Gönderen Konu: Slipknot  (Okunma sayısı 6953 defa)

Slipknot
« : 28 Mart 2006 - 20:54:12 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
SlipKnoT Biyografisi:
Nerdeyse 10 yıldır kendi yarattıkları tarzla ortalığı karıstıran Slipknot'ın biyografisininde basit ve kısa olması beklenemez açıkçası bende nerden başlıycağımı tam kestiremiyorum ama sanırım gruubn ilk fikir temellerinin atıldığı 1995 yılından başlasak hiç fena olmaz.Grubun kurucusu olarak Shawn ve yakın arkadaşı Paul'un adını verebiliriz.Shawn(#6) o sıralarda Welder grubunda baget sallamaktaydı, Paul(#2)ise Anal Blast grubunun bassistiydi.Bu iki adamın Slipknot ile ilgili plnalarının ortak oluşu grubun kuruluş donemının hızla geçilmesini sağladı.Baterist olarak Paul'un Anal Blast'tan grup arkadaşı Joey(#1)en uygun isimdi.Ardından gitaristler Mick Thompson(#7) ve daha sonra gruptan ayrılacak olan Josh(#4) gruba dahil oldu.Son olarak Vokalist olarak Anders ve sampler olarakta Craig gruba dahil oldu.İlk olarak Des Moines(slipknot'n kasabası) ve çevre kasabalarda çalmaya başladılar.B1r yıl süren çalışmaların ardından 1996da 'Mate feed Kill Repeat' isimli demo piyasaya çıktı.Bu demo sadece 2000 adet çoğaltıldı ve Slipknot' tarafından bazı plak şirketlerine ,arkadaşlarına ,bazı bar ve radyo istasyonlarına gönderildi.Kısa sürede Slipknot'ın bu albümü radyolar en sık tekrarlanan albüm oldu. Anders'la grubun uyuçmazlıkları üzerine (daha fazla ayrıntı için Ex-members/Anders'a bakabilirsin)vokalist olarak gruba Corey dahil oldu.Hatta Corey gruba girmesi için joey ve Shawn'ın şu sözlerinin etkili olduğunu söylüyor:"Eğer bizim grubumuza girmezsen seni kıçını feci şekilde tekmelerim":)..Corey'in gelmesi grupta iyiye doğru değişimlerin başlangıcı oldu öncelikle tarzda olarak Endüstriyel Metal kayma ve Shawn'ın önderliğini yaptığı tulum ve maskeler bütün grup tarafından kullanılmaya başlanır.Önceleri grup çalışmalarında Shawn palyanço maskesi takıyordu zaten ama artık bütün grup üyelerinde kendi yaptıkları maskeler ve tulumlar vardı. Gruba Corey dan sonra da yeni üyeler dahil oldu.Dj Sid wilson ve perküsyonist Cuddles gruba katılanlardan.Grup istedikleri müziği oluşturdukları için artık bu zehirin bütün dünyaya bulaştırılması gerekiyordu çünkü des moines zaten slipknot tarafından hastalıklı bölge haline gelmişti.Bütün dünyanın Slipknot'tan haberdar olması için turne ayarlanıyordu ancak bu sırada Josh ailesinden ayrılamıyacagını söylerek gruptan ayrıldı ve yerini James Root'a bıraktı.Ardından benzeri b1r yol ayrımı perküsyonist Cuddles ile de oldu ve Cuddles yerine Chris Fehn gruba dahil oldu. Grup bu eleman kayıplarından olabileceği en iyi şekilde çıkar ve artık slipknot için engellenemez yükseliş başlar.KoRn ve Limp Bizkit'in Brainman'ı Ross Robinson yeni bi grup ararken, tavsiyeler üzerinde Slipknot'ı dinlemek için Iowaya gider ve grubun canlı performasnında fazlasıyla etkılenerek gruba albümlerini yapmak istediklerini söyler,Slipknot çoğu büyük firmadan teklif almasına ragmen Ross Robinson teklifi kabul ederek.Roadrunner Records'un alt firması olan I Am Records'la 1997 Yılında anlaşma imzalar.Bu arada küçük bir söylentiyi vermek isityorum Climb(tanımayan var mı?)'