Gönderen Konu: Parmaklıklar Ardında  (Okunma sayısı 13110 defa)

Ynt: Parmaklıklar Ardında
« Yanıtla #30 : 20 Nisan 2008 - 17:13:57 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
perşembe akşamında olmasından dolayı yerleşmiş bi vadi'ye ve geçlik dizisi  kavak yellerine karşı çok fazla direnebileceğini zannetmiyorum reyting "bataklığı"  içinde...
bu yazı yazıldığında dizi 13. bölümünü oynamıştı..Ve bugelecek hafta dizinin 20. bölümü ekranlarda olacak.Daa hala arkasındayım..Reyting kaygıları vs.. durumlar olsaydı mutlaka gün değişikliğine gidilirdi ama dizi gününden memnun,seyirci memnun,ben memnunum,
kuzi sen de memnun ol lütfen...

bugün kullandığın bi laf vardı The Pipettes grubu hakkında:
"yiğidi öldür hakkını yeme"
kazı çevirmediler..e haliyle altı da yanmadı..tehdit ediyorum..saygılarımla..
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2008 - 17:19:59 Gönderen: seytan_nikahı »
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

« Yanıtla #30 : 20 Nisan 2008 - 17:13:57 »

« Yanıtla #31 : 23 Nisan 2008 - 18:26:20 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me

Bir televizyon programında Hülya Avşar'ın konuğu olan Serra Yılmaz, Avşar'ın Ferzan Özpetek'in neden sürekli eşcinsel filmleri yaptığı ile ilgili sorusunu yanıtladı.

Serra Yılmaz, ısrarla Özpetek'in eşcinsel filmleri çekmediğini, sadece bazı rollerde gay karakterlere yer verdiğini ifade etti. Televizyon Gazetesi'nin haberine göre Yılmaz, Ferzan Özpetek'in eşcinsel filmleri yaptığı şeklindeki değerlendirmelerden hiç hoşlanmadığını da vurgulayarak, "Gaylerin üzerine değil, hikayelerinde gay karakterler de olabiliyor diyelim" dedi.

Bu cevapla tatmin olmayan Hülya Avşar, "Öyle demeyelim; ortada. Eleştiri anlamında söylemiyorum. Eşcinsellik üzerine daha yoğun filmlerini görüyoruz" şeklinde konuştu.

İkili arasında yaşanan diyalogda Serra Yılmaz, çok tartışılacak sözler söyledi. İşte o diyalog:

Avşar: Onu kolladığınızı görüyorum. Ben onu eleştiri anlamında söylemiyorum.

Yılmaz: Eleştiri olarak algılamadım, ama bir anlayış farkı bu.

Avşar: Ama herkes aynı şeyi anlıyor o zaman.

Yılmaz: Ama Türkiye'de insanlar bu konuları çok iyi anlamaya zaten yatkın değiller.

Avşar: Tabii ki Türk toplumuna aykırı bir ilişki.

Yılmaz: Türk toplumuna şöyle aykırı; Türk toplumundaki erkeklerin yüzde 60'ının gizli gay oldukları ve hayatlarını öyle sürdürdüklerini düşünürsen önce onları rahatsız edecek.

Avşar: Tabii ki... O aykırı değil. Aslında istemesi lazım. Ama görselliğe vurduğunuz zaman, 'Aaaa tu kaka" diyenler oluyordur arada. Ama onlara hiç rastlamadım

"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #32 : 25 Nisan 2008 - 20:42:23 »

Çevrimdışı Lost-AnqeL

• Aktif Üye
Perihan vurulacak mı ?!
Büyük soru işareti..
Onun İçin ÜzüLdüm..
Belki Birgün O)Da Sever..

« Yanıtla #33 : 25 Nisan 2008 - 22:03:18 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Perihan vurulacak mı ?!
Büyük soru işareti..

Aman ya..Vurulmasın Müfide'm ya..Öteki paçozlar vurulsun..Artık uzadı bu Filiz'in işi..Mahkemesi falan olsun da başka oyuncular gelsin..Şu yeni gelenler(karşı koğuştaki) B2 deki az kişiler var ya onları kalabalık göstermek amacıyla gelmişlerdir kesin kez..

