Gönderen Konu: Defne Joy Foster  (Okunma sayısı 5968 defa)

Defne Joy Foster
« : 02 Şubat 2011 - 20:50:13 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Defne Joy Foster, (d. 2 Mayıs 1979, İncirlik - ö. 2 Şubat 2011, İstanbul) Türk dizi oyuncusu, sunucu ve eski DJ.

Annesi Türk, babası Amerikan olan Defne Joy Foster, 2 Mayıs 1979'da İncirlik'te doğdu. Ortaokulu İzmir Alsancak Ortaokulu'nda okudu. 2008'de İlker Yasin Solmaz ile evlendi ve bu evlilikten 13 Haziran 2009'da Can Kılıç adında bir oğlu oldu. 2 Şubat 2011 tarihinde Caddebostan'da Yazar Ahmet Altan'ın oğlu Kerem Halit Altan'ın evinde öldü

Kariyeri

İlk olarak Kral TV DJ'yi olarak ekran başına geçen Foster, daha sonra çeşitli kanallarda müzik programı sunuculuğu yapmıştır. Ardından dizi oyunculuğuna başlamıştır. Uzunca bir süre Sihirli Annem adlı dizide Eda karakterini canlandırmıştır. Oyunculuğun dışında bir süre tekrar program sunmuştur. tv8'de yayınlanan Bir İş İçin Lazım adlı programı Cemil Büyükdöğerli ile birlikte sunmuştur. Bunun dışında bir TRT programı olan Çeyiz Şov'u sunmuştur. Ayrıca Kanal 7'de "Zula" adlı programın sunuculuğunu yapmıştır. Son olarak Acun Ilıcalı'nın sunup, yapımını üstlendiği Yok Böyle Dans adlı programda yarışmacı olarak katılmıştı

Oyunculuk

Ruhsar (1997)
Beyaz Yalanlar (2000)
Sihirli Annem (2003-2006)
Selena (2006)
Hayal ve Gerçek (2007)

Sunuculuk

Defne& Geveze Show 
Sihirli Numaralar
Çeyiz Show
Çat Kapı
Bir İş İçin Lazım
NTV Yeşil Ekran
Uzman Avı
Zula

http://tr.wikipedia.org/wiki/Defne_Joy_Foster
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011 - 13:47:16 Gönderen: tekin ali »

Özlem Tekin

Defne Joy Foster
« : 02 Şubat 2011 - 20:50:13 »

Ynt: Defbe Joy Foster
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2011 - 20:59:08 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Bu olayı samimi bulmuyorum hiç.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Ynt: Defne Joy Foster
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2011 - 21:04:31 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Bu olayı samimi bulmuyorum hiç.

Anlamadım!!??

« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2011 - 21:07:39 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Sana hususi bir şey değil bu,yanlış anlama ama,öldükten sonra göklere çıkarmanın bir anlamı olduğu düşünenlerden değilim.Sahte geliyor hep bana,böyle hareketler.Sana mahsus bir şey değil ama..
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2011 - 21:13:08 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Sana hususi bir şey değil bu,yanlış anlama ama,öldükten sonra göklere çıkarmanın bir anlamı olduğu düşünenlerden değilim.Sahte geliyor hep bana,böyle hareketler.Sana mahsus bir şey değil ama..

Zaten üstüme alınacak bir durumum yok, sadece bu olayın başka başlıklarda değil kendi başlığı altında toplanması gerektiğini düşünüyorum. Ek olarak; her kimsenin bir insanın ölümünden prim yapmaya çalışacağını düşünmek gerçekten üzücü.

Neyse sadece konunun burdan devam etmesini istedim, yanlış anlaşıldıysam affola

« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2011 - 22:28:02 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Bu ölümün bayağı bir etkisi altına girdim ben..
Defne en sevdiklerimdendi.Na sıl özlemin canlı performanslarını keyfimiz yerine gelsin diye youtube dan döndür döndür izliyorsak,Uzman Avı,Bir iş için lazım program videolarını da aynı sebeple izliyordum internetten.Ve içimden hep 'bu kızdaki ratingi,zekayı anlayacak biri çıkmayacak mı?' diye geçirirdim. Tam da bu sırada pek hazzetmediğim Acun Ilıcalı kendisini dans yarışmasına çağırmış. Aha dedim beklediğim zaman gelmiş. Neredeyse her pazar o çıkacak diye televizyona kitleniyo o bittikten sonra da televizyonu kapatıyodum. Ve artık defneyi tüm Türkiye iyi veya kötü biliyordu.Sanki ben meşhurmuşum gibi bir his kaplıyodu beni. Özlem listelerde yükseldikçe yaşadığım mutluluğu,gün geçtikçe popülerleşen Defnede de yaşıyordum..
Ama bu ölüm beni yıktı geçti.Bugüne dair biçok planım vardı hepsi alt üst oldu.Bütün gün internet başında ondan gelecek son haberleri takip ettim..
Mekanın cennet olsun Defne Joy Foster seni çok sevdim hala da sevmeye devam edicem..
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2011 - 22:33:37 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Başlık için teşekkürler.

Ben televizyon meraklı değilim, dizilerini, programlarını...vs izlemedim ama bu kıza denk geldiğim de bakar izlerdim. Neşesi insana geçen biri. Tanıdığım biri ölmüş gibi hissettim. Klişe bir sözdür, hani ölüm yakışmadı deriz. İşte bu söz Defne'ye tam oturmaktadır.

« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2011 - 23:01:54 »

furkiii

• Ziyaretçi
canım benim ya umarım her zaman gülmeye devam edersin, kesinlikle inanamıyorum bugün yaşananlara

televizyon izlemekten ne kadar nefret ediyorsam defne'yi izlemeyi ve onun sunduğu bir iş için lazım ve uzman avı programları o kadar çok seviyordum..zaten uzman avını da evrim akın'a geçtikten takip etmedim, demek ki keramet programlarda da değil defne'deydi..

zekasına, enerjisine, samimiyetine hayran olduğum nadir insanlardan biri defne, o çok başkaydı, hani böyle kişisel olarak tanımadığım halde hayatımda çok büyük yer kaplayan ve öneme sahip olan 2-3 kişiden biri

beni de yıkan bir haber oldu bu..

« Yanıtla #8 : 03 Şubat 2011 - 21:40:05 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Bugün cenazesi vardı ve izlediğim kadarıyla çok kalabalıkmış. Eee sonuçta seveni çoktu, etliye sütlüye karışan bir tipi yoktu çünkü. Hüzünlendim izlerken. =(

Ruhu huzur bulsun...

« Yanıtla #9 : 03 Şubat 2011 - 22:08:59 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Adli Tıp'ın ön raporunda,kanında uyuşturucu bulunmadığı doğrulanmış.

« Yanıtla #10 : 03 Şubat 2011 - 22:16:10 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Hayattan keyif almasını bilen biriydi.  Hep özlemle ne kadar benzediklerini düşünürdüm karakter olarak. Sevilir, sevilmez bilmem ama öldüğünü duyan herkes bir garip oldu. Daha önce 1 kere bile izlemiş olsalar dahi onun enerjisini görenler eminim çok üzüldüler. Tanıyanın da, tanımayanın da içi acıdı...
Tekin Ali, sunucuk yaptığı programlar arasında Defne& Geveze show  ve sihirli numaralar adlı programlar da var. Düzeltirsen sevinirim.
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

« Yanıtla #11 : 04 Şubat 2011 - 00:31:12 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Elbette ki unutulacak fakat biraz şüphe dolu bir ölüm olduğundan biraz daha yer alacaktır gündemde.
Umarım bu aralar dizisi programı falan dönmez televizyonda,rastlarsam yine fena olurum çünkü.
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #12 : 04 Şubat 2011 - 00:53:21 »

Çevrimdışı buluttan

• Üye
  • **
  Moralim çok bozuldu ne diyebilirim ki? moral bozukluğundan da öte içimde bir yerlerde bir şeyler acıdı, kırıldı, üzüldü... garip gerçekten de çok garip. hayat bu işte nerede başlayacağı ve nasıl biteceği hiç belli olmuyor. bu kadar çok gülen, gülmekten korkmayan bir insanın hayatımızdan bu kadar erken gitmesi, derinden üzdü. bazı insanlar vardır öldükten ya da gittikten sonra kıymete binerler . Defne benim için öyle değildi. oldum olası severdim. hep bir başka, hep bir yakın gelmişti. en yakın arkadaşıma huyunu suyunu çok benzetirdim. O' da deli doludur. keşke Defne de yakınlarımızda olsa da şu dünyaya bir kazık çaksak diye aklımdan az geçirmedim değil. istiklalde görmüştüm zamanın birinde, bir gece... yanına bir sürü arkadaşı vardı onlardan sebep selam verememiştim. çekinmiştim. ama o hep yakındı bana, yüz yüze tanışmasakta yakınımdaydı sanki. öyle facebook'tan vs her önüme gelen kişinin fan page'ine üye olmam. 3-4 kişiden biridir zamanında sayfasını beğendiğim, davet yolladığım...

