Gönderen Konu: Özlem Tekin Official Twitter sayfası  (Okunma sayısı 85574 defa)

Ynt: Özlem Tekin Official Twitter sayfası
« Yanıtla #1290 : 05 Haziran 2013 - 01:35:23 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Olayların başından beri sosyal medyada "Özlem de ne demiş acaba?" diye bakıyorum ara ara. Ne yazık ki kendisi 3 Haziran'a kadar yorum yapmaktan kaçındı. RT ile yetindi. Ancak 3 Haziran'da bir şeyler yazmaya başladı. Eylemlerde bireysel bir şekilde, aktif olarak yer alıp almadığı hakkında bilgim yok tabii. Gerçi ayağı sebebiyle yer alması pek de mümkün görünmüyor.

Söylemek istediğim şey, ben bir seveni olarak sosyal medyayı aktif olarak kullanan bir sanatçının - hele ki şarkılarında toplum normlarına karşı durabilecek, doğa düşkünü bir sanatçı ise bu kişi - twitterda olsun faaliyetlerde olsun, bireysellikten öte daha aktif bir şekilde yer almasını isterdim.

Özlem Tekin

« Yanıtla #1290 : 05 Haziran 2013 - 01:35:23 »

« Yanıtla #1291 : 08 Haziran 2013 - 08:51:18 »

Çevrimdışı ebegümeci

• Üye
  • **
Olayların başından beri sosyal medyada "Özlem de ne demiş acaba?" diye bakıyorum ara ara. Ne yazık ki kendisi 3 Haziran'a kadar yorum yapmaktan kaçındı. RT ile yetindi. Ancak 3 Haziran'da bir şeyler yazmaya başladı. Eylemlerde bireysel bir şekilde, aktif olarak yer alıp almadığı hakkında bilgim yok tabii. Gerçi ayağı sebebiyle yer alması pek de mümkün görünmüyor.

Söylemek istediğim şey, ben bir seveni olarak sosyal medyayı aktif olarak kullanan bir sanatçının - hele ki şarkılarında toplum normlarına karşı durabilecek, doğa düşkünü bir sanatçı ise bu kişi - twitterda olsun faaliyetlerde olsun, bireysellikten öte daha aktif bir şekilde yer almasını isterdim.
  Kesinlikle katılıyorum.Tamam bu onun seçimi belki de ama şu günleri her yıl görmeyeceğiz, edeceği sözü varsa etmelidir.Şimdi Gezi'den geldim ve gerçekten orada büyük bir emek yardımlaşma dayanışma var doğa ve eşitlik için.Ben Özlem'i bu kelimelerle çok bağdaştırıyorum aslında.

« Yanıtla #1292 : 15 Haziran 2013 - 05:11:49 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
mektubun dilini sevmedim, neredeyse mektubun sonunda özür dileyecek cinsten konuşmuş.
takıla takıla neye takılmış lan, dedim.

Şebnem ''özür'' ve ''sayın başbakanım'' olayını mektup sonunda ve bir kez kullansa çook daha etkili olurdu..

neyse niyet önemli.

Gelelim Özlem'e; ayak sakat,babası bildiğim kadarıyla hasta(koyun can derdinde misali)

Allahtan Retweet olayıyla geçte olsa tarafını,desteğini belli etti,doğa için yakın geçmişte bodrum

plaj temizliğne katıldı+sisteme karşı duran ne şarkılar yazdı-söyledi,

çıkış şarkısı bile ''seni dün gece aldattım'' diyor ki o dönem için extrem bi şarkıdır.bir

klibinde sevgilisini toprağa gömüyor.tümden bunlara cesaret eden birini ''gezi'' olaylarının başında 2   

destek twiti atmadı diye sorgulayamam..

Özlem yıllardan beri ''dik durun'',''boyun eğmeyin'' tviti atıyor zaten.

bi gerçek varsa Aylin Aslım'ın tviteri çok iyi kullandığıdır,nokta atışlar yapıyor ''abazan troll'' :D

eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #1293 : 15 Haziran 2013 - 08:55:54 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Bazen sevdiğimiz insanları savunurken, karşı çıktığımız zihniyete bürünüyoruz.

