Gönderen Konu: [Sinema] The Omen 666  (Okunma sayısı 4379 defa)

[Sinema] The Omen 666
« : 28 Mayıs 2006 - 10:24:38 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
The Omen 666
  Tür
Gerilim / Korku
Gösterim Tarihi
06.06. 2006
Yönetmen
John Moore
Senaryo
Dan McDermott
Görüntü Yönetmeni
Jonathan Sela
Müzik
Jerry Goldsmith
Yapım
2006, ABD 
Amerikalı bir diplomat olan Robent Thorn'un eşi Kathryn, çok zor bir doğum yapmıştır ve bu doğum sırasında bebeğinin öldüğünden habersizdir. Daha önce iki kez hamile kalan ve her seferinde bebeğini kaybeden Kathryn'in bir kez daha bu üzücü olayla karşılaşmış olması, Thorn'u çok sarsmıştır. Hastanenin rahibi Peder Spiletto; aynı gece doğan ve doğumda annesini kaybeden bir başka bebeği Thorn'a verir. Çift, Damien adını verdikleri oğullarını kendi çocukları gibi büyütecektir.

KEHANETİN BEKLEDİĞİ KİŞİ!
Thorn bir süre sonra kariyerinde yükselir ve ABD'nin İngiltere Başkonsolosu olur. Ancak beş yaşına gelen Damien'ın etrafında garip olaylar gelişmektedir. Damien'ın bakıcısı, küçük çocuğun doğum gününde kendini asar, bir papaz Thorn'a çocukla ilgili korkunç mesajlar getirir. Çocuğun hayvanat bahçesine yaptığı gezi ise tam bir panikle sonuçlanmıştır. Bunun yanı sıra Damien korkunç bir isteri krizine girmektedir ve etrafında hep şok edici korkunçlukta ölümler gerçekleşmektedir. Yeni bakıcısı Mrs. Baylock, çocuğa kendini adamıştır. Fakat trajedi çok geçmeden yaşadıkları eve ulaşır. Thorn öğrenir ki; Damien herhangi bir çocuk değildir. O kehanetin uzun yıllardır beklediği kişidir. Thorn dünyayı bekleyen korkunç terörü durdurabilmek için gereken fedakarlığı yapmalıdır. Kehanet açıktır... İşaretler hatasız. Dünyanın sonu çok yakındır. 06 / 06 / 06 tarihinde kehanet kendini gösterecek ve en karanlık korkularımız ortaya çıkacaktır...

60 sn lik korkutucu tırsıtıcı bir fregman..Kesinlikle hayal kırıklığı olmayacak..Bu film kendinden çok söz ettirecek.Ülkemizde de salı günü yani filmdeki çocuğun doğum tarihi olan 6.6.06 da gösterime giricek olan bu filmin ilk kez  kitabını okumuştum..sonra 4'e yakın filmi var..ilk 2 filmi izledim , kitabı kadar etkiliydi. .. bu filmde özellikle 6 haziran 2006 da gösterime girmesi açısından kesinlikle gidilip izlenmesi gerekiyor..ben  o gün gidip izlemeyi düşünüyorum Kesinlikle  :D..Çünkü çok yakın zaman da gerçekleşecek bir olayı anlatıyo bu..Hz.İsa'nın yer yüzüne inip de öldüreceği canavarı..Hepinize iyi seyirler...

« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2006 - 22:53:19 Gönderen: SeZzZ »

Özlem Tekin

[Sinema] The Omen 666
« : 28 Mayıs 2006 - 10:24:38 »

Ynt: (sinema)The Omen 666
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2006 - 12:46:58 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
boyle yaratıklı maratıklı basit gerilim filmlerindn falan olmasında...

bu arada oyuncular kimmiş..??
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2006 - 14:00:51 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
Şeytan'ın lanetleri ile Hıristiyanlar'ın inandığı uğursuzlukları anlatan ve şeytanın oğlu anlamına gelen 'Omen' adlı sinema filminin Türkiye'ye gönderilen kopyaları, önceki gün Atatürk Havaalanı'nın kargo terminalinde çıkan yangında kül oldu. Filmin Türkiye'de gösterilecek 66 kopyasının yanması, 'Bu işte şeytanın parmağı var!' yorumlarına neden oldu. Kopyaların yanması, akıllara 1.5 yıl önce vizyona giren ilk Türk korku-gerilim filmi 'Büyü'nün gala gecesinde çıkan yangını getirdi...

YENİ KOPYALAR BEKLENECEK
Şeytanın sayısı olarak kabul edilen 666 ve bunun etrafında dönen kehanetleri anlatan filmi Türkiye'ye getiren Özen Film Halkla İlişkiler Müdürü Nizam Eren, yangının kopyaların bulunduğu hangarda çıkmasının ilginç olduğunu söyledi. Eren, filmin 1976 tarihli ilk çevriminin gösterime çıkacağı zaman da garip olaylar yaşandığını belirtti. 666 sayısının Omen filmlerinde özel bir anlamı olduğunu ve şeytanı temsil ettiğini anlatan Eren, filmin gösterim tarihinin de bu yüzden 06.06.06 olarak belirlendiğini ifade etti. ABD'de 666, diğer ülkelerde ise 66 sinemada aynı anda gösterime girecek olan filmin Türkiye vizyon tarihi, yangından sonra ertelendi.

100 BİN DOLAR ZARARDA
Sinema tarihi boyunca şeytanla ilgili her filmde mutlaka bir aksilik olduğunu ifade eden Eren şöyle konuştu: "Omen filminin de Türkiye'ye gönderilen 66 kopyasının yanması akıllara birçok soru getiriyor. Kimi bu yangının tesadüf olduğuna inanır, kimisi de bir lanet olduğuna. Bizim film dağıtımcısı olarak ilgilendiğimiz konu; Omen'i Türkiye'de 6 Haziran'da gösterime çıkaramayacak olmamız. Oysa özellikle filmin 6 Haziran'da gösterime çıkması gerekiyordu. Şimdi kopyalar yandığı için gösterim tarihini ileriye atmak zorunda kalacağız!" Yangında kül olan 66 kopyanın maliyeti yaklaşık 100 bin dolar tutuyor.

'Şeytanı anlatmak için şimdi en uygun zaman!'

Çekilen ilk 'Omen' fiminin başrollerini Gregory Peck ve Lee Remick paylaşmıştı. 1976 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Richard Donner üstlenmişti. Film; 'The Exorcist' ve 'Rosemary's Baby' filmlerindeki gibi seyirciyi şok edici ve korkutucu sahneleriyle kışkırtmanın yanında, yapımcıların hikayeyi anlatmaktaki usta becerisi ve yetenekli oyuncularıyla o yılların en çok ilgi gören korku filmi haline gelmişti. Omen 2006'nın yönetmeni John Moore, kendisini bu ilk filmin fanatik izleyicileri arasında sayıyor. Bunun yanında Moore, Omen hikayesinin günümüze daha uygun olması nedeniyle hikayeyi devam ettirdiğini söylüyor: "İnsanlara şeytanın bir konsept ya da bir teori olmadığını hatırlatmak için daha uygun bir zaman dilimi olduğunu sanmıyorum. Onun bir insan yüzü ve insanlardan aldığı güçleri var. Şeytanın gerçek yüzü hiç bu kadar görünür hale gelmemişti. Yalnızca son dört yıldır olanları bir gözden geçirin. Dünya politik, doğal ve insanların geçekleştirdiği olaylarla büyük yıkımlara uğramış durumda!"

