Gönderen Konu: Muse  (Okunma sayısı 13092 defa)

Muse
« : 06 Mayıs 2006 - 16:08:59 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Muse, enterasan ingiliz gruplarındandır Grunge  müziği ( Grunge müziğinin öncüsü Nirvana grubudur  :wink: ) ve diğer ingiliz gruplarının karışık bir tasarımı olarak düşünülebilir. 1994 yılında İngiltere'nin güneybatısında yer alan Devon'da kurulmuştur. Grup üç kişiden oluşmaktadır; okul döneminde ayrı gruplarla çalışan üyeler birlikte grup kurma kararı alırlar ve grubun ilk tohumları atılır ve halen daha üyeler arasında yıpranma gözükmeyen ender gruplardandır yani üye kaybına uğramamıştır. 1994 yılında "Rocket Baby Dolls" adı altında yerel bir müzik yarışmasında sahnedeki her şeyi kırarak birinci olmuşlardır. Bunun üzerine elemanlar üniversite okumak yerine müzik de kariyer yapmak istemişlerdir... :D :D ( En güzeli aslında  :dill )

Grup üyeleri ve görevleri ;

Matthew Bellamy               ( Solist, Gitar ve Klavye )
Dominic Howard               ( Davul ve vurmalı çalgılar )
Chris Wolstenholme             ( Bas Gitar )

Matthew Bellamy gruba şarkı sözü yazımında en büyük payı olan üyedir... Grubun ayrıca ilginç bir özelliği parçaları ilk önce piyanoda besteleyip daha sonra stüdyoda düzenlemeler yapmalarıdır... ( en azından bana ilginç geldi )

Grubun 4 albümü bulunmaktadır

*   Showbiz

İlk albümüdür 4 Ekim 1999`da piyasaya çıkmıştır... "Uno", "Cave", "Muscle Museum", "Sunburn" ve "Unintended" single olarak yayımlanmıştır...

*   Origin of Symmetry

Grubun 18 Haziran 2001 tarihinde çıkan ikinci albümüdür çoğu kişi ilk albümünün daha iyi olduğu görüşünde olsada benim görüşüm aynı değil... Albümdeki paraçlardan "New Born"  "Hyper Music/Feeling Good"  ve  "Plug in Baby" şarkıları single olarak da yayınlanmıştır...

*   Hullabaloo  Live/Soundtrack

Konser kayıtları ve seçme parçalar yer almaktadır

*   Absolution

18 eylül 2003 tarihinde çıkan albümleridir. "Apocalypse Please" "Time Is Running Out"  "Sing For Absolution" "Stockholm Syndrome"  "Hysteria" parçalarının single düzenlemeleride vardır...

Grup Nirvanaya en yakın grup olarak kabul ediliyor... Ruhani anlamda deil tabiki :D
      ▌▐

Özlem Tekin

Muse
« : 06 Mayıs 2006 - 16:08:59 »

Ynt: Muse
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2006 - 16:12:44 »

ARGo77

• Ziyaretçi
Muse - Plug in baby ve muscle museum en sevdiğim şarkılarıııııııııııııııı..............

« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2006 - 16:16:05 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
  • Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar.
    • OZ
Hysteria   Plug in Baby   Time İs Running Out

Bu Şarkıları Süper.. Hysteria Özellikle
₯___ώ ћ € я € ע € я     |      μ á Y    я ٥ á μ___₯

« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2006 - 16:40:56 »

m_akin_e

• Ziyaretçi
muse vardı forumda ,, yazmıştık o kadar,, neyse muse hikayelerinden anlatayım size ,, bizim bir arkadaşa devletler özel sınawında stockholm deklerasyonu yerine 1972 stockholm syndrome demiştim,, o ne bilsin muse'ü yazmış ,, işin tuhaf tarafı geçti o sınawdan ,,

stockholm syndore öle basit bi olay degildir aslında ,, psikolojik bi vakadır,, bilen bilir,, ama  biz yine paylaşalımm,, rehinelerin bankayı soymaya gelen zanlılara aşık olması geçen 3 gün sonunda hiçbirinin sikayetçi olmaması ,, gerçek olayına dayanmakta,, ama sırf bu psikolojiyle kızlara yanaşmayalım hepsi zorda kalış durumunda aşık olmuyo,, mazallah birinde elektra kompleksi çıkar,, sonu acı olur uyarmadı demeyin,,

muse ,,  sahne performansı ile kullandıgı enstürümanlar ile bunlar arasına çok alakasız aletler yerleştirip ,, güzel melodik ögeler çıkartabilmiş bir grup,,müziginde grunge ve progresif rock ögeleri çıksada ortaya,, arada speed ezgileri buluyorum ben ,, neyse

ben efsaneler kısmına yine bişeyler yazayımm,, kliplerinden birinde kendilerini kesmeleri  mtv nin onları sansürlü ,, mavi duman ,, bunu bütün mudvayne 'n kliplerinde bulursunuz,, irlanda mtv hariç,, orada sınırsız özgürlük var,, netten takip ediniz tavsiyemdir çaktırmamak kaydıyla,, :P:p

muse un new born ,, stockholm syndrome,,

sing for absullation albümü iyiydi gerçekten,,  neyse ben ara ara devam ederim bu topic'e ,, saygılar hürmetler,,

« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2006 - 17:03:12 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Biliyorum m_akin_e bu topic in daha önce olduğunu hatta sen açmıştın galiba...  Baktım bugün göremeyince üzüldüm çünkü sevilen bir grup her neyse burdan devam ederiz artık... Şu bahsettiğin arkadaşın yaşadığı "stockholm syndrome" mevzusu ilginçmiş gerçekten  hehe
irlanda tam bir rock ve metal mekanı zaten :D Ülkede 24 saat sis var o kadar karamsar bi mekanda pop yapılması düşünülemez zaten :D

Muse a dönersek benim favori parçalarımı "Time is Running Out" , "Bliis" , "Hysteria" ve "New Born" şarkıları oluşturuyor... Özelliklede  "Hysteria" mükemmel
      ▌▐

« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2006 - 15:28:39 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Muse'un 3 Temmuz 2006 Pazartesi'da çıkacak yeni albümünün şarkı listesi açıklanmış arkadaşlar... Bu arada yeni single "Super Massive Black Hole" 13 Mayıs tarihinden itibaren piyasaya sürüldü muse severlere ilgilenenlere duyrulur hehe

İşte Temmuz 2006 da çıkacak albümün şarkıları :

1. Take A Bow
2. Starlight
3. Supermassive Black Hole
4. Map Of The Problematique
5. A Soldier's Poem
6. Invincible
7. Assassin
8. Exo Politics
9. City Of Delusion
10. Hoodoo
11. Knights Of Cydonia
      ▌▐

« Yanıtla #6 : 06 Haziran 2006 - 21:58:03 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
hiç dinlemedim bu grubu  ama  burdaki yorumları gözönünde bulundurarak ii  olmalarını bekliorum bakalım  bikaç şarkısını indiriorum şuanda umarım dediiniz gibidir .. rastgele seçtim şarkıları ööle meşhur şarkısı falan varmıdır bilmem, albüm tavsie ederseniz sevinirim muse sevenler.
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2006 - 18:57:35 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
hiç dinlemedim bu grubu  ama  burdaki yorumları gözönünde bulundurarak ii  olmalarını bekliorum bakalım  bikaç şarkısını indiriorum şuanda umarım dediiniz gibidir .. rastgele seçtim şarkıları ööle meşhur şarkısı falan varmıdır bilmem, albüm tavsie ederseniz sevinirim muse sevenler.

Kardeşim ben sana "Absolution" tavsiye edicem... Albümünün haricinde

Muscle Museum
Sunburn
Hysteria
Time Is Running Out
Plug in Baby

Muse top5 parçaları :dill bana göre
      ▌▐

« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2006 - 00:43:24 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
doom eyvallah  kardeşim saol tavsielerin için, söölediin beş şarkıyıda  indirdim ve dinledim, ilginç bi tarzları ve sound ları var ama vokali beenmedim ben açıkcası, ne biliim yaa ben bööle kadın sesi gibi sesi olan adamları pek sevmemde, ama sürekli dinlenildiinde sevilmicek bi grup deil yanii, bakalım yavaş yavaş alışıcaz artık...
ama sunburn parçası cidden fena deil yaf, özellikle piano olayı falan güzel olmuş yanii..bide bana biraz radıohead  den baya etkilenmişler gibi geldi.. :höö:
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #9 : 13 Haziran 2006 - 00:46:54 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
    • OZ
Demek Rockn Coke Geliolar Vay Bea DooM Kim Tutar Seni :dill  :pala

« Yanıtla #10 : 13 Haziran 2006 - 16:23:30 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Demek Rockn Coke Geliolar Vay Bea DooM Kim Tutar Seni :dill  :pala

Dalga geçmeyin Allah rızası için hehe Geliyolarmı  heyt bee bu saatten sonra kimse tutamaz beni :D Abi adamları çok sefiyom ben yaa ilginç la herifler

ama vokali beenmedim ben açıkcası, ne biliim yaa ben bööle kadın sesi gibi sesi olan adamları pek sevmemde, ama sürekli dinlenildiinde sevilmicek bi grup deil yanii, bakalım yavaş yavaş alışıcaz artık...

Satriani kardeşim evet hafiften kadın sesi var abimizde herif uzaylı gibi zaten ama yaptıkları müziğede  hafif ince ses lazım diye düşünüyorum.... Tencere kapak olayı hehe Değişik bir ton sonuçta bence kötüde değil :D
      ▌▐

« Yanıtla #11 : 13 Haziran 2006 - 16:29:45 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
    • OZ

« Yanıtla #12 : 13 Haziran 2006 - 16:30:43 »

Çevrimdışı ozz_witch

• Bizden Biri
  • tanıdık yanlızlık... evelallah tanıştık evvelden..
çok iyi bir grup gerçekten
:dewil tek bir canın var cehennem dibinde  :dewil <br />                                         wampreeee:<br /><br />Sitenin Cadısı

« Yanıtla #13 : 13 Haziran 2006 - 16:35:43 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
http://www.ozlemtekin.biz/forum/index.php?topic=3210.msg66192#new   Bu Başlıktaki Bu Habere GÖre BAşkan :dill 

http://www.microcuts.net/uk/concerts   

Şenlikler başlasın yehuuu hehe

Muse 2 eylül de istanbulda Roc'n Coke münasebetiylen ( çok münasip oldu falla :D :D )
      ▌▐

« Yanıtla #14 : 03 Ağustos 2006 - 00:57:18 »

Çevrimdışı geçersiz

• İl Temsilcisi
romantık adamlar bu sene rockn coke.'a gelıyolar
Forum kurallarını okuyunuz