-Ayak sakat, babası hasta olmasına rağmen bu olaya kadar her gün yüzlerce gereksiz tweet attı mı? attı.

-Konuyla alakalı toplam 23 mesaj atmış. Bunların yarısı olaylarla ilgili, diğer yarısı mizahi şeyler ve şarkıları.

-Aşk her şeyi affeder mi şarkısı ve bahar klibinin cesurca işler olduğu kesin. Ama konuyla ne alakası var anlamadım.

-Özlem zaman zaman ''dik durun, boyun eğmeyin'' diyor, doğru. Ama gereken zamanlar dik durmasını bilmiyor.

Sonuç olarak, herkesin bir hayat duruşu vardır. Belki, bizim eleştirdiğimiz kişileri destekliyor da olabilir. Bunlar olağan durumlar. Ama, HES projelerine saydıran, doğa için ölüp biten bir kadın ''imajı çiziyorsan'', yeri geldiğinde bu fikirlerinin arkasında korkmadan durman gerekiyor ki, kısa bir süre öncesine kadar yaptığı şarkılardan dolayı dalga geçtiğimiz kişiler, aslanlar gibi savundular fikirlerini. O yüzden düşünmek gerekir zavallı kuş kim diye.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2013 - 09:23:47 Gönderen: FIRATESER »
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

« Yanıtla #1294 : 15 Haziran 2013 - 09:17:08 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
üffffffffff amma abarttınız özlemi 2 uyduruk cümle yazmadı diye korkak yaptınız..özlem de bilir twitterdan açıklama yapmayı,eyleme gitmeyi bilir..sahsen ben artık geziparkı yazısını görünce hemen geçiyorum,birisi o konuda konussun hemen kacıyorum..cok sıktı 5 yasında cocuklar bile yorum yapıyo bence..populizmm oldu mesele artık..ha emre aydın dinlemişim ha justin biber dinlemisim ha gezi parkına eyleme gitmişim yok twitt atmışım..baslarda tepki koydu herkes haklı olarak ama sonra olay sıktı artık iylce..ciddi ciddi özlemln diğer sanatcılardan daha az tepki göstermesini KORKTUĞUNA baglıyolar yaaa neyden korksun ki akp beni yasaklayacak ülkeden atacak dlye mi korkacak neyden korkacak..bence baska sebebler var..bence mesela cok popülist bir hal alınca özlem farklı durmak adanı çoğınluk gibi hareket etmek istemedi...sahsen ortamlarda bende yeri gelince bu konu ile alakalı tepki veriyorum yoksa diğer herkes gibi eylemde kendinden gecmek yok sosyal medyada biseyler yapmak istemiyorum
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2013 - 11:02:23 Gönderen: Shiver »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #1295 : 15 Haziran 2013 - 10:13:49 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
Bazen sevdiğimiz insanları savunurken, karşı çıktığımız zihniyete bürünüyoruz.

benim söylediklerim fan modunda savunma değil.!

-Aşk her şeyi affeder mi şarkısı ve bahar klibinin cesurca işler olduğu kesin. Ama konuyla ne alakası var anlamadım.

korkmak yada dışlanmak yada birileri ne der? ülkende ilkleri yapmış birisi..Kimseyi tınlamayan biri

düşüncesiyle hareket ettiğini anlatmaya çalıştımda neyse.. herkesin bakış açısına göre değişiyor

Özlem'in durumu,yoruma açık.

şiva'nın dediği gibi 2 cümle yazmadı diye bu kadar acımasız eleştiri olmamalı,Özlem'i tanıyanlar olarak biz böyle

yaparsak uzaktan tanıyanlar tutup assınlar o zaman.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2013 - 14:51:19 Gönderen: halil »
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #1296 : 15 Haziran 2013 - 17:13:31 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
sosyal medyada yeterince tepki veriliyor zaten ama devrim denilen şey de sosyal medyada olmaz forumdaşlarrrr hal böyle olunca çok büyük yaygara kopardınız gibi geliyor naçizane fikrim .. (artık tırsıyorum burda bikaç kişiden hahaha çok kibarım)

« Yanıtla #1297 : 16 Haziran 2013 - 10:55:12 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Şu durumda espri yapıp, gülebilmen bile yeterince iğrenç. O yüzden fikirlerini kendine sakla.

