Anket

En beğendiğiniz Yonca Evcimik albümü hangisi?

Abone (1991)
4 (19%)
Kendine Gel (1993)
2 (9.5%)
94
5 (23.8%)
I'm Hot For You (1995)
0 (0%)
Yaşasın Kötülük (1997)
2 (9.5%)
Günaha Davet (1998)
3 (14.3%)
Baksın Dalgasına (2001)
2 (9.5%)
Best Of (2002)
1 (4.8%)
Aşka Hazır (2004)
0 (0%)
Oldu Gözlerim Doldu (2005)
0 (0%)
Şöhret (2008)
0 (0%)
Tweetine Bandım (2010) - Single
2 (9.5%)

Toplam Oy Verenler: 21

Gönderen Konu: yoncimik :)  (Okunma sayısı 9846 defa)

Ynt: yoncimik :)
« Yanıtla #15 : 14 Şubat 2006 - 15:30:28 »

Çevrimdışı antwerp

• Deneyimli Üye
yoncimik  şarkılarını pek tutmazdım ama gösterileri ve  dans ları olarak  en iyilerden bir tanesi  şimdide kendisini  dans yarışmasında jüri olarak görüyoruzz   yarışmadaki bazı dans hocaları yoncamik in ekip inden ..
Ya bir yol bulacağız, ya da bir yol açacağız.

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 14 Şubat 2006 - 15:30:28 »

« Yanıtla #16 : 02 Ağustos 2006 - 11:04:22 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
yonca evcimik'in çocuk kitapları çıktııı
anneeee bende istiyorummm :cry1: :cry1: :cry1: :D :D :D :D :wink:
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #17 : 20 Mart 2007 - 07:01:09 »

• Gold Üye
yoncimik nerede yaa...
en son "acemi cadı" da gördük..
sonra yine kayboldu..=)

« Yanıtla #18 : 19 Temmuz 2007 - 22:27:04 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Son yıllarda müzik adına başarılı bi iş yapamadı

« Yanıtla #19 : 24 Ağustos 2007 - 14:45:35 »

Çevrimdışı green_mex

• Üye
  • **
  • Ya varsındır...Ya yoksundur...!
Gerçek bir yonca evcimik fan ı olduğumu ilk tanışma yazımdada çekinmeksizin söyledim.Yonca ile yazdıklarınız çok güzel şeyler arkadaşlar.Tabiki herkes sevip dinlemek zorunda değil.Ama taktir etmek ayrı bir konu.Doğru yonca evcimik bir şarkıcı değil show girl dür bunu kendiside üstüne basa basa söyler her zaman.Zaten devlet konservatuarı modern dans ve bale mezunudur.Öncelikle 80'li yılların sonunda müzikallerde bot göstermiş sonrada Türk pop müziğine yeni bir soluk getirmiş hatta gidiş hattını değiştirmiştir.Dans klip single gibi ilklere imza atmıştır.İlk çıktığı günlerden beri hep çocukların sevgilisi olarak anılmıştır ve artık kendiside bu üstüne yapışan duruştan ötürü çocuklarla ilgili projelere yönelmiştir.Ama 91 yılında ilk çıktığı zaman onu ayıla bayıla dinleyen çocuklarda bizleriz ve hepimiz koca adamlar olduk.Bu arada yonca 1963 doğumlu ama hakkaten hiç göstermiyor değil mi?2001 yılında kötü bir şirket kötü bir tanıtım ve bir çok talihsiz olay yüzünden "herkes baksın dalgasına" albümü güme gitmiş ve yonca inzivaya çekilmiştir.Ardından 1-2 single ve maxi single yaptı yanlız genel olarak yonca evcimik kültür ve sanat merkezi ile ilgilendiği için diğer işlere yani müziğe çok fazla zaman ayıramadı.Müzik dünyasının acı gerçeği olarakta mp3 yüzünden uzun süre albüm yapmama kararı aldı.

