Anket

2013 Eurovision'a kim gitmeli?

Özlem Tekin
Göksel
Bedük
Işın Karaca
Eylem
Hande Yener
Pamela Spence
Duman
Kurban
Yıldız Tilbe
Diğer

Gönderen Konu: 2013 Eurovision  (Okunma sayısı 14126 defa)

Ynt: 2013 Eurovision
« Yanıtla #195 : 15 Aralık 2012 - 02:02:48 »

Çevrimdışı serpil

• Özcü
    • http://www.facebook.com/pages/%C3%96ZLEM-TEK%C4%B0N/167872739935249
Bu sene olmamamızın nedeni de bahane neden de su halk oylamaları yarıya düsmüs bu yüzden eurovision'a katılmıyormusuz bahaneye bak! yine bi eylencemizi daha elimizden almıs oldular yazık!
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2012 - 02:04:22 Gönderen: serpil »
Magazin malı güllü dallı motorlar gibi koca aramıyorum ki olum ben bu şarkılar niye!

Özlem Tekin

« Yanıtla #195 : 15 Aralık 2012 - 02:02:48 »

« Yanıtla #196 : 15 Aralık 2012 - 02:07:29 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Sevindim. Saçmalıktan öte bir şey değildi. Ha Türkiye protesto etti diye düzelecek halleri yok tabi.

« Yanıtla #197 : 15 Aralık 2012 - 14:05:24 »

Çevrimdışı serpil

• Özcü
 Sevinenlerin de bunun neresine sevindiğini merak ediyorum böyle bi yarışmada ülkemizin saçma bi nedenden dolayı olmaması daha bi saçmalık da nedir? Yarışmada ülkemizi temsil etmek bu kadar kötü bişey mi? Katılmak bile onurlandırır insanı ama Türkiye basarılı olmak istemiyor anlasılan daha önceki sectikleri yarışmacılar tam bi fiyasko  söyle bi baksalar etraflarına iyi olan sanatcılara onları seçselerdi belki de basarılı olabilirdik
Magazin malı güllü dallı motorlar gibi koca aramıyorum ki olum ben bu şarkılar niye!

« Yanıtla #198 : 15 Aralık 2012 - 14:37:55 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Neden mi sevindim? Ya da sevindim değil de, nötr kaldım diyelim daha çok.

Birincisi, bu yarışma kesinlikle bir şarkı yarışması değil. Bu yarışmada şarkı niteliği aramak imkansızdır. Bunu geçtik zaten. İkincisi, bu yarışmanın sanatsal bir niteliği de yok. Amaç, televizyon başında uyuşturma politikasına dayalı eğlendirme durumu, hepsi bu. Bunlar zaten eurovision'un görünen kısmıdır.

Görünmeyen kısım ise daha vahim. Danışıklı oylama, komşu kayırma, siyaset temelli karşılaştırmalar...vs. Oldukça çirkin bir şey. Bir de bu saçmalık için ayrılan bütçe...vs hiç o konuya girilmesin bile.

Onurlanma kısmına gelince, kimse kusura bakmasın bu tür şeyler okuyunca inanılmaz gülesim geliyor. Şimdi siz gerçekten ülkenizden biri burada çıkınca gururlanıyor musunuz? Derece aldığında falan? Öyleyse durum çok vahim demektir. Tavsiyem gururlanacak daha nitelikli şeyler bulmanız. Gururlandığınız, Sertab Erener, Athena, Kenan Doğulu...vs şu anki sonuçları ortada bence. Elle tutulur bir başarıdan söz edilemez. Ki, bu yarışmada yarışan ünlü ya da ünlü olmayan müzisyen sadece piyondur. Bunu bilerek de kabul eder, çünkü parası iyidir, bir de senin avrupada filan reklamını yapar. Sertab bacımız da buna kandı, ingilizce albüm çıkarıp 5bin bile satamadı.

