Gönderen Konu: Müzik Haberleri  (Okunma sayısı 26052 defa)

Ynt: Müzik Haberleri
« Yanıtla #105 : 19 Eylül 2009 - 17:42:11 »

Çevrimdışı hmd23

• Deneyimli Üye
Şu internetten mp3 indirilimesi satışları bayağı bi düşürüyor... Çok üzücü.. Sanata ve sanatçıya saygı duyunuz:D
Her zaman doğruyu söyle. Böylece ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın.

Özlem Tekin

« Yanıtla #105 : 19 Eylül 2009 - 17:42:11 »

« Yanıtla #106 : 19 Eylül 2009 - 17:53:13 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Bu İbrahim Tatlıses'in albümlerini daha kim alıyo ya >_>
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #107 : 21 Eylül 2009 - 00:11:14 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Bu İbrahim Tatlıses'in albümlerini daha kim alıyo ya >_>
Iıı..Şey..

Sustum
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #108 : 27 Eylül 2009 - 18:36:24 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Media Markt'de yeni albümlerin fiyatlarını 5,90'a indirmişler...

« Yanıtla #109 : 30 Kasım 2009 - 00:12:07 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
ESİN GÖRÜR'ÜN YENİ YAZISI : '' EN'LERİYLE 09 ''

Bir seneyi daha bitiriyoruz yine. Bu konuda çok hevesli olduğumu söyleyemeyeceğim ama yeni sene diye umutlanmıyor da değilim. Malum adettendir sene biter ve senenin en iyileri konuşulur. Ben de hali hazırda yeni bir yazı yazma kararı akmışken kendimce senenin en iyilerini bir çırpıda belirlemek istedim.

İlk olarak “en iyi albüm”ü şereflendirelim. Bana kalırsa en iyi albümlerden biri Göksel’e aitti. 70’ler konseptli albümü çok başarılıydı, bunun yanında ses rengi bu şarkılara çok yakışmıştı. Erkeklerdeyse Yalın demek uygun gibi sanki. Beni şaşırtmaya devam eden bu adam, güzel müzikler yapmaya devam ediyor. Kendisi beni utandırmayı başarmış nadir isimlerden, tebrik etmekse benim için artık bir borç!

En iyi canlı performans diyince kadınlardan Sertab Erener, erkeklerdeyse Özgün demek durumundayım. Özellikle Özgün’ü sahnede defalarca izlemiş biri olarak, bu beyefendiyi canlı izlemenin başka bir keyif olduğunu söylemeden geçmemeliyim. Gitmediyseniz konser takvimindeki ilk konserine dahil olunuz!

En iyi çıkış yapan sanatçıysa, erkeklerde Emir, kadınlarda da Ceynur demek istiyorum! (Bu kategoride Mustafa Ceceli’yi ve Murat Dalkılıç’ı göz ardı ediyorum. Onlar hep vardı, eksik de olmasınlar...) Sene sonuna yetişmiş albümüyle Ceynur, son dönemde beni heyecanlandıran nadir albümlerden birine sahip! Kalite arayanlardansanız artık buldunuz demektir! Tanışmadıysanız, tanışmak için daha fazla vakit kaybetmeyiniz!

En iyi düete gelince şöyle bir dakikalık saygı duruşunda bulunuyorum. Daha öncesinde onu tanımadığım için kendimi kısa süreli azarlayıp yazıma devam ediyorum. Yıldız Usmonova gerçekten çok özel bir sanatçı ve Levent Yüksel’le gerçekleştirdikleri düet, başlı başına bir olay. Yıldız Hanım’ı daha önce tanımamış olmaksa, benim adıma büyük bir kayıp. Zarardan erken dönüp kar ettiğimi düşünmek istiyorum!

En iyi erkek sanatçı kategorisiyse beni ikilemde bıraktı. Murat Dalkılıç, hem şarkıları, hem sahnesiyle 2009’da göz doldurdu. Bu adamı daha çok uzun süre dinleyeceğimiz için şimdiden hakkını vermek lazım. Ayrıca tarz açısından fark olsa da bu kategoride Bedük’te liste başı olan bir isim! Hem albümü hem performansı, hem de diğer sektörlere yaptığı katkılarla, senenin en başarılı erkek sanatçılarındandı. Alkışlar bu iki harika müzisyen için! Senemizi tam anlamıyla keyfe boğdular...

En iyi grup “tartışmasız” maNga’ydı. Onları Avrupa onayladı sana ne oluyor diyorsanız haklısınız ama isimlerini zikretmeden diğer kategoriye geçmek de bana yakışmazdı.

Gönlümdeki en iyi kadın sanatçı tahtınıysa Sertab Erener tekrar elde etti. Soner Sarıkabadayı imzalı “Bu Böyle” şarkısıyla beni yeniden feth eden bu kadın, “Sertab geri göndü!” dedirtti! Tam anlamıyla, bu senenin kadınıydı!

