Gönderen Konu: Sanatsal Etkinlikler & Sinema Haberleri  (Okunma sayısı 27118 defa)

Ynt: Sanatsal Etkinlikler & Sinema Haberleri
« Yanıtla #135 : 21 Şubat 2010 - 19:31:43 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Levent Kırca uzun zamandan beri ilk defa sinema sahnesinde sanırım.En son "Son"da oynamıştı yanlış hatırlamıyorsam.Başak Daşman'ın kadroda yer alması beni çok mutlu etti.Zira,bu da kendisinin ilk sinema filmi olacak sanıyorum.

Dipnot:Başak Daşman'ı Görkem Yeltan'la yer yer sima olarak da ses olarak da sık sık karıştırdığım zamanlar olmuştu diyerek de önemsiz bir otosaçmalık bir not düşmek gereğini duydum.

Ayrıca,film,konusu gereği,tipik bir İstanbul öyküsünü anlatacak anlaşılan kadarıyla,keza herşey açık gerçi.Onun için heyecanlandığımı söyleyemeyeceğim,yalnız,görsel açıdan farklı ve kasvetli bir çekim tekniği uygulanacak gibi geliyor bana nedense.Afişten de etkilenmiş olabilirim tabi.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

« Yanıtla #135 : 21 Şubat 2010 - 19:31:43 »

« Yanıtla #136 : 23 Şubat 2010 - 12:03:18 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
ABD’de bu yıl 82’ncisi düzenlenecek Oscar ödül töreni organizatörleri,
adayların “sıkıcı” teşekkür konuşmalarını engellemek için yeni bir
çözüm sundu. Buna göre adaylar, iki teşekkür konuşması hazırlayacak.
Bunlardan biri 45 saniye sürecek ödül kabul konuşması, diğeri ise “törenin
en nefret edilen yanı” olarak nitelendirilen teşekkür konuşması olacak.

KAYDEDİN SONRA YAYINLAYIN

Adaylardan, ödül kabul konuşmasında “Oscar’ın kendileri için ne ifade ettiğini” anlatmaları istenilirken, organizatörler, teşekkür konuşmalarının ise
kuliste kameralara kaydedilmesini ve daha sonra internette yayımlanmasını teklif etti. Kazananların bu şekilde kayıtları arkadaşlarına gönderebileceği veya
istedikleri şekilde değerlendirebilecekleri belirtildi. Oyuncular Steve Martin ve Alec Baldwin’in sunacağı Oscar Ödül Töreni, 7 Mart’ta yapılacak.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=207576&cat=190&dt=2010/02/17
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #137 : 24 Şubat 2010 - 01:13:56 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Star TV'de yeni bir komedi dizisi başlıyor. Başrollerde ise ünlü oyuncu Haluk Bilginer var...

Haluk Bilginer ve Başak Köklükaya'nın başrolünde oynayacağı dizi; 3 çocuklu ve birbirine zıt olan evli çiftin arasında geçen komik olayları anlatıyor. Sevecen bir aile babası (Haluk Bilginer), kendisinden daha genç ve eğitimli olan kayınbiraderi, baldızı, eşi ve üç çocuğu ile birlikte aynı evde yaşamaktadırlar.

Bugüne kadar bir çok önemli proje gerçekleştiren,bu sezon Çarkıfelek,Doktorlar, Şaşırtmali,Yaş 15 ve Kahramanlar adlı projelere imza atan Medyapım tarafından çekilecek "Adamakıllı Yaşıyoruz" isimli dizi 5 Mart 2010 Cuma günü prime time da (haber sonrası) yayınlanacak.

televizyongazetesi. com

« Yanıtla #138 : 24 Şubat 2010 - 15:39:23 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Star TV'de yeni bir komedi dizisi başlıyor. Başrollerde ise ünlü oyuncu Haluk Bilginer var...

Haluk Bilginer ve Başak Köklükaya'nın başrolünde oynayacağı dizi; 3 çocuklu ve birbirine zıt olan evli çiftin arasında geçen komik olayları anlatıyor. Sevecen bir aile babası (Haluk Bilginer), kendisinden daha genç ve eğitimli olan kayınbiraderi, baldızı, eşi ve üç çocuğu ile birlikte aynı evde yaşamaktadırlar.

Bugüne kadar bir çok önemli proje gerçekleştiren,bu sezon Çarkıfelek,Doktorlar, Şaşırtmali,Yaş 15 ve Kahramanlar adlı projelere imza atan Medyapım tarafından çekilecek "Adamakıllı Yaşıyoruz" isimli dizi 5 Mart 2010 Cuma günü prime time da (haber sonrası) yayınlanacak.

televizyongazetesi. com

Başak Köklükaya'yı komedi oynarken düşünemiyorum...

Merak ettim diziyi :))

« Yanıtla #139 : 24 Şubat 2010 - 16:05:20 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Başak Köklükaya'yı komedi oynarken düşünemiyorum...

Merak ettim diziyi :))

Uy Başuma Gelenler de oynadı daha önce. Sultan Makamı da yarı komedi sayılır. Deneyimi var yani
Canım Ailem'den sonra 2. bir dizi takip etmeye başlayacağım galiba. Cuma değilde başka bi gün olsa daha iyi olurmuş ama neyse.
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #140 : 24 Şubat 2010 - 20:05:29 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Uy Başuma Gelenler de oynadı daha önce. Sultan Makamı da yarı komedi sayılır. Deneyimi var yani
Canım Ailem'den sonra 2. bir dizi takip etmeye başlayacağım galiba. Cuma değilde başka bi gün olsa daha iyi olurmuş ama neyse.

Sultan Makamı'nı az çok hatırlıyorum da diğerini çıkaramadım...

Neyse benimde çok beğendiğim bir oyuncu, eminim üstesinden gelir :)

« Yanıtla #141 : 24 Şubat 2010 - 20:33:39 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Yahşi Batı'ya İvedik tokadı

Cem Yılmaz'ın korktuğu başına geldi... Recep İvedik 3 gösterime girdikten sonra Yahşi Batı'yı sadece 3.754 kişi izledi
--------------------------------------------------------------------------------
Gişenin en büyük iki rakibi Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar kapışmasında yine gülen taraf Recep İvedik 3'le Gökbakar oldu. Yahşi Batı filmiyle 8 haftada 2 milyon 319 bin 598 seyirci sayısına ulaşan Yılmaz, Recep İvedik 3'ün gösterime girmesiyle adeta hüsrana uğradı. Yahşi Batı'yı geçtiğimiz haftasonu; sadece 827 kişi izledi ve film bu rakamla aynı anda vizyona girdiği birçok yerli yapımın gerisinde kaldı. 2 haftada 3 bin 754 kişinin izlediği Yahşi Batı toplam 20.837.888 TL hasılat elde ederken Recep İvedik 3, kısa sürede 2 milyon 366 bin 81 seyirciyle 20.788.153 TL'ye ulaştı. Gişede başarı yakalayan Şahan Gökbakar'ın kendi rekorunu egale edip edemeyeceğini ise zaman gösterecek.

http://www.takvim.com.tr/Magazin/2010/02/24/yahsi_batiya_ivedik_tokadi

« Yanıtla #142 : 24 Şubat 2010 - 21:55:15 »

Çevrimdışı drown

• Cool

televizyongazetesi. com

Başak Köklükaya varsa ben de varım:)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #143 : 24 Şubat 2010 - 22:01:55 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me

Başak Köklükaya varsa ben de varım:)

Murat varsa ben de varım :p

Bu yapım "tutar" demek istemiyorum,çünkü "Altın Kızlar" gibi bir kadro tutunamadıysa eğer kesin konuşma taraftarı değilim bundan böyle.
Ama bu iki kişi de gayet başarılı,Haluk B. in mimikleri çok dehşet,Başak K. nın gözleri ve gözlerindeki buğusu,bu diziye yakışır mı tereddüt içerisindeyim ama O'nu görmek güzel olacak.

Dipnot:İzlemeyenler,"İtiraf" ve "Hamam"ı izlemeliler

« Yanıtla #144 : 25 Şubat 2010 - 12:51:17 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Korku Klasiği Geri Döndü

"Elm Sokağı Kâbusu"nun beklenen fragmanı bugün sinema meraklılarının beğenisine sunulacak.

http://aktif.tr.msn.com/sinema/article.aspx?cp-documentid=152314852

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hadi bakalım bekliyoruz...:)
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2010 - 12:52:04 Gönderen: ARGo_ »

« Yanıtla #145 : 25 Şubat 2010 - 20:57:29 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

« Yanıtla #146 : 26 Şubat 2010 - 19:18:24 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/13931115.asp?gid=222

Selma Ergeç ve Mehmet Günsür Vogue Türkiye'nin çekimleri için Roma'da

Vogue,milli mesele olmuştu ülke için,sonunda geldi de Ece Sükan rahata kavuşmuştur umarım. :p

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/13951159.asp?gid=222

Kamerayla İzdivaç Belgeseli
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2010 - 18:07:37 Gönderen: seytan_nikahı »

« Yanıtla #147 : 03 Mart 2010 - 20:32:17 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Sinema dünyasının heyecanla beklediği Oscar ödüllerine kısa bir süre kala hazırlıklar da hız kazandı. Sunuculuğunu iki ünlü aktör Steve Martin ile Alec Baldwin'in üstlendiği 7 Martt'aki Oscar töreninde birbirinden tanınmış isimler de ödül verecek.

Amerikan Sinema Bilimleri ve Sanat Akademisi tarafından dağıtılan Oscar ödüllerinin resmi internet sitesinin yanı sıra, sinema sektörünün yayın organları da Oscar hazırlıklarına ilişkin gelişmeleri saat saat duyurmayı sürdürüyor.

Los Angeles'taki ünlü Kodak Tiyatrosunda 7 Martta sahiplerini bulacak 82. Oscar ödülleri gecesinde ana sunuculuğu Steve Martin ve Alec Baldwin üstlenecek.

Daha önce 73 ve 75. Oscar ödüllerinin dağıtıldığı gecelerde de sunucu olarak sahneye gelen tecrübeli aktör Steve Martin'e eşlik edecek olan Baldwin, ilk kez Oscar gecesinin sunuculuğunu yapacak.

Oscar gecesinin yayınını üstlenen yapımcılar Bill Mechanic ile Adam Shankman, ikilinin Oscar gecesinin sunuculuğu için çok mükemmel bir ekip olduğunu ifade etti. Yapımcılar, ''Steve, geçmişteki tecrübesini şova taşırken Alec de bu büyük gece için tam anlamıyla 'taze kan' olacak'' yorumunu yaptı.

Beyazperdenin ünlü komedyeni Steve Martin de son olarak rol aldıkları ''İlişki Durumu: Karışık/It's Complicated'' adlı filmde aynı kadına (Meryl Streep) aşık iki erkeği canlandırmalarına gönderme yaparak, ''Oscar gecesini düşmanım Alec Baldwin ile sunmaktan mutluluk duyacağım'' diye espri yaptı.

Oscar gecesini sunmaktan duyduğu heyecanı dile getiren Baldwin de bunun yaşam boyunca gerçekleşebilecek en harika fırsatlardan olduğunu söyledi.

OSCAR HEYKELCİLİĞİ

Amerikan Film Akademisi'nin sekreteri ve yardımcı yönetmen Margaret Herrick'in ''Oscar Amca''sına benzediği için isminin ''Oscar'' olduğu yönünde rivayet bulunan altın heykelcik ise zorlu bir çalışmanın ürünü.

Boyu 34,29 santimetre (13,5 inç) ve yaklaşık 4 kilogram olan Oscar heykelciği, önce bir metal alaşımdan imal ediliyor, daha sonra bakır, nikel, gümüş ve son olarak da 24 karatlık altınla kaplanıyor.

Metro-Goldwyn-Mayer'in baş sanat direktörü Cedric Gibbons'ın tasarladığı heykelcik, Los Angeles'lı sanatçı George Stanley tarafından yapıldı.

GECEDE ÜNLÜLER GEÇİTİ 

Ana sunuculuğunu Alec Baldwin ile Steve Martin'in üstleneceği gecede birbirinden ünlü isimler de ödül vermek üzere sahneye gelecek.

Gecenin ünlü sunucuları arasında, Jason Bateman, Kathy Bates, Steve Carell, Miley Cyrus, Robert Downey J.R., Zac Efron, Tina Fey, Samuel L. Jackson, Taylor Lautner, Tyler Perry, Queen Latifah, Kristen Stewart, Ben Stiller,Barbra Streisand ve Charlize Theron da yer alacak.

Oscar gecesi kadar öncesinde verilecek partiler de ünlülerin akınına uğrayacak. Geçen yıllara oranla bu sene daha fazla Oscar partisi verileceği ifade edilirken, geçen yıllarda grevler nedeniyle az sayıda, katılım oranı düşük ve sönük partilerin yapıldığı, bu yıl ise adeta ''parti bolluğu'' yaşandığı belirtildi.

Bu kapsamda verilecek partiler arasında yarın BevHills Hotel'de gerçekleştirilecek görkemli etkinlik başı çekiyor. Bu gecenin onur konukları arasında, Gabourey Sidibe, Queen Latifah, Zoe Saldana ve Mary J. Blige yer alacak.

Magazin dergisi ''OK!'', yapım şirketi ''The Weinstein Co.'', Goethe Enstitüsü, Sony Classics, ''Vanity Fair'' dergisi, film şirketi Fox, ''Instyle'' dergisi, sinema sektörü yayın organı ''E! Network'' de parti düzenleyecek.

Madonna, menajeri Guy Oseary ve Demi Moore, Oscar gecesinin ardından parti düzenlerken, Elton John AIDS Vakfı da Pasific Design Center'da akşam yemeği verecek.

82. Oscar Ödülleri töreni, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu dünyanın dört bir yanındaki ülkenin televizyonlarından canlı olarak yayınlanacak.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=210401&cat=190&dt=2010/03/03

« Yanıtla #148 : 06 Mart 2010 - 11:38:26 »

furkiii

• Ziyaretçi
kadın filmleri festivali bu sene 12-21 mart tarihlerinde istanbul fransız kültür merkezi,goethe enstitüsü ve istanbul modern'de; 10-11 nisan tarihlerinde kars'ta ve 17-18 nisan tarihlerinde sinop'ta olacak..

http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sanat/etkinlik/13818964.asp?gid=284

"30 yıl sonra 12 eylül"ü merak ettim özellikle..

« Yanıtla #149 : 06 Mart 2010 - 20:23:47 »

Çevrimdışı _zeynep_

• Üye
  • **
bende :D