Anket

Yeni albüme kaç puan veriyorsun?

5/5
21 (48.8%)
4/5
17 (39.5%)
3/5
5 (11.6%)
2/5
0 (0%)
1/5
0 (0%)
0/5
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 43

Gönderen Konu: Özlem Tekin'den Yeni Albüm /2013  (Okunma sayısı 108688 defa)

Ynt: Özlem Tekin'den Yeni Albüm /2013
« Yanıtla #2115 : 23 Temmuz 2014 - 23:14:20 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Son albüm tam bir "vokal israfı"ydı. "Kargalar" ve "Kıyamet" dışındaki bütün şarkıları başka herhangi bir şarkıcıya söyletsen de çok fark etmezdi, çünkü müzik, vokalden daha ön planda bütün şarkılarda. "Kargalar"ın havası da çabuk söndü. "Kıyamet"le albüm biraz daha ileri taşınabilirdi ama yapılmadı. Albüm yaparsa "Tek Başıma" dönemine dönmeli ya da akustik yapmalı. Diğer türlü bu piyasada artık tutunabileceğini hiç sanmıyorum.

Onca yıldır takiptesin ama Özlem'i tanıyamamışsın sen.  :)
Amaç albüm satmak yada popülerlik olsaydı eğer; sen anla patladıktan sonra aynı kanaldan sızardı piyasaya. Tıpkı Laubali'de olduğu gibi, sadece piyasaya oynayarak kazanırdı parasını. Son albüme gelince beğenmemiş olabilrsin ama 109876543210'dan sonraki en doğru albüm bence, her ne kada akustik birşeyler duymak istesemde "Kargalar2" ile devam etmeli Özlem yoluna...

Özlem Tekin

« Yanıtla #2115 : 23 Temmuz 2014 - 23:14:20 »

« Yanıtla #2116 : 24 Temmuz 2014 - 02:25:35 »

Çevrimdışı Altarian

• Deneyimli Üye
  • Herkes karşı bu gidişime,öyle durma hadi gülümse.
Biz ne dersek diyelim özlem yine bizi bekleticek bi 2-3 yıl canı ne zaman isterse o zamanki ruh hali neyse ona göre bi albümle gelecek ben artık bi şey ummuyorum böylesi daha güzel zaten  ,düşünsenize bi gün dr gidiyosunuz bi bakıyosunuz özlem tekin yeni albüm :)
I don’t like morning people... or mornings... or people.

« Yanıtla #2117 : 24 Temmuz 2014 - 10:09:04 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Amaç albüm satmak yada popülerlik olsaydı eğer; sen anla patladıktan sonra aynı kanaldan sızardı piyasaya. Tıpkı Laubali'de olduğu gibi, sadece piyasaya oynayarak kazanırdı parasını. Son albüme gelince beğenmemiş olabilrsin ama 109876543210'dan sonraki en doğru albüm bence, her ne kada akustik birşeyler duymak istesemde "Kargalar2" ile devam etmeli Özlem yoluna...

Albümünü satsın diye yaptığını iddia etmedim. Kim ne derse desin, insan kendisinin beğendiği bir şeyin başkaları tarafından da beğenilmesini hoş karşılar. Ben "Sen Anla"yı biraz kalitesinden dolayı seviyorsam biraz da başka insanlarla ya da yaşanmışlıklarla bağlantı kurmamı sağladığı için seviyorum. Kafede arkadaşınla otururken çalan bir "Sen Anla"nın evde sürekli tek başına dinlediğin "Kargalar"dan çok daha fazla önemi vardır. İsteyen istediği gibi inkar etmeye kalkabilir bunu ama 2+2=4.

Son albümü de sırf "Sert soundlu albüm yapacağız!" diye ortaya çıkıp fıs şarkı sözleri ve öyle aman aman ruh hallerine sokmayan soundlar içeren bir albüm ortaya çıkardıkları için beğenmedim. Bana kalırsa Özlem'in en sert ve karanlık şarkısı "Kargalar" falan değil, "Aşinayım Firara" ve "Bahar"dır.