Sinema TV işlerinden az biraz anladığımdan aklımda hep bir proje vardı, sevdiğim üç kişiden ikisi ölmeden önce! Rahmetli Aysel Gürel, Defne Joy ve Özlem. Projenin detaylarına girmeye gerek yok ama özetle, Aysel'in deli dolu iki kızını canlandıracaktı Defne ve Özlem. Belki birbirlerini hiç tanımasalar bile, ben bu üçlüyü birbirine çok yakıştırıyordum. Şimdi ikisi öldü, cidden şaka gibi.

Defne'nin ilk ölüm haberini duyduğumda ne olur yine şaka yapıyor olsun diye geçirdim içimden. Her zaman şaka yapardı ya... Her daim enerjik ve şenşakraktı ya... önce bir haber kanalı verdi ölüm haberini. spiker bile haberin doğruluğu araştırılıyor dedi, inanamadı. içimden şakadır canım lüttfen öyle olsun diyor, öldüğüne inan(na)mıyordum. sonra diğer kanallarda birer ikişer ölüm haberi gelmeye başlayınca yıkıldım.

O öldükten sonra ölüm bile belki eğlencelidir diye düşündürtmeye başladı. Onun ardından yapılan yorumları okuduğumda 'bu kadar enerjiyi o kara toprak nasıl kaldıracak?' diye sormuştu biri. Harbi gittiği yerde yine eğleniyor mudur? mutlu mudur? kendi seçimi midir bu ayrılık bilemiyorum. Bildiğim tek şey onu çok sevdiğim, nerede olursa olsun...

Ardından bir iki dörtlük karaladım. ne kadar iyi bilemem ama bu zaten umrumda bile değil! aşağıdakiler sadece ona dair hissettiklerimin küçük birer aynası....

siyahtı gözleri
kıvırcık saçları
hep gülümseyen kalbinde
kimbilir neler saklı

siyahtı teni
bembeyazdı düşleri
cesurdu herkesten çok
hiç korkmazdı gülmekten

İzletmek istediğim bir video var. Defne rahmetli Kerim Tekin'le beraber ÇaT kaPI adlı programda. o zaman kim derdi ki programı sunan da programa konuk olan da gencecik yaşta ölecek! cidden çok garip. hissettiklerimi anlatmak zor.

http://www.youtube.com/watch?v=TZ01xfNNbOM

Defne'nin arkasından bir sürü yazı yazılıp çiziliyor. Bir tanesi var ki bence madalyonun öteki yüzüne işaret eden, paylaşmaya değer bir yazı;

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/16922063.asp?yazarid=232&gid=61

Seni Çok Seviyorum Defne
Sonsuz Sevgilerle....
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011 - 00:56:14 Gönderen: buluttan »
saçlarımıza beyaz düşmemişken...
farklı hayatlar seçmemişken...

« Yanıtla #13 : 04 Şubat 2011 - 03:18:36 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
buluttan, gerçekten insanın içine dokunan, samimi bir yazı olmuş. Tekrar hüzünlendim. Aynen aslında dediğin gibi, özellikle benim için. Çoğu insan gibi ölünce değerlenmedi gözümde. Hep bir farklı vardı elbette. Yukarıda da söyledim, televizyonu pek izlemeyen ben Defne karşıma çıktı zaman izliyordum. Neşe ve enerji veriyordu.

Gönderdiğin ilk video gerçekten harika ama bir o kadar da yıkıcı şu an. :(

« Yanıtla #14 : 04 Şubat 2011 - 13:55:50 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Bugünkü Hıncal Uluç yazısı;

http://sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2011/02/04/bu_nasil_bir_mahalle_baskisidir

Bugünkü Savaş Ay yazısı

http://www.medyafaresi.com/haber/56131/medya-savs-aydan-ornek-cenaze-yazisi-hincal-uluc-bunu-okumali.html

Yarın köşe yazarları Hıncal üzerinden yazı yazacaklarmış,Baştürk ve Gülşan mesela.Hıncal'ın yazısı bir o kadar rezilken,Ay'ınkisi ona cevap niteliğinde olmuş.Olayın neticesi de Ay'ın yazısında mevcut zaten.Diğeri sükse yaratmak adına böyle birşeye kalkışmış olmalı.

Rezil herif.Ece Gürsel'le ve daa niceleriyle yaşadıklarını da yazsın bir gün.