Gönderen Konu: Natalie Portman  (Okunma sayısı 3568 defa)

Natalie Portman
« : 21 Eylül 2009 - 18:17:20 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me

Biyografi

İlk yılları

Natalie Portman 9 Haziran 1981 yılında Kudüs'te dünyaya geldi. Aktris anne ile doktor babanın tek çocuğudur. 3 yaşına geldiğinde ailesi ile birlikte Washington'a taşındılar. En son konakladıkları yer Syosset New York idi. Natalie Portman, 1999 yılında liseyi burada (Syosset High School) bitirdi. Oldukça başarılı bir öğrencilik hayatı geçirdi. Daha sonra Harvard Üniversitesi Psikoloji bölümüne gitti ve burdan 2003 yılında mezun oldu. Aynı zamanda Hebrew Üniversitesi'nde (Kudüs) yüksek lisans yapmakta ve eğitim görmektedir.

Oyunculuk Kariyeri  

Sinema kariyerine ilk adımı modellik sayesinde olmuştur.Syosset'te bir pizza salonunda revlon ajansın bir çalışanı tarafından 12 yaşındayken keşfedilmiştir.Kendisi modellikten çok aktrislik yapmak istediğini belirtmiştir.Daha sonra tiyatro kamplarına gitmeye başlamıştır ve yaz tatillerini buralarda geçirmiştir.12 yaşında, Luc Besson'un kült filmi Leon'da oynama fırsatı elde etmiştir. Ardından Heat, Everyone Says I Love You ve Mars Attacks! gibi filmlerde rol almıştır. Al Pacino ile Robert De Niro'nun rol aldığı Heat filminde Al Pacino'nun kızı olarak küçük bir rolde oynadı. 1996 senesinde Woody Allen'ın Everyone Says I Love You ve Ted Demme'nin Beautiful Girls filmlerinde oynadı. Aynı sene Tim Burton'un Mars Attacks! filminde Amerikan Başkanı'nın kızını canlandırdı. 1999 yılında Susan Sarandon ile birlikte rol aldığı Anywhere But Here filmi ile Sinema Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülüne aday gösterildi ve George Lucas'ın Star Wars serisinde Padmé Amidala karakterini canlandırmak için anlaşma yaptı.

2002 yılında Yıldız Savaşları: Bölüm II - Klonların Saldırısı gösterime girdi. Ayrıca Jude Law ve Nicole Kidman'ın rol aldığı Soğuk Dağ filminde küçük bir rol aldı. 2004 yılında Garden State ve Closer filmlerinde rol aldı. Closer filmindeki Alice rolü ile Yardımcı Kadın Oyuncu dalında BAFTA ve Oscar'a aday gösterildi. Altın Küre ödülü aldı.

2005 yılında Star Wars serisinin son filmi Yıldız Savaşları: Bölüm III - Sith'in İntikamı gösterime girdi ve yılın en çok izlenen filmi oldu. V for Vendetta'nın film uyarlamasında yer aldı ve film için saçlarını kestirdi.Ardından 1792'de İspanya'da geçen Goya's Ghosts filminde Goya’nın ilham perisi rolünde yer aldı.

Mr. Magorium's Wonder Emporium filminde Dustin Hoffman ile birlikte rol aldı. Eric Bana ve Scarlett Johansson ile birlikte rol aldığı The Other Boleyn Girl filminde ise Anne Boleyn'i canlandırdı.Yönetmeni Wes Anderson olan The Darjeeling Limited filminde küçük bir rol aldı.

The Simpsons'ın 18. sezonunda Little Big Girl bölümünde Darcy karakterini seslendirdi.Ayrıca Paul McCartney'in Dance Tonight klibinde yer aldı.

Kişisel Hayatı  

Harvard Üniversitesi Psikoloji okumuş ve 2003 yılında mezun olmuştur. Aynı zamanda Hebrew Üniversitesi'nde (Kudüs) yükseklisans yapmakta ve eğitim görmektedir. İbranice ve İngilizce'yi anadili gibi konuşabilmektedir. Bunların yanında çeşitli düzeylerde Fransızca, Almanca, Japonca bilmektedir.Ayrıca Arapça öğrenmektedir.

8 yaşından beri vejeteryandır. 2002 yılında People dergisi tarafından Dünya'nın En Güzel 50 Kadını arasında gösterilmiştir.

Filmografi

1994 Léon - Mathilda  

1995 Heat  - Lauren Gustafson  
       Beautiful Girls - Marty  
1996 Mars Attacks! - Taffy Dale  
       Everyone Says I Love You - Laura Dandridge  
1999 Yıldız Savaşları: Bölüm I - Gizli Tehlike - Padmé --- Amidala En İyi Genç Oyuncu Saturn Ödülü'ne aday gösterildi.
       Anywhere But Here - Ann August ---Sinema Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü'ne aday gösterildi.
2000 Where the Heart Is - Novalee Nation  
2001 Zoolander  
2002 Yıldız Savaşları: Bölüm II - Klonların Saldırısı - Padmé Amidala --- En İyi Aktris Saturn Ödülü'ne aday gösterildi.
2003 Cold Mountain - Sara  
2004 Garden State - Samantha  
       Closer - Alice Ayres/Jane Jones --- Sinema Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü'nü aldı.---Akademi ve BAFTA ödülüne ise aday gösterildi.
2005 Yıldız Savaşları: Bölüm III - Sith'in İntikamı - Padmé Amidala --- En İyi Aktris Saturn Ödülü'ne aday gösterildi.
       Free Zone - Rebecca  
2006 V for Vendetta - Evey Hammond --- En İyi Aktris Saturn Ödülü'nü aldı.
       Paris, je t'aime - Francine  
       Goya's Ghosts - Ines/Alicia  
2007 Mr. Magorium's Wonder Emporium - Molly Mahoney  
       My Blueberry Nights - Leslie  
       The Other Boleyn Girl - Anne Boleyn  
       The Darjeeling Limited  
       Hotel Chevalier  
2008 Brothers  

kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Natalie_Portman

Son dönemler yeni keşiflerimden olan bu kadın,küçük yaşlarda sinemaya başlamış ve ben O'nu Paris,Je T'aime ile tanıdım ve kısa bir süre önce 2 filmi hariç tüm filmlerini edindim,şimdilerde sıkı bir hayranıyım,filmlerini,duruşunu,bilinmedikleri vs. hakkında herşeyi bu başlık altında konuşmamız dileğiylen...

Ayrıca,şu sıralar Uğur Yücel'in de yer aldığı karma bir filmde kendisi de oynamaktadır

NewYork,I Love You

http://www.facebook.com/search/?q=natalie+portman&init=quick#/NataliePortman?ref=search&sid=1195770284.3694013609..1
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2009 - 18:30:16 Gönderen: seytan_nikahı »
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

Natalie Portman
« : 21 Eylül 2009 - 18:17:20 »

Ynt: Natalie Portman
« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2009 - 18:28:43 »

furkiii

• Ziyaretçi
leon-mathilda'nın yeri ayrıdır..uzun süre ben leon,o (natalie değil..:p )ise mathilda olmuşuzdur..=)

natalie hakkında 3-5 kelam etmeliyim diye düşünüyorum,kendisi en sevdiğim oyunculardan biridir zira..closer (striptiz bar sahnesi nedense en aklımda kalan yeridir sarı peruğuyla birlikte),garden state filmindeki samantha karakterinde,free zone'da rebecca,my blueberry nights filminde (ki burada çok sevdiğim norah jones olsa da ne norah'ın performansı ne de film beni tatmin etmiştir,natalie de tek başına kurtaramamıştır elbette,jude law konusuna girmiyorum..:p ) oldukça başarılıdır,ayrıca kendisi hoştur da,hem gülmenin hem de ağlamanın yakıştığı nadir dişilerdendir..=) üstelik zekidir,tatlıdır..hem eğitime hem de oyunculuğa ayrı ayrı verdiği önem de takdir edilesidir..

« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2009 - 18:37:15 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Fazla filmini izlemedim aslında ama Leon da iyiydi fazlası ile.Yaşına rağmen iyi bi performans sergilemişti orda.Cold Mountain da da iyiydi.Fakat Nicole Kidman olduğu için açıkçası benim için epey sönük kalmıştı orda.Closer ise izlmek istediklerimden.Oyu nculuğu iyi.Aynı zamanda farklı bir albenisi olduğunu düşünmeden edemiyorum (:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2009 - 18:39:14 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
My Bluebrry Nights filminde Norah'ı ben de hiç beğenmemiştim ve fimin ilerleyişini beğenmediğimi belirteyim.Natalie'nin boy gösterdiği sahneye kadar-filmin sonuna doğru-filmde bir ağırlık,bir çözümsenemezlik falan vardı.

Beni etkileyen filmi ise,Goya's Ghosts olmuştur,Alicia değil fakat Ines olmuştur.Bilhassa da engizisyondan sonra dışarıya çıktıktan sonraki hali.

onun dışında,bu kadını gazetede,televizyonda veya filmlerde izlerken ağzım bi karış açık izliyorum,çikolata yemek gibi bi'şey bu benim için..

Hamiş:Zoolander filminin filmografisinde yer alması bana çok gereksiz gelmekte olduğu söylüyorum,zira kendisi 3-4 saniye gözüküyor kırmızı halıda hayran kitlesinin arasında o kadar
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #4 : 24 Eylül 2009 - 17:46:08 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
ABD'li oyuncu Natalie Portman, Kenneth Branagh'ın yönetmenliğini yapacağı 'Thor'da rol alacak.

Çizgi roman devi Marvel'ın süper kahramanlarından 'Thor'un sinema filminin başrollerinden birini Amerikalı aktris Natalie Portman oynayacak.

Altın Küre ödüllü Portman, 2011'de gösterime girmesi planlanan filmde, Thor'un dünyada Donald Blake kimliğiyle yaşarken hastanede aşık olduğu hemşire Jane Foster'ı canlandıracak.

Filmde Thor rolünü Avustralyalı aktör Chris Hemsworth'un, Loki karakterini de İngiliz aktör Tom Hiddleston'ın canlandıracağı daha önce açıklanmıştı.

28 yaşındaki Portman, daha önce 'Leon', 'Star Wars' ve ''V for Vendetta' gibi filmlerde rol almıştı.

Thor'dan önce Marvel'in çizgi roman karakterlerinden 'Örümcek Adam', 'Hulk', 'Daredevil' ve 'Demir Adam''ın sinema filmleri büyük ilgi görmüştü.

___________________ ___________________ ___________

Bu arada NewYork I Love You filminde oyunculuk dışında yönetmenlik ve senaryoya da soyundu.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2009 - 17:55:12 Gönderen: seytan_nikahı »

« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2009 - 21:36:54 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
closer daki peruğu pembe değil miydi yahu
badass chick liğin çok yakıştığı kişi.(bkz.http://www.youtube.com/watch?v=v8e6-IeQ0aw)
Free Zone da 10 dk. ağlayıp filmin en güzel bölümünü oluşturmuştu.
iyi oyuncu ama son zamanlarda Closer dışında olağanüstü performansı yok malesef.
Bana Türkçe dublajlı film izlettirebilecek birkaç kişiden biri (Mr. Magorium's Wonder Emporium)
Saçını kazıtıp yinede seksi olabilen kaç kişi vardır acaba
aşığıyız.
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2009 - 22:11:53 »

furkiii

• Ziyaretçi
closer daki peruğu pembe değil miydi yahu
badass chick liğin çok yakıştığı kişi.(bkz.http://www.youtube.com/watch?v=v8e6-IeQ0aw)
Free Zone da 10 dk. ağlayıp filmin en güzel bölümünü oluşturmuştu.
iyi oyuncu ama son zamanlarda Closer dışında olağanüstü performansı yok malesef.
Bana Türkçe dublajlı film izlettirebilecek birkaç kişiden biri (Mr. Magorium's Wonder Emporium)
Saçını kazıtıp yinede seksi olabilen kaç kişi vardır acaba
aşığıyız.