Dün akşamki bölüm neydi öyle ya..dehşetti tek kelimeyle..
Beray'ı Cengiz esir tuttu..Filiz'in yakalanması an meselesi,çünkü bakkal uyandı işe..Ve en önemlisi,Aliye tabutluktan kaçtı.İki gardiyanı döverek ve Gülten'in odasına kadar geldi..Orda bitti..
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2008 - 20:30:25 Gönderen: seytan_nikahı »

« Yanıtla #34 : 22 Mayıs 2008 - 12:32:32 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Dizi,Bu akşam ATV'de erken saate geçti.

22:15 yerine 20:00

« Yanıtla #35 : 22 Mayıs 2008 - 13:05:24 »

Çevrimdışı marjinal kız

• Deneyimli Üye
  • Nasihat kesmez bizi,bize tecrübe gerek!
diziden sürekli birilerinin ayrılması hiç hoşuma gitmiyor. en son beray da vurulmuştu ve reklamdan gördüğüm kadarıyla ölüyor. ne zaman hangi karakterin diziden ayrılıcağı hiç belli olmuyor başroldekiler bile diziden gidebiliyor
bir sis var önümde hiç bilinmeyen,bir ses var içimde yolu gösteren...

« Yanıtla #36 : 24 Mayıs 2008 - 19:05:02 »

Çevrimdışı zburnu31

• Bizden Biri
  • adamı deli etmeyin
işte dizzinin güzeliği o öyle olmasa tek kişiye dizi bağlanıp kalırdı
iyi değişiklik iyidir

« Yanıtla #37 : 25 Mayıs 2008 - 16:37:20 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
'Annemle Biz Kanseri Yeneriz' kampanyasına poz verince ortaya çıktı Serra Yılmaz'ın eski bir kanser hastası olduğu... Ünlü oyuncu 17 yıl önce yakalanmış meme kanserine ve dalga geçerek atlatmış. Kızı Ayşe ise biraz daha zorlanmış: "Annen ne zaman ölecek?" diyenlerle çok uğraştım!..

Ünlü ilaç firması Novartis'in 'Annemle Biz Kanseri Yeneriz' kampanyasının ilanlarını gördüğümde gerçekten çok etkilendim. Biz bu hastalığın bir benzerini 3 yıl önce aniden kan kanseri teşhisi konan babamla yaşamış ve onun kanseri atlatmasını sağlamıştık. 'Kanser'le savaşan bir hasta yakını olarak bu hastalıkla mücadele eden birinin neler hissedebileceğini bildiğim için durumu hemen kişiselleştirdim. Söz konusu ilanda; Ferzan Özpetek'in ilham perisi olarak anılan oyuncu Serra Yılmaz'a 17 yıl önce meme kanseri teşhisi konduğu yazıyor, ünlü sanatçı kızı Ayşe Yılmaz'la birlikte bu hastalığa inat objektiflere gülümseyerek poz veriyordu. Yakınları tabii ki biliyordu ama birçokları Yılmaz'ın yıllar önce atlattığı meme kanserini bu ilandan öğrendi. Ben de bu müthiş ikili ile 'meme kanseri'ni konuşmak için çabaladım. Ancak Serra Yılmaz atv'deki 'Parmaklıklar Ardında' dizisinin çekimleri için Sinop'ta olduğundan kızı Ayşe Yılmaz da Fransa'da yaşadığından soruları onlara e-maille gönderebildim. İşte Serra Yılmaz'ın kızı Ayşe Yılmaz'ın yaşadıkları... Önce Ayşe Yılmaz anlatıyor...

HALAM DA KANSERE YAKALANDI!
* Annenizin meme kanseri olduğunu duyduğunuzdaki ilk tepkiniz ne oldu?
Onun meme kanseri olduğunu öğrendiğimde, kendisi çoktan ameliyat olmuştu. Önce çok korktuğumu hatırlıyorum. Bu sadece 'Annemi kaybedersem ne yaparım?' korkusu değildi. Annemin acı çekmesinden, kemoterapiden, radyoterapiden de korktum. O zamanlar 12 yaşındaydım. Kanser nedir, üç aşağı beş yukarı biliyordum ama her zaman güçlü ve dimdik ayakta gördüğüm annemin yataklara düşmesinden, saçlarının dökülmesinden de korktuğumu hatırlıyorum.