Ayrıca, yine siz ne kadar inkar ederseniz edin, bu kadının esas mesleği (bir ara oyunclukla yer değiştirmiş olmasına rağmen) müzisyenliktir. Parasını bu işten kazanır ve kazanacağı para popülerliğiyle doğru orantılıdır. Popülerlik, sanatçının teşvikidir. O teşviki bu albüm sağlamadığı için bir tanecik kliple kapattı zaten albümü. Tarafsız gözlerle baktığımda çok amatör bir albüm olarak görünüyor bana "Kargalar". Ve ayrıca da çıkış parçası aşırı "pop" bir ruhla hazırlanmış bir albüm! Şimdi sert müzikten anlamadığımı falan iddia edenler çıkacaktır, onlara bu işin dünyadaki kralının "Children of Bodom" olduğunu söyler, susarım.

Sonuç itibariyle, "Kargalar" gibi "Bassı, riffi basalım, sözler Hande Yener'den gelsin!" havasında bir albüm daha yaparsa emolardan başkası dinlemez bu kadını ki en başında kendisi o kesimi sevmiyor. "Kıyamet" bir istisna son albümde, gerisi çöplük.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #2118 : 24 Temmuz 2014 - 16:37:45 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
sonuna kadar katılıyorum aliye.. bu ayardan gitmeli artık tarz değiştirmemeli kimse kabullenemiyor zaten artık tarz değişikliklerini!!!

« Yanıtla #2119 : 24 Temmuz 2014 - 18:31:18 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Hep değişmeli. Onu öyle sevdim-k öyle kabullendim-k. Hatta bir akustik patlatsa olayı bitirecek diyorum...
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #2120 : 24 Temmuz 2014 - 19:37:04 »

Çevrimdışı erol91453

• Deneyimli Üye
  • hhttps://www.youtube.com/watch?v=kYdHNrGox0I
    • OZLEMTEKİNVEVO
Ben ne olursa olsun son albümü sevdim bence insanlar 20yıl sonra bile açıcak bakacak bu albüme ben yine değişiklkten yanayım çünkü böyle birşey yapan hiçbir şarkıcı yok
Sonsuz Bir Aşk Soundtrack Klibi
https://www.youtube.com/watch?v=kYdHNrGox0I

« Yanıtla #2121 : 31 Temmuz 2014 - 14:07:08 »

Çevrimdışı Semih Erbudaklı

• Yepyeni Üye
  • *
Soldier a katılıyorum...Pop Rock idi Laubali albümü.. Bence de o çizgide gitse en azından değerini bilirlerdi(Türk halkı yumuşak şeyleri sever).. Ama bana kalırsa Kargalar albümü kendini kanıtlama albümü olmuş sert dinleyicileri için. Çünkü önceden de pek yumuşak diyenlerin ağzına tokat atmak istemiş olabilir :D Seviyorum ben bu kadını ;)

« Yanıtla #2122 : 31 Temmuz 2014 - 23:12:25 »

« Yanıtla #2123 : 01 Ağustos 2014 - 03:39:14 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Kimsenin tahmin edemeyeceği tarzda bir albüm gelirse "hiç şaşırmayın" derim.

Özlem bi ara Orta Asya ve Türkistan ezgilerine kafayı takmıştı. Twitterda habire oraya ait şarkılar paylaşıyodu... Olamaz mı olabilir :) Ama trance yapsın iki kopalım ya.
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #2124 : 01 Ağustos 2014 - 10:59:04 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #2125 : 01 Ağustos 2014 - 12:54:17 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Özlem bi ara Orta Asya ve Türkistan ezgilerine kafayı takmıştı. Twitterda habire oraya ait şarkılar paylaşıyodu... Olamaz mı olabilir :) Ama trance yapsın iki kopalım ya.

Yok daha farklı bişeyler :)

« Yanıtla #2126 : 05 Ağustos 2014 - 21:25:15 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Herşey bir kenara Özlem RockOffFestival‬'de neden yoktu?

« Yanıtla #2127 : 06 Ağustos 2014 - 01:28:28 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
evet ya onair düzenlemedi mi bu organizasyonu hepsi vardı öz yoktu :s

« Yanıtla #2128 : 22 Ekim 2014 - 19:14:42 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
ONAİR le hiçbir şekilde çalışmıyormuş artık.

« Yanıtla #2129 : 06 Aralık 2014 - 20:45:29 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack