Gönderen Konu: Özlem Tekin (www.ozlemtekin.biz) Last Fm Grubu  (Okunma sayısı 19470 defa)

Özlem Tekin (www.ozlemtekin.biz) Last Fm Grubu
« : 22 Mayıs 2009 - 21:40:08 »

furkiii

• Ziyaretçi
Arkadaşlar dünyaca ünlü müzik portalı last fm'de Özlem Tekin için "Özlem Tekin (www.ozlemtekin.biz)" adıyla oluşturduğumuz grubu tanıtmak amaçlı olarak böyle bir başlığı açmayı uygun gördüm..Bilmiyorum aranızda üye olanlar kaç kişi;ancak oluşumdan biraz söz etmek istiyorum..Last fm kişilerin dinledikleri parçaların kaydını tutarak onlara benzer olabilecek yeni müzikler öneren ve önerilerin dinlenmesi için de sanatçıların bazı şarkılarının kliplerinin ve albüm kayıtlarının yer aldığı bir site..Bu doğrultuda bir çok yerli müzisyenimiz için bağlantı oluşturulmuş iken Özlem Tekin adına oluşturulmuş bir bağlantı yok,dolayısıyla Özlem Tekin'i merak eden ve dinlemek isteyen biri Mor ve Ötesi,Duman,vb gibi başka sanatçıların şarkılarını dinlemek durumunda kalıyor..Özlem Tekin adına oluşturduğumuz grupta sayımızı arttırarak bağlantı konusunda ısrarcı olabileceğimizi düşünüyorum..Özellikle last fm'e üye olan arkadaşların ve aslında tüm arkadaşların desteklerini bekliyoruz..Grubu henüz bugün oluşturdum ve resim,bilgi adına herhangi bir şey yok,zaten şu sıralar okul durumum da çok sıkışık olduğu için fazla zengin bir içerik oluşacağını sanmıyorum,yine de yakın bir zamanda daha aktif olacağının garantisini verebilirim,ayrıca sizlerin desteği ile de daha zengin bir içeriğe sahip olmamız mümkün olacaktır..Biraz önce bahsettiğim üzere bugün açılan grubumuzun an itibariyle yalnızca 2 üyesi vardır ve o üyeler de grubun kurucu lideri olan ben ve gönüllerin lideri olan Gizem..:D

Grubumuza şu adresten ulaşmanız ve üye olmanız mümkün..:

http://www.lastfm.com.tr/group/%C3%96zlem+Tekin+%28www.ozlemtekin.biz%29

Özlem Tekin

Özlem Tekin (www.ozlemtekin.biz) Last Fm Grubu
« : 22 Mayıs 2009 - 21:40:08 »

Ynt: Özlem Tekin (www.ozlemtekin.biz) Last Fm Grubu
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2009 - 21:47:46 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
teşekkürler furkitom,kankitom...  .saol.

şimdi çok kısa konuşucam..
öhöm..

üye olun.  :v
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2009 - 22:10:08 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Hemen üye oldum bravo furkiii çok iyi fikir :))

« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2009 - 22:13:56 »

furkiii

• Ziyaretçi
teşekkürler tekin ali..=)

« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2009 - 23:40:00 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
şu an şu saat itibariyle .... ben de üye olmuş bulunuyorum :D :D
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2009 - 13:26:59 »

Çevrimdışı 9H

• Yepyeni Üye
  • *
ben çoktan üyeydim buraya ve özlem için sayfası oluşturulduğuna çok sevindim ...

« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2009 - 18:26:06 »

Çevrimdışı SeDaEnGiN

• Aktif Üye
  • (๏̯͡๏)
    • SeDa
Bende üyeyim:d

Soulmates never die   

« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2009 - 15:05:43 »

furkiii

• Ziyaretçi
arkadaşlar özlem'in bugüne kadarki kliplerini (yer aldığı klipler de dahil olmak üzere) ana sayfamıza ekledim..direkt anasayfa üzerinden izlemeniz mümkün hepsini..

bu arada üye sayımız da 6,desteklerinizi bekliyoruz..:D

« Yanıtla #8 : 08 Haziran 2009 - 12:52:34 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
arkadaşlar özlem'in bugüne kadarki kliplerini (yer aldığı klipler de dahil olmak üzere) ana sayfamıza ekledim..direkt anasayfa üzerinden izlemeniz mümkün hepsini..

bu arada üye sayımız da 6,desteklerinizi bekliyoruz..:D

bu benden mi kaynaklanıyo bilmiyorum  ama klipleri göremiyorum ...

« Yanıtla #9 : 08 Haziran 2009 - 13:32:24 »

furkiii

• Ziyaretçi
bu benden mi kaynaklanıyo bilmiyorum  ama klipleri göremiyorum ...

nasıl bir hata veriyor ya da ne görünüyor ana sayfada..?

« Yanıtla #10 : 08 Haziran 2009 - 15:06:53 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
nasıl bir hata veriyor ya da ne görünüyor ana sayfada..?

evet benden kaynaklanıyomuş .. yine de sağ ol ilgilendiğimn için :)

« Yanıtla #11 : 08 Haziran 2009 - 15:14:44 »

furkiii

• Ziyaretçi
evet benden kaynaklanıyomuş .. yine de sağ ol ilgilendiğimn için :)

rica ederim,asıl ben ilgin için teşekkür ederim..=)

« Yanıtla #12 : 01 Ağustos 2009 - 21:01:46 »

furkiii

• Ziyaretçi
özlem tekin'e bağlantı verilmesini sağlamak olan ilk amacımızla kurulan grubumuzda üye sayımız an itibariyle 10 kişidir..aslında bilemiyorum bunun için belki de maalesef demeliyim..zira bir örnek verirsem last fm'de mor ve ötesi isminin yanlış yazılması üzerine (küçük olması gereken bir harf büyük yazılmıştı) mor ve ötesi hayran grubunun gösterdiği tepki nedeniyle gerekli düzeltme bir haftalık bir süre içerisinde yapıldı..böylece grubu bulamama gibi bir sorunun önüne de kısa bir süre içerisinde geçilmiş oldu..

öncelikle burada belki de bağlantı vermekle kasttettiğimin ne olduğunu biraz daha açık bir dille belirtmeliyim..last fm,her sanatçıya ayrı bir sayfa oluşturan bir site..bu bağlamda özlem tekin adına..:

http://www.lastfm.com.tr/music/%C3%96zlem+Tekin

sayfası oluşturulmuş durumda..buraya kadar her şey normal ancak last fm bunu yaparken sanatçının sayfasında onun bazı şarkılarının 30 saniyelik,hatta gerekli izin çıkarsa tamamının kayıtlarını içermekte..tabii sanatçının bazı kliplerini de bulundurması ayrı bir özelliği..özlem tekin adına olan sayfada özlem'in kliplerinin yer almadığını baştan belirteyim..bir de last fm dinleyen kişilere yeni sanatçı önerisinde bulunan bir site..hatta önerdiği isimleri biraz önce bahsettiğim çoğunluğu 30 saniye olan kayıtlarla dinleyiciye sunan bir site..sorunumuzun başlangıç noktası da burası ki burada özlem'in tavsiye edildiği kişilerin onu dinleyebileceği herhangi bir bağlantı yok..özlem tekin tavsiye edilen kişiler şebnem ferah,aslı,teoman,duman,vb. gibi isimleri dinlemek durumunda kalıyorlar..tabii bu durumun taşımış olduğu diğer anlam da en önemli müzik platformlarından biri olan bu sitede demin saydığım isimlerin tamamının hatta yerli rock başlığı altında sayabileceğimiz isimlerin çok çok büyük çoğunluğunun böyle bir bağlantısı bulunurken özlem'in yer almamakta..

