Gönderen Konu: Nostaljik Haberler  (Okunma sayısı 30583 defa)

Ynt: Nostaljik Haberler
« Yanıtla #45 : 12 Şubat 2007 - 11:50:48 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye

ÖZLEM TEKİN'DE BODRUM'DAYDI

'Çılgın Kız'ın balkon eğlencesi

Rock müziğin 'Çılgın Kız'ı Özlem Tekin'i en son Kanal D'de yayınlanan 'Karaoğlan' dizisinde büyücü Zenka rolüyle izlemiştik... Daha sonra Amerika'ya New Orleans'a giden Tekin, yaklaşık altı orada kaldıktan sonra geri döndü... Efes Dark tarafından düzenlenen Rock'ın Dark partilerinin son gecesinde Kemancı'da bir konser veren şarkıcı, daha sonra Veneu'de yedi bin kişiye hareketli bir müzik ziyafeti sundu... Özlek Tekin, ardından da Bodrum, Kuşadası, Antalya, Ayvalık ve Çeşme konserleri için orkestrasıyla birlikte güney sahillerine indi... Tabii, en rahat ettiği, 'Çok özlemişim' dediği yer de Bodrum oldu... Merve Park Suites Otel'de kalan Tekin ve orkestrasının balkona çıkıp güneşlenmeleri bile konserlerindeki hareketli şarkılardaki danslarını andırıyordu... Bu arada gözlerden kaçmayan olay ise Tekin'le orkestradaki klavyeci Öztan'ın yakınlaşmaları oldu. Gerçi geçtiğimiz ay yaptığımız röportajda 'Kalbum boş' demişti ama aşkın ne zaman geleceği belli mi olurdu!

haberin hangi dergiden olduğunu bilmiyorum. . . çünkü elime sadece bu sayfası ulaştırılmıştı:)) 2 yıl önce:))
canşuumm bulmuşsun.. :alkıs: :alkıs: :alkıs:
tebrik..tebrik.tebr ik.. :çiçek:
teşekkürler canım...
Tesadüflerle başlar her şey.

Özlem Tekin

« Yanıtla #45 : 12 Şubat 2007 - 11:50:48 »

« Yanıtla #46 : 12 Şubat 2007 - 12:48:03 »

cansu

• Ziyaretçi
bişey değil arkadaşlar:)) arada sırada açarım benim koleksiyonu  :D

« Yanıtla #47 : 12 Şubat 2007 - 19:35:38 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
yine bir "tarkancoll" dayanışması örneği..teşekkürler ebru  :çiçek:

Ağustos-96-TopPop Dergisi

« Son Düzenleme: 12 Şubat 2007 - 20:08:28 Gönderen: pyroxevil »

« Yanıtla #48 : 12 Şubat 2007 - 20:47:48 »

cansu

• Ziyaretçi
saol tarkancoll teşekkürler. . . sende saol bari bedri abi  :dill   :D

« Yanıtla #49 : 12 Şubat 2007 - 20:59:42 »

furkiii

• Ziyaretçi
teşekkürler bedri abi..=))teşekkürler tarkancool..=))

« Yanıtla #50 : 12 Şubat 2007 - 22:00:10 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
way be hazine gibi bir röportaj teşekkürler tarkancool ve pyrox  :çiçek:
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #51 : 13 Şubat 2007 - 10:50:10 »

Çevrimdışı deep_de

• Daimi Üye
  • akıll söyle ne yaptın senelerce
walla ya müzelik şeyler.....hepinize tşk ederim
sadece özz için.......

« Yanıtla #52 : 15 Mart 2007 - 00:52:38 »

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
22 March 1999
Türk popu Fransa'da

Fransa'da Polygram Şirketi bir ilke imza atarak Türk pop müziğinin ünlü sanatçılarını bir Compact Disc'te buluşturdu. Türk pop müziğinin 15 ünlü sanatçısının hit olmuş parçaları bir araya getirdiği CD yarın Fransa'da piyasaya çıkıyor. Afiş ve el ilanlarında ‘‘Türk pop müziğinin kalbine seyahat’’ sloganıyla sunulan CD'ye ‘‘Turkish Supreme’’ adı verildi.

