Gönderen Konu: Mercan  (Okunma sayısı 5676 defa)

Mercan
« : 21 Ocak 2010 - 20:08:35 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Danni Minogue Çıkışlı Mercan - Sana değil kardeşine

Müzik piyasası bir hayli canlandı Albümler Maxi singlelar usb bellek ile satılan albümler ve dünyada yeni başlayan ve Türkiyedede açılışını Tarkan ile yapıldığı Micro SD albüm satışları insanı baya heyecanlandırıyor gelecekte müzik alanında daha rekabeti bol günler bizi bekliyor..

Hergün yeni şarkıcılarımıza bir yenisi daha ekleniyor belki ilk albümüdür belkide bilmediğimiz bir kariyer geçmişi vardır ilerleyen zamanda göreceğiz, çıkış parçasının adı "Sana değil kardeşine" şarkının video klibi avrupa kliplerle yarışacak derece özenilmiş yada özentilenmiş şarkının alt yapısı ise size tanıdık gelebilir…hemen hafızanızı tazeleyelim dünyaca ünlü Kylie Minogue’un yine şarkıcı kız kardeşi Danni Minogue’un (sanırım) 2007 yılında yayınladığı albümündeki "Put The Needle On İt" isimli şarkının ta kendisi  Şarkıcının albümü Erol Köse tarafından yapılmış klipte kullanılan araba 2008 yılında yine Erol Köseden albüm çıkaran Mercan Alev’in uçurum klibindeki arabaya çok benziyor bence Erol Köse Mercan Alev’den sonra bir şarkıcıyı daha Mercan adıyla çıkarmakla taklit yapmakla hata yaptı Mercan Alevin başarısını elde edebilirmi bekleyip göreceğiz 

http://www.dailymotion.com/video/xbusbh_mercan-sana-deyil-kardeyine_music

Klip bir hayli ilginç  :p

Erol Köse zamanında Hande Yener'e elektronik müzik yaptığı için yapmadığını bırakmamıştı , şimdi bu albümü desteklemesi bir hayli ilginiç
:D

Özlem Tekin

Mercan
« : 21 Ocak 2010 - 20:08:35 »

Ynt: Mercan
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2010 - 21:07:12 »

« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2010 - 23:18:15 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Dannii Minogue - Put the Needle on It:

http://www.youtube.com/watch?v=IZDP_nmBeEE&feature=related

(Bire bir aynı :D )

« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2010 - 23:33:39 »

« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2010 - 19:43:42 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

MÜZİK DÜNYASINDA YENİ BİR “SOLUK!..” MERCAN, TÜRKİYE’DE “TÜRKÇE”, İNGİLTERE’DE İNGİLİZCE VE ALMANYA’DA ALMANCA OLARAK ÇIKACAK YENİ ALBÜMÜYLE MÜZİK DÜNYASINA MERHABA DİYOR!.. GENÇ POPÇU KENDİNE ÖZGÜ “SESİ”, “ENERJİK TARZI” VE “SEKSİ FİZİĞİYLE” ÇOK İDDİALI!..

Müzik dünyasında yeni bir “soluk!..”

Mercan, yepyeni enerjik tarzı, kimseye benzemeyen sesi, özel ve seksi fiziği, sıra dışı imajı, yepyeni soundu, kimi zaman dans ettiren, kimi zaman ağlatan, kimi zaman düşündüren ama hep gençliğin duygularını yakalayan şarkıları ile müzik dünyasına merhaba diyor

Genç popçu ondört şarkılık albümünü iddialı sözleriyle anlatıyor: “Starım, hayata dair söylemlerim var, aşka dair, cinselliğe dair, politikaya dair, aileye dair, ekonomiye dair, müziğe dair kimsenin söylemeye cesaret edemediklerini ben söylüyorum ve iddialıyım!..” 

Mercan’ın albümünün müzikal açıdan en önemli özelliği de;  Türkiye’de piyasaya çıkan Türkçe versiyonun dışında İngiltere’de İngilizce, Almanya’da da Almanca olarak yurtdışındaki müzik marketlerde yerini alacak olması…

http://www.ucankus.com/detay/58311/muzik-dunyasinda-yeni-bir-soluk-mercan-turkiyede-turkce-ingiltere̵

« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2010 - 21:11:59 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2010 - 23:19:32 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Bu hafta Beyaz Show'da

« Yanıtla #7 : 10 Şubat 2010 - 23:48:22 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Disko Kralı'nda konuk olmuştu sanırım 1 kaç hafta önce şimdi de Beyaz.Klipteki kadar güzel değil :) Şarkıları pek bi aptalca ama iyi kız :)

« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2010 - 10:15:30 »

Çevrimdışı _zeynep_

• Üye
  • **
ah takıldım ben birine sana değil kardeşine şarkısı güsel ama klibi saçma

« Yanıtla #9 : 11 Şubat 2010 - 13:12:09 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Bilmem farkettiniz mi ama klipteki sadece yüzünün olduğu bölümde tıpatıp Özlem'e benziyor.
Şarkıları çok free,çok fazla değişik vers.ler barındırmakta,ama çıkış parçası insanın diline çok fena dolanıyor.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #10 : 11 Şubat 2010 - 17:53:12 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Bilmem farkettiniz mi ama klipteki sadece yüzünün olduğu bölümde tıpatıp Özlem'e benziyor.
Şarkıları çok free,çok fazla değişik vers.ler barındırmakta,ama çıkış parçası insanın diline çok fena dolanıyor.

Yol klibinde ki zamana benzettim bende.

« Yanıtla #11 : 11 Şubat 2010 - 18:01:56 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!

Yol klibinde ki zamana benzettim bende.

Yuh..  :p ..  hahaha
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #12 : 11 Şubat 2010 - 19:05:53 »

« Yanıtla #13 : 11 Şubat 2010 - 23:10:32 »

Çevrimdışı hmd23

• Deneyimli Üye
Bu tip sanatcilari fazla sevmesem de Mercanin anormal bi cekiciligi var=D farkli bi tarzi oldugundan olabilir, Ozleme olan benzerliginden de. Evet, mercan bana da ozlemi andiriyor.
Her zaman doğruyu söyle. Böylece ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın.

« Yanıtla #14 : 11 Şubat 2010 - 23:30:26 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Evet aslında 98 yılındaki Özlem'i andırıyor  :))

Örneğin; :D

ÖZLEM

MERCAN

Dip not: Özlem daha güzel    .lol.
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2010 - 23:36:27 Gönderen: tekin ali »