Müzik > Türkçe Rock

Aylin Aslım

(1/303) > >>

O:
1976 yılında Almanya'da Lich adında küçük bir kasabada doğdu.

1994�ten itibaren İstanbul'un çeşitli canlı müzik mekanlarında yabancı coverlar söyledi.

1996�da beş kızdan oluşan �Zeytin� adlı rock grubuyla canlı müzik piyasasında dikkatleri çekti.

1998 Roxy Müzik Günleri�nde 2.�lik ve 1999 Roxy Müzik Günleri�nde Jüri Özel Ödülü kazandı.

1998�de �Süpersonik� adlı grubu kurdu ve oldukça alışılmadık elektronik altyapılı parçalardan oluşan repertuarına karşın kısa sürede kendine has bir izleyici kitlesi yarattı.

2000�de �Gelgit� isimli alternatif elektronik pop albümünü Power Records�dan çıkardı.

2000�de müzikal direktörlüğünü yaptığı �H2000� organizasyonunda, BUSH, Chumbawamba, GusGus, Lamb Jay Jay Johanson gibi dünya müzisyenleriyle aynı sahneyi paylaştı.

2001�den itibaren H2000, Creamfieds ve Rockistanbul gibi büyük organizasyonlarda ve Tindersticks, HIM, Placebo, Macy Gray ve Queen Adreena gibi büyük konserlerin açılışında sahne aldı.

2003�te Mor ve Ötesi, Athena, Bülent Ortaçgil, Vega, Feridun Düzağaç, Bulutsuzluk Özlemi ve Koray Candemir�le birlikte �Savaşa Hiç Gerek Yok� single�ında yer aldı.

2003�ten itibaren elektronik sound üzerine kurulu ilk albümünün şarkılarını sahnede �Süt�lü� adını verdiği proje dahilinde, sert rock versiyonlarıyla söyledi.

2003�te ilk albümünde yer alan �Senin Gibi� isimli şarkısı Yunanlı pop müzik sanatçısı Teresa tarafından Yunanca yorumlandı. Teresanın albümü 2005 yılı içerisinde Türkiye�de de yayınlanacak.

2004�te Murathan Mungan�ın �Söz Vermiş Şarkılar� albümünde �Kimdi Giden Kimdi Kalan� şarkısını yeniden yorumladı.

2004�te DJ Mert Yücel�le birlikte yaptıkları �Dreamer� adlı İngilizce single İngiltere�de Baroque Records UK tarafından yayınlandı ve İngiltere�de Balance Chart UK�de 3 numaraya, Amerika�da Balance Chart USA�de 1 numaraya kadar yükseldi.

2004�te Fatih Akın�ın �Duvara Karşı� filminde ilk albümünden �Senin Gibi� adlı şarkısı yer aldı.

2005�te Teoman�ın �Balans ve Manevra� filminde rol alan Aylin Aslım, filmin Pasaj Müzik tarafından yayınlanan soundtrack�inde Teoman�ın �Bazı Yalanlar� isimli parçasını yorumladı.

2005�te Bulutsuzluk Özlemi�nin �Felluce-Bağdat� adlı single albümünde �Bağdat Kafe� adlı şarkıda vokalde Nejat Yavaşoğulları�na eşlik etti.

2005�te Kutluğ Ataman�ın çektiği �İki Genç Kız� filminin soundtrack�inde ilk albümünden �Keşke� adlı şarkısı yer aldı.

Çoooook baktım ama bulamadım,kimse bu kızdan bahsetmemiş.Umarım kör olmamışımdır.
İlk kasetini hala severek dinliyorum.Çok güzel sesi var.Nisan sonunda da yeni kaseti 5 yıl sonra çıkıyormuş.Bence kaliteli bir isim ama sanırım ortalarda pek görünmemesine rağmen garip tavırları da olmuyor değil.
Umarım güzel bir albüm hazırlıyordur...
Dinleyen yok mu bu kızı?

theBad:
bu kızdan çok bhsettik zamanında; bizzat ben çok konuştum hatta ama gözden uzak olan forumdan da ırak oluyo zamanla :)

tansuu:
harika bir ism albümü çıkıyormuş hayırlı olsun

C_myrna:
dün milliyette röportajı vardı
kibariyeyle beraver yapılmış bi röportaj  :?iki genç kızın hikayesi filminde 2sinin de şarkıları varmış ordan şeettiler heralde
 sanırım kibariye aylin aslımın bi şarkısını coverlıcak

SeZzZ:
hadi ya:)

bi ara murathan mungan'ın albümündeydi.. balans ve manevra'da ad var galiba bi şarkısı.. eski forumda vardı başlığı o zamanlar da deniyodu yeni albüm gelecek diye.. özlem'in ki gibi oldu:)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git