Gönderen Konu: Nalan  (Okunma sayısı 1601 defa)

Nalan
« : 10 Ağustos 2008 - 23:19:04 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

15 Kasım 1973'te, polis bir baba ve ev hanımı bir annenin 3. kızları olarak Eskişehir'de dünyaya geldi. Daha küçücük bir çocukken, babası ona şarkılar öğretir, sabahları traş olurken yanında söyletirdi. İlk single çalışması olan 'Baharı Bekleyen Kumrular Gibi'yi, o dönemlerde babası kaydetti.
3 yaşındayken Eskişehir'den İstanbul'a taşındılar. İlkokula İstanbul'da başladı. Son sınıfa kadar İstanbul'da okudu. Hep çok çalışkandı, ablasının ödevlerini bile o yapardı. İlkokulu, babasının tayini çıktığı için taşındıkları Afyon'da bitirdi.

1984 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi, Kanun öğrencisi olarak ortaokula başladı. Lise ve üniversite öğrenimine de aynı okulda şan bölümü öğrencisi olarak devam etti. Hocaları arasında Alaaddin Yavaşça ve Bekir Sıtkı Sezgin gibi isimler vardı. Klasik Türk Müziği eğitimini bu okulda tamamladı.

İlk sahne deneyimini, henüz üniversitede öğrenciyken, okul arkadaşlarından kurulu bir grupla Beşiktaş Sokak Bar'da yaptığı programlarla kazandı.

1992'de Eurovizyon Şarkı Yarışmasına katıldı. Aynı dönemlerde kendi bestelerinin çalışmalarına ağırlık verdi. İlk albümünde yer alan "Son Kez Öp" adlı parçayı bu dönemde besteledi.
1993'te Ataköy Regatta, Twins Bar'da sahne almaya başladı. O dönemlerde Garo Mafyan, hazırladığı bir albüm için solist aramaktaydı. Çalıştığı barda Nalan'ı dinledikten sonra albümü onun okumasını istedi. Şarkılar hazır olduğu icin kısa sürede albümü tamamladılar.

İlk albüm, 1994'te "OF AMAN" adıyla piyasaya çıktı. 800.000-lik satışla o dönemde çıkan albümler içinde en başarılı albüm oldu. Akıllarda albümünün adıyla bütünleşerek, 'Of Aman Nalan' olarak kaldı; öyle tanındı, öyle sevildi.

1995'te 2. albümü "CANSUYUM" müzikseverlerle buluştu. Tiraj olarak o dönemin en çok satanlarından olan albümden 'Hadi Yarim' adlı parça 7'den 70'e herkesin dilindeydi. Bu albümde, Garo Mafyan müzikleri üzerine dört tane şarkı sözünü kendisi yazdı.

İkinci albümle beraber Garo Mafyan'a ait olan M&B adlı prodüksiyon şirketiyle olan bağlarını kopardı. Bundan sonraki müzik yaşantısında kendi kanatlarıyla uçmaya karar verdi.

1997 yılında çıkardığı "USUL USUL" adlı albüm, bir dönüm noktası oldu. Bu albümde beste ve sözleri kendisine ait olan 7 parça vardı. Nalan klasikleri arasına giren Usul Usul, Yaralandım, Farzet, Canımsın, zamanın hit parçaları oldu; albüm büyük başarılar kazandı ve 700.000'i aşan bir satışa ulaştı.

2000 yılında Kiss Müzik etiketiyle piyasaya çıkan "NALAN" adlı 4. albümü, başarı grafiğini daha da yükseltti. 'Sök Kalbini', dönemin en sevilen parçaları arasına girdi, dillere marş oldu.

2002 yılında, Universal Müzik'le iki yıllık sözleşme imzalayarak "NALAN" adını verdiği 5. albümüyle tekrar sevenleriyle buluştu. 'Acemi Balık', bütün müzik listelerinde aylarca 1 numara olarak kaldı.

Yalnızca kendi albümleriyle değil, diğer sanatçılara verdiği bestelerle de büyük beğeni topladı. Son dönemlerde; Demet Akalın ve Muazzez Ersoy, albümlerinde Nalan bestelerine yer veren sanatçılar oldular.

6. albümü "CAYIR CAYIR"ı, 2003'ün Ekim ayında hayranlarının beğenisine sundu.

Nalan  2005 yılında 7 albümü “Adresi Biliyorsun” albümü ile sevenleri ile buluştu.

Son olarak ise 2007 yılında türk sinaması klasikleri isminde bir albüm çıkardı.

Özlem Tekin

Nalan
« : 10 Ağustos 2008 - 23:19:04 »

Ynt: Nalan
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2008 - 23:21:39 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
uzun zamandır ortalıkta yok hoş şarkıları vardı eskiden:)
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2008 - 22:33:07 »

Çevrimdışı zburnu31

• Bizden Biri
  • adamı deli etmeyin
vay be bayağı kaset çıkarmış helal olsun

« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2008 - 16:07:27 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
çoktandır ortalıkta gözükmüo- son albümü güzeldi dinlerdim bazı şarkılarını

« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2008 - 16:57:13 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Nalan'ı çok severim sadece işini yapan ender sanatçılar arasında yer alıyor...

« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2009 - 20:12:17 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Nalan - MNYK

http://www.youtube.com/watch?v=-i9H9Tc-nCM

Şarkısı gibi manyak bu Nalan :D

Sevdim şarkıyı  :))

« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2009 - 22:56:02 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Nalan - MNYK

http://www.youtube.com/watch?v=-i9H9Tc-nCM

Şarkısı gibi manyak bu Nalan :D

Sevdim şarkıyı  :))

Aynen öyle..

"Ya delisin, ya da manyaksın sen.." :D
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2009 - 00:11:10 »

« Yanıtla #8 : 01 Ocak 2010 - 17:56:34 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Nalan - Sana Sevgilim Ol Mu Dedim 

http://www.youtube.com/watch?v=t3CTRJfyeVU&feature=related

Eski şarkılar güzeldi :)

« Yanıtla #9 : 01 Ocak 2010 - 17:59:15 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Sana sevgilim ol mu dedim ya da cayır cayır şarkısı Mtv listelerinde 1 numarada kalmıştı sanırım,yanlış hatırlamıyorsam..
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2010 - 00:22:26 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Sana sevgilim ol mu dedim ya da cayır cayır şarkısı Mtv listelerinde 1 numarada kalmıştı sanırım,yanlış hatırlamıyorsam..

"Sana sevgilim ol mu dedim " olsa gerek...

« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2010 - 19:04:14 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
of aman şarkısıda çok güzeldi,çok güzel söylüyodu o şarkıyı
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #12 : 08 Ağustos 2010 - 01:29:12 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
"Tutmayın Beni" girişindeki komedi seslerle güldürmeyi başarmıştır hep beni. "Yak Deli Gönül", "Yalanmış Rengi Sevdaların", "Hiç Hakkın Yok", "Böyle Gelmiş Böyle Gider", "Sök Kalbini", "Zor Olan Sevmek", "Yaralandım", "Hadi Göster" ve "Usul Usul" biraz nostalji yaşamak, biraz da 90'larda pop müziğin bile ne kadar güzel olduğunu görmek isteyenler için ideal.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #13 : 08 Ağustos 2010 - 01:50:04 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
Hadi Yarim olmasın o " göster " dediğin  :b:

hep sevmişimdir Nalanı..türk filmleri şarkıları albumunu yapmasaydı da olurdu aslında ya neyse :D

« Yanıtla #14 : 08 Ağustos 2010 - 01:52:33 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
"Hadi Yarim" de güzeldir ama farklı bir şarkıdan bahsediyorum. Birinin o şarkının adına takılacağını biliyordum :b:
Kalbim pusula, sen kuzey!