Gönderen Konu: Klaxons  (Okunma sayısı 816 defa)

Klaxons
« : 20 Nisan 2008 - 14:27:21 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me

Prestijli müzik ödülü Mercury Music Prize’ı bu yıl havaya kaldıran Klaxons’la ilgili detaylar:

• Klaxons ismi Yunanca’da çığlık atmak anlamında olan “klazō” kelimesinden geliyor. Bu kelime daha çok siren gibi uyarıcı sesler için kullanılıyor.

• Grubun gitaristi ve geri vokali  Simon Taylor Davis “Nottingham Trent Üniversitesi”nde okurken,  ev arkadaşı vasıtasıyla Jamie Reynolds’la tanışır. Jamie’yle Klaxons’u  kurmadan önce,  James Righton’la 2004 yılına ait kısa ömürlü bir grup olan “Hollywood Is A Verb”de yer alır. Simon şu sıralarda CSS’in vokalisti Lovefoxxx’la beraber. Simon’ın büyük bir aşk yaşadığı ve Seattle’da Lovefoxxx dövmesi yaptırdığı ise söylentiler arasında.

• Grubun klavyecisi James Righton lise yıllarında birçok grupta çalar ve bunlar arasında en göze çarpanı  “Shark” olur. James 2000 yılına ait olan bu grupta vokal ve gitarda yer almıştır. Grup Vada stüdyolarında bir albüm kaydeder ve yayınlanır. James, Siyaset ve Tarih okuduktan sonra Madrid’e taşınır fakat kısa bir süre sonra Simon’dan Klaxons için teklif alır.

• Grubun davulcusu olan Steffan Halperin Klaxsons’a en son katılan isimdir. Steffan genelde canlı performanslarda grupla birlikte olmuştur fakat bu yıl resmi olarak gruba katılmıştır.

• Grup ilk albümlerini “Myths of the Near Future” adıyla 29 Ocak’ta Polydor etiketiyle piyasaya sürdü.

• Albümün ismi, J. G. Ballard’ın “Myths of the Near Future” adlı kısa hikayelerden oluşan kitabından geliyor.

• Albümün prodüktörlüğünü James Ford üstlendi.

• Grup, James Ford’la bir pub’da tanışmış. Grubun myspace sayfasından parçaları dinleyen James Ford ise gruba onlarla çalışmak istediğini belirten bir mesaj atmış.

• Albümün yayınlandığı gün grup, Paris’teymiş.

• Albüm için yazdıkları ilk parçalar, "4 Horsemen", "Gravity's Rainbow" ve "Atlantis to Interzone" olmuş.

• Albümde yer alan “Atlantis To Interzone” adlı parça, William S. Burroughs’un Interzone adlı kitabına dayanmaktadır. Crystal Castles, Metronomy, Digitalism gibi birçok isim parçanın remix’ini yapmıştır. Simon en çok Crystal Castles ve Metronomy remix’ini beğendiğini bir röportajında dile getirdi.

• “Golden Skans” parçası 22 Ocak’ta single olarak yayınladı. Ayrıca Fransız plak şirketi Ed Banger Records tarafından da piyasaya sürüldü. Single’da Erol Alkan’ın remix’i de yer aldı.

• Albümde yer alan “Gravity’s Rainbow” Thomas Pynchon romanıyla aynı ismi taşıyor. Single ilk olarak 2006 yılında Angular plak şirketinden yayınlandı. 2007’de Nisan ayında single olarak tekrar yayınlandı. Prodüktörler arasında Erol Alkan da yer aldı. Bu parça aynı zamanda Tony Hawk’ın 'Project 8' oyununda kullanıldı.

• “It’s Not Over Yet”in orjinali Grace’e ait. Bu parça albümden çıkan 5. single. Parçanın videosunda samuray kıyafeti giyen grup elemanları, uçan cisimleri yok etmeye çalışır. Single’ın CD versiyonunda Justin Timberlake cover’ı yer alır.

• Grup, 4 Eylül 2007 tarihinde “Myths of the Near Future” albümüyle İngiliz müzik tarihinin en önemli onuru olan  Mercury Müzik Ödülü’nün sahibi oldu.

• The Klaxons Ekim ayında yeni albümleri için çalışmalara başlayacak.

• Grup elemanları takıntılı bir şekilde David Bowie hayranı.

alıntıdır: http://www.radioeksen.com/biyografi.asp?ID=112

web siteleri: http://www.klaxons.net/

myspace sayfaları: http://www.myspace.com/klaxons

Söleyecğim şarkı Şiddetle tavsiye edilir bi dinleyin bırakamazsınız:

Atlantis to Interzone

buna İlave olarak;"Golden Skans"ı da dinlemeniz de yarar var.
It's not Over Yet parçasının da blhassa müziği çok hoşuma gidiyor.
iyi dinletiler...
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2008 - 14:30:36 Gönderen: seytan_nikahı »
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

Klaxons
« : 20 Nisan 2008 - 14:27:21 »

Ynt: Klaxons
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2008 - 19:51:25 »

furkiii

• Ziyaretçi
bu tarz müziği (aslında tarzını tanımlamakta kendileri de oldukça zorlanmışlar zira myspace sayfalarında üç ayrı telden çaldıklarını iddia etmeleri bunu desteklemekte,burada tarz olarak şarkılarının kulağa hoş gelmesi,geniş kitleler tarafından benimsenmesi,vs'yi kastediyorum) seven pek çok hayran bulmaları mümkünmüş gibi geldi bana ama bana pek hitap ettikleri ve dinleyeceğim söylenemez..=)

Ynt: Klaxons
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2010 - 12:32:59 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Klaxons, ikinci albümleri "Surfing The Void"i yayınladı.

İlk albümün de üstüne çıktıkları söyleniyor.