Gönderen Konu: Özlem Tekin Yüxexes Dergisi (2006) Ekim Sayısında  (Okunma sayısı 2670 defa)

furkiii

• Ziyaretçi
evet özümüzü kapak bile yapmışlar hem de.. :alkıs: :alkıs:..kapağı görmek için http://www.deviantart.com/deviation/40893160/  tıklayabilirsiniz..kaçmaz bu dergi.. :alkıs: :alkıs:
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2006 - 09:08:54 Gönderen: Q_ZEN »

Özlem Tekin

Ynt: Özlem Tekin Yüxexes Dergisi Ekim Sayısında
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2006 - 21:06:52 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
heytt be..ne konuda yazmıslar ki ..herkes sanslı doomuyoor yazıyo kapakta..bi de neden özz ün taa tek basına albumu zamanından kalma bi resim diil mi o...ve ben neden  hiç görmedim bu resmi yaw..
ben hemen almaya koşuyorum..saolasın furkii...

« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2006 - 21:21:09 »

furkiii

• Ziyaretçi
önemli diil de dergiyi alan bulan biri varsa söleyebilir mi ne tür bi haber var özlem hakkında..??

« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2006 - 21:22:27 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
ben birazdan çıkıyorum
bulurda alırsam yazarım hemen....

« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2006 - 21:40:33 »

Çevrimdışı ozz_witch

• Bizden Biri
  • tanıdık yanlızlık... evelallah tanıştık evvelden..
aaaaa süper yaa çok güzel görünüyo özlem her zamanki gibi prensesim :alkıs: :alkıs: :alkıs: :alkıs: :alkıs: :alkıs: :alkıs:
:dewil tek bir canın var cehennem dibinde  :dewil <br />                                         wampreeee:<br /><br />Sitenin Cadısı

« Yanıtla #5 : 08 Ekim 2006 - 22:47:30 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
arkadasım kalkıp gitmek bilemediğinden dolayı gece 10 da açık yer bulamadığımdn alamaım yaw..ama ben çatlarım..
bakınız:takıntılar başlığı..bi de şey geldi aklıma.bu dergiye kapak yaptılarsa özlemi,bu günlerde dream tv de yüxekses programını takip edelim.Güven özlemi konuk falan da edebilir programa..olur mu olur..kapak ettiğine göre...

« Yanıtla #6 : 08 Ekim 2006 - 22:54:50 »

furkiii

• Ziyaretçi
offf umarım çıkar yüxexese ya ne süper olurr.. :alkıs: :alkıs:

« Yanıtla #7 : 08 Ekim 2006 - 23:38:26 »

Çevrimdışı sil_baştan

• Deneyimli Üye
bencede kaçmaz bu dergi...çook güsel çıkmış:)
sil_baştan başlamak gerek bazen hayatı sıfırlamak
sil_baştan sevmek gerek bazen her seyi unutmak
................... ................... ................... ................... ................

« Yanıtla #8 : 09 Ekim 2006 - 13:19:01 »

Çevrimdışı frantic

• Daimi Üye
cok harika cikmis ya bn bu resmi hic gormemistim
Uyandigimda yer gok SIYAH
Uyandigimda duvarlar KAN
Ruhumda agir bir GUNAH
Vahset dolu yuzler yine BERBAT bir sabah

« Yanıtla #9 : 09 Ekim 2006 - 13:23:50 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
aldım dergiyi ..şimdi bakıyorum neler varmıs içinde..
:))

« Yanıtla #10 : 09 Ekim 2006 - 14:54:03 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
işte derginin içeriği

ÖZLEM TEKİN
ROCKSTAR OYUNCU

Önce asi genç kız olarak girdi müzik piyasasına..Ardından sunuculuk ve oyunculuk geldi.Sil Baştan,Mucizeler Komedisi derken çok fazla ses getirmeyen 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-0 albumu geldi.Şimdiyse Cem Yılmaz ve Mhzar Alanson la başrollerini paylaştığı Hokkabaz  var sırdada .20 ekimde vizyona girecek film öncesinde Özlem Tekin in müzik ve oyunculuk  geçmişini irdeledik..Ortaya çıkan tablo sonrasında şu soruyu sormadn edemedik."Yoksa Özlem Tekin bundan sonra sadece oyuncu olarak mı karşımıza çıkacak?"

