Gönderen Konu: Kitap : Rock Müzik ve Özlem Tekin  (Okunma sayısı 6712 defa)

Kitap : Rock Müzik ve Özlem Tekin
« : 14 Haziran 2014 - 17:47:20 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Popüler müziği toplumsal cinsiyet çerçevesinden anlama çabası içerisinde olan bu çalışma, erkek - üstün rock müzikte bir kadın rock yıldızının deneyimlerine odaklanır. Bununla birlikte toplumsal cinsiyeti bir kimliklenme nedeni olarak kavrar. kamusal alanın tüm görünümlerinde olduğu gibi erkek egemen popüler müzik sanatılarna yaklaşımını ve ayrıca bu durumun tersi oalrak Özlem Tekin`in popüler müzik endüstrisi ile ilişkisini ortaya koymaya çalışır. Bu iki yönlü ilişkiyi hegamonya mücdelesi olarak merkeze taşır.

Şuradan alabilirsiniz
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=691284
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2014 - 17:50:35 Gönderen: vegateryan »
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

Özlem Tekin

Kitap : Rock Müzik ve Özlem Tekin
« : 14 Haziran 2014 - 17:47:20 »

Ynt: Kitap : Rock Müzik ve Özlem Tekin
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2014 - 17:53:12 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
aaaa bu ne yavvv yazarı kim tanıdık mı tekinist mi??? bu özlemle ilgili tez çalışması yapan kiişi mi,özlemin saçma sapan bişey yaa o dediği çalışmadır bu
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2014 - 17:55:21 Gönderen: Shiver »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2014 - 17:57:08 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
aaaa bu ne yavvv yazarı kim tanıdık mı tekinist mi??? bu özlemle ilgili tez çalışması yapan kiişi mi,özlemin saçma sapan bişey yaa o dediği çalışmadır bu
'' sonunda biri beni anladı o da yanlış anladı '' demişti. Enteresan kitap falan.
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2014 - 18:18:49 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
ben tez çalışmasının birazını okumuştum çok saçma şeyler vardı..saçma çıkarımlar yapmış adam kendince...ama iyi kısımlarda vardı..mesela özlemin özeli veya sebnemle alakalı konularda...yanlış hatırlamıyosam volvoxla güzel bir düzenleme yaptılar mı hemen sebnem sahnede bunu ben söyleyim diye öne çıkıyomus özlemle o konuda bazen sıkıntı yasıyolarmış..pashan'nın eşcinsel olduğu falan yazıyodu..özlemle uzun bir röportaj yapmıstı adam
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2014 - 18:22:42 Gönderen: Shiver »
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #4 : 14 Haziran 2014 - 21:19:07 »

« Yanıtla #5 : 14 Haziran 2014 - 22:28:58 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
kitap da berbat almana gerek yok adam tezden bozma kitap yapmış internetten indirebilirsin tezi..

« Yanıtla #6 : 14 Haziran 2014 - 23:35:23 »

ARGo_

• Ziyaretçi
durumu kısaca özetlemişsin kız :))

« Yanıtla #7 : 15 Haziran 2014 - 00:06:44 »

Çevrimdışı serpil

• Özcü
    • http://www.facebook.com/pages/%C3%96ZLEM-TEK%C4%B0N/167872739935249
kitabı merak ediyorum da saçmasapan seyler olmasın
Magazin malı güllü dallı motorlar gibi koca aramıyorum ki olum ben bu şarkılar niye!

« Yanıtla #8 : 15 Haziran 2014 - 00:49:43 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
bakın tez calışmasından bir kısım zamanında netten okurken kopyalamışım:
Son derecede basarılı bir grup olmasına ragmen Volvox, aslında Sebnem
Ferah ve Özlem Tekin’den kaynaklanan iç çekismeleri de yasamaktadır. Özlem
Tekin’in bu konu hakkındaki görüsleri, kisilik özelliklerinin farklılıgına otururken,
aynı zamanda kadınlara yönelik bir genelleme niteligi tasıyor:
“...ön plana çıkma kaygısı degil yarıs illa olur her müzisyen de olur. ki gitarcı
koyun, bir grupta iki gitarcı olur bizim çocuklarda bile var (kendi grubunu kast
ediyor) bir sey çalıp püfff yapıyor müzisyen ve insani bir sey bir defa, üstüne bir
de hakikaten kadınlar bunu daha fazla belirtiyor ve bunu biraz daha dert ediyor
olabilir. Bir de yalnız söyle bir sey var, kadınların yakın iliskilerinde söyle bir
sey vardır çok önemli, biri hep digerinden bir adım iyi oldugunu düsündügü için
zaten onunla arkadastır, aynı seyi o da düsünür üstün yönleri oldugunu ve en
yakın arkadaslara bakın ikisi ile de ayrı ayrı konusursanız hep öyle bir sey çıkar.

« Yanıtla #9 : 15 Haziran 2014 - 19:25:43 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Kapak tasarım çok kötü be.. Biraz özenilseymiş bari.
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #10 : 16 Haziran 2014 - 07:32:07 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Arşivimde durmasında sakınca görmüyorum.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #11 : 18 Haziran 2014 - 17:03:20 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
kitap geldi..kapak berbat kağıt falan kalitesiz ama ilginç biseye benziyo..pamela ve ozz üyeleriyle roportajlar var..defalarca görüsmüs özlemle yazar..2004,2005 ve 2006 yıllarında görüsmüs..ayrıca bizim siteden roportajlardan alıntı yapmıs belirtmis bunuda sitenin adı cok geciyo..ama kaynakçada ozlemtekin.org, tekinist.com,ozlemtekin . us sitelerininde adı geciyo..kim kurmus bunları yavv tek fan sitesi burası..ben baska sitlerde de hala özlem tekinin fan sitesi diye ozlemtekinus sitesinin adının verildigini görüyorum hala..sahipleri kapatsın bize katılsın..
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2014 - 17:06:37 Gönderen: Shiver »

« Yanıtla #12 : 20 Haziran 2014 - 13:57:48 »

Çevrimdışı theBad

• Daimi Üye
kaynakçada geçen ozlemtekin.org ve tekinist.com isimli siteler aslında YOK :) Olmayan sitenin neresine dayandırmış detaylarıyla veriyor mu merak ettim...
***** diye bir site var ama adı site... vikipedi de ne bulmuşlsa yazmşı eleman olan biten bu...

Sanal alemde her bilgi var, kitap yazılıyosa biraz daha özel olmalı ki okuyucu da heyecan uyandırsın.
Yorumlardan anladığım kadarıyla pek okunası bir kitap değil ama nelere para veriyorum diyerek bir adet de ben edineyim n'apalım sevaptır :)

« Yanıtla #13 : 20 Haziran 2014 - 14:51:22 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
cok beklenti olmasın ama cok dandirik de degil..bu kitabın içeriği 2004 baslanıp 2006da tamamlanmıs demek ki o zaman o siteler vardı..bide yazar ozz üyeleri özlem pamela alper erinç gibi isimlerde görüsmüs 3-4 kez..yani bende aldım biraz karıstırdım kitaplıga attım..sınavlarım var sonra okuyacağım..

« Yanıtla #14 : 25 Haziran 2014 - 16:47:38 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
kitabım geldi kargodan. hafta sonu okumaya başlayacağım için tam bir yorum yapmak doğru değil. Kİtabın üstünde Özlem Tekin yazması bile almaya yetti tabiiki . yazarın ilk bölümlerin yazdığına hızlıca baktığımda ÖZlemi doğru açıdan yorumladığını görebiliyoruz.Sonrası nedir göreceğiz
SANAT SANAT İÇİNDİR.