Anket

En beğendiğiniz Bedük albümü hangisi?

Nefes Almak Zor (2004)
0 (0%)
Even Better (2007)
0 (0%)
Dance Revolution (2008)
1 (16.7%)
Gel Aşka - Remixes (2009) (single)
0 (0%)
Go (2010)
5 (83.3%)

Toplam Oy Verenler: 6

Gönderen Konu: Bedük  (Okunma sayısı 7813 defa)

Bedük
« : 10 Mayıs 2008 - 08:05:36 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Bedük  (Serhat BEDÜK)

Öğretmen bir annenin ve doktor bir babanın çocuğu olarak 20 nisan 1979’da ankara’da dünyaya gelen serhat bedük, arı fen lisesi’nden mezun olduktan sonra, bilkent grafik tasarım bölümü’nü 3. olarak kazandı ve burs aldı. müzik kariyeri 16 yaşında ankara’da lise yıllarında katıldığı okul orkestrasıyla başlayan bedük, ikinci sınıfta katıldığı metal grubuyla konserler vermeye başladı ve daha sonra hayat ve müzik zevkleri değismeye başladıkca katıldığı ve kurduğu gruplar da değişti. 18 yaşında juicex isimli grupla daha seattle grunge ve rock arası cover parçalarla ankara’nın en iyi müzik kulüplerinde sahne aldı.

bu sırada bilkent grafik tasarım bölümüne burslu olarak kabul edilen bedük, 4 senelik okul hayatı boyunca gündüzlerini okul, gecelerini sahne olarak geçirdi. bu sırada birçok grup kurdu ve birçok gruba da katılarak eşlik etti. son olarak porselen isimli grubu kurarak cover parçaların yanında kendi bestelerini de çalmaya baslayan sanatçı, grubuyla ankara’da azımsanmayacak kadar ilgi gördü. haftada 4 gece çeşitli mekanlarda sahne alıyordu ki bedük gruptan ayrılıp istanbul’da kendi başına yürümeye karar verene dek.

istanbul’a geldiğinde 24 yaşındaydı. büyük bir reklam ajansında art-direktor olarak çalısmaya basladı. bir yandan müzik kariyeri icin görüşmelere devam ederken yolları aykut gürel’le kesişti ve bir sene sonra irem records’tan bütün düzenlemelerini kendisinin yaptığı ve hatta ankara detay müzik’te kaydettigi demosundan da iki parçanın yer aldığı “nefes almak zor” isimli albümünü yayımlandı. öne çıkan parçalar arasında “son sigaram” ve sibel alaş’ın parçası “adam” isimli parçasına yaptığı yeni düzenleme vardı.

asıl içinde var olan ve yıllardir alt yapısını kurduğu dans müziği prodüksiyonlarını 2006 miller music factory yarışmasına kadar gösteremedi. bu organizasyona sistematik ismiyle katıldı ve “like tomorrow will never come” isimli parçasıyla “en iyi dans müziği prodüktörü” dalında birinciliğe layık görüldü. bu ödül onun içinde var olan istekleri gerçekleştirmesi konusunda katalizör görevi görerek yeni albüm çalışmalarını hızlandırdı. ilk albümün üzerinden iki sene geçtikten sonra kendi müzik şirketi olan audiology records’u kurmaya karar verdi. ‘audiology’ tıpta bir bilim dalı ve amacı duyum bozuklukları ve işitme kalitesini yükseltmek olarak özetlenebilir. bu ismi koyma nedeni de açık olarak bellidir.

“bedük- even better” albümü temel olarak olarak nitelikli-kaygısız bir dans albümü. albümde 9 ingilizce, 4 türkçe ve 2 remix olmak üzere 15 parça yer alıyor. bütün vokalleri, geri vokalleri, bütün enstrümanları, mix, kayıt, aranjman, söz ve beste yükünün tümünü tek başına üstlenen bedük’ün slogan olarak ‘çok kişilikli gösteri’ yi kullanmasının da sebebi budur. albümün mastering aşaması çağlar türkmen tarafından sestrem stüdyoları’nda gerçekleştirildi. sound, bakış açısı ve sahne performansı olarak benzerlik gösteren gruplar ve müzisyenler ise martin solveig, moloko, goldfrapp, playgroup ve jamiroquai olarak özetlenebilir. sahnede bedük dahil 6 kişiler; protools-klavye, bas, gitar, davul ve geri vokal. bedük sahnede 11 yıllık deneyimiyle albümdeki elektronik soundları akustik elemanlarla genişleterek çok güclü, öne çıkan, eğlenceli ve farklı bir konser deneyimi yaşatıyor.
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

Özlem Tekin

Bedük
« : 10 Mayıs 2008 - 08:05:36 »

Ynt: Bedük
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2008 - 08:11:39 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Dün akşam ısrar üzerine Aylin konseri yerine Bedük konserine gittik
inanılmazdı konser, şarkılar süper cidden
ismi (galiba) 'my woman' ve 'better than my baby' de iyice çoşturdu
eskilerdende birkaç parça çaldı
canlı performansı çok güzel, arasıra ne dediğini anlayamaz gibi oldum ama genelde beğendim
sahnedeki duruşu falan, hareketleri gayet iyi ama bi süre sonra tekrarlamaya başlıyor kendini
biraz daha farklı hareketler bulmalı kendine şimdikilere ek olarak
konserde 'my woman' ı 4-5 kere ardarda çalsa, her defasında aynı çoşkuyla dinlerdim herhalde
en kısa zamanda albümü alınacaklar listesine giriyor Bedük

birde burnunun düzelmesi lazım acilen
uyuz gösteriyor adamı o burun
ki gayet sempatik biri gibi geliyor

« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2008 - 10:00:49 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
özlemin programında bende  beğenmiştimmm
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2008 - 22:18:11 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
'Better than my baby' klibi 'fight club' a benzetilmemiş
direk aynısı yapılmış, kendisiyle bile dövüşüyor adam
sonunda beraber dans sahnesi pek iyi değil ama çok bozmuyor klibi
feci çalıntı fikir olsada, güzel olmuş klip

'my woman' da farklı, hoş bir şey olmuş
giderek daha çok seviyorum adamı

« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2008 - 00:10:21 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Hearthbreaker a iiiiiğrenç bir klip çekmiş
2 adet kliple yetinmeyi öğrenmeliyim artık,napalım

« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2008 - 19:55:17 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
hiperaktifde beğenmiştim güzel grup

« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2008 - 23:29:22 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
yeni albüm geliyormuş, muhtemelen çıkış şarkısı olan şarkıda güzel gibi
hayırlısı :D

« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2008 - 00:12:20 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Eskiden rock söylermiş...Hiperaktifte izlemiştim.Eğlenceli şarkıları var.

« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2008 - 13:37:09 »

« Yanıtla #9 : 15 Ekim 2008 - 13:39:21 »

Çevrimdışı volkanesh

• Üye
  • **
  • BeRTuĞCeMiL(iyiki varrsın)
Bedük'ten yeni bir dans albümü

14.10.2008

Bedük, yeni albümü 'Dance Revolution'u tamamladı. Önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacak olan albümde temposu hiç düşmeyen enerji dolu dans şarkıları yer alıyor. Bedük, son aylarda çektiği fotoğraflarla çok konuşulan Mehmet Turgut'un objektifinin karşısına geçti. Albümünün çıkış parçası 'Automatik'in video klibini de yönetmen Murad Küçük çekti. Albümde 9 tane dans müziği ve iki tane remiks yer alacak. Bedük, albümün ilk konserini 18 Ekim'de Indigo'da verecek.

http://www.sabah.com.tr/2008/10/15/gny/haber,03C5627008814E8A8356D640A5475AFD.html

« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2008 - 13:42:20 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Kingo Disco'dan kalma aşinalığım var "Automatik"e... Tepkisiz kalamıyorsunuz. Yakından takip edesim var kendisini.

« Yanıtla #11 : 20 Ekim 2008 - 04:27:47 »

Çevrimdışı e.d.a

• Özcü
  • sebepsiz ve sonuçsuz,denek hayatım!!
ilk dinlediğimde yabancı sanmıştım hatta ismine baya gülmüştüm :))
güzel sevdim yani,tavsiye edilir....
bak bu tren devrilir,bağırır bu raylar
o sahte o kart düzene....

« Yanıtla #12 : 20 Ekim 2008 - 20:24:33 »

Çevrimdışı FBC

• Üye
  • **
  • fata
    • animasalonline
bedük adamım (:

dans müziklerine hiç takıntı yapmam ama bu adam beni gerçekten eğlendiriyor. Gerek Serhat zamanı gerek şimdi kesinlikle çok başarılı.
burnunu falan boşver kalsın öyle ya =)
diskokralına da hep çıksın çok yakışır =)

better than my baby de evet klip çok iyi (: çalıntı değil alıntı. =) yani onu yapalım demişlerdir. Türkler olarak çakma kliplere alışkınız ama o çok başarılı ve sen de mi serhat özgün olamadın dedirtmiyor. bence gayet başarılıca olmuş =)  yeni albümün yine dans müziği ve eğlenceye dayalı olması çok güzel de onun daha rock hali daha aşk hali de iyiydi sanki single olmalı bir de :/
:)
 animasalonline
aylinonline

« Yanıtla #13 : 20 Ekim 2008 - 23:17:37 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
ben bu  abiyi kız sanıodum yaa:) ahahaha sora biara tesadüfen mtvtr de klibini izledim  ve keşke kız olsaydı demeden edemedim  zuahahahahah  hı:  hiç sevmem bööle tipleride müziklerinide hı:
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #14 : 20 Kasım 2008 - 22:07:32 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
yeni klip, değişik olmuş
http://www.youtube.com/watch?v=6Vn7t0AVK_s
aferin be Bedük:D
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2008 - 22:15:22 Gönderen: vegateryan »