Gönderen Konu: "Özlem TEKİN Bahar Ormanı"  (Okunma sayısı 41133 defa)

Ynt: "Özlem TEKİN Ormanı" Projesi!!
« Yanıtla #15 : 27 Ekim 2006 - 23:39:49 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
illa istanbul olmak zorunda diil..maksat dünyaya  bi yeşil alan katmak...ve kendi şehrinde olmasa da bu işe gönüllü olunmalı eger yola çıkarsak....

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 27 Ekim 2006 - 23:39:49 »

« Yanıtla #16 : 28 Ekim 2006 - 00:14:35 »

Çevrimdışı spring

• Yepyeni Üye
  • *
hepimizin bir ormanı olsun adı özüm olsun  hayy sen aklınla bin yaşa bu fikri hayata geçirelim belki özümüzde duyar çıkar gelir bahardan önce
sPring

« Yanıtla #17 : 28 Ekim 2006 - 00:20:35 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
öncelikle pyro kardeşimi tebrik ederim bu  süper fikri için,
fazla emin deilim ama  sanırım bu tür girişimler için sadece tema vakfı yetmio orman bakanlıylada temas  kurulması  lazım, ben yarın bizim buranın beledie başkanıyla görüşüp bu konuda bilgi almaya çalışırım, ( bakanlık konusunda) yaf oturduum semtin  üç bir tarafı ormanlarla çevrili falla orman bakanlıı bizim burdan eksik olmuo maşallah: :D
elimden geldiince çalışırım bu konuda , sonuna kadar destekcisiim bu fiklrin...
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #18 : 28 Ekim 2006 - 00:33:18 »

Çevrimdışı ozz_witch

• Bizden Biri
  • tanıdık yanlızlık... evelallah tanıştık evvelden..
evet yaf bi ormanımız olsun içinde kelebekler kuşlar börtü böcek olsun bizde koşturalım hatta üzerinde depişelim agaçın dalında yada gövdesinde gizlenip bi saga bi sola cilveleşelim ne diyom ben yaa hehe hehe
:dewil tek bir canın var cehennem dibinde  :dewil <br />                                         wampreeee:<br /><br />Sitenin Cadısı

« Yanıtla #19 : 28 Ekim 2006 - 00:35:33 »

Çevrimdışı spring

• Yepyeni Üye
  • *
biz fidan ekeceğiz orman olana kadar görmeye biliriz pınar sen cadısın kesin görürüsün cadılar uzun yaşar :)
sPring

« Yanıtla #20 : 28 Ekim 2006 - 00:49:15 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
dedelerimiz  böyle düşünse bugün tek bi ağaç bile olmazdı dünyada..
yarına bırakılacak en güzel miras güzel bir dünya heralde-haksızmıyım?
bu da tabiatın dengesiyle mümkün.

biz fidan ekeceğiz orman olana kadar görmeye biliriz pınar sen cadısın kesin görürüsün cadılar uzun yaşar :)
seni öpiyim sende uzun yaşa kurbaga hesabı hehe hehe
devam edin devam edin..özlem tekin ormanında çekeceğim bahar klibinde kimleri gömeceğim yavaş yavaş sekilleniyo kafamda  :))

« Son Düzenleme: 28 Ekim 2006 - 03:27:06 Gönderen: Q_ZEN »

« Yanıtla #21 : 28 Ekim 2006 - 02:03:34 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de toprak kaybı sürecinin en önemli etkeni erozyondur. Arazi eğimi, iklim, bitki örtüsü ve toprak özelliklerinin etkileşimi sonucu oluşan doğal erozyonun yanısıra, insanın doğaya müdahalesi temeline dayanan bir dizi yapay etgen, erozyonu bir afet niteliğine dönüştürmektedir.
Türkiye kara yüzeyinin %90'ında çeşitli şiddetlerde erozyon cereyan etmektedir. Arazinin %63'ü çok şiddetli ve şiddetli, %20'si ise orta şiddetli, % 7'si ise hafif şiddetli erzyonla karşı karşıyadır. Ülke genelinde yaklaşık 67 milyon hektarlık bir arazide toprak giderek yok olmaktadır. Erozyon büyük ölçüde tarım alanlarında yaşanmaktadır.

İşlenen tarım alanların %75'inde (yaklaşık 20 milyon Ha) yoğun erozyon görülmektedir. Diğer bir anlatımla Türkiye tarım alanlarının ancak 5.0 milyon hektarlık bölümünde erozyon yoktur. Su ve rüzgar erozyonu tüm ülke topraklarının %86.5'inde cereyan etmekte, rüzgar erozyonu 506 bin hektarlık bir yayılımla daha çok kural iklime sahip olan Konya ve dolaylarında görülmektedir.

Türkiye'de akarsularla birlikte alandan taşınan toprak, ABD'nin 7, Avrupa'nın 17 ve Afrika'nın 22 katı daha fazla düzeydedir. Fırat Nehri, yılda 108 milyon ton, Yeşilırmak 55 milyon ton toprak taşımaktadır. Her yıl Keban barajı'na 32 milyon, Karakaya Barajı'na 31 milyon ton toprak birikmektedir. Erozyonla yılda 90 milyon ton bitki besin maddesi toprak birlikte yitirilmektedir. Her yıl tarım alanlarından 500 milyon ton, tüm ülke yüzeyinden 1,4 milyar ton verimli üst toprak, erozyonla kaybedilmektedir. Kaybedilen bu topraklar, 25 cm kalınlığında, yaklaşık 400 bin hektar genişliğinde bir araziye eşdeğerdir.

Amaç dışı arazi kullanımı, hatalı tarım teknikleri, kent, sanayi, ulaşım ve benzeri yatırımların yanlış konumlanması süreci ise erozyonun hızını arttırdı. Afet nitelikli erozyon yetmezmiş gibi, tarım arazileri, özellikle de verimli tarım arazileri, tarım dışı kullanımlarla açık bir saldırı ve talanla karşı karşıya. 1978-1996 yıllarında amaç dışı tarım toprağı %33 artmış ve betonlaşarak elden çıkan verimli tarım toprağı 600 bin hektara, yani verimli alanların yaklaşık onda birine yaklaşmıştır.

erezyonu önlemenin yolu ağaçlandırma yapmaktır...

« Yanıtla #22 : 28 Ekim 2006 - 03:23:08 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
valla  bekliyorum bakalım bi cevap gelecekmi TEMAdan...aranızda bu konularla ilgisi olan,orman bakanlığında felan tanıdığı olan,korucu akrabası olan( :dill  ) yokmu ki...düşünsenize ormanda belli yerlere nicklerimizi de veririz.
vallahi ben ciddiyim..
benım var akrabam orm.bak.nda... yarın bı soramm bakalım...

pyroxevil koruluğu,pınar fidanlığı,Q-zen piknik alanı   :dill :D :D
hehe hehe kulaa hoş gleıyo hakkatende.. :D bu konuda ciddi adımlar atalım inşallah...
ben yarın ilk iş olarak bu konuyla ilgili bilgi alacagım...
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2006 - 03:28:06 Gönderen: Q_ZEN »
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #23 : 28 Ekim 2006 - 10:58:38 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
saolasın Q_ZEN..bekliyoruz senden gelecek haberleri...
yapıcaz biz bu işi,ben inanıyorum  :))

« Yanıtla #24 : 28 Ekim 2006 - 19:24:19 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
bu konuda littledan kesin bi cvp gelir diye düşünüyorum ayrıca eskiden okullarda tema  bu tarz kampanyalar yapıyordu hala warmı bilmem ama onuda çevremizde okula gidenlerden (ilköğretim)öğrenebilirz diye düşünüyorum .. bu arada şahane bi fikirmiş

« Yanıtla #25 : 28 Ekim 2006 - 20:57:03 »

Çevrimdışı özlemfan

• Deneyimli Üye
  • herkes karşı bu gidişime
bu konuda littledan kesin bi cvp gelir diye düşünüyorum ayrıca eskiden okullarda tema  bu tarz kampanyalar yapıyordu hala warmı bilmem ama onuda çevremizde okula gidenlerden (ilköğretim)öğrenebilirz diye düşünüyorum .. bu arada şahane bi fikirmiş
ya ben lisedym bisim okuln clup u var böyle işlerle ilgilenen o hocalarlada konuşiim belki okuldnda destek alırs :dill

ya ben lisedym bisim okuln clup u var böyle işlerle ilgilenen o hocalarlada konuşiim belki okuldnda destek alırs :dill
dil gereksiz orda ciddiym çünküü...alışkanlk olmuşş ben bi konuşiim belki okulda destek verir

« Son Düzenleme: 28 Ekim 2006 - 21:29:24 Gönderen: mel »
кıℓıƒℓαяıуℓα кαραℓı gєяçєк üѕтü ναяℓıк ѕριкєя σℓмυş нєя ∂єηуσ ѕαναşı güℓєяєк ѕυηмυş...

« Yanıtla #26 : 28 Ekim 2006 - 22:16:15 »

Çevrimdışı wiksha

• Deneyimli Üye
bu çok yerinde bir karar, bir orman ,bir karış toprak bizim yararımıza!!! sonuna kadar destekliorum çok güzel bi düşünce bravo  :alkıs:  :alkıs:  :alkıs:  :alkıs:  :alkıs:

« Yanıtla #27 : 28 Ekim 2006 - 23:53:11 »

Çevrimdışı cyberjack

• Kurucu
bu konuyu mutlaka yapalım gerekirse bluşup birşeyleri ayarlayalım

« Yanıtla #28 : 29 Ekim 2006 - 00:22:06 »

Çevrimdışı ÖZZüm

• Üye
  • **
  • sadece ÖZ!
çok güsel bi fikir... yaa özlemde duyunca çok hoşuna gider bence... destek veriyorum... ne lazımsa yaparım
görüşmek fazla sohbet gereksiz aslındaaa...

« Yanıtla #29 : 29 Ekim 2006 - 00:34:00 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
arkadaslar,ilginiz ve desteğiniz  için teşekkürler..burada oldugum için,burada oldugunuz için mutluyum..
çok güzel şeylere BİZ imzasını atacagımız  günler  yakındır   :hug: