Gönderen Konu: Hadise  (Okunma sayısı 49539 defa)

Ynt: Hadise
« Yanıtla #270 : 17 Mayıs 2009 - 12:59:56 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Çok mükemmel bir şarkı olmadığı sürece sonuç hiç değişmeyecek...Tüm ülkeler yine politikayı göz önünde tutarak oy verdiler...Ama beni en çok şaşırtan ERMENİSTAN'dan Türkiye'ye oy gelmesiydi.

Neyse HADİSE elinden geleni yaptı hasta olduğu ve olumsuz haberler çıktığı halde iyi bir sonuç elde etti bence.

Özlem Tekin

« Yanıtla #270 : 17 Mayıs 2009 - 12:59:56 »

« Yanıtla #271 : 17 Mayıs 2009 - 14:17:05 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2009 - 14:18:45 Gönderen: Rockgirl »
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #272 : 17 Mayıs 2009 - 14:24:59 »

furkiii

• Ziyaretçi
keşke böyle bir şarkıyla katılsaydı da daha iyi sonuçlar alabilseydi...
  neyse, daha yapılacak yorum çok da daha fazla üstünde durmak gereksiz, bir de fransa nasıl  geride kaldı, şaşırdım doğrusu..

maalesef sadece şarkı ve ses de değil,yoksa patricia kaas daha yüksek bir yerde bitirirdi..tabii sadece şov da değil,bu da anlaşıldı..önemli olan farklı bir şeyler yapabilmek,sunumunu iyi yapmak ve bunun aslında bir şarkı ve ses yarışması olduğunu unutmadan şarkının söylenmesine de önem vermek..biz bu sefer işin şov kısmına çok önem verdik tabii ki şovun da ne kadar iyi yapıldığı tartışılır,bence hadise'nin sesini daha iyi kullanabileceği bir sunum hazırlanabilirdi..bu bahsettiğimiz videodan anlaşıldığı üzere hadise'nin sesi -bugün pek çok kişinin iddia ettiği gibi- kötü değil kesinlikle..zaten hadise'nin üstüne fazla gidilmesinin baş sebebi sertab'ın aldığı birincilikten sonra ilk kez birincilik elde edebilme şansının bu kadar fazla olacağını düşündüğümüz bir temsilciyle katılmamız..hadise bunu yapabilirdi;ama bazı tercihler yanlış yapıldı bence,yoksa hadise tercihi eurovision için tam isabet..
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2009 - 14:28:45 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #273 : 17 Mayıs 2009 - 14:26:53 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
BEN ! sahne şovu diyorum evet. insanlar "parçalansınlar" yırtınsınlar demiyorum.
tek önemli nokta sahne şovudur,şarkı hiçbir şeydir de demiyorum.
kimse de demiyor(algılayabilene...)
ki favori olarak gösterdiğim hiç bir ülkenin abartılı bir gösterisi yoktu.
bu seçilen parçaya göre farklılık gösterebilecek bir durum.
şarkıya uygunluk,sahnedeki hal,tavırlar...
tabi bir de SES.

"Ukrayna ve Yunanistan" şarkı ile şovun değil,'yalnızca şov'un yeterli olmadığının bir kanıtı sadece.

.bye.  .bye.  .bye.  .bye.  .bye.  .bye.  .bye.  .bye.  .bye.  .bye.  .bye.  .bye.  .bye.  .bye.  .bye.  .bye.  .bye.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2009 - 14:27:39 Gönderen: kanatsız melek »
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #274 : 17 Mayıs 2009 - 14:28:37 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Msn Haber ; 

http://haber.milliyet.com.tr/msnDefault.asp?url=http%3a%2f%2fwww.milliyet.com.tr%2fGaleriHaber.aspx%3faType%3dmsnGaleriHaber%26KategoriID%3d17%26ArticleID%3d1095785%26PAGE%3d1%26Date%3d17.05.2009%26reftype%3d2

bir eurovision klasiği demiş ....

Peformansı yarı finalkinden pek de farklı değilmiş ortalama yer yer vasat olmuş gerçekten de..Herneyse Hadise amacına ulaştığına göre sorun yok demektir (: Dita Von Teese ve Almanya yı da merak ettim açıkçası :)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #275 : 17 Mayıs 2009 - 15:44:53 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Hadiseciğimin sergilemiş olduğu meziyet gayet başarılıydı da..İnsanlar bu karelere aşinaydı..Yani, Norveçli temsilci kemanı ile gösterisini alışılmışın dışında sergiledi..Olsun en azından ilk dörtte Türkiye ve Azerbeycan'ın olması gurur verici bir tablo..İzlanda kaynadı gerçi arada 4'üncü olması gerekirken 2'nci oldu.....neyse, bidahakine Eylemle deneriz..:)   
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2009 - 15:45:38 Gönderen: ARGo_ »

« Yanıtla #276 : 17 Mayıs 2009 - 15:57:15 »

Çevrimdışı 9H

• Yepyeni Üye
  • *
Türkiye için güzel bir sonuç bence..Hadise çok harikaydı ama canlı performansta sesi biraz anormal çıkıyo ama buna rağmen 4. olmak güzel...

« Yanıtla #277 : 17 Mayıs 2009 - 17:23:11 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!

