Site Üyelerine Özel > Sitenin Yapı Taşları...

Üyelerimizi Tanıyalım! Soru - Cevap (Sıradaki: Drown)

<< < (2/20) > >>

emredogan:
Ayrıca şunu da söylemeliyim ki kadın, insanlığın yaradılışından beri hep eksik ve hor görülmüştür. Günümüzde artık böyle uç tepkiler verilmese de tarihte bunun canlı örnekleri hep vardı. İster farklı kültürlerdeki destan ve efsanelerde olsun ister Hristiyanlıktaki erkek din yönetici egemenliği ister İslamiyetteki halife seçimlerinde olması gereken kriterlerden "erkek"lik özelliği.. Say say bitmez. Ee siz kadınları ister bilinçli ister bilinçsiz toplumsal hayat ve dolaylı yoldan iş hayatından ötelerseniz, kadında kendini çok az bir alanda ifade etme özgürlüğü bulur.

leyla:
bak bu güzel işte burda entellektüel sohbetler dönüyor eyv. serox..

drown:
Hep entel sorular sormak değilsiniz bu arada :D

En sevdiğin Türkçe Rock parça? (Özlem'i dışarıda tutuyorum)

Tarzının dışında sevdiğin bize ilginç (!) gelebilecek bir parça var mıdır? Türkçe yabancı fark etmez.

Harry Potter'da en sevdiğin karakter?

SeRoX.v2:

--- Alıntı yapılan: drown - 09 Nisan 2013 - 08:55:49 ---En sevdiğin Türkçe Rock parça? (Özlem'i dışarıda tutuyorum)

--- Alıntı sonu ---

Aslında birçok, seçim yapmak zor. Fakat gönlümün birincisi daima Kargo'dan Geçmek Süresi adlı parça olmuştur.

Dinlemek isteyenler için: http://www.youtube.com/watch?v=GDMGv63Fr-g

--- Alıntı yapılan: drown - 09 Nisan 2013 - 08:55:49 ---Tarzının dışında sevdiğin bize ilginç (!) gelebilecek bir parça var mıdır? Türkçe yabancı fark etmez.

--- Alıntı sonu ---

İşte en kötü olduğum alanlardan beri. Müzikal olarak çok muhafazakar bir yapım var. Farklı türleri pek kabul etmiyorum. Türkçe olarak çok örnek veremem ama 90'lar Türkçe popunu ve zaman zaman eğer modundaysam da Türk Sanat müziğini severek dinlerim.

Yabancı olarak da uç örnekler veremem lakin Orta Asya Moğol ve Türk türkülerini severim. Tabi bunlar bizim bildiğimiz türkülerden değil. Bunun dışında son 2-3 yıldır beri kafayı taktığım meditasyon müzikleri var.

Örnek olarak, Snatam Kaur var, harika bir sesi ve müziği var. Araştırdığıma göre birçok psikolojik sağlık kuruluşu kadının şarkılarını hastalarına dinletmekte veya önermekte.

Bir örnekle dinlemek isteyenler için: http://www.youtube.com/watch?v=1d83bs8uL3k lakin ben yine de tüm diskografisini öneriyorum herkese. Ruhunuz dinleniyor. Gerçekten etkili.

--- Alıntı yapılan: drown - 09 Nisan 2013 - 08:55:49 ---Harry Potter'da en sevdiğin karakter?

--- Alıntı sonu ---

Hımm, aslına bakarsan çocukluğumdan beri hep "değişkenim" olmuştur bu favori karakter seçimi. Her kitapla farklılaşmıştı. Filmlerin de etkisi oluyordu ister istemez. Ortaokuldayken falan Albus Dumbledore falan derdim. Yıl oldu 2013, geri bakıyorum fakat ister istemez farklı kriterlerde değerlendirmek gerekiyor.

Kötü adamlardan, Bellatrix Lestrange ve Vernon Dursley favorim. İyi adamlardan, McGonagall, Molly Weasley, Dumbledore ve Sirius Black.

Her dönem favorim ise, Severus Snape.

by_haxan:
Sana göre kıskançlık tabiri sadece bir erkeğin bir dişiyi ya da dişinin erkeği kıskanmasımıdır? yoksa bunu genelleyip her alana yayabilirmisin? bu sorunun cevabına göre genelledğinde kıskançmısındır?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git