Kimlerin parçaları var

CD'de Tarkan'ın ‘‘Şıkıdım’’ ve ‘‘İnci Tanem’’, Sezen Aksu'nun ‘‘Hadi Bakalım’’ ve ‘‘Rakkase’’ parçalarına yer verilirken, diğer sanatçılarla parçaları şöyle: Levent Yüksel-Bi Daha, Metin Arolat-Elveda, Özlem Tekin-Bahar, Nalan-Canımsın, Ümit Sayın-Hicran, Zeynep Dizdar-Vazgeç Gönül, Mirkelam-Her Gece, Reyhan Karaca-Sevdik Sevdalandık, Asya-Vurulmuşum Sana, Pınar Aylin-Bekletme, Burcu Güneş-Aşk Yarası, MFÖ-Sakın Gelme ve Erci-E- Sohbet.
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

« Yanıtla #53 : 15 Mart 2007 - 00:57:00 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
bahar da pek alakalı olmus bu albumun konseptiğine..hoppidi hoppidi bütün şarkılar..yetişememişler özlemin laubali albumune...erken olmus  :D :D

« Yanıtla #54 : 15 Mart 2007 - 01:01:22 »

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
Göksel artık depresyondan kurtuldu

30 agustos 2003

Depresyondayım şarkısıyla birkaç yıl önce çok başarılı bir çıkış yapan Göksel, üç yıldır birlikte olduğu müzisyen Alper Erinç ile evlendi. Ailelerinin Bodrum'da olmasından dolayı düğünü orada yapan çift, balayını da yine aynı tatil beldesinde geçirecek.

Depresyondayım şarkısıyla önemli bir çıkış yapan Göksel Demirpençe, son iki albümünün aranjörü müzisyen Alper Erinç ile önceki gün yaşamını birleştirdi. 32 yaşındaki Göksel ile 38 yaşındaki Erinç, düğün için Bodrum-Türkbükü'ndeki Grancha adlı mekanı tercih etti. Üç yıldır birlikte olan ve müzik anlamında da işbirliği içinde bulunan ikili, sade bir törenle evlenmeyi tercih etti. Aile arasında düzenlenen törenin konukları arasındaki tek ünlü sima, Göksel'in yakın arkadaşı Özlem Tekin'di. Tekin, esprili bir hediye olması için Göksel'in yakasına Cumhuriyet altını taktı. Bu arada çiftin hikah şahidi seçimleri de ilginçti. Düğün tarihinde Bodrum'da tatilde olan Orhan Gencebay ricayı kırmayarak Göksel'in, yine aynı şekilde tatildeki ünlülerden Fuat Güner de Alper Erinç'in şahitliğini üstlendi. Ailelerinin Bodrum'da olmalarından dolayı düğün için bu tatil beldesini seçtiklerini belirten Göksel-Alper Erinç çifti, balayını da yine burada geçirecekler.
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

« Yanıtla #55 : 15 Mart 2007 - 08:58:05 »

Çevrimdışı Memocan

• Deneyimli Üye
  • Kır zincirleri utansın cümle alem
öz le ilgli bu kısa hatrlatmalar çok ii oldu hepinizin eline sağlık..  :alkıs:  :alkıs:  :alkıs: duygularım depreşti ya :D

tabi senn de sezzz göksel haberi için ..
« Son Düzenleme: 15 Mart 2007 - 08:59:27 Gönderen: Memocan »
Hiç bi kere hayat bayram olmadı ya da
Her nefes alışımız bayramdı....