sarı-pembe karışık yapalım..:p gerçekten de closer'daki oyunculuğu mükemmeldi bana kalırsa,evet o bir seksi..! :D

« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2009 - 23:02:44 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Yapım:2009 ~ ABD,  Fransa
Tür:Dram,  Romantik
Yönetmen:Natalie Portman,  Fatih Akın,  Brett Ratner,  Shekhar Kapur,  Mira Nair,  Yvan Attal,  Randall Balsmeyer,  Shunji Iwai,  Wen Jiang,  Joshua Marston,  Allen Hughes

Senaryo:Scarlett Johansson,  Natalie Portman,  Fatih Akın,  Anthony Minghella,  Yvan Attal,  Jeff Nathanson,  Yao Meng,  Suketu Mehta,  Olivier Lécot,  Hu Hong,  Alexandra Cassavetes,  Hall Powell,  Shunji Iwai,  Israel Horovitz,  Joshua Marston,  James C. Strouse,  Emmanuel Benbihy,  Tristan Carné,  Stephen Winter

Yapımcı:Marianne Maddalena,  Emmanuel Benbihy,  Pierre Asseo,  Steffen Aumueller,  Michael Benaroya,  Susanne Bohnet,  Laurent Constanty,  Oliver Dungey,  Rose Ganguzza,  Warren T. Goz,  Taylor Kephart,  Jan Körbelin,  Stewart Mcmichael,  Bradford W. Smith,  Pamela Hirsch,  Celine Rattray,  Marina Grasic

Görüntü Yönetmeni:Pawel Edelman,  Declan Quinn,  Michael Mcdonugh,  Andrij Parekh,  Mauricio Rubinstein,  Mikhail Krichman,  Benoît Debie,  Adam Kimmel

Müzik:Antonio Pinto

Filmin Websitesi: www.newyorkiloveyou themovie.com
Süre:1 saat 50 dk
Gösterim Tarihi:05 Şubat 2010 (Türkiye)

Aralarında Fatih Akın'ın da bulunduğu on iki birbirinden değerli yönetmenin ve içinde Uğur Yücel'in de olduğu geniş oyuncu kadrosuyla Paris, Je T'Aime tarzındaki filmi heyecanla ve sabırsızlıkla bekliyoruz.

New York'un beş ayrı bölgesinde değişik, evrensel temalı aşk hikayelerine konu oluyor. Paris Je T'Aime'in üstün başarısı, bu filmi gölgede bırakamayacağı kesin.

Resimler için: http://www.sinemalar.com/resimleri/8771/New-York-I-Love-You/

Fragman için: http://www.sinemalar.com/fragman/8771/New-York-I-Love-You/

Oyuncular: Orlando Bloom,Natalie Portman,Hayden Christensen,Andy Garcia,Uğur Yücel vs..

Bu filmi,A.B.D. gösteriminden beri beklemekteydim,gösterim tarihine de az kalmış diyebilirim.Natalie,Orlando,Hayden ve tabii Uğur Yücel'in oyunculuklarını merakla beklemekteyim.Paris,Je T'aime'nin üstüne çıkacak bir yapım,zira yapımıyla,yönetmen kadrosuyla,oyuncu kadrosuyla bir araya zor gelecek bir ekip çalışması bu.
Natalie umarım 'İstanbul,Seni Seviyorum' versiyonunda da oynar,zira bu iki seride parmağı olduktan sonra böyle bişeyi ummamak elde değil.Tabi,bu proje şu an için sadece benim düşüncem,ama olacak gözüyle bakıyorum.

« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2009 - 00:15:36 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
2010 Kültür Başkenti için böyle bir film mevzusu çıkmıştı ortaya ama eğer hala başlamadılarsa tamamlanması biraz zor olacak sanki. New York . ... daki bölümü Scarlett yazıyor, Natalie yönetiyor galiba. Bu ikiliyi daha çok bir arada görmek nasip olur inşallah :D
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2009 - 00:24:40 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Goya's Ghost'ta da etkileyici oynamıştı,bir çoğu zaten,teenager zamanına denk geliyor zaten.

Scarlett'i nedense sevemiyorum bir türlü,ama güzel işler yapıyor.Natalie'nin The Other Boleyn Girl'ünde ve Penelope Cruz'un Vicky,Cristina,Barcelona'sında takip etme fırsatım olmuştu.

« Yanıtla #10 : 16 Mart 2010 - 12:19:53 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Dün gece,New York I Love You'yu izledim.Hayden,Natalie ve Orlando dışında pek heyecanlı geçen sahneler yoktu,ve yarıca,PAris,Je'taime yi bu filme tercih ederim.Bu filmde olaylar daa çetrefilli anlatılmış,açıkçası bir kere daa izlemem gerekecek.

Natalie,saçlarını gene kazıtmış,ama umarım,makyajdır.Uğur Yücel'in karşılıklı oynadığı kadın,ayrı bi güzeldi.

« Yanıtla #11 : 28 Mart 2010 - 06:19:23 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Dün akşam,'Brothers'ı izlemeye yeltendik ama vazgeçtik,en yakın zamanda izlemeliyim.

« Yanıtla #12 : 24 Ağustos 2010 - 12:50:10 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me

« Yanıtla #13 : 06 Eylül 2010 - 13:09:45 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Venedik Güzelleri

Bu yıl 67'ncisi düzenlenen Venedik Film Festivali'nin önceki akşam yapılan açılış töreni, Hollywood'un güzel yıldızlarıyla daha da göz alıcı hale geldi. Natalie Portman'ın başrolünü oynadığı "Siyah Kuğu'' filminin gösterimiyle başlayan gala gecesinin yıldızları, Portman ve Jessica Alba oldu. Amerikalı güzeller, Akdeniz ve Kuzey Afrika ülkelerinden gelen diğer kadın oyuncuların da katıldığı gala gecesinde bir adım öne geçti. Onlarca fotoğrafçı "Machete" isimli yeni filminin tanıtımı nedeniyle festivale katılan Alba'yı görüntülemek için yarıştı. Portman Rodarte marka elbisesiyle kendini kırmızıya boyarken, Alba kahverengi tonlarındaki Dolce& Gabbana markalı bir elbise tercih etti.

Lezbiyen Rolü Islıklandı

İlk gün kırmızı halıda boy gösteren Natalie Portman, podyumla uyumlu kırmızı tuvaleti ile çok şık bulundu. Festivalinn açılış filmi ‘Siyah Kuğu’da bir lezbiyeni canlandıran Portman büyük ölçüde alkışlanırken, bu role yakıştıramayanların da ıslıklaması gözden kaçmadı.

« Yanıtla #14 : 16 Aralık 2010 - 12:21:26 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
İsrail doğumlu ABD’li aktris Natalie Portman yapımcı oluyor.

Vogue dergisinin Ocak 2011 sayısına konuşan Portman, ‘Felekten bir Gece’ (The Hangover) tarzı komedi filmlerinin sadece erkekleri hedef aldığını ancak kadınların da espri anlayışının güçlü olduğunu savundu. Ünlü yıldız, kadınların hem güzel hem eğlenceli olmasına izin verilmediğini, bunun kınandığını ifade etti. Buna tepki gösteren Portman, kendi yapım şirketini kurarak kadınlara yönelik bu tür filmler çekmeyi hedeflediğini söyledi. Natalie Portman son filmi ‘Kara Kuğu’ (Black Swan) ile dün açıklanan Altın Küre adaylıklarında En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/16534943.asp?gid=200