ın yurt dışında verdiği konserlerin birinde izleyenler arasında Ross Robinson'da bulunuyormuş ve konser bitiminde Climb'a şarkılarını çok iyi olduğunu söylemeye ve hatta albüm teklifi yapmak için gittiğinde grup Ross Robinsonu tanımamış ve adamı pek ciddiye almamışlar.Ross Robinson'da Climb'tan vazgecerek,o gece çıkan diger bi grupla anlaşma imzalamış.hangi grupla mı.......sır olarak kalsın!...Roadrunnerrecord s'un sitesindeki anlaşmalı oldugu gruplardan b1ri... Ross Robinson,Slipknot'ı bağladıktan sonra albüm kayıtları başladı. Californiya-Malibu'da ki Indigo Çiftliğinde(adı böyle ama normalde büyük bi kayıt stüdyosu... Roadrunnerrecords'un bünyesinde bulunan çoğu grup album kayıtlarını bu Stüdyolarda yapıyomuş!) şarkılar kaydedilmeye başlanır Grup albümün kayıt ve çoğaltım aşamasını 1999 yılında tamamlıyor ve tarih 29 haziranı gösterdiğinde Slipknot için kartvizit görevi gören ve çoğumuzun Slipknot'ı tanıdığı albüm olan Slipknot - Slipknot piyasaya çıkar.Corey Taylor'ın planladıgı bütün dünyaya Slipknot virüsünü bulaştırma fikri başarıyla devam etmektedir öncelikle butun USA ardından geri kalan heryer yavas yavas Slipknot'tan haberdar olmaya başlamıstır hatta grup ilk fanlarını olusturmaya çoktan başlamıstır!.Grup ilk çıkışlarını albumun çıktığı 1999 yılında Ozzfest'i karıştırarak yapar.Maskeler ,tulumlar ve sahnedeki çılgın ve dehset şovları + agresif ve öfke yüklü şarkılarını da ekleyince, o yıl sağlam Headliner'lar olmasına ragmen akılda asıl kalan grup Slipknot olur.Çok geçmeden grup 'Altın Plak' ve sonrada 'Platin Plak'ı alır.Bu sadece başlangıçtır , devamında Rolling Stone tarafından "Hakkında En Çok Konuşulan Grup" ilan edinildikten sonra Billboard Heatseekers listelerinde 1 numaraya çıkarlar. Bir buçuk yıl süren dünya turnesinden geri döndüklerinde bir çok Rock-Alternative radyosununda zirvesini ziyaret etmiş durumdadırlar. Hard Drive dergisi "Son On Yılın En İyi Canlı Performans Grubu", Kerrang! dergisi ise okuyucu oylarıyla "En İyi Uluslararası Canlı Performans Ödülü"nü layık görür. Birçok turne ve turların ardından Slipknot tekrar stüdyoya kapanır ve yeni album kayıtlarına girer.Böyle iyi b1r başlangıcın devamını getirmek zor olmasına rağmen ,Slipknot stüdyodan ,kimseni hakkınd akötü bi söz söyleyemeyeceği 'IOWA' albümü çıkartır.Bu 'Slipknot çıktığı yer olan 'ıowa'ya bir vefa bocu mudur yoksa 'IOWA'ya olan öfkelerinin dışa vurumumudur bilinmez....Iowa albümüde en çok satan albüm listelerine ilk b5şte girerek diğer grupların ciddi bi saldırıya uğrayacaklarını gösterir.... ardından çıkarılan Disasterpiecec dvd'si grubun sahne performasnın ne kadar kışkırtıcı ve yıkıcı olduğunu en iyi kanıtı olur.Core sahne performansları ile iligili:'Konserlerde mutlaka bizi izleyen yeni insnalar vardır ve bizde mümkün olduğunca onların aklında kalmak istiyoruz!:..güzel bir neden!:... Grup çıktığı turnelerin ardından tatil için dinlenmeye çekilirken,Corey Taylor eski grubuyla Stone Sourla ,Joey Jordison'da Murderdolls'u kurarak tatilde boş durmayıp ev ödevlerini sunuyorlar!:.. .......ve bugun Slipknot 4 albümleri Vol: Subliminal Verses ile 9 yıl önce başladıkları yükselişi en uç noktasını işaret ediyorlar.Haklarında dağılıyorlar, bu slipknot son albumu gibi yorumlar çıksada hala ilk günkü sertliklerinden hiçbirşey kaybetmeden ve yanlarına sayısı hergecen gün artan bir fan kitlesiyle bütün dünyayı Slipknot virüsü ile hasta etmeye devam ediyorlar.....ve ben bu hastalığı taşımaktan son derece mutluyum!!:...