Sözgelimi, bu tür bir saçmalığın görüldüğü üzere gelirinden çok gideri var hem nitelik olarak hem nicelik olarak.

« Yanıtla #199 : 15 Aralık 2012 - 17:37:23 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Radyoda "Türkiye bundan sonra katılmayacak" dediler bugün...

« Yanıtla #200 : 15 Aralık 2012 - 19:07:56 »

Çevrimdışı serpil

• Özcü
Tabi bana katilmaya bilirsiniz  eyvlh da bnm anlamadigim bu asiri küstahça uslup nedir amac dusunce belirtmek mi polemik yaratip kavga cikarmak mi bence herseyden once biraz insan olmak daha onemli umarim uzamaz bu bu yapay polemik

« Yanıtla #201 : 15 Aralık 2012 - 20:16:51 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
bu sene olmasın bu yarışma :D

Başka bi'şey istesen olacak mıymış neymiş.. =)

Bence de gereksiz bir uğraş oluyordu bu eurovision.. Şarkıların ne ölçüde yarıştığının artık herkes farkındaydı. Sadece katılan sanatçıların daha çok gündeme gelme fırsatı oluyordu. O da değerlendirebildikleri ölçüde tabi.. Sonuç olarak, çok yerinde bir karar.
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #202 : 15 Aralık 2012 - 22:50:28 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
neyse bağlım bu sene böyle olsun özleyelim yarışmayı biraz..hemde ergen yarışmasına dönmüştü bayaa..
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #203 : 16 Aralık 2012 - 04:05:35 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Tabi bana katilmaya bilirsiniz  eyvlh da bnm anlamadigim bu asiri küstahça uslup nedir amac dusunce belirtmek mi polemik yaratip kavga cikarmak mi bence herseyden once biraz insan olmak daha onemli umarim uzamaz bu bu yapay polemik

Bu cevap bana sanırım. Serpil, tartışma adabı nedir bilir misin? Şekil, yöneltme...vs? Bir şey demişsin ve ben ona katılmamışım ve sebeplerini belirtmişim. Burası forum, bir nevi tartışma platformu. Bunu kaldıracak olgunlukta değilsen bilemem lakin ben yazıda küstahlık..vs görmüyorum. Gitmiş bir de buradan "insanlık önemli" mesajı çıkarmış. Sanırsın kişiliğine, çevresine hakaretlerde bulundum. Bu tavırdan inanılmaz rahatsızım.

..."Sen böyle düşünebilirsin lakin ben de böyle düşünüyorum çünkü sebeplerim bunlar..." şeklinde bir cevap vermek yerine, her durumda "aaa bana küstahça davrandı, ne kadar kötü" şeklinde şahsi bir atılım gerçekleştirirsen polemik yaratan ben değil, sen oluyorsun. Aklında bulunsun.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2012 - 04:06:50 Gönderen: SeRoX.v2 »

"Sistem bize çalışırken iyiydi, şimdi kötü oldu!"
« Yanıtla #204 : 16 Aralık 2012 - 18:59:23 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Alıntı yapılan: Mehmet Tez
TRT’nin “Eurovision’da adalet istiyoruz” çığlığını sorunlu buldum. Her yıl belli ülkelerden 10-12 puan alırken oy sistemindeki ‘ülkeler blok halinde hareket ediyor’ anlayışı sorun edilmiyordu.
Bülent Özveren, Baltık ülkeleri birbirine, İskandinav ülkeleri birbirlerine, balkan ülkeleri birbirlerine oy veriyor diye canlı yayında az öfkelenmemiştir. Ama Özveren Belçika, Hollanda, Avusturya gibi ükeler bize 12 puan verdiğinde pek seviniyordu. TRT’nin o zaman sisteme adil değil diye itiraz ettiğini hatırlamıyorum.
Bosna Hersek, Avusturya, Belçika, 12, Almanya, Hırvatistan 10 puan vermiş Sertab Erener’e. Azerbaycan 12, Almanya, Arnavutluk, Fransa, Hollanda, Belçika 10, İngiltere 8 puan vermiş Mor ve Ötesi’ne.
Almanya neden hep ‘çok beğeniyor’ Türkiye’yi? Almanya’daki gurbetçi vatandaşlar oy veriyor. Bunu bilmeyen var mı? Fransız halkı Türk müziği sevdalısı mı? Değil. Ama orada da gurbetçiler faal. Ya Hollanda, Belçika, İngiltere? Bu ülkelerin hiçbir tanesinde tek bir Türk şarkısı listeye giremez, adı bile duyulmazken hep Eurovision’da en beğendikleri ülkenin biz olmamız TRT’yi rahatsız ediyor muydu? Hayır. Gurbetçi kardeşlerimiz sağolsunlar.
Azerbaycan? E kardeşimiz. Makedonya? O da öyle. İlk tanıyanlardanız. Bulgaristan? Soydaşlar… Arnavutluk? Müslüman kardeşler elhamdülillah… Bosna Hersek? Onlar da hem kardeş, hem dindaş…

