Gönderen Konu: Özlem Tekin'den Yeni Albüm  (Okunma sayısı 133200 defa)

Ynt: Özlem Tekin'den Yeni Albüm
« Yanıtla #375 : 29 Ocak 2009 - 22:25:44 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Offf :/ http://www.dmc.com.tr/v2/iletisim.asp Burdan yollamayı denemiştim ama hata verdi. Sonra alttaki bilgilerde e-posta adresi vardı (E.mail: dmc@dmc.com.tr) ona attım. Yarım saat sonra iletilemedi diye bi şey geldi :S Olmadı yani pffff :(
Kalbim pusula, sen kuzey!

Özlem Tekin

« Yanıtla #375 : 29 Ocak 2009 - 22:25:44 »

« Yanıtla #376 : 29 Ocak 2009 - 22:41:47 »

Çevrimdışı crowling

• Deneyimli Üye
Arkadaşlar Take it esay :)

Ocak ayında albüm gelmesine inanmak bile zordu zaten. Önceki postlarımda dile getirdim. Aralıkta albüm çıkarcam diyorsun sonra Ocakta albüm çıkıyor... Nasıl bir albüm olurdu merak ediyorum... Baştan sağma!

Bir albümün oluşması güzel bir şekilde, kaliteli neredeyse 5-6 ay sürüyor. Daha aralık ayında Öz'ün davulcusuna attığım mesajda stüdyo aşamasına gelmediklerini bile söylemişti. Ben de diyordum ki Öz mayıs ayını seviyor... Mayısta çıkar ama Temmuz olmuş... Tamam çok bekledik ama meyvesi güzel olsun...
Oppss!

« Yanıtla #377 : 29 Ocak 2009 - 23:55:04 »

Çevrimdışı byOCEAN

• Deneyimli Üye
"laubali" ile "tek başıma" albümleri arası 3 yıl,
"tek başıma" ile "109876543210" arası 3 yıl,
derken yeni albüm 4 yılı da aşıyor.
Bence artık müziği bıraksın da bizleri boşuna ümitlendirmesin.
Düşünsenize 2000'li yılların ilk 9 yılında Özlem Tekin'in sadece 2 albümü yayınlandı.
Yani son 9 yılda 2 albüm :)

« Yanıtla #378 : 30 Ocak 2009 - 00:50:03 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
"laubali" ile "tek başıma" albümleri arası 3 yıl,
"tek başıma" ile "109876543210" arası 3 yıl,
derken yeni albüm 4 yılı da aşıyor.
Bence artık müziği bıraksın da bizleri boşuna ümitlendirmesin.
Düşünsenize 2000'li yılların ilk 9 yılında Özlem Tekin'in sadece 2 albümü yayınlandı.
Yani son 9 yılda 2 albüm :)

:(

« Yanıtla #379 : 30 Ocak 2009 - 00:53:40 »

Çevrimdışı süreyya

• Üye
  • **
seni seviyorum öz bekliyorum sabırsızlıkla albümünü muhteşem olucak şüphesizzzzzzzzzz

« Yanıtla #380 : 30 Ocak 2009 - 01:43:36 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Kötü bi albüm olmasındansa bende beklemeye razıyım (:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #381 : 30 Ocak 2009 - 10:23:30 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
Kötü bi albüm olmasındansa bende beklemeye razıyım (:
tek başıma albümü gibi aceleyle 1 haftada çıkmasın tek başıma albümü de güzel ama diğer albümlerine göre daha basit..
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #382 : 30 Ocak 2009 - 10:43:48 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
tek başıma albümü gibi aceleyle 1 haftada çıkmasın tek başıma albümü de güzel ama diğer albümlerine göre daha basit..

Katılamıyorum maalesef. "Daha yumuşak" desen anlarım ama kesinlikle basit değil. Ayrıca klibi çekilmemiş ancak bir sürü insan tarafından bilinen birçok şarkı var bu albümde (Onun İçin, Aşka Dair, Daa, Kimbilir). Ama mesela Bi Öz albümünden atıyorum Çok veya Dünya'yı çok koyu hayran olmayan insanlar bilebilir mi? Sanmam. Yani uzun lafın kısası ben de oldu bittiye gelmiş bi albüm istemiyorum ama bir buçuk sene önce bi konserde "Albüm + Konser DVD'si çıkacak!!!!!" dendiğinden beri ertele babam ertele... :(