İNSAN DOKTOR OLMAK İSTİYOR
* Hiç aklınıza 'Niye biz?' sorusu geldi mi?
Elbette geldi. Ama bunun aslında ne kadar saçma bir soru olduğunu çabuk anladım. Neden biz olmayalım ki? Herkes olabilir. Benim çok sevdiğim bir halam var. Kendisi ailemizde en çok doğal gıdayı tüketen, sigara, içki içmeyen, ormanda uzun yürüyüşlere çıkan biridir. Ama annemden sonra halama da bağırsak kanseri teşhisi kondu. Herkes, ama herkes bu hastalığa yakalanabilir. Ve 'Neden biz?' sorusu çok gereksiz bir soru... Cevabını bulsanız da bulmasanız da netice aynı; hastasınız ve iyileşmek için uğraşacaksınız.

* Kampanyanın adı: 'Annemle Biz Kanseri Yeneriz'... Peki siz annenizle birlikte kanseri nasıl yendiniz?
İnsanın bir yakını hastalandığında, eğer doktor değilseniz, kendinizi çok çaresiz ve işe yaramaz hissediyorsunuz. Sevdiğiniz o kişi için her şeyi yapmaya hazırsınız, ama elinizden hiçbir şey gelmiyor. Korkunç bir duygu... Anneme kemoterapi uygulanırken, ki nispeten ağır bir tedavi görmüştü, sıvı ile karıştırılması gereken toz bir ilaç vardı. Annemle ilgilenen hemşire hanım benim ne kadar merak ve titizlikle, hatta belki koruma içgüdüsüyle yaptıklarını izlediğimi fark edince, o ilacı sıvı ile karıştırma görevini bana vermişti. Bu son derece önemli bir sorumluluktu, çünkü iyi karışmazsa toz kalırsa hem serumu tıkayabilir hem de annemin canını yakabilirdi. O hemşire hanıma ne kadar teşekkür etsem azdır. Onun sayesinde, kendi çapımda, annemin tedavisinde bir rol üstlendim ve ona yardımcı oldum.

LÜZUMSUZ İNSANLAR VAR
* Bu süreçte annenize dikkat ederken onu dış etmenlerden de korumanız gerekti mi?
Tabii. Onu çevresindeki olası patavatsız insanlardan korumak da önemliydi. İnsanlar ölümden o kadar korkuyorlar ve kanser olan birinin öleceğinden o kadar eminler ki... İnanmayacaksınız ama o dönemde bana 'Ee, annen ne zaman ölüyor? Cenaze hazırlıklarını düşündünüz mü?' diyen lüzumsuz insanlar bile oldu. Tüm bu olumsuzluktan hastayı uzak tutmakta yarar olduğunu düşünüyorum.

Meme kanseri olduğunuzu siz mi fark ettiniz yoksa bir hastanede bu konuda test mi yaptırdınız?
Ben fark ettim. 17 yıl önce bir sabah uyandığımda bir anda buldum, öğleden sonra teşhis kondu. Ertesi sabah da ameliyat oldum.

* Doktorunuz size 'meme kanseri' olduğunuzu söylediğinde neler hissettiniz?
Hayret, idrak edememe gibi durumları birarada yaşadım. İlk başta kendime hiç yakıştıramadım. 'Kızıma yeterince eşlik edemedim daha çok küçük...' diye üzüldüğümü hatırlıyorum.

* Sizi hastalık sürecinde en çok duygulandıran ne oldu?
Yakın çevremin ve özellikle de kızım ve hayat arkadaşımın bana eşlik etme çabaları ve gayretleri...

* Hastanede yattınız mı?
Ameliyatla tümör alındı, radyoterapi ve kemoterapi gördüm. Ameliyattan sonra üç gün yattım. İyileşmeye çalışırken hastalıkla dalga geçmeye çalıştım. Bu süreçte kızım, hayat arkadaşım ve dostlarım bana çok destek oldular.