TRT’nin adalet anlayışı

Türkiye’nin Eurovision’daki kaleleri bunlar. Şarkıya göre diğer memleketlerden de sempati geldi mi ilk üç, ilk beş zaten… Bu ülkelerin neredeyse her defasında Türkiye’ye oy vermesi TRT’nin Eurovision’a dair adalet anlayışında problem miydi? Değildi. Ayrıca burada adil olmayan bir durum da yok zaten. Kurallar neyse o oluyordu.
Peki ne değişti? 2010’dan itibaren telefonla gelen oylarla ülke jürilerinin ağırlığı eşitlendi. Yani ülkelerin müzik adamlarından oluşan jüriyle halkın oyları eşit ağırlıkta oldu. TRT bu yüzden son iki yıldır başarısız olduğumuz görüşünde olduğundan bu yıl katılmıyor. Şunu diyor yani; Biz ne güzel Türklerden ve komşulardan oy alıyorduk şimdi alamıyoruz.” Bu iddianın doğruluğunu tartışmayı başka bir zaman bırakıyorum.
Bülent Arınç’ın açıklamasınadan bölüm aktarıyorum: “İleride şartlar müsait olduğunda bu yarışmaya tekrar katılabiliriz ama bu sene bazı ülkeler zaten katılmıyor. Değerlendirme kriterleri değişmedi. Bu yarışmaya biz hangi güçlü grupla gidersek gidelim istediğimiz puanları alamıyoruz.”
Yani biz blok halinde oy alıyorduk ne güzeldi, şimdi onlar blok halinde oy alıyorlar, katılmayalım…
Katılmamak bir tercihtir
Sistem bize çalışırken iyiydi. Şartlar değişti şimdi başka ülkeler kendi aralarında birbirini desteklemeye başladı, sistem kötü.
Katılmamak bir tercihtir. Saygıyla da karşılanır. Ama bence TRT’nin argümanları zayıf. “Okullar olmasa maarifi ne güzel idare ederdik” hesabı yaptı TRT. Eurovision yoksa, kadın mı olsun erkek mi, popçu mu olsun rockçı mı, mini etekli mi olsun, pantolonlu mu, Türkçe mi İngilizce mi, Kürtçe mi gibi tartışmalar da olmuyor. Herkes rahat ediyor.

Benim üzüldüğüm şey şu, Eurovision Türk sanatçıları Türkiye’ye tanıtmak için iyi bir mecra olabiliyordu. Can Bonomo beş yılda geleceği noktaya bir iki haftada geldi. Onun gibi isimlerin inanın Eurovision’da kaçıncı olduklarını kimse hatırlamayacak.
Yöneticiler büyük resmi göremediler. Bu yarışmanın komik, kitsch ve yüzeyselliğinin yanında eğlenceli bir şey olduğunu ve dereceye girmek dışında da faydaları olabileceğini fark edip durumu yönetemediler. Oysa geçen yılki Can Bonomo seçimiyle umutlanmıştım. Bakalım ileride neler olacak? Gurbetçiler kime oy verecek şimdi?