« Yanıtla #383 : 30 Ocak 2009 - 11:39:42 »

furkiii

• Ziyaretçi
benim üzüldüğüm bir başka konu geçtiğimiz albümün tanıtımının üniversite şenliklerinde yapılmasını çok yerinde bulan biri olarak bu albümde bunun gerçekleşemeyeceğini düşünmem,zira 109876543210 albümü mayıs ayında çıktığı için tam şenlik zamanına denk gelmişti ve tanıtımı da bence gayet hoş olmuştu,kaldı ki özlem de zaten ışın karaca'nın programında albümü şenliklere yetiştirdiklerini söylemişti,yani tanıtma yeri için hedefi önceden belirlemişti..bu albüm ise şenlik aylarında daha bitmemiş bir albüm olduğundan hem bu şekilde bir tanıtıma sahip olamayacak hem de özlem o dönemlerde albümle fazlasıyla haşır neşir olacağından üniversite şenliklerinde konser veremeyecek..üniversite şenliklerini bu denli önemsememin nedeni bana kalırsa en önemli konser faaliyetlerinden olması ayrıca birkaç ay içinde defalarca konser izleme imkânı vermesi..özlem'in zamanında en çok konser veren bayan sanatçı olması da bu şenlikler sayesindeydi hep..konserler önemli,hem de çok önemli..açıkçası yeni albüm de olsa eskiler de olsa bir konseri üniversite şenliğinde takip etmeyi duman altı,dar kapasiteli bir yerde takip etmeye tercih ederim..sözün özü,bence özlem şenlikleri bu yıl kaçırmamalıydı..uzaktan bakılınca önemsiz durabilir ama bence gayet önemli,hele ki son yıllarda badem ile çıktıkları hariç bir elin parmaklarının sayısını geçmeyecek kadar konser vermiş biriyseniz..

« Yanıtla #384 : 30 Ocak 2009 - 12:27:55 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
Katılamıyorum maalesef. "Daha yumuşak" desen anlarım ama kesinlikle basit değil. Ayrıca klibi çekilmemiş ancak bir sürü insan tarafından bilinen birçok şarkı var bu albümde (Onun İçin, Aşka Dair, Daa, Kimbilir). Ama mesela Bi Öz albümünden atıyorum Çok veya Dünya'yı çok koyu hayran olmayan insanlar bilebilir mi? Sanmam. Yani uzun lafın kısası ben de oldu bittiye gelmiş bi albüm istemiyorum ama bir buçuk sene önce bi konserde "Albüm + Konser DVD'si çıkacak!!!!!" dendiğinden beri ertele babam ertele... :(
bana göre özün en kötü albümü tek başımadır ama bu albüm özlemin en köyü albümü olduğu gibi piyasadaki bir çok albüme on basar yani iyi bir albüm ama özün diğer albümleri kadar  iyi değil ayrıca öze göre tek başıma daha piyasa bi albüm o yüzden daha çok parçası biliniyo insanlar tarafından kişisel fikrim öz gibi daha az insana hitap evet ama güzel bi albüm bekliyorum..
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2009 - 12:30:12 Gönderen: shiver »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #385 : 30 Ocak 2009 - 13:48:55 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
bana göre özün en kötü albümü tek başımadır ama bu albüm özlemin en köyü albümü olduğu gibi piyasadaki bir çok albüme on basar yani iyi bir albüm ama özün diğer albümleri kadar  iyi değil ayrıca öze göre tek başıma daha piyasa bi albüm o yüzden daha çok parçası biliniyo insanlar tarafından kişisel fikrim öz gibi daha az insana hitap evet ama güzel bi albüm bekliyorum..

Piyasa olmasında ne gibi bi sakınca var? Onca yılda millet 20 albüm çıkartırken bizim (ya da en azından benim) 6. için salya akıtmamızın kim ne derse desin albümlerin yeterince duyulmamasıyla doğrudan ilgisi var. Ben de mesela albüm olarak baktığımızda Öz albümü için en kötü Özlem Tekin albümü diyebilirim (en sevdiğim Öz şarkısı da o albümde ayrı mesele ama albüm olarak diyorum) ki o albüm 1 haftada çıkmadı. Yani 1 haftada çıkmış, 10 yılda çıkmış; sonuçta stüdyoya girmemişse de bu albüm 1,5 yıldır en azından kafada hazırlanıyo. Geriye kalan stüdyoya girip kafanın içindekileri faaliyete geçirmek ki bunun da nasıl olur da 6 ay gibi uzun bi süre gerektireceğini aklım almıyo. Acaba diyorum ki bu kız "O kadar yarın çıkacak bir gün çıkacak dedik, çıkarmadık; şimdi de geç çıkacak diyip bi sonraki ay çıkaralım!" gibisinden bi şeyler mi düşündü?! Zor...