aykırı ve süper grup bence,yorumlarınızı bekliorum...
« Son Düzenleme: 29 Mart 2006 - 14:57:52 Gönderen: Q_ZEN »
HaYAt AdLı BeLgEsElDe SüRüNgEn RoLünDeYim

Özlem Tekin

Slipknot
« : 28 Mart 2006 - 20:54:12 »

Ynt: SlipKnoT
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2006 - 01:08:45 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
evet değmez kardeş çok haklı bence aykırı kelimesi tam bu gruba göre
bence slıpknot dünyanın enii sahne grubu  ben bu fikre people=shıt parcasının konser versionu nu izledikten sonra sahip oldum ya bi stad düşünün  full dolu trübünler dahil
ve adamlar bu şarkıya bi başlıolar o anda tüm stad   (abartmıorum) altalta üstüste  çıldırıo millet resmen yaa 
hani bizdeki gibi öndeki bikaç kişi kafa sallarya  burda ööle bidurum yok 
adamlar biliolar coşturmayı yaa ( enii ikinci grupta bence rage agıns the machine dir)
iidir yaa slipknot  dinlein mutlaka
I\'m going slightly mad

Ynt: Slipknot
« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2006 - 06:16:20 »

Çevrimdışı shafuck

• Aktif Üye
  • görünüş3 aldanma!!!
wait&bleed şarkılarını bıkmadan hala daha dinlerim  :aşk:
joey drum sololarına hastayım  :aşk:   umarım ülkemize gelirler  :wink:  yoksa ben gideceiim bizzat  :D
TH3 FRAG!L3 ART OF 3X!ST3NC3...               
'n3fr3t3 s3vg!d3n daha fazla güv3n!yorum' DED! Ş3YTAN 'çünkü onun saht3s! olmuyor'
'!nsan k3nd!n! kayb3tm3d3n tanrıyı
tanrıyı kayb3tm3d3n k3nd!n! bulamaz'

« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2006 - 13:21:37 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Adamlara hayran olan birisi olarak ( top 3 grubumdan biridir )... Mükemmeler Muhteşemler... Konu açılması iyi olmuş ellerine sağlık değmez... Ben açacaktımda açıkcası çekindim çünkü bir çok yorum var grup hakkında neyse... İşin enterasını elemanlar yakışıklıda mavi gözlü falan  bu tarz müzik yapan kişilerden beklenmiyecek derecede yakışıklılar :D Satriani'nin dediği gibi coştuması çok iyi biliyorlar... İnsan düşünmeden edemiyo bu adamlar hop diye bu seviyeye gelmediler ve 8 kişiler buraya kadar gelirken para kazanıyolarmıydı...

Burdan çıkaracağımız ders    :dill :höö: :ehem: İşlerini seviyorlar ve severek yapıyorlar sevilerek yapılan bişeyde iyi oluyor dinleyende coşuyor kendinden geçiyor...

Ayrıca benim " Şarkı tavsiye edin bulalım dinleyelim " konusundaki tavsiyelerimin 7/10 u

Slipknot      -      Before     I      Forget
      ▌▐

« Yanıtla #4 : 06 Nisan 2006 - 13:33:50 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
  • Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar.
    • OZ
Başkan Sen Bilin Bunlar Nie Hep Maskeliler ? :))
₯___ώ ћ € я € ע € я     |      μ á Y    я ٥ á μ___₯

« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2006 - 13:41:28 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Başkan Sen Bilin Bunlar Nie Hep Maskeliler ? :))

Bahsettiğim konu olsa gerek çünkü böyle bir demeçleri olduğunu okuduğumu hatırlıyorum bebek yüzlü ve bu tarz müzikle uğraşan piyasada yok... Böyle olunca piyasada fazla dikkate alınmıyacaklarını düşünmüşler... İlginin sadece müziklerine olmalarını istemeleri sonucunda takıyolar...
      ▌▐

« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2006 - 13:46:39 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
  • Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar.
    • OZ
h.i.m Anladım Saolasın :))  Merak Ediom Yawf Ben Bunların Maskesiz Hallarını Demek Çirkin Olmak Gerek Bu Müziği Yapmak İçin :D
₯___ώ ћ € я € ע € я     |      μ á Y    я ٥ á μ___₯

« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2006 - 19:05:31 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
önemli değil DooMsDaY yaw hiç death çiler yok dikkatimi çekti öle işte neyse gerçekten aykırı insanlar, adamların konserleri full yaw gerçekten adamlar müzik yapıolar süperler bence... :alkıs:
HaYAt AdLı BeLgEsElDe SüRüNgEn RoLünDeYim

« Yanıtla #8 : 10 Nisan 2006 - 23:44:11 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
h.i.m Anladım Saolasın :))  Merak Ediom Yawf Ben Bunların Maskesiz Hallarını Demek Çirkin Olmak Gerek Bu Müziği Yapmak İçin :D

Görüntüleri var fotoğraflarıda... Hemde "Before I Forget" şarkılarının klibi ama ne yazıkki görüntü flu :D
      ▌▐

« Yanıtla #9 : 16 Nisan 2006 - 13:58:08 »

m_akin_e

• Ziyaretçi
 slipknot ,, deathgrind türünün nu metal şekli ile ,, başlarda kiss makyajı ile çıkmış sonraları maske takmaya başlayan bu adamların en önemli özelligi,, görsellik,,
buraya bi eklenti yapayım; kiss'e benzetmemle ilgili,,
Iowa’nin Des Moines köyünden gelen bir çok poser gruptan farklı olarak kendi müziğini yapan Iron Maiden, Kiss, Slayer dinleyerek büyümüş müzikleriyle Des Moines’u haritada gösterilebilecek hale getiren bir nefret makinasıdır Slipknot.

daha sonra konser parçalarının dvd (disasterpieces)  lerini yayımladılar,,

normal her insanı etkileyecek parçaları; people=shit,,the nameless,,before i forget,, şarkılarındaki girişler malesef çok klasiktir,, duality'in girişi ise gerçekten çok ilginç, sonunda corey sapıtıyo,, sanırım konserde şarkılarının sözlerini degiştiriyo,, bana mı öyle geliyo,, yoksa,, bateri deyince mike portney'i sevmeseydim,, joey iyi bir bterist derdim,,:P:p

bi önceki kendi isimlerini taşıyan albümlerin'de eyeless parçasının başı süperdir,,

insane - am i the only muthafucker with a brain?
         i'm hearing voices but all they do is complain
     how many times have you wanted to kill,,

sanırım şimdi daha bi anlaşılır oldu ,,doomsday,, anladın sen :P:p
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2006 - 17:29:29 Gönderen: m_akin_e »

« Yanıtla #10 : 16 Nisan 2006 - 15:00:14 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Evet dediğin dooru klasik bi girişi var ama sanırım bu klasik girişi daha önce böyle kullanan ve böyle çalışan olmamıştır :D Şarkının bütününe bakmak lazım adamlara klasik demek ne bileyim komik geliyo :D

My end
It justifies my means
All I have to do is delay
I'm given time to evade
The end of the road is my end
It justifies my means
All I have to do is delay
I'm haven't time to evade
The end of road!

I am a world before I am a man
I was a creature before I could stand
I will remember before I forget
Before i forget that!
      ▌▐

« Yanıtla #11 : 29 Nisan 2006 - 12:49:56 »

Çevrimdışı redeath333

• Yepyeni Üye
  • *
9 kişi bir araya gelipde bu kadar uyum çok zor ;süperler
speed metalın krallarıdır bence ;)
maskelerde düştü artıkın ,önemli olan müzik (çok iyiler)
Dibe vursam dip olsam Dibe vura vura yorulsam

« Yanıtla #12 : 04 Mayıs 2006 - 03:18:25 »

Çevrimdışı FREAK

• Yepyeni Üye
  • *
    • SlipknotFan
speed metal ne alaka anlamadım.ne kadar çaba wersekte slipknot bir nu-metal grubu olarak geçio artık gerisini siz düşünün.
maske filan düştüü yok sadece bi heycan weriolar gerçi bilioz maske arkasını isteyen olursa koyarım resimleri
+
grubun üyelerinin ek grupları war
mesele joey jordison murderdolls ile Gitar çalmakta slipknotla alaksız bi müzik anlayışındadır
corey ve jim stone sour için 2.albümü 2 gün önce çıkardılar
dierlerininde grupları war ama arkaplandalar

Joey drum solo
http://www.spikedhumor.com/articles/6641/Joey_Jordison_Slipknot_Drum_Solo.html

daha fazla bilgi için tek türk slipknot sitesine
www.slipknotfan.net e girmeniz yeterli

« Yanıtla #13 : 04 Mayıs 2006 - 09:43:26 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
arkadaslar hiç heveslenmeyin o maskeler hayatta düşmez...
bencede dusmesın boyle daaa deli, çılgın, hayvaniler :alkıs:
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #14 : 04 Mayıs 2006 - 22:45:03 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Alıntı yapılan: FREAK
maske filan düştüü yok sadece bi heycan weriolar gerçi bilioz maske arkasını isteyen olursa koyarım resimleri

Saol arkadaşım google ( grafik ) o olanağı sağlıyo :D
"Slipknot unmasked" yazıyosun o kadar
      ▌▐