« Yanıtla #205 : 16 Aralık 2012 - 22:59:46 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
yazı çok uzun,kafam güzel dolayısıyla okuyamadım amaaa

kriz nedeniyele katılmayan ülkeler var sen daha bu olayı neden aşağı çekiyosun katılmayarak..

hem haksızlık ilk kez mi oluyo,yıllardır komşu ülkere gidiyo 12 point..saçma sapan bi hareket

yarışmayı severim sevmem o ayrı ama türkiye adına yapılan bu davranış SAÇMALIKTIR
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #206 : 17 Aralık 2012 - 03:44:44 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Sebebi elbette bu değildir, hükümetin neyi amaçladığı az biraz ortada. Türkiye adelet istiyor ama, her yıl Azerbaycan'a 12 puan vermekten de geri kalmıyor. Şarkının berbat ya da güzel olmasının bir önemi yok tabiki burada. Her şey tamamen duygusal.

Yine de, sebep ne olursa olsun katılmamak hiçbir şey kaybettirmez. Zira, İngiltere, Rusya gibi ülkeler de her yıl geyiğine katılıyor.

« Yanıtla #207 : 29 Mayıs 2013 - 19:45:26 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
2004ten çok güzel video..çok güzel konuşanlar var :):)
http://www.youtube.com/watch?v=D4vgaud2-Ng
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #208 : 30 Mayıs 2013 - 08:47:16 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Örövizyon önemlidir. Avrupa ülkelerini, birbirleriyle olan ilişkilerini hep oradan öğrendim. Bize 12 points veren ülkelere tatil planları yaptım taki vize almaya gidene kadar. Sertab'ın 1. olduğu gece Harvard'a kabul edilmiş gibi sevindim. Türkiye'de düzenlenecek dediler, harçlık biriktirdim sonra ne oldu da gidemedim.
Örövizyon'un yaklaştığı tarihlerde ülkede müzik daha çok konuşulur. İngilizce mi olsun, Türkçe mi yoksa Papu yeni gine'ce mi? Sanatçımız ne giysin? Saçı nasıl olsun. Dans mı etsin mi, slow mu söylesin.
Örövizyondan bir sonraki günün klasik diyologlarıdır, abi zaten biz sevmiyor bu avrupalılar. Hakkımızı yediler.
Öteki taraftan 8 point ve üzeri aldığımız ülkelerle olan dış ilişkilerimiz bir nebza daha iyi olur.
Puanlama sırasında bağlanılan her ülkede yakışıklı-güzel sunucular çıkar, espriler yapar. Sıra bize geldiğinde ya yıllardır saç şeklini değiştirmeyen sarışın ablamız ya da ulan bu adam hala emekli olmadı mı dediğimiz amcam ciddi ciddi puanlarını sıralar.
Her sene Yunanistan Kıbrıs rum kesimi'ne 12 points verdiği anda, hafif alaycı bir tavırla sitem eden Bülend Özveren, kardeş ülke Azerbaycan'a verdiğimiz 12 points'i haykırarak sunar.
Velhasıl, örövizyon bizim için önemlidir. Kendini dış dünyaya tanıtma adına bir fırsatmış gibi görülür. Diğer ülkeler işin gırgırındadır. İstisnalar olsa da genellikle hiç tanınmamış genç müzisyenleri gönderirler yarışmaya. Çünkü onların kendilerini tanıtma gibi bir dertleri yoktur. Biz ise örövizyona bel bağlamışızdır yıllardır. Sevin bizi.
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

« Yanıtla #209 : 25 Mayıs 2015 - 01:14:10 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Son yıllardaki adaletsizliklerden sonra ilk kez hakeden bir şarkı kazanmış bu yıl;

https://www.youtube.com/watch?v=5sGOwFVUU0I&feature=share