« Yanıtla #56 : 15 Mart 2007 - 17:31:37 »

furkiii

• Ziyaretçi
bu haberi görünce gökseli sevdim baya.. :D :D..özlem de yine süper ya.. :D :D

« Yanıtla #57 : 15 Mart 2007 - 17:50:49 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
yanlış hatırlamıyorsam alper erinç barlasın kardeşiydi. barlasın da
aşk herşeyi affedermi ve bahar gibi hitlerin sahibi olduğunda direk gökselle
ilgileriniz oluyoruz.güzel bir haber
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #58 : 16 Mart 2007 - 21:36:45 »

cansu

• Ziyaretçi
hmm sevdim bak gökseli gözüme girmeye başladı  :D

« Yanıtla #59 : 30 Mart 2007 - 13:11:58 »

furkiii

• Ziyaretçi
Potanın Perileri'nin yaratıcısı, Alametifarika Garanti Bankası yaratıcı ekibi. Sanat yönetmenleri Burcu Tokatlı ve Pemra Ataç, projenin ortaya çıkış aşamasını anlattı:
"Garanti Bankası bizden 12 Dev Adam'ın kadın versiyonunu istedi aslında. Önce logo ve ismi, daha sonra da filmi hazırladık. Bütçemiz düşüktü. Büyük yönetmenlerdense genç yeteneklerle çalıştık. Görsel yönetmenliği Sefer Memişoğlu, görsel efekt yönetmenliğini Boran Güney yaptı.
Potanın Perileri'nden önce Potanın Dişileri, 12 Dev Dişi gibi isimleri düşündük ama sadece güç ve kuvvet çağrıştırıyor gibi geldiler. Peride ise mucizevi bir durum var, potaya basketin girmesi de bir nevi öyle.
Logoda ise bir kadın enerjisi vermek istedik. Topun içindeki kadın profili kadının sadece kuvvetten ibaret olmadığını, duygusal zekasını yansıtıyor. Kadının saçları alev gibi, topun üzerindeki çizimlerde kadının savaş boyaları gibi oldu ve kadın savaşçıları hatırlatıyor. Ayrıca yanan top klişesini de bir adım ileriye götürmüş olduk.
Filmde isimden yola çıkılarak kızların birbirlerine dönüşmesi bir bozulma ve sonra periciklerden tekrar oluşma efekti şeklinde oldu. 'Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için sözünün görselini oluşturduk bir bakıma.
Müzikte ise bu kadın çığlığına enerjiyi Özlem Tekin verebilir diye düşündük. Aylin Aslım'ı da düşündük fakat Tekin'de karar kılındı. Garanti Bankası, ikinci kez basketbola sponsorluk yaptığı için bu kez şarkının içinde isminin geçmesini ve pekişmesini istedi. Kampanya çok içimize sindi. Avrupalı ama Türk lokal yorumuna da uyacak bir film yaptık. 12 Dev Adam ismi nasıl cuk oturduysa, Potanın Perileri de öyle olacak."

"Beni de takım gibi mücadeleci ve savaşçı olarak gördüler"
Özlem Tekin
Kampanyayı yapanlar basketbol takımımızı savaşçı bayanlar gibi düşünüyorlar. Mücadeleci, asla yıkılmayan, tek vücut gibi savaşan... Beni de biraz öyle gördüklerini söylediler. O yüzden onların duygularını, cesaretini ve savaşını dile getirebileceğimi düşündüler herhalde. Basketbolla çok ilgili değilim ama artık takımdan sayılıyorum, gidip bizzat izleyeceğim maçlarını. Ama canlı söylemeyeceğim. Maçlarda söylenebilecek, dinamik bir şarkı istediler ve şarkıyı üç günde hazırladım.
Şarkının sözleri: Hey Ha Hadi Potanın Perileri / Hey Ha Hadi İleri İleri / Hey Ha Hadi Potanın Perileri / Geldi Gördü Yendi / Hep Seninle Garanti.

28 Ağustos 2005..
« Son Düzenleme: 30 Mart 2007 - 13:13:44 Gönderen: furkiii »