Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219967 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #3165 : 10 Mayıs 2013 - 09:28:58 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye

Hay hay, anlatayım.

Şarkı dün öğlen radyolara ve aynı saatlerde de müzik kanallarına servis edildi. İşbaşı yaptığım vakitlere denk geldi. İşe gitmeden bir kez radyoda dinledim 13.25 civarı, sonra okula gittim. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bize sunduğu internet hizmetinde Youtube, erişimi engelli olduğundan bilgisayar yerine ilk teneffüste mobil cihazdan bir kez de videoyu izledim. Heyecanla gün sonunu bekledim, 18.10'da mesai bitti ve uçarcasına eve gelip albüm için yollara düştüm yine.

Bir saat sonra albümü dinlemeye başlamıştım. 3 kez ses sistemiyle ve 2 kez de kulaklıkla dinledikten sonra 23.45 gibi yorum için ilk cümleyi kurdum. 5 tam dinlemenin ardından da senin "çelişik" olduğunu düşündüğün çıkarımı yaptım.

Ne güzel. Peki albümü çoğumuzun bir kere, iki kere dinlemeyle eleştirdiği fikrine nerden kapıldın? Albüm yine senin bahsettiğin saatlerden beri "internet hizmeti"ne açılmıştı. Yine de albüm hakkında nihai kararımı vermek istemiyorum ama bu şarkı "ölü" bir şarkı. "Benim Adım Orman"da da "İstiklal Caddesi Kadar" dışında hiçbir şarkı benim zaman testime karşı koyamamıştı. Bu albümde de benzeri bir hava var şimdilik. Böyle şarkılar yapmaya devam eder umarım da "doğulu" tarafımıza hitap eden değil de "batılı" tarafımıza hitap eden rock müzik ve o müziğin temsilcileri hak ettiği yerlere gelir.
Kalbim pusula, sen kuzey!

Özlem Tekin

« Yanıtla #3165 : 10 Mayıs 2013 - 09:28:58 »

« Yanıtla #3166 : 10 Mayıs 2013 - 09:34:52 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
bundan sonra şebnemin havasının sönüşünü görün.

bu yorumun asla gerçekleşmeyeceğini düşünüyorum... en kötüsünü de yapsa çoğu kişi Şebnem'i çok seviyor...
beğenmemiş değilim çıkış şarkısını ancak sürekli dinleyeceğimi de pek sanmıyorum
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #3167 : 10 Mayıs 2013 - 09:54:34 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Ne güzel. Peki albümü çoğumuzun bir kere, iki kere dinlemeyle eleştirdiği fikrine nerden kapıldın? Albüm yine senin bahsettiğin saatlerden beri "internet hizmeti"ne açılmıştı. Yine de albüm hakkında nihai kararımı vermek istemiyorum ama bu şarkı "ölü" bir şarkı. "Benim Adım Orman"da da "İstiklal Caddesi Kadar" dışında hiçbir şarkı benim zaman testime karşı koyamamıştı. Bu albümde de benzeri bir hava var şimdilik. Böyle şarkılar yapmaya devam eder umarım da "doğulu" tarafımıza hitap eden değil de "batılı" tarafımıza hitap eden rock müzik ve o müziğin temsilcileri hak ettiği yerlere gelir.

14.07'den itibaren iyi kötü eleştiriler başlamış. Forumda mesajları okurken sadece mesaj içeriğiyle ilgilenmiyorum. Zamanına, en son ne zaman ve kim tarafından düzenlendiğine, alıntı yapılmışsa bunun sebebine dikkat ediyorum. Kafa göz dalmıyorum.

« Yanıtla #3168 : 10 Mayıs 2013 - 11:15:41 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
Keşke kendi sözümü kendim yazarım takıntısı olmasaydı da bir tanede olsa cover albüm çıkarabilseydi.
Ünzile,Değirmenler,Erkekler Ağlamaz çok başarılı işlerdi mesela...

Hele bir de 'Eller Günahkar' var ki istisnasız her dinlediğimde tüylerim diken diken olur. Kendi kuyusunu kazıyor, yazık
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2013 - 11:17:08 Gönderen: O®haN »
schhh..

« Yanıtla #3169 : 10 Mayıs 2013 - 11:23:21 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
hem bu şarkıyı hangi ruh halinde dinlicez onu da kestiremedim ben
Ruh hali mi? hımms...

İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #3170 : 10 Mayıs 2013 - 12:44:54 »

Çevrimdışı drown

• Cool

Yorumları tekrar okursan Özlem'i karıştıranların Şebnem dinleyenler değil forumun gedikli Tekinistleri olduğunu göreceksin. Bu da direkt olarak aynı yönde ifade hakkı sunuyor bizlere. Kullanmak kişinin bileceği iş.
"Can Kırıkları" ve "Yalnız"a o soundlarla "piyasa" demeni garipsedim. "Od"dan önce bu iki şarkıdan başka bir şey dinlememelisin, farkı fark edeceksin. "Nefret"in seni unufak etmesine izin vermemelisin bence. Zira zararı gene sana!

Mesajımda zaten Tekinistlerin de bunu yaptığını söylemişim ama biz yapmıyoruz moduna girmeyin lütfen açıp tüm mesajlarınıza baksak görürüz eminim bir laf sokuşturma. Özlem ve Şebnem kıyası yapanları zavallı buluyorum, daha önce de yüzlerce kez söyledim, ben de bol bol yapmışımdır vakti zamanında ama şu yaşımda yapmıyorum çünkü komik oluyor. O yüzden forumun gedikli Tekinistleri yapıyor diyip işin içinden çıkmayalım lütfen. Kullanmak kişinin bileceği iş doğru ama bunu yaparken biraz da olgun olabilmek lazım sanırım, bunu başaramıyorsanız anlarım. 

Tüm sabah albümü kulaklıkla dinledim baştan sona bazı parçaları iki üç sefer hatta. İlk dinleyişime göre daha fazla beğendim mutlaka ama bence gelmiş geçmiş en kötü ve zorlama işidir bu Şebnem'in benim gözümde. Od şahane Çok Yorgunum şahane Birileri Var ve Bin Yıldır idare eder ve Girdap zamanla sevilesi, diğerleri vasat altı.
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #3171 : 10 Mayıs 2013 - 12:48:18 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
şebnem ferah son 2 albümdür birbirine çok benzeyen parçalar yapıyor. kendisini eskiden beri çok beğenip takdir etmeme rağmen, ne yazık ki bu yeterli değil:(

od şarkısını dinlerken..yutuptan dinleyici yorumudur.farkında olanlar da var.
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #3172 : 10 Mayıs 2013 - 14:16:16 »

Çevrimdışı mabelim

• Üye
  • **
Rock müziğin kült ismi Şebnem Ferah, 7. solo albümü ''Od'' ile müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. Pasaj Müzik etiketi taşıyan albümün prodüktörü Tarkan Gözübüyük oldu. Babajim stüdyolarında kaydedilen prodüksiyonda toplam 10 şarkı yer alıyor. Şebnem Ferah'ı yıllardır birlikte yol aldığı müzisyen arkadaşları Ozan Tügen, Metin Türkcan, Büket Doran ve Aykan İlkan albümde sanatçı ile birlikte performans sergiledi. Od'un ilk klibi Ketche yönetmenliğinde sözü ve müziği Şebnem Ferah imzası taşıyan ''Birileri Var'' isimli şarkıya çekildi. Albümün bir de cover sürprizi var.  Cem Karaca tarafından bestelenmiş bir Nazım Hikmet şiiri olan “Çok Yorgunum” Şebnem Ferah tarafından yeniden yorumlandı.

http://hayatmuzik.blogspot.com/2013/05/sbenm-ferahin-7-solo-albumu-od.html

« Yanıtla #3173 : 10 Mayıs 2013 - 15:08:25 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
11.14 bence yaptığın albüm analizine tekrardan bi bak özlemi işin içine karıştıran yine sensin gedikli tekinistlerin hiçbişey dediği yok rica ediyorum çelişmeyelim..

« Yanıtla #3174 : 10 Mayıs 2013 - 15:12:40 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
"Esen Shop'taki 30 saniyelik tanıtımlar"ı dinledim, "Ya Hep Ya Hiç" çok farklı geldi. Sonra merak edip bi yerlerden bulup tamamını dinledim ve yanılmadığımı anladım çünkü gerçekten başarılı buldum. Yorumu bunun üzerine yazdım, hala aynı fikirdeyim. Diğer şarkının tamamını dinleyince de kafamdakine uymadı ben de düzenleme yaparak sildim ve bu konuda da aynı fikirdeyim. Tüm bu süreci de kimin kimi çok sevdiğine bağlayacak değilim, kusura bakılmasın. Okur, dinler, düşünürüm kafamda bi'şey oluşturunca, bana bi'şey hissettirince de yazarım, bu.
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #3175 : 10 Mayıs 2013 - 15:35:16 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
bu albümün dijitali yok mu yahu ???

« Yanıtla #3176 : 10 Mayıs 2013 - 16:51:45 »

Çevrimdışı mabelim

• Üye
  • **
mp3 e düştü ..

« Yanıtla #3177 : 10 Mayıs 2013 - 20:54:44 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
http://eksisozluk.com/od--63847?p=9

Özellikle iki yorum beni gülümsetti. =}

« Yanıtla #3178 : 10 Mayıs 2013 - 22:19:29 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
sadece klip şarkısını dinledim, vasat demeyi çok isterdim(: ilk albümünü yapan biri olsaydı derdimki fena değil ilersi için umut var , lakin şarkının sahibi sözüm ona türkçe sözlü rock müziğin en önemli ismi!!! ise  çok daha yüksek standartlarda olmasını beklerdim şarkının.zorlama çığlıklarla, sololarla bezenmiş iki kelimelik sözlere sahip bi çalışma olmuş,kliple iş kurtarılmaya çalışılmış.umarım diğer parçalarla fikrim değişir. yoksa ben severim şebnemi BURÇİN ((:

şarkıda tek sevdiğim bölüm klavyecinin on saniyelik  kısa atağı (1.23 /1.33) keşke daha uzun olsaymış.
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #3179 : 10 Mayıs 2013 - 22:26:07 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Albüm hakkındaki anahtar sözcüklerim: aynı, sıkıcı, tekrar (rinse & repeat)