« Yanıtla #3 : 05 Haziran 2006 - 20:34:53 »

Çevrimdışı hande06

• Aktif Üye
  • My nAMe İs CAdı------
güzele benziyo gibi :D bakalım yarın gidip görcez 6.6.06 :D tarihinde
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006 - 20:36:16 Gönderen: hande06 »
..güzel vücutlar boş suratlar benimse yenmiş tırnaklarım titrek ellerim var..hem kırıcı hem kırılgan yordun beni gönülçelen..
kill me,love me,feel me,tell me,live me
http://tr2.monstersgame.net/?ac=vid&vid=34006421 SATANİST YiYEN SADİST KEDİ  (yana tıkla gör)

« Yanıtla #4 : 05 Haziran 2006 - 20:46:06 »

Çevrimdışı igves

• Daimi Üye
  • Ay karardı Tam da günah işlemenin zamanı...
ya konusu hakket güzel gibii bende cmtesi hangi filme gitsem die düşünüyodumm
dur bakalım sil baştana gitmezsemm bu filme gidrim :laylaylay:
"Gel sevişelim gitsin Sonumuz zindan"
https://twitter.com/SevgiGozaydin

« Yanıtla #5 : 05 Haziran 2006 - 20:55:42 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
güzele benziyo gibi :D bakalım yarın gidip görcez 6.6.06 :D tarihinde
ewet  yarın Şeytanın Günü  :şeytan:
Şetanınız bol olsun  :şeytan:  :şeytan:  :şeytan:

« Yanıtla #6 : 05 Haziran 2006 - 21:09:25 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
kesinlikle klişe hristiyanlık propagandası vardır yüce isa yüce isa:)offf baydı bu filmler yaaa bi kerede şeytan kazansın be...
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006 - 21:10:09 Gönderen: özdry »
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2006 - 21:35:02 »

mehhmet

• Ziyaretçi
la dun xmende fragmanin izledim velet bir bakiş atti bittim yaw kesin giderim seytan geliyomuş bide karşilamak lazim fragmani cok hoştu

« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2006 - 21:47:52 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
bide yanına haç al muskada al ne olur ne olmas şeytan gelir savunmasız kalma ahahaha :D :dill :şeytan:
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006 - 21:48:26 Gönderen: özdry »
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2006 - 21:52:31 »

mehhmet

• Ziyaretçi
kötuye bişey olmaz merak etmesen ben onun dunyadaki elcisiyim hehe
bide yanına haç al muskada al ne olur ne olmas şeytan gelir savunmasız kalma ahahaha :D :dill :şeytan:
birda film gercekten cok etkili 6yılın 6 ayini 6 gunu bu soze bittim yaw

« Yanıtla #10 : 05 Haziran 2006 - 21:55:19 »

Çevrimdışı melosh

• Deneyimli Üye
  • 'tatlı cadı'
kötuye bişey olmaz merak etmesen ben onun dunyadaki elcisiyim hehebirda film gercekten cok etkili 6yılın 6 ayini 6 gunu bu soze bittim yaw

falla bende bittim bu söze yarın büyük gün satanistler için  :wink: :wink:
bi biskrem versem  :pışık: :pışık:

« Yanıtla #11 : 05 Haziran 2006 - 21:56:49 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
kötuye bişey olmaz merak etmesen ben onun dunyadaki elcisiyim hehebirda film gercekten cok etkili 6yılın 6 ayini 6 gunu bu soze bittim yaw
reklamdan ibaretttt basit promosyon oyunları bunlarr
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #12 : 05 Haziran 2006 - 22:07:17 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
ewet  şeytanın kehaneti ve günü yarın  :)
bende  giderim belkim :))
kitabı ve filmlerini izleyen biri olaraktan  ,  beğendiim  bi  hikaye rosemarynin bebeği ve şeytan'la aynı ayarda bi film ...

« Yanıtla #13 : 05 Haziran 2006 - 22:12:09 »

mehhmet

• Ziyaretçi
gökkkan yaklas davinciye göre nasıl kitabi surukleyicimi ben fragmani görmeseydim fark etmezdim anlat biraz  kitap nasıldı

« Yanıtla #14 : 05 Haziran 2006 - 22:14:04 »

erkan8

• Ziyaretçi
ewet  şeytanın kehaneti ve günü yarın  :)
bende  giderim belkim :))
kitabı ve filmlerini izleyen biri olaraktan  ,  beğendiim  bi  hikaye rosemarynin bebeği ve şeytan'la aynı ayarda bi film ...

yaw sız 666 dıorsunuz televızyonlar 616 dıyorrr.???anlamadım ben yafff