Anket

sporun hangi dalıyla ilgileniyosunuz?

tenis
voleybol
hentbol
basketbol
badminton
futbol
masa tenisi
güreş
atletizm
cimnastik
boks
yelken
yüzme
diğer (belirtin)

Gönderen Konu: spor bir yaşam şeklidir  (Okunma sayısı 5778 defa)

Ynt: spor bir yaşam şeklidir
« Yanıtla #30 : 15 Ağustos 2008 - 19:57:52 »

Çevrimdışı marjinal kız

• Deneyimli Üye
  • Nasihat kesmez bizi,bize tecrübe gerek!
liseden beri hep voleybol takımındayım.smdi de kulüpte.voleyboldan baska sporla isim yok sadce voleybol (:
bir sis var önümde hiç bilinmeyen,bir ses var içimde yolu gösteren...

Özlem Tekin

« Yanıtla #30 : 15 Ağustos 2008 - 19:57:52 »

« Yanıtla #31 : 15 Ağustos 2008 - 20:11:49 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
benim sporum dans.bide maç yapmayı seviyorum
BENİM GÜZEL HATALARIM VAR

« Yanıtla #32 : 24 Ağustos 2008 - 03:37:52 »

ARGo77

• Ziyaretçi
tekme atmayı seviyorum...topa veya herhangi başka bir objeye..

« Yanıtla #33 : 26 Ağustos 2008 - 01:08:31 »

furkiii

• Ziyaretçi
Bir olimpiyatı daha geride bıraktık,4 yıl sonra o ateşi Londra'da yeniden canlandırmak üzere hoşçakal dedik..Keşke bu ateş ve pekin olimpiyatları sloganı "one world,one dream"i yalnızca bu organizasyon içerisinde hatırlamasak,hatta hatırlayınca da uygulayabilsek..!

Çin -her tür söylentiye karşın- gerek açılış töreni,gerek kapanış töreni gerekse oyunlar esnasındaki tüm yarışmaların düzenlemesi bakımından harika bir iş gerçekleştirdi,öyle ki şu zamana kadar en iyi olimpiyat olarak gösterilen 2000 sydney olimpiyatlarının elde ettiği başarının da üzerine çıktı bence..

Organizasyonun mükemmel olmasının yanında özellikle yüzme ve atletizm başta olmak üzere pek çok dünya ve olimpiyat rekorunun da kırıldığı müsabakalara sahne olmasından dolayı da Pekin Olimpiyatları farklı ve özel bir yere sahip artık..

Michael Phelps sanırım bu olimpiyatın en çok dikkat çeken ismi oldu..hedefi olan 8 altın madalyaya 7 dünya rekoru ve bir de olimpiyat rekoru kırarak ulaşırken bir olimpiyatta en çok altın madalya kazanan sporcu olma ünvanını elde etti..

Usain Bolt da olimpiyatın çok dikkat çeken bir diğer ismiydi..Dünyanın en hızlı adamı,100 metredeki rekoru son metrelerini şov yaparak tamamladığı finalde 9.69'a çekti ve 200 metrede de daha önceleri kırılmasıyla en imkânsız rekorlardan biri olarak gösterilen ve 19.32 ile michael johnson'a ait olan rekoru da iki salise geliştirerek inanılmazı başardı..Bolt, ayrıca Jamaika takımı ile de  4X100 metre bayrak yarışında dünya rekoruyla birlikte altına ulaştı..

Yarışların bir diğer önemli ismi Yelena Isinbayeva idi her atletizm müsabakasında öne çıktığı gibi..son birkaç yıldır yaptığı üzere dünya rekorunu birer santimetre geliştirmeye devam etti ve sırıkla yüksek atlama finalinde 5.05 metre ile kariyerinde 24.defa dünya rekorunu kırdı..Benim de çok çok çok sevdiğim bir atlettir kendisi aynı zamanda..:D

Gelelim ülkemize..Ne yazık ki 5 altın,5 gümüş,5 bronz madalya olarak belirlediğimiz hedefin oldukça uzağında kaldık..Her zaman madalyaları topladığımız halter,güreş ve boks gibi sporlarda da yeterince madalyaya ulaşamadık..Yine de belki de olimpiyatlarda ülkemizin ismi ilk kez bu kadar fazla duyuldu,zira olimpiyatın en çok izlenen ve en çok değer verilen spor dalı atletizmde bayanlar 10000 metre ve 5000 metrede yarışan Elvan Abeylegesse iki dalda da gümüş madalya kazanarak bir olimpiyatta birden fazla madalya kazanan ilk Türk sporcu olarak tarihimize geçti..Özellikle 5000 metre finalinin son bölümlerinde Elvan'ın kendisi gibi eski dünya rekortmeni Meseret Defar'ı geçişi olimpiyatın unutulmaz anları arasına girdi..Atletizm bayanlar 100 metre engelli müsabakalarında da Nevin Yanıt ile ilk defa bir sprint yarışında olimpiyat yarı finaline kalma başarısını gösterdik..

Şimdi vakit özeleştiri yapma vakti..Başarılı olan atletlerimizin bile tartan pist eksikliği nedeniyle her gün şehirlerarası yolculuk yaparak antremana çıktığı,olimpiyat madalyaları alan atletimizin ayılar tarafından kovalandığı ve bugüne kadar Süreyya Ayhan dışında kimsenin yeterince imkâna sahip olamadığı bir anlayışla bundan daha fazla başarı beklemek biraz hayalperestlik olur..Olimpiyat bilincine gerçekten sahip olmalı,sporcularımızı da her yönden bu bilinç doğrultusunda yönlendirmeliyiz..

Biz bu bilince sahip olsak bugün olimpiyat ikincisi olmuş ABD takımını,olimpiyat şampiyonlukları olan ve bu defa da yarı final oynayan Küba takımını ve aslında olimpiyatlarda yer alan her takımı defalarca yenmiş olan bayan voleybol takımımız olimpiyatların dışında kalmazdı..

Olimpiyatlar dünyanın en eski spor organizasyonudur,artık o ruhu hem bireysel hem de takım sporlarında bizim de hissetmemiz,ayrıca takım sporlarında olimpiyatların liglerin başlama tarihine yakın olmasını bir fazlalık olarak değerlendirme gafletinden uzakta bulunmamız gerekmektedir (Bu dediğim en çok bayan voleybolcularımız için)..

Bilhassa atletizm sevgim ve olimpiyat özlemim nedeniyle böyle bir yazı yazmak istedim..:D Ne de olsa bir 4 yıl mahrum kalacağız bu organizasyondan..

Konuyla da daha fazla ilişkilendirecek olursam eğer şunu demeliyim başta: Olimpiyatlar dünyanın en büyük spor organizasyonudur ve olimpiyatların asıl ruhu atletizmdir..Benim asıl spor ruhumun atletizm olduğu gibi..:D Keşke burada yer alan ankette de tek şık olsaydı,o zaman düşünmeden atletizmi işaretlerdim;ancak 3 şık olunca atletizm hariç diğer ikisi için iyice düşünmem gerekiyor ve bu tercihlerim de dönemden döneme farklılık gösteriyor..:D

« Yanıtla #34 : 26 Ağustos 2008 - 12:29:42 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
tenis badminton voleybol şu 3 sporla ilgilenirim  özellikle tenis maçı izlemek en büyük zevkimdir.

« Yanıtla #35 : 27 Ağustos 2008 - 11:54:31 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Phelps gülmese çok iyi olacak valla :D
adam 8 altın aldı ama Bolt un gölgesinde kaldı sanki
Isinbayeva inanılmaz sempatik ,zaten ya bir ya iki atlayış sonrasında genelde 1.liği kazanan biri
diğerlerinin onun seviyesine gelmeleri için çok çalışmaları lazım
biraz çalışsınlarda daha heyecanlı olsun yarışmalar
sadece "dünya rekoru kırabilecek mi" heyecanı yaşamayalım

gelelim Elvan a
çok çok çok mutlu etti beni
olimpiyatları izlemek süper ama bi atletiniz olduğu zaman dahada süper
heleki madalya adayı bir atletiniz olduğu zaman
10000 de çok iyiydi ama Dibaba süper bi atlet, Elvan ın geçilmesine çok üzülmedim desem yalan olmaz
ilk gümüşe çok sevindim ama 5000 deki gümüş kesinlikle çok daha büyüktü benim için
inanılmaz koştu Elvan
ki bence Dibaba yı geçebilirim dedi bir şekilde
Golden League e katılsın artık Elvan da bayıla bayıla izleyelim :D

ayrıca bize altın madalya kazandıran elemanı hiç sevmedim,kazandırmasada olurdu :D
Nevin Yanıt içinse,
çok gergindi sanki,Jones un yanında yarışmak zor olsa gerek
daha ilk defa bu kadar büyük bi yrışmada yarışan genç bi atlet için
yarı finalde iyiydi,benim için yeterliydi
finale çıksaydı Jones u geçecekti hatta :D ama bi dahaki sefere artık

Tv deki izlenebilecek tek şeyde bitti ne yazık ki
of.
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #36 : 16 Eylül 2008 - 20:40:39 »

Çevrimdışı snm

• Üye
  • **
  • geri dönüş...
güreşte dahil her sporu yapmışımdır.
en eski ve hala devam ettiğim spor, agressiv pateni kullanmak.
.
.
.

« Yanıtla #37 : 16 Aralık 2008 - 15:43:11 »

furkiii

• Ziyaretçi
voleybola doyamıyorum idollerim bu dalda neslihan demir ve özlem özçelik

neslihan, vakıfbank güneş sigorta'ya geri döndü bir-iki hafta önce ve benim de voleybola duyduğum özlem,heyecan ve sevgi bir kat daha arttı böylece..=) aa tabii nerimancığımı da unutmayayım nerimanım özsoyum..=)

ve bir de maja poljak.. .a.

« Yanıtla #38 : 16 Aralık 2008 - 16:56:13 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Neslihan Demir, voleybolu sevdiren sporcu..çok sağlam smaçörlerden biridir..agresif ve asi tavırları neticesinde, başarılı imzalar atan bir sporcu..kızdırıldığında, sırtına vursa adamın kalp dahil ciğerlerini eline verir...sağlam bir kondisyonu olan, benden birazcık uzun(kompleks:) vede bir yaş büyük olan..milli sporcumuz...:) (bir zamanlar yeğene yalvardığım, tanıştırsın diye..:)

« Yanıtla #39 : 16 Aralık 2008 - 19:36:50 »

Çevrimdışı carcass_

• Deneyimli Üye
  • yokum artık..
''Usain Bolt'' beni ağlatan adam. Sportmen ve ukala birisi, gösterdiği başarı karşısında duygulandım.

Atletizm, atletizm, atletizm...

« Yanıtla #40 : 29 Temmuz 2009 - 00:07:36 »

furkiii

• Ziyaretçi
işte voleybolun gücüdür bu anket..ne demişler: "voleybol benim gelmişim,geçmişim ve gelecekteki en büyük zevkim"..voleybol,voleybol,voleybol..

ikinci sıramda da atletizm var..=)

« Yanıtla #41 : 15 Ağustos 2009 - 11:41:34 »

furkiii

• Ziyaretçi
bu yazın en önemli spor organizasyonu dünya atletizm şampiyonası,bugün berlin'de başlıyor ve ilk günün akşamı da -yani bu akşam- milli atletimiz elvan abeylegesse 10 bin metre finalinde mücadele edecek..ne yazık ki bu atletizm şampiyonasına ve daha da önemlisi elvan'ın yarışına bu defa basının ilgisinin çok az olduğunu üzülerek görmekteyim..ülkemize olimpiyat oyunlarında atletizmde ilk defa gümüş madalya kazandıran ve hem de gümüş madalyayı aynı olimpiyatta hem 10 bin,hem de 5 bin metrede kazandırdığı için aynı olimpiyatta birden fazla madalya kazandıran tek sporcumuz olma ünvanına da sahip olan,aynı zamanda eski dünya rekortmenimiz elvan abeylegesse'nin finali bu akşam bizim saatimizle 20:25'te başlayacak ve trt 3'ten yayınlanacak..bu da konuyla alakalı bir haber..:

http://www.ntvmsnbc.com/id/24991693/

bu akşam kuvvetle muhtemel bir atletizm madalyası daha kazanacağız,umarım altın olur..süreyya ayhan şampiyonayı yayılıp evinden izlerken,elvan madalyalar kazandırmaya devam ediyor;hem de bunu gerçekten yürekten ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak başarıyor..
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2009 - 11:43:05 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #42 : 15 Ağustos 2009 - 13:23:06 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
diğer (belirtin)

Uzak Doğu Sporları
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #43 : 16 Eylül 2009 - 16:42:31 »

Çevrimdışı carcass_

• Deneyimli Üye
  • yokum artık..
tenis teniss  .woot. .woot.  Vera Dushevina, Vera Dushevina, Vera Dushevina  mucx böylesine soğuk ve hırslı
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2009 - 16:43:34 Gönderen: carcass_ »

« Yanıtla #44 : 16 Eylül 2009 - 17:51:22 »