« Yanıtla #386 : 30 Ocak 2009 - 14:09:41 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
ben acaba piyasa olduğundan sevmiyorum yada piyasa bir albüm çıkarmak iğrenç bişeymi dedim bi bak bakalım..ben sadece 4 .albüm yani tek başıma piyasa olduğndan daha çok şarkısı biliniyo ve bu 6. albüm için piyasa olmayan cinsten şarkıları canım çekiyo dedim.. ben 2005ten beri özlemin her albümü her şarkısını dinliyorum ama en çabuk sıkıldıklarım tek başıma albümünden dağları deldim ve hepyek dışındaki şarkılar...ayrıca özlem her yerde tek başıma albümünü uzun süre ara vermesi hatta müzik bile dinlememesinden sonnra ışık hızıyla 1 haftada söz yazıp bestelediğini her yerde söylüyo...ayrıca kendiside tek başıma albümü için cnnde yanılmosam frekans programında (2003 röpörtajı 2005değil) aceleye geldi diyor daha öncede söylediğim gibi özün bana göre en kötü albümü tek başıma..ama bu albüm bir çok şarkıcın çıkardığı albümede on basar..

« Yanıtla #387 : 30 Ocak 2009 - 14:32:17 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
ben acaba piyasa olduğundan sevmiyorum yada piyasa bir albüm çıkarmak iğrenç bişeymi dedim bi bak bakalım..ben sadece 4 .albüm yani tek başıma piyasa olduğndan daha çok şarkısı biliniyo ve bu 6. albüm için piyasa olmayan cinsten şarkıları canım çekiyo dedim.. ben 2005ten beri özlemin her albümü her şarkısını dinliyorum ama en çabuk sıkıldıklarım tek başıma albümünden dağları deldim ve hepyek dışındaki şarkılar...ayrıca özlem her yerde tek başıma albümünü uzun süre ara vermesi hatta müzik bile dinlememesinden sonnra ışık hızıyla 1 haftada söz yazıp bestelediğini her yerde söylüyo...ayrıca kendiside tek başıma albümü için cnnde yanılmosam frekans programında (2003 röpörtajı 2005değil) aceleye geldi diyor daha öncede söylediğim gibi özün bana göre en kötü albümü tek başıma..ama bu albüm bir çok şarkıcın çıkardığı albümede on basar..

Benim esas değinmek istediğim hangi albümünü en çok sevip hangisini daha az sevdiğimiz değil, az zamanda yapılan albümün de kalite adına diğerleriyle aynı çizgide kalabilmesi. Neyse artık bu albüm çıkana kadar Özlem'e inanmama kararı aldım. Yalancı! .m

« Yanıtla #388 : 30 Ocak 2009 - 15:25:44 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Tek Başıma bir haftada hazırlanan bi albüme göre çok çok iyi ki ben severim diğer albümleri kadar her ne kadar "Dağları Deldim" "Aşka Dair" "Hepyek" öne çıksa da "Kırıldım "Oof" ve "Onun İçin" gibi harika şarkılar da barındırmasıyla beni cezbeder o albüm.Piyasa falan da değildir o albüm belki daha yumuşak bi albüm ama piyasa demek yanlış olur ki umarım hiçbizaman ÖZ piyasaya ayak uydurmaz.Her sene gelcek albümden hayır gelmez örnekleri sürüsüyle mevcut (: Furkiii nin dediği çok doğru şenliklere yetişseydi bu albüm muhteşem olurdu hem ÖZ açısından hem de bizim açımızdan.Albümü tanıtmak için birebir.Barda verceği konserle açıkhavada şenliklerde verceği konser farklı ki seyirci sayısı da farklı doğal olarak.Son olarak her albüm ertelenişinde kızsam sinirlensem de ertesi gün o kızgınlıktan eser kalmıyor.Beklerim ben yeter ki ÖZ albüm yapsın (:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #389 : 31 Ocak 2009 - 00:14:01 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
ehuehuee drown len sen benide geçmişin albüm kelimesini kullanmakta (sekiz tane) :P

özlem tekin'in tüm albümleri piyasa içindir...

edit:: ayrıca basit denilen hep yek albümünden hande yenerin ömür boyu çıkaracağı albüm sayısı kadar albüm çıkar!.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2009 - 00:16:17 Gönderen: satriani »
I\'m going slightly mad