Gönderen Konu: Sahne Büyüsü : Paylaşmak Güzeldir (Posta GAZETESİ)  (Okunma sayısı 647 defa)

Çevrimdışı Tekinci

• Üye
  • **
PAYLAŞMAK GÜZELDİR
Tiyatrokare’de Nedim Saban’ın sahneye koyduğu Metin Serezli ve Özlem Tekin’in başrolleri paylaştıkları ‘ Kim O?’ hoş bir duygusal komedi

ÇOK RAHAT
Metin Serezli,nesli tükenmiş eski İstanbul Belediyesini,küçük ayrıntıların üzerinde durarak oya gibş işlemiş.Bu rol onun çıgın Farsların dışında da usta bir oyuncu olduğunu göstermesi açısından önemli.Oyunun süprizi ise Rock’ın asi kızı Özlem Tekin.Daha önce ‘ Mucizeler Komedisi’nde oynamıştı ama o bir müzikaldi.Sadece oyuncu kimliği ile seyircinin karşısına çıktığı ilk oyun ‘ Kim O?’.Konservatuarda müzik eğitimi yerine tiyatro okusaydı da heralde bundan farklı oynamayacaktı.Burcu,her genç kadın tiyatrocunun oynamak isteyeceği türden dişi bir rol.Özlem Tekin de bu şansını iyi kullanmış.Hani sahnede şarkı söylerken nasıl rahat,nasıl deli doluysa tiyatro sahnesinde de aynen öyle.Beden dilini iyi kullanıyor.Tabii canlandırdığı Burcu’nun kural tanımayan bir kız olması da ona yardımcı olmuş.Karşısında 50 yıllık tiyatro deneyimi ile koskoca Metin Serezli vardı ve ondan rol çaldığı sahneler bile oldu.’Kim O?’,bu ikilinin üzerine kurulu ama bir de Burcu’nun erkek arkadaşı, Nurettin Beyin üst komşusu var.Onu da Harun Öngören oynuyor.

Oyunu seyretmeden önce uyarlanmasa daha iyi olurdu diye düşünmüştüm ama izlerken fikrimi değiştirdim,hikaye ve kişiler bizden olunca saha sıcak,daha cana yakın olmuş.Kim O? Yu zevkle seyrettim.İyi uyarlanmış,iyi sahnelenmiş,iyi oynanıyor.Daha ne istiyorsunuz? Mutlu bayramlar dilerken,bayramın üçüncü gününü kendinize ayırıp Nurettin Bey’in evini ziyaret edin derim…

22 Aralık 20.30,Maltepe Yayla Sanat Merkezi
Profilo Kültür Merkezi Ocak ayında,Cumartesi 20.30 ,Pazar 14.30

Rengin UZ
KAYNAK :   Posta Gazetesi

Kendim geçirdim yani hatalar varsa kusura bakmayın ...Bence Rengin hanım çok uzatmış :DSüper işte süper  :D :alkıs:
..crystal..

Özlem Tekin