En iyi klip, erkeklerde Yalın - Ah be Kardeşim’ken, kadınlarda da Atiye – Salla’ydı. Klipler, izlerken mest olduğum, senenin akıl - keyif dolu çalışmalarıydı.

En iyi rap sanatçısı kuşkusuz Ege Çubukçu’ydu. O harika çalışmalarını kliplendirmemiş olsa da, albümü “rap nasıl yapılır” sorusunun bire bir cevabıydı. Popülerlikten uzak ama bir o kadar müzikalite kokan, başarı ve yıldız dolu bir albüm!..

En iyi şarkı demem gerekli ama diyemeyeceğim. Çünkü Soner Sarıkabadayı her şarkısıyla bu seneye imzasını attı. Yaptığı her şarkıyla beni mest eden bu adam, “Bu Böyle”, “Buz”, “Uçurum” ve “La Fontaine”le bu senenin adamıydı! Seneye de aynı şeyi söyleyeceğimden nedense şüphe duymuyorum!..

Listemi nihayet bitirdim. Benim en iyilerime katıldınız veya katılmadınız bilemiyorum ama, bu seneyi müzik açısından silik bir yıl olarak değerlendirenlerden değilim. Özellikle yazıyı yazarken fark ettim ki, çok güzel işler olmuş ve seçmek de bir hayli zormuş!..

Bu sene bitti, albümler raflardaki yerini aldı, kimimiz indirdi, kimimiz satın aldı. Seneye kimler albüm çıkarmak için gerekli bütçeyi bulup, gerekli cesareti gösterecek bilinmez ama gelecek sene için, bir radyocu olarak heyecanlıyım, çok da umutluyum. Şimdiden yeni yılınız mutlu kutlu olsun, yeni yılda da güzel ve klasikleşmeye aday şarkılar listenizden hiç eksik olmasın!..

Esin Görür/Hayat Müzik/2009

www.myspace.com/esingorur
www.twitter.com/EsinGorur

KAYNAK: http://hayatmuzik.blogspot.com/

« Yanıtla #110 : 05 Aralık 2009 - 15:15:49 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

« Yanıtla #111 : 05 Aralık 2009 - 19:39:26 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
Susan hep Boyle! :D :D

"The Britain's Got Talent" yarışmasıyla şöhreti yakalayan Susan Boyle, ABD listelerinde zirveye tırmanırken, rekorları da alt üst etti.

Susan hep Boyle!
Susan Boyle'un "I Dreamed A Dream" albümü ilk haftalarda elde ettiği satış rakamıyla ABD'de kadın sanatçıların çıkardığı ilk albüm rekorunu kırdı.
CNN Türk'ün haberine göre, "I Dreamed A Dream" albümü ilk haftasında 701 bin satış rakamına ulaştı.
Tüm ilk albümler arasında ise Snoop Dogg'un 1993 yılında 803 bin satan "Doggystyle" albümünden sonra ikinci sırada yer aldı.
Bir yetenek yarışması olan "The Britain's Got Talent" finalisti olan 48 yaşındaki Susan Boyle, geçtiğimiz pazar günü de İngiltere listesinde birinci sıraya yükselmişti.
Birinci haftasında 410 bin satan albüm, İngiltere müzik listeleri tarihinin en çok satan ilk albümü oldu.

kim tutar seni :D
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2009 - 19:40:08 Gönderen: O®haN »
schhh..

« Yanıtla #112 : 05 Aralık 2009 - 22:59:45 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=29428&rid=2368

Ha bi O eksikti.. :D Kocasını da takmış peşine.. :D

Albüm merak konusu..

Hmm.. Bakalım, bakalım.. :P
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #113 : 13 Aralık 2009 - 05:24:08 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
http://www.haydi.net/haber_devam.asp?haber_id=6268

çok güldüm,Özlem Tekin dinlemekle olacaksa,hepimiz sanatçıyız o zaman
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #114 : 14 Aralık 2009 - 00:19:12 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
En son 1997 yılında Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin açılışı için ülkemize gelen ve Legends grubu ile birlikte sahneye çıkan Clapton, 13 Haziran’da yeniden İstanbul’da olacak. Sanatçı, Steve Winwood ile birlikte Santralİstanbul’da konser verecek.             

« Yanıtla #115 : 14 Aralık 2009 - 01:11:24 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Sadık Şendil'in ünlü metninden Gürsel Korat tarafından yeniden yazılan ve Ezel Akay tarafından sinemaya uyarlanan ''Yedi Kocalı Hürmüz'' filminin Sunay Özgür ve Ender Akay tarafından hazırlanan müzikleri Kalan Müzik etiketi ile müzik marketlerdeki yerini aldı.Filmi, müzikli ve gerçeküstü bir komedi olarak tanımlayan yönetmen Ezel Akay, “Açılışta, filmin ortasında ve kapanışta yer alan, yalnızca kalabalık bir kadınlar topluluğunun ‘oynadığı’ üç büyük sahne, diyalogları, şarkıları ve danslarıyla birer mini müzikal haline geldiler” dedi. Şaşırtıcı derecede çağdaş ve beklenmedik bir şekilde ''genç işi bir müzikal dünya'' yaratılan filmde Klasik Türk müziği,kantolar,İnce Saz,Longalar,Oyun Havaları,İstanbul,Karadeniz ve Rumeli türküleri yer alıyor.

http://hayatmuzik.blogspot.com/

« Yanıtla #116 : 14 Aralık 2009 - 15:16:00 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me

« Yanıtla #117 : 17 Aralık 2009 - 20:34:23 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

13 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Türkiye’nin en iyi Türk popüler müzik sanatçılarının ve medyanın başarılı isimlerinin halk oylaması ile belirlendiği, radyonun Oscarları olarak nitelendirilen İstanbul FM Altın Ödülleri Töreni’ nin 13.sü görkemli bir törenle bu yıl 15 Aralık 2009, Salı tarihinde Bostancı Gösteri Merkezi’ nde gerçekleştirildi.

2009’a damgasını vuran sanatçıların kategorilere göre oylamaya sunulduğu muhteşem geceye, ödül kazanan sanatçılar bizzat katılarak ödüllerini aldı ve söyledikleri şarkılarla geceye renk kattı.

Gecede ayrıca ‘Yılın en başarılı; eğlence/yarışma programı, köşe yazarı, magazin internet sitesi, yasal dijital müzik platformu’ dallarında da başarılı isimler ve programlar ödüllerini aldı.

Radyonun Oscarları, 13. İstanbul FM Altın Ödülleri Gecesi’ ne, müzik dünyasının başarılı isimleriyle birlikte sanat ve medya dünyasının önde gelen isimleri, bürokratlar, iş dünyasının başarılı firmalarının üst düzey yöneticileri, reklam dünyasının önemli ajansları, basın camiası ve İstanbul FM dinleyicilerinden oluşan seçkin bir davetli grubu katıldı.

İşte Radyonun Oscarları İstanbul FM Altın Ödülleri’ nde ödül kazanan isimler;

Yasal Dijital Müzik Platformu: www.aveamuzik.com

Pop Erkek Sanatçı: Tan

Pop Kadın Sanatçı: Bengü

En İyi Grup: Manga

En İyi Çıkış Yapan Sanatçı: Mustafa Ceceli

En İyi Çıkış Yapan Grup: Babutsa

En İyi Albüm Bayan: Funda Arar – Zamanın Eli

En İyi Albüm Bay: Murat Boz – Şans

En İyi Şarkı Beste ve Söz: Ziynet Sali – Beş Çayı (Sezen Aksu)

En İyi Single Bayan: Demet Akalın – Toz Pembe

En İyi Single Bay: Mustafa Ceceli - Limon Çiçekleri

En İyi Düet: Meyra & Cemil Demirbakan – Ağladın Ya

En İyi Dizi Müziği: Gripin – Komşu Kızı (Geniş Aile)

En İyi Eğlence / Yarışma Programı: Beyaz Show – Beyazıt Öztürk

En İyi Köşe Yazarı: Ayşe Özyılmazel

En İyi Magazin İnternet Sitesi: www.ucankus.com

En Çok İstek Alan Şarkı: Emir – Eline Düştüm

Yılın Projesi: Göksel–Mektubumu Buldun mu? (Ülker Çamlıca Portakallı)

Gelecek Vadeden Genç Yetenek: Çağrı

Yılın En İyi Konser Performansı - Hepsi BGM Konseri

Onur Ödülü (Barış Manço Anısına) - Ayşegül Aldinç

« Yanıtla #118 : 17 Aralık 2009 - 20:37:48 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Üçü bir arada

İstanbul FM Altın Ödülleri’nin 13’üncüsü önceki akşam Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapıldı

Ödül kazananların halk oylaması ile belirlendiği gece, pop müziğin yeni jenerasyon temsilcilerinden Bengü, Göksel ve Demet Akalın’ın şarkılarıyla renklendi. Bengü, geceden 2009’un pop kadın sanatçısı ödülü ile ayrıldı.

Evlilik tarihi

Demet Akalın, evlilik müjdesini tören öncesinde verdi ve bir süredir beraber olduğu Önder Bekensir ile 22 Ocak tarihine nikah günü aldıklarını açıkladı.   

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/13216666.asp?gid=222

« Yanıtla #119 : 17 Aralık 2009 - 21:07:18 »