Müzik > Yabancı Rock

Orphaned Land

(1/3) > >>

dibidaph:
Orphaned Land, Sahara (1994) albümü ile death metal ile oryantal müziği birleştirerek bir ilke imza attı. 1996'da çıkardıkları El Norra Alila albümlerinde müzik kalitelerini geliştirdiler. Arap ve Yahudi melodilerini barından albümlerinde Müslüman ve Musevi birlikteliğini savundular. El Norra Alila, kelime anlamı olarak Arapça'da ve İbranice'de Karanlıkların ve aydınlıkların Rabbi anlamına gelir.

Ud veya kanun benzeri doğuya özgü çalgı aletlerini şarkılarında kullanan Orphaned Land, 2004'te çıkardıkları Mabool albümleri ile bağlama da çalmaya başladı. İncil'deki Nuh Tufanı'nı konu alan albüm, 12 şarkıdan oluşuyor.

Albümleri

* Sahara (1994)
    * El Norra Alila (1996)
    * Mabool (2004)

Grup üyeleri:

Son hali

* Kobi Farhi - Vokal
    * Yossi Saharon (Sassi) - Gitar ve Geleneksel Enstrümanlar (Ud, Buzuki, vb.)
    * Matti Svatizky - Gitar
    * Uri Zelcha - Bas Gitar
    * Avi Diamond - Davul

Eski elemanlar

* Sami Bachar - Davul
    * Itzik Levi - Klavye
    * Eden Rabin - Klavye ve vokal

Orphaned Land - Norra El Norra Klibi:
http://www.youtube.com/watch?v=0u-nB_C_kEs

Orphaned Land - Ocean Land Klibi:
http://www.youtube.com/watch?v=oF_hrt_zUpw

Orphaned Land - Estarabim (Erkin Koray Cover) :D :
http://www.youtube.com/watch?v=q_nhraOxv3w

Hipokondryak:
Serap çoşuyor çoşturuyor,bazı grupları sayesinde tanımışımdır Orphaned Land de bunlardan biridir,Bir şarkısı var pc de  9 dakikalık o sıktı biraz ama güzeller yinede..TŞk Türkiye ,Tşk Serap :D :D

DooMsDaY:
"A Never Ending Way" şarkısını duydum hasta bi şarkı çok iyi :D Daha çok yahudi ilahilerini andırır bi tarz var ama hasta başka türlü tarifi yapılamaz o yüzden bu kadar çok kullanıyorum hasta kelimesini :dill Başkada şarkısını bilmem ama bu şarkı gibiyse şarkıları iyi bi grup...

dibidaph:
A Never Ending Way şarkıları ile tanımıştım ben de grubu. Bu şarkıyla Arabesk Metal benzetmelerine gayet uyuyorlar demek yanlış olmaz. :D Sonra Estarabim Cover'larını dinletti arkadaşın biri, merak sardı gruba karşı. Bi' kaç şarkısını daha indirdim. The Storm Still Rages Inside, önemli bi şarkılarıdır. The Beloveds Cry adlı şarkıları da slow ve güzeldir mesela da, hep böyle tintin müzik yapmıyorlar. Find Your Self, Discover God ve Ocean Land şarkılarını önerebileceğim gibi, daha bi çok şarkısında rastlayabileceğiniz gibi brutal vokal kullanılmış. :dill Acayip hissettim kendimi neyse.. :dill

Yanlış hatırlamıyorsam Ocean Land'in başı pek güzel başlıyordu, evde değilim bakamayacam şimdi. :D
Find Yourself, Discover God ile de pek güzel anılarımız yok, korkuttu o şarkı beni, bi daha açıp dinlemedim, bu korkumu yenmeliyim. :dill

Neyse eve geçince bi iki şey daha yazarım gerek görürsem. Anlatmayla olmuyo, bi indirin dinleyin derim.  :wink:

özdry:

--- Alıntı yapılan: DooMsDaY - 25 Ağustos 2006 - 22:19:04 ---"A Never Ending Way" şarkısını duydum hasta bi şarkı çok iyi :D Daha çok yahudi ilahilerini andırır bi tarz var ama hasta başka türlü tarifi yapılamaz o yüzden bu kadar çok kullanıyorum hasta kelimesini :dill Başkada şarkısını bilmem ama bu şarkı gibiyse şarkıları iyi bi grup...

--- Alıntı sonu ---
evet ya bende çok sevdim bu şarkıyı ama başka şarkılarınıda dinlemedim

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git