Bu arada önceki sayfada yonca nın okuluna alınmadığını söyleyen arkadaşım.Bence bunda bir yanlışlıklar var oranın kapısı dans ile gelen herkese açık.Ben onlarca kez gittim gördüm çalışanları tanıyorum müdür mine hanımı tanıyorum ve yonca yı tanıyorum.Bunda bir yanlış anlaşılma olmasın.Eğer gerçekten böyle bir durum var ise bizzat kendim yonca ya ileticem bunu.Bu yonca adına çok üzücü bir durum çünkü , bundan emin olabilirsin.

yoncimik nerede yaa...
en son "acemi cadı" da gördük..
sonra yine kayboldu..=)

Yonca son 1 yıldır "kalbimiz sokakta atıyor adlı " proje de sokak hayvanları için çalışma yapmakta aynı zamanda okulda yaz tatili dolayısıyla kapandığı için modrumda evinde gözlerden uzak dinlenmekte.
yonca evciğimin offical siteside oldukça hareketli ve renkli bir ortamdır.Benimle dans edermisin yarışması zamanlarında yoğun ilgi yüzünden üye kabulu durdurulmuştu.Ama şuanda isteyen girip dolaşıp fikir edinebilir.Ve ilk yazılarımda da dediğim gibi orda bir sürü özlem tekin sever bulunmakta.

ardarda mesaj göndermiyoruz
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2007 - 14:52:36 Gönderen: vegateryan »
***GrééN_méX_DésignéR***

« Yanıtla #20 : 01 Ekim 2007 - 19:54:01 »

Çevrimdışı green_mex

• Üye
  • **
  • Ya varsındır...Ya yoksundur...!
İKİ İYİ DOST OLAN YONCA EVCİMİK VE YELİZ, İŞ DÜNYASINDA DA ORTAK ADIMLAR ATMAYA BAŞLADILAR...!

Yonca Evcimik’in bir bilinmeyen özelliği daha ortaya çıktı. Yonca Evcimik, yakın arkadaşı Yeliz’e klip ve fotoğraf çekti.

Yonca Evcimik’in on parmağında on marifet var desek yeridir. Evcimik, yakın arkadaşı Yeliz’i tatilde Bodrum’daki evinde konuk etti. Üstüne üstlük bir de klip ve fotoğraf çekti. Kendi kliplerinin de çekimlerini zaman zaman yapan Yonca Evcimik, bir gün boyunca Bodrum’da Yeliz’in dillere destan olan şarkısı ‘Yalan’a klip çekti.

Klip çekiminden sonra eline fotoğraf makinasını alan Yonca, en büyük destekçisi olduğu Yeliz’in muhteşem karelerini görüntüledi. Evcimik konuyla ilgili, "Böyle bir çalışmayı ancak çok değer verdiğim ve çok özel bir insana yapabilirdim. Yeliz ben ne istersem yaptı ve ortaya muhteşem bir çalışma çıktı" şeklinde konuştu.

Yonca Evcimik’in objektifinden çok farklı göründüğünü söyleyen Yeliz, ‘İnsanın böyle dostları olduğu sürece kimsenin sırtı yere varmaz. Yonca muhteşem bir çalışma yaptı. Bu klip ve resimler muhteşem. Arkadaşımın hakkını asla ödeyemem. İnsanlar sevecekler’ diyerek duygularını dile getirdi."
***GrééN_méX_DésignéR***

« Yanıtla #21 : 02 Ekim 2007 - 12:09:07 »