"Ukrayna ve Yunanistan" şarkı ile şovun değil,'yalnızca şov'un yeterli olmadığının bir kanıtı sadece.

kesinlikle.. !!!
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #278 : 17 Mayıs 2009 - 18:17:14 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye

Coğrafi konumla 350 mi aldı  :höö: Ben Norveç in yerini bilmiyorum sanırım.Norveç in coğrafi konumundan da gelicek taş çatlasa 50dir  .bye. Herneyse "Everway that I can" ile bu parçayı karşılaştırmaya tenezzül bile etmem ayrıca (: Hadisenin yolu açık sallamasın bu neticeyi derim.

http://lovebenin.com/images/world_map.gif 12 puan veren çoğu ülke Norveç'in devamındaki ülkeler. Evet, uzak ülkelerden de 12 aldığı oldu ama bizim de alakamız olmayan Fransa'dan 12 puan aldığımız unutulmasın. 350 değildir de 300'dür; ama sadece müzikle bu kadar puan alması imkansızdı Norveç'in. Evriveydedayken'le ben de karşılaştırmam şarkıyı, sadece belli olanı söyledim :)
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #279 : 17 Mayıs 2009 - 18:24:19 »

Çevrimdışı drown

• Cool
http://lovebenin.com/images/world_map.gif 12 puan veren çoğu ülke Norveç'in devamındaki ülkeler. Evet, uzak ülkelerden de 12 aldığı oldu ama bizim de alakamız olmayan Fransa'dan 12 puan aldığımız unutulmasın. 350 değildir de 300'dür; ama sadece müzikle bu kadar puan alması imkansızdı Norveç'in. Evriveydedayken'le ben de karşılaştırmam şarkıyı, sadece belli olanı söyledim :)

O zaman her sene Norveç in şampiyon olmasını beklememiz gerekirdi dimi (: Emin ol o dünya haritasını da çok çok iyi biliyorum.Norveç benim bildiğim kadarıyla İsveç İzlanda Danimarka ya da Finlandiya dan komşusu diye puan alıyor ya da almıyor ondan emin bile değilim.Herneyse Norveç in devamındaki ülkeler dersen Türkiye ye kadar inebilirsin.Bizim Fransa dan neden 12 aldığımız da gün gibi ortada sanıyodum yanılmışım (:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #280 : 17 Mayıs 2009 - 18:52:20 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
amaaan komşu komşuya verdi de Türkiye vermedi mi sanki, ya da almadımı, madem birinci olamadğımız zaman şu şuna verdi bu buna verdi haksızlık oldu diyoruz, gazetelerde bir eurovision klasiği diyor, katılmayın o zaman kardeşim.. ayrıca da yarışmayı hak eden kazandı, 1. den itibarenki sıralama için aynı şeyi söyleyemem ama, mesela hadise, 4. lük bence o performansa göre fazla, 1. olsaydı zaten ben bu yarışmanın şarkı yarışması olup olmadığından şüphe duyardım, sesi güzel ama orda canlı söyleyemedi, keşke dans etmeyi arkasındakilere bırakıp kendi işini yapsaydı..ve ayrıca bu tartışmalar da sertab erener'den sonra her sene 1. olmak gibi bir şeye şartlandığımız için oluyor, önemsenmesi gereken daha önemli şeyler varken bu konu bu kadar da abartılmamalı..
schhh..

« Yanıtla #281 : 17 Mayıs 2009 - 19:55:07 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
az önce haberde yeni türkçe albüm yolda falan dedi, ama önce kendileri dinlenecekmiş..
schhh..

« Yanıtla #282 : 17 Mayıs 2009 - 21:01:32 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye

O zaman her sene Norveç in şampiyon olmasını beklememiz gerekirdi dimi (: Emin ol o dünya haritasını da çok çok iyi biliyorum.Norveç benim bildiğim kadarıyla İsveç İzlanda Danimarka ya da Finlandiya dan komşusu diye puan alıyor ya da almıyor ondan emin bile değilim.Herneyse Norveç in devamındaki ülkeler dersen Türkiye ye kadar inebilirsin.Bizim Fransa dan neden 12 aldığımız da gün gibi ortada sanıyodum yanılmışım (:

Eurovision'ın tarihinin bilindiğini sanıyodum ben de. Yanılmışım. Geçen sene kazanan ülkenin şarkısının dinlenilmesi gerektiğini düşünüyorum. Böylece bu yarışmayı ne derece müzik kazanıyo daha iyi tartışabiliriz. En bariz örnektir geçen seneki. Her sene tam puanı birbirine veren ülkelerin "ne yapsa beğeniyoruz!" modunda olduğunu mu sanıyo insanlar acaba? Fransa'nın neden bize 12 puan verdiğini rica edelim.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #283 : 17 Mayıs 2009 - 22:05:36 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Eurovision un tarihini senin kadar bilmiyorum kusura bakma belki çok fazla takmadığımdandır (:Hiçbi zaman müziğin kazandığını iddia etmedim zaten en başından beri dikkatle okursan anlarsın ama çok iyi bi parçanın ya da herkese hitap edenin bi parçanın da siyasi ya da coğrafi olaylardan etkilenmediğini de gördük.Fransa dan bildiğim kadarı ile hep yüksek puan alıyoruz bunun nedeni de apaçık ortada: Orada yaşayan Türkler.Belçika ve Almanya dan aldığımız puanların da sebebi budur bilirsin (: Fransa dan 12 değil Norveç den 7 puan almak Hadise nin başarısıdır bence :)

« Yanıtla #284 : 17 Mayıs 2009 - 22:09:25 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
Güzel şarkıya politiklik olmadan her ülke oy veriyo sertapa rum kesiminden 10 puan gelmşti..o kadarda dandik bi yarışma değil mutlaka her sene favori gösterilen 5 ülkeden biri kazanıyo
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)