Anket

En beğendiğiniz Sıla albümü hangisi?

Sıla (2007)
4 (21.1%)
İmza (2009)
10 (52.6%)
Konuşmadığımız Şeyler Var (2010)
4 (21.1%)
Vaveyla (2012)
1 (5.3%)

Toplam Oy Verenler: 19

Gönderen Konu: Sıla  (Okunma sayısı 21902 defa)

Sıla
« : 13 Ağustos 2008 - 00:32:35 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Sıla, kendiyle aynı ismi taşıyan ilk solo albümü ile müzik dünyasına giriş yapıyor. Albümün prodüktörü, sanatçının uzun yıllardır birlikte çalıştığı değerli müzisyen Ozan Doğulu.

Lise yıllarında müzikle aktif olarak ilgilenmeye başlayan Sıla, şan ve ses eğitimi alırken aynı zamanda çeşitli müzik topluluklarında solistlik yaptı. Yüksek öğrenimine caz vokal bölümünde devam ederken 2000 yılında Kenan Doğulu ile tanıştı ve birlikte çalışmaya başladı. 7 yıldır sanatçının aralıksız olarak vokalistliğini sürdüren Sıla, bu zaman zarfında İstanbul’un çeşitli mekanlarında yaptığı programlarla da kendi dinleyici kitlesini oluşturmayı başardı.

Sıla’nın zaman içinde yaptığı besteler ve yazdığı şarkı sözleri Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu gibi değerli sanatçıların albümlerinde yer alırken, bu ilk solo albümü olan “Sıla”nın oluşumuna zemin hazırladı.

Hareketli çıkış şarkısı “…dan sonra”nın sözleri Sıla Gençoğlu imzası taşırken, müziği ve düzenlemesi Ozan Doğulu’ya ait.

Şarkının bir de süprizi var. “…dan sonra”da Sıla’ya albümün stüdyo aşamasında da desteğini eksik etmeyen Kenan Doğulu, vokali ve dikkat çekici rap düetiyle eşlik etti.

Albümde bir tanesi Gözde Kansu’yla, bir tanesi de Sezen Aksu’yla ortak olmakla birlikte tüm şarkı sözleri Sıla’ya ait. Kendine özgü sözlerinin yanısıra albümde 5 tane bestesi de yer alan sanatçı, pop müziğe yeni bir soluk getirecek.

Sezen Aksu, Ozan Doğulu, Yalın, ve Efe Bahadır Sıla’nın sözlerini değerli besteleriyle zenginleştirdiler.

“Sıla” albümü, Ozan Doğulu, Murat Yeter, Mustafa Ceceli, Efe Bahadır, Nedim Ruacan gibi birbirinden değerli müzisyenlerin düzenlemeleriyle hayat buldu.

Murat Yeter, Aykut Gürel, Erdem Sökmen, Hüsnü Şenlendirici, İsmail Soyberk, Mustafa Ceceli, Göksun Çavdar, Yaşar Akpençe, Fatih Ahıskalı, Can Şengün, Birkan Şener, Cengiz Ercümer, Alp Ersönmez ve Gündem Yaylı Grubu gibi Türkiye’nin en başarılı müzisyenleri albümde Sıla’ya eşlik ettiler.

« Son Düzenleme: 01 Kasım 2012 - 10:14:55 Gönderen: tekin ali »

Özlem Tekin

Sıla
« : 13 Ağustos 2008 - 00:32:35 »

Ynt: Sıla
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2008 - 09:56:06 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
severim bn sılayı çok fazla dinlemem ama bazı parçaları güzel

« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2008 - 13:59:28 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
2007 yılının son aylarında özellikle radyolarda bir SILA Çılgınlığı yaşandı. Bütün radyolar el birliği etmişçesine Sıla”nın “Dan Sonra” adlı şarkısını çalıyor , şarkı adeta patlatılıyordu.
Geçtiğimiz günlerde açıklanan albüm tirajları ise bu çılgınlığın sanal bir bombadan ibaret olduğunu gösterdi. Sıla”nın albümünün sadece 12 bin adet satması bunun en somut örneği oldu. Radyolarda az çalan Öykü & Berk ikilisinin bir ayda dört ayda Sıla”nın yakaladığı tirajın üstüne çıkması müzik dünyası adına ilginç bir gelişme oldu.

İşte son dönemlerin önemli albümlerinin tirajları ::

Tarkan - Metamorfoz--100.000
Ankara”lı Namık - Babam Sağ Olsaydı--65.000
Enbe Orkestrası--30.000
Zerrin Özer - Ömür Geçiyor--21.000
Öykü & Berk - Kısmet--16.000
Sıla - …Dan Sonra--12.000

« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2008 - 17:46:17 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Egeli Lodos adlı parçası çok harbi sözleri mevcut.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #4 : 23 Mart 2009 - 19:12:29 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Yeni albüm fotoğraflarını Mehmet Turgut çekmiş (:

Bi kaçını gördüm Mehmet Turgut farklı bişeyler denemiş gerçekten de kendi adına :D
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2009 - 12:16:13 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Çok şirin bi kadın (:

Klibine rastladım bugün klip çok rahatlatıcı Sılanında mimikleri falan çok güzel olmuş sevdim :)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2009 - 16:01:35 »

Çevrimdışı Alfredo_James_Pacino1

• Deneyimli Üye
tv de çıkınca hem izleyip hem dinlemesi güzel oluyoda şöyle kulaklıkları takıpta bi dinleyim dedimmi çok canım sıkılıyo yavan kalıyo müziği
İlahi bir aşktır bu şakayla karışmasın...

« Yanıtla #7 : 28 Haziran 2009 - 16:11:34 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
...dan sonra şarkısını severdim azda olsa ama sonraki klip şarkıları (klip şarkıları diyorum çünkü albümünü hiç almadım  :mm:) hiç beğenmedim çok sıkıcı bir müziği var şarkılarının.Ama başarılıda

« Yanıtla #8 : 28 Haziran 2009 - 16:18:31 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
son klip şarkısını beğendim, en azından ortalıkta şarkıcıyım diye dolanan çoğunluktan daha iyi bi sesi var..
schhh..

« Yanıtla #9 : 30 Haziran 2009 - 14:48:45 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
her klipte, bana  "bu Sıla'mı" dedirten bambaşka bi Sıla..
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2009 - 14:49:40 Gönderen: Q_ZEN »
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #10 : 01 Temmuz 2009 - 23:38:35 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Q-ZEN'inde dediği gibi her klipte başka bir sıla izliyoruz..Ses ve yorumuna diyecek söz yok zaten...Gerçekten çok iyi.

« Yanıtla #11 : 02 Temmuz 2009 - 09:41:12 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
tv.ler radyolar olayı abartmasalarda bi sarkıyı günde 100 kere çalmasalar ve bıktırmasalar bizi belki severek dinleyeceğim ama...
bıktırmayın kaaaardeşiim...
tanıtım, reklam diye insanları soğutuyolar haberleri yok...
...bilmem belki de vardır
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #12 : 15 Ağustos 2009 - 18:09:34 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

« Yanıtla #13 : 15 Ağustos 2009 - 18:13:53 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
ne desem inanırsın ın tadı ayrıdırr her zamann :) yeni albümdende favorimm eski sevgilye atıf şarkısııı olarakk tanımlanabilinen ''masumum''.
Sıla,bu albümde türk halkınınn damarına basmayı bildi.Arabesk kokan vokallerr,arabik enstrümanlar vs..
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #14 : 15 Ağustos 2009 - 22:13:28 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Bende sevmeye başlıyorum kendisini zamanla kulağıma çalınan parçaları da hiç fena değil (: