Gönderen Konu: Özlem Tekin'den Yeni Albüm  (Okunma sayısı 133231 defa)

Ynt: Özlem Tekin'den Yeni Albüm
« Yanıtla #1995 : 05 Mayıs 2010 - 06:40:39 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
26,317 kişi olmuş :)

http://www.dailymotion.com/video/xcxze5_ozlem-tekin-yatayym-boy_music
vay be iyimiş 26.527 olmuşta... internet beni pek tatmin etmiyor ya.. tv dede görmek istiyorum .. birtürlü denk gelemedim :( =))

Özlem Tekin

« Yanıtla #1995 : 05 Mayıs 2010 - 06:40:39 »

« Yanıtla #1996 : 05 Mayıs 2010 - 08:53:29 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
* BOTERO’NUN HACİMLİ KADINLARI VE ÖZLEM TEKİN
Ünlü ressam Fernando Botero’nun şişman kadın figürlerinin ağırlıkta olduğu sergisi Pera Müzesi’nde açıldı. Aynı anda da Özlem Tekin’den bir ‘hacim açılımı’ geldi, “Üstüm Deniz Seki, altım Sibel Can” şeklinde.
Yani bir “koyverdim gitti” açıklamasıydı Özlem Tekin’inki.
Fit kalmak için çabalayan tüm kadınlara gayet açık şu mesajı veriyordu Özlem Tekin, “Koyverin gitsin, hayat iri memeler ve geniş kalçalarla daha güzel, niye zayıflamak için uğraşıyorsunuz ki?”
Özlem Tekin Türk kadınlarının tümü için bir rol model değil elbette.
Ama zamanında asi, motosikletli, incecik, sportif hatlı halleriyle hafızalara kazınmış bir şehirli kadının, “böyle de iyiyim” diye isyan bayrağı çekmesi dikkate değer. Azınlığa hitap ediyor olsa da...
Bunun devamı, hacmi ve profiterolüyle mutlu şehirli kadınlar şeklinde gelebilir...

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/yazarlar/14621649.asp?yazarid=149&gid=61
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #1997 : 05 Mayıs 2010 - 10:11:50 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
taktılar memelere, meğer ne kadar açmışız 2 çift et parçasına.
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

« Yanıtla #1998 : 05 Mayıs 2010 - 15:47:38 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Şimdi şöyle ki, ben yeni albümde eski albümlere dair birçok şey buldum ve açıkçası bu da hoşuma gitti. Yine önceki albümlerden bağımsız bir albüm olmuş elbette; ama önceki albümler arasındaki benzerlik en alt düzeydeyken bu albümde tüm diğer albümlere -gerek müzikal bağlamda, gerek parçaların anlatımsal yapılanması bağlamında- bir gönderimde bulunulmuş sanki.

Bana Bi'şey Olmaz: Hep Yek'i hatırlattı vurdumduymazlık ve kendi kendine yetebilirlik anlamında.

Kimse Bilmez: Özellikle akustik versiyonu acayip derecede Aşka Dair'i hatırlatıyor. Aşka Dair'deki dinginlik, durağanlık, sakinlik bu parçada da var.

Yatağım Boş: Bilemedim? Yok eşi benzeri sanırım :D

Şikayetim Var: Bu da biraz zorlarsam sözler anlamında Gel Bu Yaz'a benziyor bence. Gel Bu Yaz'daki "Dünya umrumda aslında, bir de sen olsan yanımda..." bölümü ve Şikayetim Var'daki "Her şey, herkes, her yer senle güzel." kısımlarındaki aşık olunan kişi ve diğerlerine atfedilen değer arasındaki fark bu şarkıların temelde aynı şeyi anlattığını gösterir gibi.

Sen Anla: Bunu da benzetemedim başka bir parçaya. Albümdeki favorim oluşuyla ve günde 98714416516541 kere dinlemem sonucu kafamda ayrı bir yere yerleştirmemle alakalı olabilir.

Yüzde Seksen: Ve Olamadı Aşk! İki şarkıda da "Susmak bilmeyen o son hece..." ve "Aklıma geleni söyledim!" tarzında şeyler söyleyerek sövüp saymış Özlem. :D

Erkekliğime Ver: Özellikle giriş kısmındaki vokal anlamında Öz albümündeki birçok parçaya benziyor bence. Özellikle Saat'e daha da çok benzettim.

Vur Beni: Bariz şekilde Beni Yakan Aşkın'a benziyor zaten sound olarak.

Aslan Yarim: Bir parçaya benzetirdim; ama olmaz şimdi :D

Sil Baştan: İlk albümden Kime Ne'ye çok benzetiyorum ben yine vokal anlamında.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2010 - 15:51:58 Gönderen: Super Sonic »
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #1999 : 05 Mayıs 2010 - 16:29:58 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Şimdi şöyle ki, ben yeni albümde eski albümlere dair birçok şey buldum ve açıkçası bu da hoşuma gitti. Yine önceki albümlerden bağımsız bir albüm olmuş elbette; ama önceki albümler arasındaki benzerlik en alt düzeydeyken bu albümde tüm diğer albümlere -gerek müzikal bağlamda, gerek parçaların anlatımsal yapılanması bağlamında- bir gönderimde bulunulmuş sanki.

Bana Bi'şey Olmaz: Hep Yek'i hatırlattı vurdumduymazlık ve kendi kendine yetebilirlik anlamında.

Kimse Bilmez: Özellikle akustik versiyonu acayip derecede Aşka Dair'i hatırlatıyor. Aşka Dair'deki dinginlik, durağanlık, sakinlik bu parçada da var.

Yatağım Boş: Bilemedim? Yok eşi benzeri sanırım :D

Şikayetim Var: Bu da biraz zorlarsam sözler anlamında Gel Bu Yaz'a benziyor bence. Gel Bu Yaz'daki "Dünya umrumda aslında, bir de sen olsan yanımda..." bölümü ve Şikayetim Var'daki "Her şey, herkes, her yer senle güzel." kısımlarındaki aşık olunan kişi ve diğerlerine atfedilen değer arasındaki fark bu şarkıların temelde aynı şeyi anlattığını gösterir gibi.

Sen Anla: Bunu da benzetemedim başka bir parçaya. Albümdeki favorim oluşuyla ve günde 98714416516541 kere dinlemem sonucu kafamda ayrı bir yere yerleştirmemle alakalı olabilir.

Yüzde Seksen: Ve Olamadı Aşk! İki şarkıda da "Susmak bilmeyen o son hece..." ve "Aklıma geleni söyledim!" tarzında şeyler söyleyerek sövüp saymış Özlem. :D

Erkekliğime Ver: Özellikle giriş kısmındaki vokal anlamında Öz albümündeki birçok parçaya benziyor bence. Özellikle Saat'e daha da çok benzettim.

Vur Beni: Bariz şekilde Beni Yakan Aşkın'a benziyor zaten sound olarak.

Aslan Yarim: Bir parçaya benzetirdim; ama olmaz şimdi :D

Sil Baştan: İlk albümden Kime Ne'ye çok benzetiyorum ben yine vokal anlamında.

bunlar senin hüsnü kuruntun :)) 
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

« Yanıtla #2000 : 05 Mayıs 2010 - 18:05:11 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
bunlar senin hüsnü kuruntun :)) 

Hadi canım ordan. Var işte benzerlikler =}

« Yanıtla #2001 : 05 Mayıs 2010 - 18:08:57 »

« Yanıtla #2002 : 05 Mayıs 2010 - 18:10:28 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Evet benzerlikler var ama senin söylediklerin değil hahaha

Buyur sen söyle o zaman.

« Yanıtla #2003 : 05 Mayıs 2010 - 18:18:04 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Bana Bi'şey Olmaz-sözler ve vurdum duymazlık sebebiyle Dağları Deldim'i anımsatıyo (bknz:müzik değil)

Yüzde Seksen-ise A)şık a benziyor (uzun uzun anlatamıcam şimdi:)

Erkekliğime Ver-girişi Kime Ne'ye benziyor

Vur Beni-bir tek burda aynı fikirdeyiz :)

.
.
.

« Yanıtla #2004 : 05 Mayıs 2010 - 18:27:19 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Bana Bi'şey Olmaz-sözler ve vurdum duymazlık sebebiyle Dağları Deldim'i anımsatıyo (bknz:müzik değil) (Dağları Deldim'de Hep Yek ve Bana Bi'şey Olmaz'daki vurdumduymazlıktan ziyade "Önüme geleni yıkarım!" teması var.)

Yüzde Seksen-ise A)şık a benziyor (uzun uzun anlatamıcam şimdi:) (Yüzdeler ve şıklar yakında büyük sınavlara girecek bir öğrenci olan sana birbirine çok yakın şeyler gibi gelmiş anlaşılan >_>)
Erkekliğime Ver-girişi Kime Ne'ye benziyor (YUH!)

Vur Beni-bir tek burda aynı fikirdeyiz :)

.
.
.

Yorum (var da) yok...
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2010 - 18:28:21 Gönderen: Super Sonic »

« Yanıtla #2005 : 05 Mayıs 2010 - 20:00:04 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Farkindaysaniz yeni roportajlarda 'anlattigm seyler genellikle ayni,sadece sound farkli' minvalinde aciklamalar yapiyor.
Yani sozlerin birbirine benzemesi cok dogal gbi duruyor.
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #2006 : 05 Mayıs 2010 - 23:19:14 »

Çevrimdışı btamirer

• Yepyeni Üye
  • *
eee...yani ne demek istiyorsunuz özetle..özlem eski şarkılarını mı kopyalamış? böyle saçma sapan yorumlar yapmayın..bu şarkı şuna benziyo,öbürü de buna benziyor diye albüm eleştirisi mi yapılır..

« Yanıtla #2007 : 05 Mayıs 2010 - 23:53:15 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
eee...yani ne demek istiyorsunuz özetle..özlem eski şarkılarını mı kopyalamış? böyle saçma sapan yorumlar yapmayın..bu şarkı şuna benziyo,öbürü de buna benziyor diye albüm eleştirisi mi yapılır..

hahaha En doğrusu bu :)

« Yanıtla #2008 : 05 Mayıs 2010 - 23:55:56 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye

Benim demek istediğim kesinlikle bu değil, o yüzden es geçiyorum bu yorumu. Gayet olumlu bir şey yazdım ben.

« Yanıtla #2009 : 06 Mayıs 2010 - 10:01:04 »

Çevrimdışı igves

• Daimi Üye
  • Ay karardı Tam da günah işlemenin zamanı...
Özlem Tekin'in yeni bir hayranı olsaydım eğer bu albümü çok beğenirdim. Ancak benim için albüm vasat kaldı, dinledikçe fikrim değişir diye düşündüm amma velakin fikirlerim sabitlendi, yalnız şunu söleyebilirim vokal olarak farklıydı oyüzden benim için heyecanlandırıcıydı.... içim kıpır kıpır oldu.... yeniden onu dinlemek süper bir duygu... Albümde beğendiklerim Bana Bi'şey olmaz, Kimse Bilmez, Sen anla.... Tabi benim için en önemli kriter konser... Konserde parçalar nasıl çalınıcak onu merak ediyorum...
"Gel sevişelim gitsin Sonumuz zindan"
https://twitter.com/SevgiGozaydin