Anket

En çok hangi tür filmden hoşlanırsınız?

Aksiyon - Macera
1 (4.5%)
Bilim Kurgu
3 (13.6%)
Komedi
0 (0%)
Korku-Gerilim
5 (22.7%)
Fantastik
2 (9.1%)
Romantik
0 (0%)
Dram
11 (50%)

Toplam Oy Verenler: 22

Gönderen Konu: En Son İzlediğiniz Film  (Okunma sayısı 154626 defa)

Ynt: En Son İzlediğiniz Film
« Yanıtla #1440 : 28 Ocak 2009 - 02:45:35 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Ki-duk Kim-Address Unknown

Açıkçası izlemeye başladığımda beni bu kadar etkiliyebileceğini tahmin etmiyordum. Kıyaslama yapmak ne kadar doğru bilmem ama Uzakdoğu nun "Requiem for a Dream" i rahatlıkla diyebilirim.Ondan bi adım geride belki ama en az onun kadar etkileyici onun kadar rahatsız edici onun kadar acıtıyo canınızı.Filmde bir an bile mutlu olabilceğiniz size umut aşılayan bi sahne yok böylesi de lazım belki ama bu kadar ağır olmasın yahu.Yaşama sevincinizi alıp götürüyo.Özellikle son sahneler filmin zirve yaptığı anlar.Bir anne var ki filmde en çok ona üzüldüm en çok onu beğendim.Hiç bi sahne yapmacık değil filmin hiçbi sahnesi ajitasyon dolu değil.Gayet dramı gözümüze soka soka vermiş filmde.Otobüsün yanma sahnesi olsun kızın gözünü çıkardığı sahne olsun daha sayamadığım bi çok sahnede gösleriniz dolup da ağlarsanız şaşırmam.Film bitince de hayatın bu kadar kötü olmamasını umut ediyosunuz.

İzlenmemesi büyük bi kayıptır bence.Film gibi film yahu.Satriani abime gitsin bu film benden bir "Requiem for a Dream" sever olarak..
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

Özlem Tekin

« Yanıtla #1440 : 28 Ocak 2009 - 02:45:35 »

« Yanıtla #1441 : 28 Ocak 2009 - 13:29:21 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
Ki-duk Kim-Address Unknown

Açıkçası izlemeye başladığımda beni bu kadar etkiliyebileceğini tahmin etmiyordum. Kıyaslama yapmak ne kadar doğru bilmem ama Uzakdoğu nun "Requiem for a Dream" i rahatlıkla diyebilirim.Ondan bi adım geride belki ama en az onun kadar etkileyici onun kadar rahatsız edici onun kadar acıtıyo canınızı.Filmde bir an bile mutlu olabilceğiniz size umut aşılayan bi sahne yok böylesi de lazım belki ama bu kadar ağır olmasın yahu.Yaşama sevincinizi alıp götürüyo.Özellikle son sahneler filmin zirve yaptığı anlar.Bir anne var ki filmde en çok ona üzüldüm en çok onu beğendim.Hiç bi sahne yapmacık değil filmin hiçbi sahnesi ajitasyon dolu değil.Gayet dramı gözümüze soka soka vermiş filmde.Otobüsün yanma sahnesi olsun kızın gözünü çıkardığı sahne olsun daha sayamadığım bi çok sahnede gösleriniz dolup da ağlarsanız şaşırmam.Film bitince de hayatın bu kadar kötü olmamasını umut ediyosunuz.

İzlenmemesi büyük bi kayıptır bence.Film gibi film yahu.Satriani abime gitsin bu film benden bir "Requiem for a Dream" sever olarak..

eyv kardeşim(: reqforadre dedin yetti benim için (:torrentini aramaya başladım bile :D en kısa zamanda izlicem..zaten bu aralar türk filmlerine ayırdığım zamanın sürekli boşa gitmiş olmasından bıkkınlık geldi:D
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #1442 : 29 Ocak 2009 - 02:46:16 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Tony Kaye-American History X

Uzun zamandır izlemek için sabırsızlanıyordum ama sürekli de erteliyodum.Hakikat en abarttıkları kadar varmıdır falan diye düşünüyodum o yüzden izlerken biraz da bu endişeyle izlemeye başladım.Fakat film ilk yarım saatte nasıl bi film olcağını kanıtladı.Amerikan sinemasının en iyi yapımlarından belki de en iyisidir bu.Tercihim olmamasına rağmen beni çekti içine.Diken sırtı bi konu hakkında film yapmak ve bunu dozunda başarmak büyük meziyet.Danny nin söylediği son sözler çok anlamlı filmin tek yanlı olmadığının en büyük kanıtı.Edward Norton muhteşem bi iş çıkarmış ortaya.Sadece mimikleri ile bütün duygularını aktarabilmesi o cool tavrı bu film için heralde ondan daha iyi biri seçilemezdi dedirtiyor.Sadece sondaki ağlama sahnesini beğenmedim onun dışında performansını yere göğe sığdıramam.Filmin bize herşeyi bi anda vermemesi de çok güzel genelden özele doğru olması filme acaip oturmuş.Siz demek ki buymuş derken altından başka bişey çıkması filmin dinamik yapısını da sürekli ayakta tutuyor.Filmin bi kısmının siyah beyaz olması zaten benim tarafımdan direk bi artıyı alıyor.Sonuç olarak herşeyiyle şahane bi film.İki saatinizin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz ki zaten böyle filmlere bir sürü saatim feda olsun.İzlenmesi şart (:

I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #1443 : 29 Ocak 2009 - 14:30:23 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Kar Wai Wong-Ashes of Time

İkinci kez izlemek lazım.Çünkü karmaşık bi yapıya sahip film.Neyin ne olduğunu anlamak zor oluyor çoğu yerde.Ya da daha dingin kafayla izlemek de yarar var.Bu haliyle benim için ortalama bi film.Ama diğer izleyişimde fikrim değişebilir (:

« Yanıtla #1444 : 30 Ocak 2009 - 12:18:09 »

Çevrimdışı ciklet

• Üye
  • **
vali..

« Yanıtla #1445 : 01 Şubat 2009 - 02:06:02 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Christopher Nolan-Batman The Dark Knight

Joker in bu kadar öne çıkmamasına şaşmamak gerek.Filmi izlerken ne kadar iyi olabilir ki diye düşünüyodum kendimi en iyisine hazırlamıştım açıkçası ama beni yine de kendine hayran bıraktı.Hikaye muhteşem Heath muhteşem gerisi olmasa da olurdu.Heath olmasa bu filmde bu kadar iyi olurmuydu orası da tartışılır.Herşeyiyle oynamış belli ki Joker i.Mimiklerini kıyafetini bıçağını tiklerini makyajını felsefesini kısacası herşeyini sevdim.Onun dışında Batman in kullandığı araçlara da bittim.Sırf Heath için izlenmeli (:

« Yanıtla #1446 : 01 Şubat 2009 - 02:16:29 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Christopher Nolan-Batman The Dark Knight

Joker in bu kadar öne çıkmamasına şaşmamak gerek.Filmi izlerken ne kadar iyi olabilir ki diye düşünüyodum kendimi en iyisine hazırlamıştım açıkçası ama beni yine de kendine hayran bıraktı.Hikaye muhteşem Heath muhteşem gerisi olmasa da olurdu.Heath olmasa bu filmde bu kadar iyi olurmuydu orası da tartışılır.Herşeyiyle oynamış belli ki Joker i.Mimiklerini kıyafetini bıçağını tiklerini makyajını felsefesini kısacası herşeyini sevdim.Onun dışında Batman in kullandığı araçlara da bittim.Sırf Heath için izlenmeli (:

Oscar'ı kesinlikle alacaktır Heath...

« Yanıtla #1447 : 01 Şubat 2009 - 02:30:47 »

Çevrimdışı emre_1907

• Yepyeni Üye
  • *
Sen Ben ve Dunree  eğlencelı bı fılm tevsıye edebılırım
Kırılmak çok kolay oldu
Alışmak bir o kadar zor
Yaşım sır verir oldu
Darılmak çok kolay oldu
Barışmak bir o kadar zor
Vakit az gelir oldu
Ölümden beter oldu
Yazmamışlar kaderimi kimseyle
Sarılmışlar niceleri sevgiyle
Uçan kuşlar dönmez geri güz diye
Yazmamışlar kaderimi of
Tanışmak çok kolay oldu
Sevişmek niye böyle zor
Yerim dar gelir oldu
Ölümden beter oldu

« Yanıtla #1448 : 01 Şubat 2009 - 14:40:03 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Kar Wai Wong-Chungking Express

Çok fazla filmini izleme şansına sahip olmasam da Wong un en iyi filmidir bu bence.Diğerlerini izledikten sonra da fikrim değişmeyecek gibi.Bi yandan gülümseyip bi yandan da hüzünlendirmeyi başarıyo muhteşem bi şekilde.Ama herşey dozunda ne kahkaha atıyosunuz ne de ağlıyosunuz."Brigitte Lin" şu ana kadar izlediğim en iyi karakterlerden birine can vermiş diyebilirim.Çok çekici çok gizemli çok dişi.Filmin diğer başarılı bir karakterini de "Faye Wong" canlandırıyor."2046" da da en sevdiğim "Faye Wong" olmuştu.Bu filmde de çok şirin çok sevimli."California Dreamin'" hakkında da bi kaç şey söylemekte yarar var.Filmin müzikleri her zaman önemli olmuştur benim için.Filmin ikinci yarısında sık sık duyuyoruz bu şaheseri.Filmle süper bi uyum yakalamış parça.Film bittikten sonra "California Dreamin'" söylemeden edemiyorsunuz."Blue Velvet" dan sonra en sevdiğim,filmle en bütünleşmiş olduğunu düşündüğüm parçadır bu.Çok başarılı.Hayatınıza hayat katan muhteşem bi parça ve muhteşem bi film.Uzakdoğu filmleri sevmek için milyonlarca nedenden sadece bi tanesi bu film.İzleyin (:

« Yanıtla #1449 : 01 Şubat 2009 - 16:35:23 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Ghost World
The Visitor
North Country
Miss Pettigrew Lives for a Day
A Love Song for Bobby Long
Ulak
Bana Şans Dile
Enchanted
Bang Bang You're Dead
Mayıs Sıkıntısı
Koro
Before the Rain
The Blair Witch Project
2 Days in Paris

hepsini yorumlamıcam ama bikaçından bahsedeyim
"Bana Şans Dile" isimli şey tam bir rezillik
Çağan resmen klişe manyağı olmuş, birde oyuncu seçemeyince batırmış
"Ulak" iyi şeyler denemiş ama çok başarılı değil
zaten sonunda vermiş yine duyguyu ama olsun başarılı sayılır

"Mayıs Sıkıntısı"
Nuri Bilge nin en amatör ama bence en iyi filmi
ismi pek uyuyor zaten filme, izlenmeli

birde "Before the Rain"
yok böyle bir film, en yakın zamanda dvd.sini alıp tekrar tekrar izlicem inşallah
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #1450 : 02 Şubat 2009 - 02:25:10 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Shusuke Kaneko-Death Note The Last Name

Film için vasat desem garip kaçar.Bu film için söyleyebilceğim tek söz anca kötü olur.Aslı anime sanırım bu yüzden filmde anime kullanmışlar ama becerememişler komik buldum ben fazlasıyla.Oyuncular berbat biri hariç.Ken'ichi Matsuyama çok iyi oynamış diğer filmlerini merak ettim açıkçası.Bu oyuncuyla birlikte filmin iki güzel yanı daha var birincisi Red Hot Chili Peppers ın "Dani California" sı ile açılması ikincisi ise yine Red Hot Chili Peppers ın "Snow" u ile bitmesi.Onun dışında 140 dakika mkanı yok katlanılmaz bu filme (:

« Yanıtla #1451 : 02 Şubat 2009 - 13:16:05 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
cehennem tarlası
flim güzeldi yıılar önce bi adamın çalışmalarından ortaya çıkan zehirli otlar oluşuyo ve adamın içinde büyüyo adam sonunda ölüyo kendini bi duvarın içine saklıyo.yıılar sonra bir biyoloji öğretmeni askeri bi bölgeye gelip onları uyarıyo bu öğretmen o ölen adamın oğlu.annesi ona oranın tehlikeli olduğunu anlatıp onu ancak sen durdurabilirsin diyo hatta untmaması için odanın numarasını eline kazıyo.askerlerr adamı dinlemiyo ve odaya girip duvarı yıkıyolar ve otlar her tarafı sarıyo ve durdurabilecek olan tek kişi o biyoloji hocası.flimde benim tuhafıma giden o koca şehri saran otları adam gidip ölen babasın kalbinin ve otların üstüne kanın akıtıyo ve otlar çürüyüp yok oluyo ve herkez kurtuluyo....
BENİM GÜZEL HATALARIM VAR

« Yanıtla #1452 : 02 Şubat 2009 - 17:20:57 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Güz Sancısı

Filmi beğendim ama asıl konu pasif kalmış,onun dışında filmde 300e yakın dükkan talan edilmiş,2500 figuran oynamış,her oyuncu 10 gibi kostüm giymiş,1300 ayakkabı kullanılomış vs. rakamlar var filmde.Final sahnesindeki manzara güzeldi ama gerçekçi durmuyordu.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #1453 : 03 Şubat 2009 - 01:51:52 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Tim Burton-Ed Wood

Tipik bildiğimiz ama aynı zamanda şahane bi Tim Burton filmi.En kötü yönetmenlerden biri sayılan Ed Wood un hikayesi anlatılmakta filmde.Johnny Depp yine harika.Tim le yaptığı her iş birbirinden iyi.Acaip iyi tamamlıyolar birbirlerini.Martin Landau ve Lisa Marie yi de çok beğendim.Siyah beyaz olması filmin,filmi ayrı bi cezbedici kıldı benim için.Tim le Johhny nin bi arada olması filmi izlemek için yeterli bi sebep zaten izleyin derim (:

« Yanıtla #1454 : 03 Şubat 2009 - 13:06:52 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Sidney Lumet-Fail-Safe

"12 Angry Men" den sonra izlediğim ikinci "Sidney Lumet" filmi.İlk 45 dakikasında sıkıntıdan bayılacağım zannettim.Tamamen hayalkırıklığıydı.Fakat ilk kırkbeş dakikadan sonra filmin seyri değişti.Son bir saat ciddi anlamda heyecan yüklü ve çok iyiydi.Mekanik bir hata sonucu rotasını Rusya ya çeviren bi Amerikan savaş uçağı ve sonuçları."Henry Fonda" çok iyi iş çıkarmış.Hikaye çok iyi.Herşey yerli yerinde eksik bi nokta bile yok.Kafanızda bi tane bile soru işareti bırakmıyo.Tavsiyem izlemeniz yönünde (: