Anket

Teoman'ın müziğe dönmesini doğru buluyor musunuz?

Evet
6 (33.3%)
Hayır
2 (11.1%)
İlgilenmiyorum
10 (55.6%)

Toplam Oy Verenler: 18

Gönderen Konu: Teoman  (Okunma sayısı 102398 defa)

Ynt: Teoman
« Yanıtla #765 : 07 Nisan 2009 - 19:05:27 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Yüzme bilmeden,
Daha deniz görmeden,
Hiç güneşte yanmadan..
Şimdi ölmek istemem bir kalbi sarmadan..
Aşkı tatmadan daha,
Onla sarhoş olmadan,
Hiç sevişmeden daha,
Şimdi ölmek istemem daha hiç gülmeden..
Çoban yıldızı..

Sen benle kal... Çoban yıldızı..
Hep benle kal... Çoban yıldızı..

Şebnem Ferah'ın Vazgeçtim Dünyadan şarkısına biraz benzemiş sözleri sanki bana onu anımsattı.Dün Hande Yener'de bahsetmişti Teoman'ın yeni albümünden...

Özlem Tekin

« Yanıtla #765 : 07 Nisan 2009 - 19:05:27 »

« Yanıtla #766 : 07 Nisan 2009 - 19:36:23 »

Çevrimdışı Alfredo_James_Pacino1

• Deneyimli Üye
gerçekçi olmamış teomanı yansıtmıyo teoman ve hiç sevişmemek bu adam değilmi her akşam bardan bi kaç kızla çıkan .lol.
İlahi bir aşktır bu şakayla karışmasın...

« Yanıtla #767 : 08 Nisan 2009 - 00:03:26 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Şebnem Ferah'ın Vazgeçtim Dünyadan şarkısına biraz benzemiş sözleri sanki bana onu anımsattı.Dün Hande Yener'de bahsetmişti Teoman'ın yeni albümünden...

Bana da direk Özlem Tekin - Adımı Söyle'yi hatırlattı.

Hiç sevişmeden, sabah olmadan... - Öz
Onla sarhoş olmadan, hiç sevişmeden daha... -  Teo
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #768 : 08 Nisan 2009 - 07:58:13 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...

« Yanıtla #769 : 08 Nisan 2009 - 12:03:09 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Bana da direk Özlem Tekin - Adımı Söyle'yi hatırlattı.

Hiç sevişmeden, sabah olmadan... - Öz
Onla sarhoş olmadan, hiç sevişmeden daha... -  Teo

aynen yaaa ..... !!!! ama şarkıyı daha dinlemedim bilmiyorum tabii ...
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #770 : 08 Nisan 2009 - 13:16:44 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
neresi benziyo saçmalamayın arkadaşlar, buna benzerlik diyosanız kenan doğuluyla serdar ortaç aynı şarkıyı söylediler bütün yaz..
schhh..

« Yanıtla #771 : 08 Nisan 2009 - 14:08:42 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
neresi benziyo saçmalamayın arkadaşlar, buna benzerlik diyosanız kenan doğuluyla serdar ortaç aynı şarkıyı söylediler bütün yaz..

yaa şarkıyı dinlemedim bilmiyorum zatenn dedim ... sadece sözleri okuyunca adımı söyle geldi aklıma o kadar !! :P
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #772 : 08 Nisan 2009 - 17:23:10 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye

Sözleri gayet de benziyor, erinmeyip okuduysan. Müzikal anlamda bir şey demedim, diyemeyeceğim.

Kelimeler kimsenin tekelinde değildir..!

Öyle bir iddiası olan yok gördüğüm kadarıyla.
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2009 - 17:24:35 Gönderen: Super Sonic »

« Yanıtla #773 : 08 Nisan 2009 - 17:36:28 »

furkiii

• Ziyaretçi
Teoman'ın yarın raflarda olacak yeni albümü İnsanlık Halleri şair Ahmet Erhan ile yazar Elif Şafak'ın da katkılarıyla hazırlandı.

Teoman'ın, üç yıllık suskunluğun ardından yarın raflarda olacak yeni albümü İnsanlık Halleri, beraberinde iki ayrı sürprizi de getirdi. Sanatçının sekizinci albümünün en son parçası Uçurtmalar'ın sözleri, yazar Elif Şafak tarafından kaleme alınmış.

Albümdeki Sevişirdik Bazen parçasının sözleri ise, usta şair Ahmet Erhan'a ait. Müziği ve vokali Teoman'a ait Uçurtmalar, Teoman ile Elif Şafak'ın ortak arkadaş çevresinde filizlenen dostluklarının bir nevi meyvesi. SABAH'a konuyla ilgili bir açıklama yapan yazar Şafak, "Zaten bizim bir ortak arkadaş çevremiz vardı. Uçurtmalar parçasının doğumu da, Teoman'la orada konuşurken gelişti," derken, Uçurtmalar'ın iki enstrümanlı bir balad olduğunu vurguluyor.

Parçayı dinlediğini ve çok beğendiğini söyleyen Şafak, "Çok sade. Sözler de çok belirgin," dediği eserin çello ve piyano ile seslendirilmiş olmasına dikkat çekiyor. Yazar Elif Şafak, "Ben özellikle Teoman'ın bu sözleri seslendirmesini arzu ettim. Şarkı söyleyecek insandaki 'ruh akrabalığı'nı önemseyerek yazmaya gayret ediyorum. Doğrusu şimdi şimdi, bu konudaki çalışmaları daha çok yapmak istiyorum. Annelikle beraber, bende daha fazla yazı aralıkları oluşuyor sanıyorum," diye konuşuyor.

Beş ayrı aranjörle çalışılan bu albümde, Alper Erinç ve Sarp Özdemiroğlu'nun düzenlemeleri dikkat çekerken, albümün kayıt, miks ve 'mastering'ini Çağlar Türkmen hazırlamış.

http://patlican.ekolay.net/haber.asp?Pid=47&HaberId=606942

ayrıca bu ayki yüxexes dergisindeymiş kendisi..
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2009 - 17:37:05 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #774 : 08 Nisan 2009 - 18:02:41 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Sözleri gayet de benziyor, erinmeyip okuduysan. Müzikal anlamda bir şey demedim, diyemeyeceğim.

Öyle bir iddiası olan yok gördüğüm kadarıyla.

"Sözler gayet de benziyor" diyen sensin. Açık açık "Özlem & Şebnem yazdı önce, kullanamaz kimse" diyemeyeceğine göre aynı açıklıkta bir "tekel iddiası"nda da bulunamazsın. Başka bir örnek istersen eğer binlerce şarkı "Seni seviyorum" cümlesini içermekte. Diyebilir misin ki; "Düpedüz aynısını yazmış".

O yüzden iki üç kelimeyle benzerlik iddiasına kalkışmamalısın bence...

Kalkışsan da  .cadi.

« Yanıtla #775 : 08 Nisan 2009 - 18:10:34 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
"Sözler gayet de benziyor" diyen sensin. Açık açık "Özlem & Şebnem yazdı önce, kullanamaz kimse" diyemeyeceğine göre aynı açıklıkta bir "tekel iddiası"nda da bulunamazsın. Başka bir örnek istersen eğer binlerce şarkı "Seni seviyorum" cümlesini içermekte. Diyebilir misin ki; "Düpedüz aynısını yazmış".

O yüzden iki üç kelimeyle benzerlik iddiasına kalkışmamalısın bence...

Kalkışsan da  .cadi.

Sözlerin benzediğini söylemem için nasıl bir cümle kurmamı önerirsin :) Hemen senin düşündüğün şekilde bir cümle kurayım; ne de olsa benim yazdıklarım tarafından tamamen alakasız şekilde anlaşılıyor :) Bahsettiğim cümleden nasıl "Sevişmek kelimesini sadece Özlem ve Şebnem kullanabilir!" önermesini anlamışsın, anlamadım. Aklındakini koymuşsun, benim aklımdakini bilmeden :)

« Yanıtla #776 : 08 Nisan 2009 - 18:16:29 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Bu albüm iyi olacakmış gibi bi his var içimde (:

Albüm kapağındaki fotoğraf iyi olmuş.Umarım son işleri gibi fiyasko olmaz.
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #777 : 08 Nisan 2009 - 18:23:19 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
bana kalırsa şarkı sözü benzerliği falan yok, ama öyle olduğunu düşünenlere bir tavsiye, kargaşa çıkaracağınıza övünün, bakın teoman özlem'i örnek alıyo  :happy: :p :D
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2009 - 18:27:16 Gönderen: rock_ö.tekin »
schhh..

« Yanıtla #778 : 08 Nisan 2009 - 18:47:40 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Arkadaşlar aramızda kavgacı ruhlu arkadaşlar olabilir ama her zamanda aynı şekilde kendierinin haddi olmayan konulara ve benim yorumlarıma burunlarını sokmaları şartmı acaba ?? Bu benzetmeyi ben kendi adıma yaptım vede SÖZLERİ dedim ama işte aynı tablo aynı kişi...Kimse bana bunu böyle diyemezsin diyemez ben ister benzetirim ister benzetmem...Bu yorumumuda kimse üzerine alınmasın tabi alınmak isteyen varsa karışamam ? ..... Bundanada bişey çıkarırsınız siz gerçi ama..

« Yanıtla #779 : 08 Nisan 2009 - 19:04:12 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
ahhhhh ahhh, aynı tablonun sağ alt köşesinde isim eksikti o da geldi, ben üstteki yorumumu 'super sonic'e yaptım ki aslında iki saattir muhabbet 'super sonic'in şarkı sözleri benziyor demesinden ötürüydü, muhattabım super sonic, gerisi ilgilendirmez beni, ve sen hep aynı şeyden yakınıyosun ya, benden sana bi tavsiye, o çok yakındığın şeyi imzana yada kişisel mesajına yaz da yorulma..
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2009 - 19:05:24 Gönderen: rock_ö.tekin »
schhh..