burada akla gelebilecek soruların başında bağlantı konusunun neden bu kadar önemli olduğudur diye düşünüyorum..elbette ki tavsiye verilen kişi bu ülkede yaşayan biriyse özlem tekin'i tanıyordur genel anlamda,aslında bu pek sorun teşkil etmiyor..yine de last fm'de bizim müzisyenlerimiz hakkında tavsiye alan pek çok yabancı dinleyici var ki örneğin özellikle mor ve ötesi ve duman sayfalarının kayıtları incelendiğinde en çok dinleyenler kısmında neredeyse tüm dinleyicilerin çeyreğini hatta daha fazlasını oluşturabilecek sayıda yabancı dinleyici yer almakta,bilmiyorum açıkçası ben bunun hoş olduğunu düşünüyorum ki bu sayı öyle 3-5 kişiyle değil,ciddi bir rakamla sınırlı..özlem tekin'in de bu duruma ulaşması fena olmazdı diye düşünüyorum,çünkü burada söz konusu olan grup onu tanıyıp da farkına varamayan veya hoşlanmayanlar değil,hiç tanımayanların oluşturduğu grup..

sınav filminin albümüne olan bağlantı sayesinde özlem'in gezegen x ve a)şık şarkıları dinlenebiliyor;ancak belirttiğim gibi neredeyse tüm müzisyenlerimize bağlantı varken özlem'e olan direkt bir bağlantıdan söz etmemiz mümkün değil..ayrıca sınav filmi albümü nedeniyle sağlanan bağlantının yarattığı farkı şöyle gözlemleyebiliriz..:

http://www.lastfm.com.tr/music/%C3%96zlem+Tekin/+tracks

bu sayılar anlaşılacağı üzere parçaların dinlenme sayıları ve sözünü ettiğim bu iki parçayla diğer parçalar arasında en az beş katlık bir fark gözükmekte..

sözün özü,özlem'in de onu bilmeyen ve tanımak isteyen bir çokları tarafından dinlenmesini gayet olumlu karşılıyorum..diğer yandan neredeyse herkese verilen bir hakkın özlem'den sakınılmasını kınıyorum..bu doğrultuda açtığımız grubumuzda ne zamanki benim oluruz diye tahmin ettiğim 150-200 üye sayısına ulaşırsak o zaman isteğimizi daha güçlü bir şekilde dile getirebiliriz..yazımın başımda belirttiğim vakada mor ve ötesi hayranları bunu 126 kişilik grupları ile başardılar,bunu da ekleyeyim..

son olarak grubumuza konuya destek olmak isteyen herkesi beklediğimizi belirtiyor ve grupta bu konuyla ilgili olarak açtığım konuya da mesajlarınızla katılmanızı görmeyi dilediğimi ekliyorum..grup adresimiz..:

« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2009 - 21:06:32 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #13 : 01 Ağustos 2009 - 21:28:17 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
furkii çok haklı yazdıklarında .. bende olayı biraz daha farklı yönüyle anlatayım özlem tekinden ziyade ..

yapılması gereken önce üye oluyorsunuz ki üyelik işlemi çok basit  ..

daha sonra last fm scrobbler ı indirip kuruyorsunuz ve hangi ses çalma programını kullanıyorsanız ona göre seçim yapıyorsunuz ve bu süreden sonra dinledikleriniz skroplanmaya başlıyor ve sayfanızda arşiv olarak kimi ne kadar dinlediğinizi siz ve arkadaşlarınız takip edebiliyor =)

bunun dışında bahsedilen gibi yeni şeyler arayanlar içinde sürekli dinlediğimz tarz ve sanatçıya göre bize yeni isimler tavsiye ediyor last fm ..

(takıldığınız yerde hiç çekinmeden msj atabilirsiniz yardımcı oluruz =) )

grubun üye sayısı içler acısı .. yani selam ben geldim yazısından daha fazlasını istiyoruz ama içinde müzik olunca belirli isimlerin katılacağını düşünüyorum ben =)

« Yanıtla #14 : 01 Ağustos 2009 - 21:41:41 »

Çevrimdışı drown

• Cool
furkiii nin yazısı etkiledi beni açıkçası sırf bu yüzden kaydoldum şu last fm e :D
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.