Özlem Tekin 1996 yılında Aşk herşeyi affeder mi? sorusuyla insanların bir anda dikkatini çekti ve tanınmaya başladı.Biz ise onu önceden tanıyorduk.Nerden mi?Elbette Volvox dan.Şebnem Ferahı da kadrosunda bulunduran tamamı bayanlardan kurulu rock-metal grubu.Grupla iki yıl süren müzik tecrübesinin ardından solo albüm hazırlığına giren Özlem tekin,ilk albumu "kime ne" ile  o dönem için tam anlamıyla farklı bir bakıştı.O albumden bir çok hit çıkarıp,yine beklenmedik bir işle yani "öz" albumu ile karşımıza çıktı.Tamamı elektronik altyapı olan benim gibi düşünen bir çok insan için gizli hazine niteliğindeydi.Ardından çok fazla ses getirmeyen " laubali" albumu geldi.
Üç album sonrasında Özlem Tekin bu kez kendine farklı bir kulvar açtı.2000 yılının yaz aylarında kanal D sabah kuşagında yer alan müzik programı "yaz rüzgarı" nın sunuculuğunu yapmaya başladı.Hafta içi hergün yayınlanmakta olan program içerisinde skeçler de haırlayan Özlem ,yavaş yavaş oyunculuğa da göz kırpmaya başladı.Nitekim dördüncü album "hep yek" sonrası oyunculuk adına daha somut adımlar attı ve "karaoğlan" adlı çizgi roman uyarlaması  dizide kötü büyücü Zenka rolünü üstlendi.Bu dizi çok fazla ses getirmese de Özlem kulislerde ses getirmeye başlamıştı.Sonrasında Levent Kazak ın senaryosunu yazdığı Musatafa Altıoklar ın yönettiği "o şimdi asker" adlı sinema filminde küçük bir rolle karşımıza çıktı.2004 yılında Ezel Akay ın  " neredesin firuze " fiminin soundtraci için Fuat Saka şarkısı "kara sevda" yı seslendirip filmde de şarkıyı söylediği sahne için kamera  karşısına geçti.Artık Özlem Tekin müzikle oldugu kadar oyunculukla  da içiçeydi.Bir müzikal projesine evet diyen Özlem Tekin,müzikalde yer alacak Şener Şen in rahatsızlığı nedeniyle yapılan ertelemenin ardından bir tv dizisinde  daha rol almayı kabul etti.Hale Soygazi,Ceyda Düvenci ve Ege Aydan la başrollerini paylaştığı "Sil Baştan"da  hapishaneden çıkmış bir çocuk annesi alalade bir kadını canlandıran Özlem Tekin bu dizideki performansıyla artık oyunculuk konusunda da iddaalı oldugunu göstermiş oldu.

Özlem Tekin in oyunculuk konusundaki asıl göstersi ise 2004 yılının sonlarında "mucizeler komedisi" isimli müzikalle oldu.Şener Şen in iyileşmesiyle hayata geçen projede Özlem Tekin ,Şen in yanısıra Meltem Cumbul,Mirkelam,Pamela ve Şevket Çoruh la birlikte rol aldı.Müzikalle birlikte en çok konuşulan şey Özlem Tekin in müzikaldeki oyunculuk performansı oldu.

2005 mayısından yayınlanan beşinci Özlem Tekin albumü 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-0 dört dörtlük bir album olmasına rağmen tüm bu olan bitenin arasında  ulaşması gereken nktaya ulaşamadı.Soundwave turnesinin ardından müzik açısından sessizliğin arttığı bir dönem başladı ve ardından yeni Cem Yılmaz filmi Hokkabaz ın başrolunde oynayacağı haberi geldi..