Bedri'ye ulaşamadım. Dün akşam divan otelde mahsur kaldığını biliyorum. Haberi olan var mı?
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2013 - 11:02:27 Gönderen: FIRATESER »
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

« Yanıtla #1298 : 16 Haziran 2013 - 11:17:38 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Şu durumda espri yapıp, gülebilmen bile yeterince iğrenç. O yüzden fikirlerini kendine sakla.

Bedri'ye ulaşamadım. Dün akşam divan otelde mahsur kaldığını biliyorum. Haberi olan var mı?
Bedri'nin telefonu çalıyor ama açmıyor. Kaybetmiş veya çatışmda veya uyuyor(?) olabilir. Bugün dönüyorum ben İstanbul'a tekrar ulaşmaya çalışıcam.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #1299 : 16 Haziran 2013 - 12:52:32 »

Çevrimdışı serpil

• Özcü
    • http://www.facebook.com/pages/%C3%96ZLEM-TEK%C4%B0N/167872739935249
Bedri'nin telefonu çalıyor ama açmıyor. Kaybetmiş veya çatışmda veya uyuyor(?) olabilir. Bugün dönüyorum ben İstanbul'a tekrar ulaşmaya çalışıcam.

bedri dün akşam divan otelinden cıkıp evine 5:18  ulaşmış facebook'ta yazdı . Bence şuan uyuyor olabilir.Yorgun ve bitkin haldedir çok fazla  biber gazına maruz kalmışlar Umarım iyidir .
Magazin malı güllü dallı motorlar gibi koca aramıyorum ki olum ben bu şarkılar niye!

« Yanıtla #1300 : 16 Haziran 2013 - 13:02:28 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye

Onun gülme sebebi konuyla alakalı değil.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #1301 : 16 Haziran 2013 - 14:24:24 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Herşey iyi hoş ancak kendi fikrine ters düşüncede olanlara veya düşüncesini sosyal medyada bildirmeyenlere verilen tepkileri anlayamıyorum. Herkes gibi Özlem'de fikirlerini yazmak zorunda değil, ki yaptığı RT'lerle tarafını zaten belli etti. Samimiyetsizce yazılan paragraflar dolusu yazılar yerine (sözüm meclisten dışarı) hiç fikir bildirmemesi çok daha iyi bence.

« Yanıtla #1302 : 16 Haziran 2013 - 19:25:35 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
Onun gülme sebebi konuyla alakalı değil.
gerçekten bunu açıklamana sevindim konuyla alakalı gülüyomuşum gibi algılayan insanla tartışılmaz bile gerçekten saçmalıyorsun..

« Yanıtla #1303 : 22 Haziran 2013 - 08:11:11 »

Çevrimdışı Sınır

• Aktif Üye
  • Hiç.
Özlemin aktif bir tepki göstermemesini kişiliğine veriyorum biraz. Doğrudan eylemlerde büyük gruplarda değil de, küçük gruplarda aktif olmak istemesi gibi örneğin; plaj temizliği ve hes karşıtı eylemleri gibi.
Büyük kalabalıklarla hareket etmeyi sevmediğini düşünüyorum. Olabilir. Sevmez. Bireyci bir eylem tarzını benimsemiş olabilir. Kaldı ki şarkı sözleriyle o her zaman bir ''değişim'' başlatmak peşindeydi. Özlemin bu eylemler sırasında çoğu özsever'in kendisinden beklediği gibi bir duruş sergilememiş olması onu korkak yapmaz. Kaldı ki röportaj ve şarkılarında söyledikleriyle pratikte yaptığı çatışıyor, denemez.

Özlem her ne söylüyor ve her ne yapıyorsa samimi ve tutarlı, kesinlikle. Ben onu anlıyorum.

Ya da onu çok öncelerden anladığım için beklentimi düşürdüm onunla ilgili, de denebilir :)
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2013 - 08:18:08 Gönderen: Sınır »
..

« Yanıtla #1304 : 23 Haziran 2013 - 13:39:38 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Özlem'in beslediği sokak köpeklerinden kaçan çocuklar düşüp yaralanmışlar, Gündoğan'da yaşan bir kadın saydırmış Özlem'e twitterdan. :p