* Peki moraliniz nasıldı? Tedavi ne kadar sürdü?
İlk şoku atlattıktan sonra gayet iyiydim. Tedavim nisandan aralık sonuna dek sürdü. Bence başına bu tarz bir rahatsızlık gelenlerin, kanserle baş etmeye çalışanların durumu önce iyice anlamaları, pes etmemeleri ve sürekli hastalıkla savaşları gerekiyor.

Sabah

« Yanıtla #38 : 05 Haziran 2008 - 00:38:28 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Oynadığı dizilerde kötü ve sivri karakterleri canlandıran oyuncu Özgül Kavruk, dizilerde üstlendiği rolleri genelde kendisinin seçtiğini söyledi. Son olarak 'Parmaklıklar Ardında' dizisinde elindeki kuşun kafasını koparıp kanını emen 'Beray'ı canlandıran Kavruk göze batan rolleri oynamaktan rahatsızlık duymadığını belirterek şunları söyledi: “Ben kötü karekterleri çok iyi oynuyorum. Şu ana kadar canlandırdığım karakterleri hep kendim seçtim. Sert ve dişi olanı oynadım. Oyuncu milleti biraz arsızdır. Sürekli değişik roller oynamak ister. Ben de rollerimde ufak da olsa farklılıklar çıkartmaya çalışıyorum."

KÖTÜYÜ İYİ OYNUYORUM
Kötüyü oynadığı için bugüne kadar hiçbir tepkiyle karşılaşmadığını da söyleyen Kavruk şöyle devam etti: “Seyirci artık bilinçlendi. Ekranda yapılanın rol olduğunu biliyor. Herkes bana, 'O karakteri ne iyi canlandırıyorsunuz' diyor."

« Yanıtla #39 : 06 Haziran 2008 - 13:37:24 »

Çevrimdışı marjinal kız

• Deneyimli Üye
sezon finali saçmaydı nerdeyse hepsi vuruldu

« Yanıtla #40 : 06 Haziran 2008 - 13:40:01 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
sezon finali saçmaydı nerdeyse hepsi vuruldu
sezon finali miydi ya?ben izlemedim dün akşam..

gülten vuruldu mu?

« Yanıtla #41 : 06 Haziran 2008 - 13:47:54 »

Çevrimdışı marjinal kız

• Deneyimli Üye
sezon finali miydi ya?ben izlemedim dün akşam..

gülten vuruldu mu?

sezon finaliydi gülteni o ali abi flan tüm hapishane gelip bıçakladılar.sonra askerlerde daha vur emirini beklemeden tüm hapishaneye ateş açtı aliye flan hepsi yerlerdeydi.öyle bitti

« Yanıtla #42 : 06 Haziran 2008 - 13:54:42 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me

sezon finaliydi gülteni o ali abi flan tüm hapishane gelip bıçakladılar.sonra askerlerde daha vur emirini beklemeden tüm hapishaneye ateş açtı aliye flan hepsi yerlerdeydi.öyle bitti
of..of..of..ben fragman da sadece Yakup ölür diy tahmin ediyordum..sezon finali olması bile benim için sürpriz oldu ya..Bugün izlemeliyim ...

« Yanıtla #43 : 11 Eylül 2008 - 15:58:19 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Manyak bir dizi...Son yıllarda yapılan en iyi yapımlardan biri..

« Yanıtla #44 : 12 Ekim 2008 - 20:12:13 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
bencede de son yıllarda yapılan en ii yapımlardan birisi ama çok geç bitio en son geçen haftaki bölüm 00.45 gibi bitti ama okula uykusuz gitmemede değdi umarım önümüzdeki bölümlerde biras daha kavga çıkar ama bu gidişle ya fazla dayanamicak dizi yada gün değikliği olcek vadinin başlamasıyla ve lüzumsuz olduunu düşündüğüm annem dizisiyle aynı saatte  yayına gelmesinden dolayı reytinglerde ilk 10 a bile giremedi
schhh..