Çevrimdışı byOCEAN

• Deneyimli Üye
benim ilk hayranı olduğum kişi yonca evcmik 90 ların sonuna kadar en fanatik hayranlarından biriydim belki de en fanatiği tüm gazete küpürlerini keserdim gazetede haberi olduğunda arkadaşlarım dahi herkes haber verirdi gider gazeteyi alıp haberlerini biriktirirdim o yılların numberone, top pop ve sonrasında çıkan popsi dergilerini sırf yonca evcimik için takip ederdim. poster, röportaj vs. hatta bi gazetenin verdiği boydan boya dev bir posteri bile mevcuttu her albümlerinden 2şer hatta 3 er tane alırdım... vhs kasetlere yonca kayıtları yaaprdım... hatta çok iyi hatırlıyorum bi yılbaşı gecesi yonca evcimik çıkacak diye evde kayıt işlerini hallederek dedemlere gidip ailecek kutladığımı hatırlıyorum daha devam edecek olursam sonu gelmeyecek :) sanırım en büyük hayranlarından değil en büyük hayranıydım... sonrasında ne oldu bilmiyorum 2001 yılı albümünü beğenmiştim fakat 2000 ler itibariyle hem yonca müzikten soğudu hem de o eski enerjisini ve de güzelliğini kaybetti bence sonrasında 2002 yılında çıkardığı best of albümü benim için kapanış noktası olmuştur... sonrasında çıkardığı maxi single ve single'ları eski hayranlarına ve kendi beğenilerine hitafen değil piyasaya yönelik piyasa işlerinde bulunarak buradayım yaşıyorum denilmiştir ama bunca geçen yılda yonca nın bugünkü durumlara gelmesinde çok üzülüyorum... epey konuda bölünmüş durumda fakat hepsine herşeye bi süreliğine dur diyerek hem zayıflayıp kendine özel bi albümle ve önceki albüm zamanlamalarındaki gibi bi imajla sponsor firmaları da arkasına alıp doğru düzgün hiç yapmadığı bi konser turnesiyle arkasına dansçıları da alarak bi nevi müzikal havasında konserlere yönelmeli... hem de acilen yoksa vapur kaçıyor hatta belki de çoktan kaçtı da biz kaçmamış farzetmeye kendimizi inandırmaya çalışıyoruzdur, kimbilir :)

« Yanıtla #22 : 21 Ekim 2007 - 16:49:27 »

Çevrimdışı baterist

• Üye
  • **
bayadır piyasada yok şarkılarını da o kadar sevmem ama kendisi çok hoşuma gidiyor..çok sempatik biri bence:)
bu yollar neden ulaşmaz aşka........

« Yanıtla #23 : 21 Ekim 2007 - 17:51:52 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
türkiyeye dans müziğini o getirmiş duduğuma göre
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #24 : 04 Mayıs 2008 - 23:01:55 »

• Gold Üye
Bu sabah 8:15 vapurunda
Onu gördüm karşımda
Dizlerimi titretti
Aşık oldum galiba

Yakışıklı babam gibi
Aşık oldum anam gibi
Nerden çıktı bu adam
Beyaz atlı prens gibi

Ah bir baksa
Uzunları yaksa
Bana demir atsa
Dillere destan olsa
Bu sevda
Aşık oldum galiba
Dillere dolansa
Destan olsa
Bu sevda

..

:innocent: :asssK

zaten ne varsa eskilerde var... (:

yoncimikimm.. (:

« Yanıtla #25 : 04 Mayıs 2008 - 23:23:27 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
8 15 vapuru. >Türkiyede yapılmış ilk single denemesi.
1 şarkı için kaset alınırmı tartışmaları nasıl yapılmıştı o dönemler.
Arşivimdeki Albüm eksiği olmayan nadir kişilerden biri.
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #26 : 06 Mayıs 2008 - 17:49:21 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
ben severim  günaha daveti dinliyorum bu aralar
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #27 : 06 Mayıs 2008 - 21:26:59 »

Çevrimdışı zburnu31

• Bizden Biri
  • adamı deli etmeyin
geçen yıllara rağmen halen genç duruyor metin akpınar vezeki alasyanın
efsanevi deve kuşu kaberasındada oynuyordu danslı kısımlarda
diye hatırlıyorum

« Yanıtla #28 : 09 Mayıs 2008 - 21:23:11 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Üç yıl aradan sonra albüm çıkartmaya hazırlanan Yonca Evcimik yine denenmemişi deniyor.

Albümünün kapak fotoğrafları için striptiz kıyafetleri giyen Evcimik, 'Dansı hiç bırakmadım. Dans etmeye devam ediyorum. O yüzden her zaman kendimi iyi hissediyorum. Ve en önemlisi kendimi yaşımdan oldukça küçük hissediyorum' diyerek meydan okudu.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #29 : 10 Ağustos 2008 - 10:17:29 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
çok severim kendisini süper