Yapılmış bir açıklama yok belki ama Özlem Tekin cephesinde oyunculuk sanki daha ağır basmaya  başladı artık.Bu bir noktada keyif veren ama bir noktada da bizleri üzen bir durum.Açıkcası Özlem Tekin son dönemdeki dizi furyası içinde hergün karşımıza çıkan yapay oyunculuklar arasında adeta parlıyor.Üstelik kendisine biçilen asi kız rollerini redderek ve farklı rollerde herkesi şaşırtarak yapıyor bunu.Bu kadar duru ve etkili oyunculukla üst seviyede bir doğallığı bir çok oyuncu yakalayamamısken tüm bu niteliklerle Özlem Tekin i tv de ve beyazperdede görmek büyük bir keyif.
Sil Baştan ve Mucizeler Komedisi bu keyfi fazlasıyla yaşatan önemli işlerdi.Özellikle Mucizeler Komedisi...
Eminim ki Hokkabaz da aynı şeklide olacak.Ama diğer yandan onun sesini ve sahnesini izlemek de büyük bir keyif.Daha Rock n Coke da sözünü aldığımız OZZ projesi var...Beklediğimiz yeni bir Özlem Tekin albumu ve konserleri var...En azından Ömer Faruk Sorak ın yönettiği Sınav filmi için A-şık şarkısına çekilecek video klip yüreğimize biraz su serpiyor diyebiliriz.(Bu arada 20 ekimde vizyona girecek Sınav için hazırlanan ve bir aksilik çıkmazsa oldukça dikkat çekecek bir soundtrack album yolda).Ama bu da umutlarımızı arttırmıyor.aksine geçtiğimiz günlerde kulağıma gelen  bir söylenti bu konunun hakikatten soru işaretli oldugunu gösteriyor. Bu söylenti Özlem Tekin in son albumu sonrası müzik konusunda  biraz küskün olduğu ve bundan böyle oyunculuğu ön planda tutacagı şeklinde.

Özlem Tekin in  ileriye  dönük planlarının neler oldugunu zman gösterecek ama biz diziler,filmler vb.işlerle birlikte ondan müziğini ve o etkileyici sesini de talep ediyoruz.Ne de olsa o çok iyi bir oyuncu olduğu kadar aynı zamanda  bir ROCKSTAR..

YÜXEXES dergisi-ekim 2006/Eren ERDEM

« Yanıtla #11 : 09 Ekim 2006 - 16:11:11 »

Çevrimdışı ÖZZüm

• Üye
  • **
  • sadece ÖZ!
waaoowww harikaa yaa özlemmm fotoğraflardaa.... saool furki haber için haber içreği içinde pyro çok saoll
görüşmek fazla sohbet gereksiz aslındaaa...

« Yanıtla #12 : 09 Ekim 2006 - 16:35:37 »

furkiii

• Ziyaretçi
aldım bn de bu sabah dergiyi ya..okula geç geldim öğretmenlerden laf fln yedim ama umrumda diil.. :D :Dçok güzel bi yazı olmuş..ohh be nihayet öz'ü görmeye başladık etrafta.. :alkıs: :alkıs:

« Yanıtla #13 : 09 Ekim 2006 - 17:06:32 »

Çevrimdışı dark_34

• Deneyimli Üye
Bende bi göz attım fena diil...........
forever özlem
sevmek suçsa gördüğünüz en büyük suçlu benim
...extracity...team ...

« Yanıtla #14 : 09 Ekim 2006 - 17:11:07 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
ben çok sevdim yazılanları..hatta tüylerim diken diken oldu okurken bazı yerlerde..başarı ne kadar güzel bişey ve bunun takdir edilmesi..hele öz albumu için söyleeblecek en güzel lafı söylemişler...biz özlemi anlatsak anca bu kadar güzel cümleler kullanabilirdik..de mek ki yazıyı yazan da özlemi çokk seviyoo...
yalnız derginin bi yüxexes özel koleksiyon kutusunu yapmışlar..dergide reklamı var..kutu  şebonun dehşet güsel bi resmi ile olmuş...nasıl kıskandım ve de imrendim...