Gönderen Konu: yüxexes mayıs sayısı özlem tekin  (Okunma sayısı 2657 defa)

Ynt: yüxexes mayıs sayısı özlem tekin
« Yanıtla #15 : 10 Mayıs 2008 - 22:50:41 »

Çevrimdışı crowling

• Deneyimli Üye
Deniz Durukan'ın yazısını okuduktan sonra "hani biz falnlar durmadan ya albüm yap falan deriz" iş öyle değilmiş işte. Deniz Durukan yazıyı çok derin, samimi ve içten yazmış... Özlem birkaç röportajında söylemişti "birşeyler hissetmeden albüm yapılmıyor diye, şarkı sözlerini yazmak için bir aşk, ayrılık, nefeet,pişmanlık gerekiyor." Deniz Durukan tam bu konularla Öz'ü irdelemiş bi güzel. Yani Öz ancak yazacak hikayesi olduğunda albüm yapacak arkadaşlar.

Ayrıca Deniz Durukan demiş ki; Öz'ün albümlerindeki ortak tema ölüm, nefret ve başkaldırış. Deniz Durukan Öz'ü "Özgürlük bazında kendini aşmış" bir kişi olarak tanımlıyor ve müzik piyasasında kimse onun kadar "özgür" olamaz diyor.

Yazı öyle güzel yazılmış ki, o şarkı sözlerinin o anlama geldiğini anlayamıyorsun. Mesela "tarlalar" şarkısı derin bi incelemeye almış. Keza diğer çoğu şarkılarını.

Eğer bir müzisyenin albüm yapmasını, şarkı sözü yazmasının kolay bişi olduğunu düşünenler varsa bu yazıyı kesinlikle okusun.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2008 - 22:57:04 Gönderen: crowling »
Oppss!

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 10 Mayıs 2008 - 22:50:41 »

« Yanıtla #16 : 10 Mayıs 2008 - 23:12:40 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Tarlalar şarkısını ben daha geçen gün oturup yorumlamıştım şimdi bunun üzerine dergide ne yazıyor? meraklandım..
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #17 : 11 Mayıs 2008 - 11:13:47 »

Çevrimdışı hiperaktif

• Deneyimli Üye
  • nasihat kesmez bizi,bize tecrübe gerek!
Tarlalar şarkısını ben daha geçen gün oturup yorumlamıştım şimdi bunun üzerine dergide ne yazıyor? meraklandım..

İşte dergide şunlar yazıyor_;

Tarlalar adlı şarkıda umut ve umutsuzluğun iç içe geçtiğini görürüz.Daha doğrusu mutluluğun,sevginin ve saf insanın bu dünyada var olamayacağını anlatır tarlalar.başka bir dünya vardır kafasında.belki bir halüsilasyondur gördüğü bilemem.gözü açıkken gördüğü bir rüyadan bahseder şarkısında "Tarlalar gördüm otlar tertemiz,taptaze.Yüce ışığın yüzünü gördüm sımsıcak,sapsarı.Duygular dokunmalar hesapsız nasıl olmalıysa öyle..." der şarkısınn ilk bölümünde.Sonra silkelenir.gerçk hayatla kucaklaşır,kafasındaki uyuşukluk geçer sanki; "Uyandığımda yer gök siyah duvarlar kan ruhumda ağır bir günah vahşet dolu yüzler yine berbat bir sabah" yaşamak başlı başına ağır bir yüktür,bunu kaldıramaz.İnsanlığın çirkin yüzü,hayattaki vahşet,kendi içindeki yalan hepsi birbirine karışmıştır.Her uyanışı çirkinliğe ve hainliğe uyanıştır onun için.Aynı zamanda tüm bunları günahla özdeşleştirir...   
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2008 - 11:14:41 Gönderen: hiperaktif »
Beni Yakan Aşkın kurşun mu?
Denizde Yediğim vurgun mu?
Ben Aşık Olmazdım Ama Senin Aşkın Bir Başka...

« Yanıtla #18 : 11 Mayıs 2008 - 11:54:24 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me

İşte dergide şunlar yazıyor_;

Tarlalar adlı şarkıda umut ve umutsuzluğun iç içe geçtiğini görürüz.Daha doğrusu mutluluğun,sevginin ve saf insanın bu dünyada var olamayacağını anlatır tarlalar.başka bir dünya vardır kafasında.belki bir halüsilasyondur gördüğü bilemem.gözü açıkken gördüğü bir rüyadan bahseder şarkısında "Tarlalar gördüm otlar tertemiz,taptaze.Yüce ışığın yüzünü gördüm sımsıcak,sapsarı.Duygular dokunmalar hesapsız nasıl olmalıysa öyle..." der şarkısınn ilk bölümünde.Sonra silkelenir.gerçk hayatla kucaklaşır,kafasındaki uyuşukluk geçer sanki; "Uyandığımda yer gök siyah duvarlar kan ruhumda ağır bir günah vahşet dolu yüzler yine berbat bir sabah" yaşamak başlı başına ağır bir yüktür,bunu kaldıramaz.İnsanlığın çirkin yüzü,hayattaki vahşet,kendi içindeki yalan hepsi birbirine karışmıştır.Her uyanışı çirkinliğe ve hainliğe uyanıştır onun için.Aynı zamanda tüm bunları günahla özdeşleştirir...  

teşekkürler..% 80 aynı benim yorumlamamla..ama aykırılık yok..tezatlık vs..
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #19 : 11 Mayıs 2008 - 22:25:58 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
daha tam okuyamadım, şöyle bir göz gezdirdim otobüste
hoş bir yazı olmuş galiba
ayrıca yan sayfadaki Can Su Boğuşlu nun rockn coke ta çektiği bir fotoğrafı
o kadar büyük görmekte, etkiliyor insanı
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack