraz fazla heyecanlandı... Sonuç hakkında ... yorum yapmasam daha iyi olcak .. :P
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #265 : 17 Mayıs 2009 - 07:48:51 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Düm Tek Tek > Everyway That I Can diyorum ben de. Gayet itici bi şarkıydı birincininki. Zaten siyasetle 50, coğrafi konumla 350 aldı adam :D

Coğrafi konumla 350 mi aldı  :höö: Ben Norveç in yerini bilmiyorum sanırım.Norveç in coğrafi konumundan da gelicek taş çatlasa 50dir  .bye. Herneyse "Everway that I can" ile bu parçayı karşılaştırmaya tenezzül bile etmem ayrıca (: Hadisenin yolu açık sallamasın bu neticeyi derim.

« Yanıtla #266 : 17 Mayıs 2009 - 09:16:54 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
Hadisenin sahne showu daha iyi olabilirdi..Ama buda güzel ben beğendim...Zaten her zaman şarkısı iyide olsa  kötüde olsa favorim azerbaycanda..Zaten şarkıları iyidi....Bence bizde onlarda iyi yerde bitirdik
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2009 - 09:17:45 Gönderen: shiver »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #267 : 17 Mayıs 2009 - 10:01:16 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...

Alıntı
Hadise: Çok gururluyum, hedefime ulaştım

Moskova'da yapılan 54. Eurovision şarkı yarışmasında ''Düm Tek Tek'' adlı şarkısıyla 177 puan alarak 4'üncü olan Hadise, "Çok gururluyum, hedefime ulaştım. Ben her zaman ilk beş demiştim, 4. olduk" dedi.

Moskova'da yapılan 54. Eurovision şarkı yarışmasında ''Düm Tek Tek'' adlı şarkısıyla 177 puan alarak 4'üncü olan Hadise, "Çok gururluyum, hedefime ulaştım. Ben her zaman ilk beş demiştim, 4. olduk" dedi.

Hadise yarışmanın yapıldığı solandan ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ben her zaman ilk 5 demiştim ve 4. olduk. Çok gururluyum, hedefime ulaştım. Ben hiç bir zaman birinciliğe oynamadım. Çünkü final grubu çok güçlüydü. Birinci olmak isterdim, ama hiçbir zaman birincilik için mücadele etmedim" diye konuştu.

Hadise, "Herkes benden birincilik isterken, ben hep ilk beşe girmeyi düşündüm ve bunun için de dua ettim. Allah da benim dualarımı kabul etti. Allaha şükrediyorum" dedi.

Baştan beri Norveç'in favori olduğunu belirten Hadise, "Ama ben Fransa'dan Patricia Kaas gibi, İngiltere'den Jade Ewen gibi dünyaca ünlü sanatçıları geride bıraktım. EBU'daki yetkililer bile başarımızı, bu kadar güçlü bir gruptan 4. çıkmamızı çok iyi buldular" şeklinde konuştu.

Hadise daha sonra şunları söyledi: "Türkiyeden sonra ikinci vatanım olan Belkiça'dan 12 puan gelmeseydi, hayatta bir daha Belçikaya gitmezdim. Ama Belçika'yı çok seviyorum. Şu an en çok yapmak istediğim ve yapamadığım şeyi yapacağım, bol bol yağlı yemekler istiyorum. İlk gördüğüm hamburgercide duracağım, doyana kadar hamburger yiyeceğim. Daha sonra da kahve içeceğim."

2. hafta önce İngilizce albümünün çıktığını, 3. albümünün de yakında çıkacağını belirten Hadise, bir klip işi olduğunu belirterek, "Klibi çektikten sonra tatile gidip, bol bol yüzmek, kitap okumak ve son aylarda yapamadığım şeyleri yapmak istiyorum" dedi.

Hadise son olarak, "Hiç ağlamadım, hiç üzülmedim, çok mutluyum" diye konuştu.

Çok üzülmemiş gibi duruyor ama gene de olur insanın içerisinde bir burukluk. Ama yapılması gerekeni yapıyor ve iyi de ediyor. Tebrik etmek lazım. Yarı finalden iyi bir performanstı, kameramanlar ve reji iyi çalıştı bile denilebilir.

Sahne şovu deniliyor, ukrayna parçaladı kendisini sonuç peki? Yunanistan? İlk 3'e girenlere baktığımızda sahne şovu olarak hangisi aklınızda kaldı? Noveç vokali tek kendisi çıksa da birinci olurdu bence. Melodisi kavrıyor insanı. İçimden "My fairytaleeeeee" diye söyleniyorum ne zamandır  :p Bir de eleman demiş ki; "Ben kazandım çünkü anlatacak bir hikayem vardı." Takdir etmemek elde değil! İzlanda vokali hem kusursuz bir güzellik hem de kusursuz bir sese sahipti. Azerbaycan'a şans tanımamştım ben ama 3. oldular. Nasip *:

Bir kez daha gördük ki jüri müri hak getire..! Ben sana, sen bana.... Biz de yapıyoruz aynısını... Doğu ve batıda kim varsa dağıttık oylarımızı.

Daha döner muhabbeti...

Seneye ben gideyim :v

« Yanıtla #268 : 17 Mayıs 2009 - 10:50:38 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..

http://www.youtube.com/watch?v=wFz4PH0qFMM&feature=PlayList&p=4DB88BBB9B22C9DC&playnext=1&playnext_from=PL&index=11

keşke böyle bir şarkıyla katılsaydı da daha iyi sonuçlar alabilseydi...
  neyse, daha yapılacak yorum çok da daha fazla üstünde durmak gereksiz, bir de fransa nasıl  geride kaldı, şaşırdım doğrusu..
schhh..

« Yanıtla #269 : 17 Mayıs 2009 - 11:36:11 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
yönetmen çok uyuz/kötüydü yahu. dönüp duran kameralar hiç güzel değildi.
Hadise yi az çok yine gösterdiler ama Almanya şov olsun, ses getirsin diye Dita'yı koymuş oraya
elemanın yanına gelmese suratını göremeyecektik yakından
Ben beğendim Hadise'nin şovunu ama daha güzel olabilirdi
Norveç in parçasını pek beğenmedim ben yahu, küçücük kızan koymuşlar oraya.ne bileyim sevemedim ben

Norveç coğrafi olarak alsada almasada birinci olacaktı sanki ama biz hiç alamadık o yukarılardan yine :D
küçücük küçücük binlerce ülke var, bir dahaki sefere onların oyları yarım sayılsın, o zaman kesin birinciyiz.
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack